Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szuperanyukák fórum

Szuperanyukák (beszélgetős fórum)


1 2
38. f758a7200f (válaszként erre: 37. - Luca06)
2012. jún. 1. 09:25
Ram kihat mindenkeppen, amikor rend van itthon, tele vagyok energiaval. Masreszt mikor bevallaltam a masodik, harmadik gyereket, mar eleve tudtam, mivel jar, ha annyira tragedia lett volna, hogy pluszmunka, kevesebb alvas is van a pakliban, akkor nem vallaltam volna be oket. De nem igy allok hozza:)
37. luca06
2012. máj. 31. 10:47

Nekem mikor 2-3 hetes volt a babám volt egy vitám a párommal, hogy szoktassam-e rendre, vagy igény szerint szoptassam, vegyem fel, stb.

Ki voltunk purcanva néha napokig, és neki is nyomatták a kollegák, hogy rámegyünk.

Rajta kívül nem volt sok segítségem, Ő is dolgozott, éjjel néha 1.5 óránként evett a kicsi.

Abban maradtunk, hogy ha 3 hósan is így amortizál, visszatérünk a kérdésre.

Én hiszek abban, hogy a baba igényei az elején a legfontosabbak meg kell adni mindent, amit kér, hogy legyen egy alap bizalma a világhoz, és ahogy nő, egyrészt elkezd maga is rendszerre vágyni, másrészt anyának is lemerülnek az elemei, és tölteni kell...:))

Most 4 hós, már vagy 6 hete 8-9 órákat alszik este 8-tól, uh. moziba is ellóghattam már.

De szerintem nincsenek szabályok, mások a gyerekek, valakinek jobban kell a rend, másiknak kevésbé.

Egymást viszont szerintem se kéne furkálni a különbségek miatt. Lehet, hogy valakit az visel meg jobban, ha úgy érzi, nem ad meg mindent, nem ragyog a ház.

2012. máj. 30. 15:16

Látom, itt minden gyerek korán fekvős, hát az enyémek fél 11-kor még dorbézolnak, mire sikerül ágyba zavarni őket, és én is eljutok aludni, addigra már 11. A középső alszik az oviban, de mégsem merül le az elem 10-ig, a picúr rendszerint úgy alszik, ahogy kijön a lépés, reggel elvisszük a középsőt oviba és utána bevásárlás, majd hazajövünk, eszik és bealszik, délután még egyszer olyan 2 körül és utána megyünk az oviba a tesóért majd együtt az isibe a másik tesóért. Bár nem adtam neki kimondottan napirendet, de a bevásárlást mindig így intézem, vagy az iskolába mindig ugyanakkor megyünk hozunk-viszünk, szóval akaratlanul is elkezdett ugyanakkor aludni. De ha pl. nem alszik, akkor is a kocsiban elalszik. A középsővel ugyanez volt, neki sem volt konkrét napirendje.


Mondjuk, nálunk ha vendégjárás van, én simán megmondom nekik, hogy most éhes és elvonulok szoptatni, illetlenség vagy sem, a gyerek szükségletei így vannak és kész, ezt minden napirend nélkül is közlöm velük

35. f758a7200f (válaszként erre: 32. - Zsóka85)
2012. máj. 30. 15:08

Én ezt úgy oldottam meg, hogy még a szülés várható ideje előtt szépen feltöltöttem a mélyhűtőt készételekkel, kiporciózva. Sok mindent a gyerekek kedvencei közül is le lehet fagyasztani, pl. a ragut, paradicsomszószt. Így esténként csak a tésztát főztem meg nekik, az egyik raguval eszi a másik csak reszelt sajttal vagy pesztóval, apu meg megint máshogy és később is ér haza, de valahogy összehoztam. Az én kedvenceim meg szintén hamar elkészülnek, de ha más nincs gyors akkor rendszerint zöldséges rántotta, mert főtt zöldségek mindig vannak itthon, és tojás is, és az hamar kész van, bár a gyerekek tésztásak de én meg nem, úgyhogy így oldottam meg.


Nekünk nincs is rá lehetőség, hogy rendelt kaját együnk, meg valahogy nincs érte oda a család. De volt olyan is, hogy csináltam magamnak egy turmixot és az volt az ebédem, mikor tényleg a legelején, pár hetes volt a picúrom, és nagyon el voltunk szállva a tennivalókkal (szülés előtt költöztünk), hát szendvics nálam nem olyan menő, úgyhogy turmix és kész. Valahogy így.


Tornát azt kezdetektől csináltam, de én a babával együtt is, mikor ébren volt, így kihasználtam jobban mikor aludt. Most meg úgy tornázunk, hogy ha délután itthon van a középső is, akkor ő is beszáll, 5 perc után már csak számol...:DDD A nagy meg már önálló, bevonul a szobájába, elvan a dolgaival, olvas, játszik stb.

34. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Ditta67)
2012. máj. 30. 14:55
Köszi:)
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 30. 08:58

Áldozat tipusok a barátnőid, vagy született háziasszonyok, akiknek ez ad olyan kielégülést, mint másnak egy jó állás. Az első verzió a valószínűbb és a rosszabb, a második nem rossz, csak ma nehezen tartható.


Én önmagam, kicsit gyerek maradtam a gyerekek mellett, és nem is szeretnék más lenni. Amíg ideje volt tanultam, suliba jártam gyerek mellett is, de utána is fontos volt más is. A gyerekeim se roppantak bele az álladó rájukmászásba, az állandó "fejlesztésbe". A lányom ennek ellenére az iskola legjobb tanulója, és azt mondják, ez a hihetetlen tájékozottságának köszönhető.. Persze, mert végigüvöltött velem néhány vizsgát, mászott a folyosón, ahol néha egy-egy prof felkapta, és elmesélt neki valamit, és 11 hónaposan egyedül elment a büfébe a zsömléért.. A fiúk már kicsit mások voltak, de én nem akarok más lenni, mint amilyen vagyok, és a családom is olyan, amilyen..


Ettől még nagyon jóban vagyok olyanokkal is, akik más beállítottságúak, de ők jót röhögnek rajtam, és eszük ágába se jut megváltoztatni, inkább néha irigykednek.. Bár néha én is rájuk, mert olyan rendesek...

Bár így 30 fele már én is kicsit konszolidáltabb vagyok.


Csináld, ahogy jónak látod, aztán majd tanul mindenki a saját hibájából, ők is fognak..

2012. máj. 30. 08:46
Szuperanya???ÁÁÁ:D Nekem még csak 7 hetes a babám,úgyhogy nagyon messze vagyok ettől a jelzőtől:) Szerintem is nagyon fontos a napirend,én is eszerint igyekszem alakítani a dolgokat!Hát még a takarítás csak-csak megy valahogy,amikor alszik a kincsem,akkor szoktam gyorsan.Persze a nagytakarítással megvárom,míg anyósom vagy anyukám szabadságon lesz,és el tudnak jönni addig babázni,amíg megcsinálom,máshogy nem megy.Szülés előtt mindig ragyogott minden,minden élére volt állítva,hát most sincs kupi vagy kosz,de messze vagyok a tökéletestől,ez eléggé megviselt,de mostmár teszek rá,senki nem csinálja meg helyettem,hát megvár a dolog,majdcsak végzek egyszer.A főzés nehéz ügy,még csak most csiszolódunk össze a babával a napirend tekintetében,úgyhogy egyelőre "gyorskaják" vannak,egy főzelék,egy paprikáskrumpli,husi bevágva a sütőbe,ilyesmi.Nem hinném,hogy háromfogásos nagy menüket csinálok,amíg csecsemőm van,és nincs mellettem más aki addig vigyázzon rá (párom sokat dolgozik).Én nem vagyok szuperanya,nem is leszek:)
31. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - Gavrilo1)
2012. máj. 30. 08:46
Én is el tudok készíteni a családomnak bármit,de nem teszem ki a fb-ra,mert az olyan izéé...:))
30. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - Gavrilo1)
2012. máj. 30. 08:35
A főzős blogokat én is nézegetem..De a közösségi oldal,nem főzős blog...
29. Bcicus (válaszként erre: 26. - 0a84e34983)
2012. máj. 30. 08:19
Ne foglalkozz vele. Nem azért de az ilyen emberek akik nem tudják elfogadni a döntésed miért a barátaid?
2012. máj. 30. 08:18

Elment és lemaradt a vége.

Tehát : van akit a főzés érdekel, akár hobbi szinten is. Tele van a net főzős blogokkal. Én pl. kifejezetten szeretem nézegetni, olvasgatni ezeket.

27. Gavrilo1 (válaszként erre: 25. - 0a84e34983)
2012. máj. 30. 08:17

Ha ő erre büszke, miért ne tenné ki.

Van akit a főzés érdekel, akár hobbi szint

26. 0a84e34983 (válaszként erre: 24. - Dina68)
2012. máj. 30. 08:14
Igen az esti napirendhez én is ragaszkodom nagyon,mert ha a kicsi alszik nekem is akkor van időm tornázni,a nagylánnyal és férjemmel foglalkozni.Teljesen kiakasztott amikor késő délután minden áron rám akarta erőltetni bnőm,hogy tegyem le a kicsit aludni,mert nekem az a dolgom,hogy éjjel is fent legyek vele ha kell.Mondtam neki,hogy önző vagyok ezzel kapcsolatban,és ha már elértem,hogy este legyen egy kis nyugim azt nem adom fel.Nem tetszett neki....
2012. máj. 30. 08:09
Látom a többség úgy gondolkozik ahogy én.Ennek örülök,mert már azt hittem a barátnőim közt,hogy én nem vagyok jó.Sokszor úgy éreztem,hogy lenéznek azért mert én nem vagyok olyan takarító mániás,meg konyhatündér mint ők.A másik meg ami nekem olyan fura,hogy egyik bnőm rendszeresen kiteszi a közösségi oldalra hogy mit főzött,sütött éppen.Csak,hogy mindenki tudja,hogy ő aztán minden csuda dolgot el tud készíteni.
24. Dina68 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 30. 08:03
Most olvastam vissza az elejére.Főzni mindennap főzök,mert enni valóban kell, hát nálunk nem csillog a ház,max igen ritkán.Mi úgy alakitottuk a napirendet,a kislányom 19órakor alszik,az este az enyém meg a férjemé,ilyenkor van idő tévézni,beszélgetni,ücsörögni a teraszon.Azért,mert van 2 gyerekem,még én én vagyok,én nem rendelem alá magam a lányoknak.Pihenek,ha alszik a baba,akkor is olvasok,netezek,nem sikamikálom a házat.
23. Dina68
2012. máj. 30. 08:00
Én is szigorú napirendet tartok,nem térek el tőle,előnyére lesz a babának,mire bölcsibe,oviba kerül.Szuper anyától messze vagyok,nem is pályáznék erre a cimre.Főzök mindennap, a férjem meg a nagylány mindig éhes,a ház sokszor szalad. A főzéssel nagyon sok idő elmegy,szülés után 2 hétig rendeltük az ebédet.De nagyon nem érdekel,ha van idő,akkor olvasok,netezek, a házimunka megvár.Azért van mindenkinek tiszta ruhája,de nem a ház van értem.Ha már felgyülemlett sok minden,akkor nekiállok.' pozitivum:estére nem hagyok a mosogatóban semmit.
2012. máj. 30. 06:29

Hát én sose főztem több félét. Elég furcsa is lenne ha mindenkinek az ízlésének megfelelően féltucatnyi ebédet készítenék. A többség számára főzök, a kisebbség meg így járt. :-))

Én nem vagyok pontos napirend párti (annyi minden történik napközben ami eltolhatja az ebéd, uzsonna, délutáni alvás stb. időpontját), de két dlogra mindig nagyon ügyeltem. Estefelé sose hagytam hogy elaludjanak, még akor se ha álmos volt. És az általában 7-7.30 közötti fürdést és utána a gyors lefektetést. Az este mindig a sajátom maradt-pihentünk, beszélgetünk a párommal

21. skuki
2012. máj. 29. 21:41

Mindenképp fontos a napirend. Én amikor már nagyobb volt a babám (jelenti, hogy nem aludta át a napot:-) nem hagytam soha délután 4 után aludni.

Nagyon fontos, hogy időben le tudjon feküdni és legyen rendszer, mert ez nekik szerintem az első korlát ahol meg tudják tanulni, hogy mit szabad és mit nem, valamint hogy mit kell. Ha ebben sem szabnék határt akkor másban hogyan hallgatna rám? Amúgy el sem tudom képzelni, hogy lehet úgy élni, hogy nem tudod mit mikor fog csinálni a gyerek. Én így is tök kimerülök estére, mi lenne velem ha éjfélig ugrálna, Atyám!!


Ja amúgy visszagondolva amikor 5 hónapos volt akkor szerintem simán tudtam volna 8 kaját is főzni, mert olyan szépen elvolt magában a játékaival. Most viszont alig van időm mosogatni is:-)

20. Bcicus
2012. máj. 29. 20:46

Én fiam is jó alvó. Simán lenne melette neapközben mindenre időm, de pl délelőtt én alszom amíg ő fel nem kel. Most pihenek most lehet. Ősztől úgy is végre mehetek dolgozni akkor ez már nem lesz. lakást nagyjából rendbe rakom, meg mosok. Mi főzni nem szoktunk soha max a gyereknek.

Én is azt gondolom, hogy a gyereknek is kell egy rendszerhez igazodni. Ha koraeste látom, hogy már nyügi én sem hagyom elaludni, mert különben hajnalban kelne.

19. Ditta67 (válaszként erre: 16. - F758a7200f)
2012. máj. 29. 20:30
Örülök!Erőt kívánok neked,hogy tudd így folytatni!:-))
18. wiki76
2012. máj. 29. 19:20

Csak annyira becsül a gyerek amennyire te magad.Ha szolgaként viselkedsz úgy is fog kezelni.

Nem adom fel az életem mert van gyerek.megmarad a hobbim,ragaszkodom a szabadidőhöz.Nem vagyok szuperanya.Nagyon nem .De rendszeresen főzök,nem élünk mocsokban.az a legfontosabb hogy nyugi legyen.

Ha én ideges vagyok és fáradt,netán beteg,akkor döl a rendszer.

17. 0a84e34983 (válaszként erre: 14. - Pillangó81)
2012. máj. 29. 19:17
Hasonlóan gondolkozol ahogy én.
16. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Ditta67)
2012. máj. 29. 19:05
Amiota terhes voltam a 3-al, vagy kicsit elobb, elkezdtem uj rendszert vinni a dolgokba es tulajdonkeppen ugy erzem hogy most konnyedebben veszem az egeszet vagyis nem ertem de valahogy jut ido mindenre aggalyoskodas nelkul. Mikor kijottem a korhazbol a picurral mar teljesen szokassa valt az egesz (fly lady) es elso napoktol kezdve nem volt olyan hogy uristen hol a gyerek zoknija stb. Ez sokat segitett abban is, hogy meg mindig szoptatok, napkozben tobb ido jut ra, estefele kevesebb, ejjel bepotolja. Azt hiszem, ha kibirtam az elso heteket, ami nehez volt, nincs mar olyan hogy meddig birom, egyszeruen kitartottam es most mar megy rutinbol. A gyerekeket is megtanitottam par dologra szoval ismetlem nem cseled vagyok, hanem rendet rakok-takaritok, ezt nekik illik tisztelni(ha vita van belole akkor is), de ha speciel az egyik ezt enne a masik meg azt, szivesen megcsinalom, egyik joevonek szuletett a masik meg finnyasnak. En is finnyas voltam gyereknek, tokeletesen megertem, hogy nem akarja megenni ezt vagy azt, majd kinovi (mint en). A masikat meg orom nezni amikor joizuen eszik, hat neki meg azert fozok normalis etelt:) nem akarom a finnyas miatt elrontani a masikat, ezert fozok kulon kulon
15. f758a7200f (válaszként erre: 9. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 18:46

A legnagyobb 9 eves es leginkabb a suliban csinalnak meg mindent itthon csak ki lell kerdezni, a kozepso ovis, egyszoval reggeli herce-hurca utan delutan 4-ig csak a kicsi van, igy elosztom a tennivalokat, igyekszem annyit megcsinalni amennyit tudok, megiscsak nekem lesz konnyebb ha este csak benyulok mindenkinek a szekrenyebe hogy gyorsan kikeszitsem a masnapi cuccot. Fozni szeretek, nem gond, este lefekves elott eltakaritok mindent a konyhaban, hogy reggel szep tisztan fogadjon es reggel elsokent kelek, nem tudok lemondani aprosagokrol pl hogy sminkeljek vagy ekszert vegyek fel itthonra is, egyszoval nekem ez meger fel oraval korabban kelest, zuhi.


Inkabb a delutan huzos amikor itthon van mind a 3 mert a 2 nagy egyfolytaban veszekszik es alig lehet oket szetvalasztani. A kaja amugy a legkevesebb,de el tudod kepzelni 5 ember mosni-vasalnivalojat?:)


Szerencsere a hazunk nagyon funkcionalis ilyen szempontbol, mindennek van helye, mindent hamar el lehet pakolni

14. Pillangó81 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 18:41
Hát nálunk ez úgy van, hogy az 5,5 hónapos gyerekem 6 hetes korában este 11-től reggel 7-ig, 3 hónapos kora óta este 8-tól reggel 7-ig alszik. Napközben sokat foglalkozok, játszok vele, de leteszem a játékai közé és eljátszik magában is. Mi azt az elvet vallottuk, hogy mivel ő jött a mi világunkba, ezért ő szokja meg a mi életvitelünket és meg is szokta, járunk társaságba vele is és nélküle is, kiegyensúlyozottak vagyunk. Nekünk is "szigorú" napirendünk van, ami jól bevált, teljesen kiszámítható a gyerek ezáltal és tudok előre szervezni. Takarítás? Sokszor úgy takarítok, h. minden bútort elmozdítok, h. alá tudjak nyúlni, de néha fut a ház... és akkor mi van? A férjemet nem zavarja és szégyenben még nem maradtam mások előtt. Nem a tárgyak vannak értünk. Én azt gondolom, hogy a titok nyitja egy bizonyos "lazaság". Mindenki azt gondol erről, amit akar, de a gyerekem gyönyörű, egészséges, érdeklődő, állandóan mosolygós, ha a nagyszülőknél alszik (akik a napirendet szintén betartják) ott is mindig kiszámítható jó gyerek. Akkor ki számít "szuperanyukának"???
13. Ditta67 (válaszként erre: 5. - F758a7200f)
2012. máj. 29. 18:13
És szerinted ezt meddig bírod?
12. 0a84e34983 (válaszként erre: 8. - 6f257fd90e)
2012. máj. 29. 18:09
Az én anyukám is jó anya,de lazább,és mi is azok lettünk..Nem is akarom tudni milyen érzés ilyen véresen komolyan venni a dolgokat.
11. 0a84e34983 (válaszként erre: 10. - Anika70)
2012. máj. 29. 18:07

Igen ezt én is így gondolom.azért mert ő úgy csinálja miért gondolja úgy,hogy mindenkinek úgy kéne.És csodálkozik h a 7 éves gyerkőce még mindig átmegy közéjük aludni éjjel.


Persze én is elvégzem a házimunkát,de nem minden áron...

10. Anika70 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 17:58

Attól, hogy nem borítod fel a gyermeked napirendjét és nem akarsz felkelni éjjel emiatt, nem hiszem,hogy rosszabb édesanya lennél!


Én is tartom magam a napirendhez, hiszen a gyerekem egyszer óvodás, iskolás lesz, reggel majd fel kell kelnie.


Attól még nem tartom magam rossz anyának és főzök, mosok, takarítok, de nem éjjel-nappal!

9. 0a84e34983 (válaszként erre: 5. - F758a7200f)
2012. máj. 29. 17:54
Nem tudom,hogy csinálod 5 hónapos baba mellett,hogy 3 félét főzöl..Én erre képtelen lennék..Nekem ahogy meglett a kissebbik gyerkőc nagyon sokáig hozattuk az ebédet,mert férjem tudta jól,hogy nem tudok a nagylánnyal tanulni,ellátni a babát a háztartást plussz még főzni is.Ez képtelenség...Vagyis lehetséges,ha a nap 50 órából áll,és persze emellett elájulok a fáradtságtól...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook