Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőköszöntő a polgárin, ha nincs szülője az egyik félnek? :/ fórum

Szülőköszöntő a polgárin, ha nincs szülője az egyik félnek? :/ (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 23. 20:35
... nem olvastam vissza, de olyankor a párja szülőjének adja ő is a virágot, megköszönve, hogy felnevelte számára. :) (Én ilyent láttam... többet.)
34. michelle.r (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2015. jan. 23. 20:33

Ahány esküvőn én láttam ilyet, az kb. annyi volt, hogy mindenki odament a saját szüleihez, virágot vitt, puszit adott. Ha mondott is valamit, azt gyorsan és halkan, mert az első sorban sem hallottunk semmit.

Nekem nem egy nagy cucc, de vidéken hagyományosan elvárt.

33. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Kriszta773)
2015. jan. 23. 19:59
Nah...ez egy nagyon jó ötlet, tetszik, okos és diplomatikus, legyen így:)
2015. jan. 23. 19:57

Te meg azt nem érted, hogy ez nem "benyalás". De persze értem amit mondasz. Ha a férjnek ez tényleg olyan fájópont, akkor sztornó természetesen. Ne köszöntsenek senkit. Mit bánom én:) Csak próbáltam ezt az oldalt képviselni, mert épphogy amit te mondasz, bizonytalan a fórumindító. Ezért kérte a véleményeket.


Kíváncsi lennék, hogy mit gondol és mire jutottak a párjával:)

31. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2015. jan. 23. 19:51
én megoldanám egyszerűen azzal, hogy a lagzin mindkettőnk nevében megköszönném mindenkinek, hogy eljött, és akkor köszönném meg külön a szüleimnek. így a szülőköszöntés is megvan, és a páromra se nehezedne nyomás
30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 19:49

Szerintem a Te szüleiddel is meg lehet beszélni, hogy a párodnak ez nagyon rosszul esne abban a pillanatban, elég lesz az neki, hogy az apja nem megy el az esküvőre.

Ha az én lányom ezzel állna elő, én biztos megérteném jelen szituációban.És az a véleményem, hogy lehet, hogy nálatok ez hagyomány, de szerintem ezt a szüleid is megértik.

Egyébként régen soha nem volt ilyen szülőköszöntés, ez az utóbbi időben jött be divatba.

29. kriszta773 (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2015. jan. 23. 19:45

nem érted a lényeget. én sem akarnám kellemetlen helyzetbe hozni azzal a páromat, hogy az egész násznép előtt benyalok apucinak-anyucinak, mert ugye akkor a násznép várakozóan tekint a vőlegényre, ő milyen szavakat rebeg el a szülőknek. nem ismeri minden meghívott a hátteret, de még ha ismerné, akkor is kínos lehetne az ilyen szitu. hogy a menyasszony köszönti a szüleit, a vőlegény meg nem


nemcsak a szülőket kell nézni, nem hozzájuk megy, nem velük fog élni, hanem a pasikához :) és elvárható, hogy legyen rá tekintettel, mert gondolom ez a fórum is azért született, nem tudja, milyen megoldás legyen, hogy a szülei is örülhessenek, de a párja se érezze magát hülyén

28. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 19:44

Nem kötelező rész a szülőköszöntés. Én kihagynám ilyen esetben. Utólag vagy előtte is meg tudod köszönni, hogy felneveltek.

Szerintem a párodnak ez a rész nagyon fájó pont lenne.

2015. jan. 23. 19:40

Itt ugye az a kellemetlen, hogy a menyasszony szuleit koszontik, a volegenynek meg senkije...

En lemondanek rola tapintatbol.

2015. jan. 23. 19:39

De azt is bevallom kissé aljas, galád és tőlem eléggé el nem ítélhető módon: én megtapasztaltam a köszöntést és nagyon jól esett. Majdnem ríííítam is:)

Felénk fordulva és odalépve a pezsgő koccintás alatt mondtak el 3 mondatot a gyerekek, majd a vőlegény szüleihez úgyszintén...szóval elfogult vagyok:)

De tényleg ennyi:)

2015. jan. 23. 19:32
Egyébként meg ha nem megy el az após, tuti, hogy rányomja a bélyegét az egész ceremóniára. Igy sem lesz teljes az örömük...szerintem. Ezt még megtetézni azzal, hogy ne legyen az amit a menyasszony megálmodott....hát...:)
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2015. jan. 23. 19:29

DE ez nem óda, csak mondjuk 2-3 mondat:)Azért azt kibírja a vendégsereg, majd utána mulatnak:)


Ha férjnek meg kellemetlen lenne, akkor beszéljék meg. Habár még mindig azt gondolom, hogy csak azért nem köszönteni a feleség szüleit, mert a férj apja besértődött és nincs jelen, kissé abszurd. És azt is biztosra veszem, hogy a leendő feleségnek jutott eszébe az ötlet, nem pedig a szülőknek. Sőt, élek a gyanúperrel nem is tudnak róla, meglepinek szánják. Az apósnak meg már csak a halott édesanya miatt is ott kellene lennie a fia esküvőjén.


Mindenesetre sok boldogságot nekik:)

23. Derya (válaszként erre: 1. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 19:20

szerintem a volegenyeddel kene ezt megbeszelni, hogy o hogy erzi, zavarja-e, hogy a te szuleidet koszontenetek...

ha nem, akkor tartsatok meg szerintem. :-)

22. kriszta773 (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2015. jan. 23. 19:15

csakhogy elsiklasz egy "aprócska" tényen, hogy itt nem a gonosz após az, aki kellemetlen szituba kerülhet, hanem a leendő férj, ami azért érdekli ugye a leendő asszonykát is :)


én sem zengenék ódákat a szüleimről a násznép előtt, miközben a páromnak meghalt az anyukája, az apja meg utál, és még az esküvőre sem jönne el. az ilyen köszöntés, bár kedves gesztus, de üres kirakat, ha a násznép előtt van erőltetve. nem hiszem, hogy szülőként ne hatódnék meg, ha odajönnének spontán hozzám, megköszönni, és feltétlen a rokonság előtt akarnám hallani és domborítani, hogy bezzeg én :)


megjegyzem, az esküvőket a páron és szülőkön kívül mindenki halálosan unja, kötelező pofavizit és ki kell bírni az időt, lehetőleg ne dumáljanak sokat, a jó lagzi azért megéri a vendégséget :)))))

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - Kriszta773)
2015. jan. 23. 19:10

Jóde...figyi...egyrészt ha nagy "ász a szülő", hadd lássák már...erre azért lehet ám büszkének lenni:)


Másrészt, ha az após nem megye el vessen magára, ha ott lenne őt is köszöntenék. Hát a fia esküvőjére csak illene elmennie, nem? Bánni fogja egész életében, hogy kihagyta. Mi lehet az a főbenjáró bűn, hogy ennyire berosszult.

Na de nekem mindegy, hogy köszöntik-e vagy sem, csak leírtam a véleményem:)

20. michelle.r (válaszként erre: 7. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 19:03
Köszöntsétek mindketten a te szüleidet. Köszönje meg nekik a fantasztikus menyasszonyát ;)
19. kriszta773 (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2015. jan. 23. 18:26

de az szerintem érthető, ha zavaró lehet a vőlegénynek, hogy a menyasszony mindenki előtt ott ömleng a szüleinek, miközben a részéről nincs senki, pláne ha haragból nincs az apja. de ezért kéne megbeszélni vele, mert lehet, azt mondaná, persze hogy legyen, ha szeretné


egyébként ha nem a násznép a fontos, akkor lehet ezt nyolcszemközt is tenni félrevonulva ugye, mert a szülőinek is az a fontos, hogy a gyereke mit érez iránta, nem pedig azt, hogy a szomszéd mariska, és az üknagymami balkézről leszármazott rokonai lássák, hogy mekkora ász szülő :)))))))

2015. jan. 23. 17:50

Pedig van és divat, és nem a násznép a fontos, ez az ő napjuk, ha szükségét érzik, ki ne hagyják:)

Túl ezen a násznépnek is megható jelenet, mosolyogni fognak:)

2015. jan. 23. 17:48

Hagyjátok ki a szülő köszöntést.

Tényleg képmutatásnak erőltetettnek tűnik, aki hálás a szüleinek, mondja meg 4szem közt, nem tartozik az másra, meg gondolom, hogy a násznép olyan nagyon nem igényli.

( 3x mentem férjhez, de erről nem is hallottam )

2015. jan. 23. 17:48
Ha az após nem megy el, mert duzzog...nem tudtok mit tenni. De szerintem megfogja gondolni magát és ott lesz. Akkor lehet őt is köszönteni.
2015. jan. 23. 17:46

Az én lányomék köszöntöttek minket és a vejem szüleit is. Dehogy volt képmutatás, nagyon szép és nemes gesztus. Sőt, még ajándékot is kaptunk. A lányom egy nagy képkeretbe állított össze régi fotókat, születésétől a diplomaosztójáig. A vejem szintén, és azt kaptuk. Most is itt van szemben a falon, örök emlék:)

Nagyon, nagyon jól esett és ez így van rendjén.

14. kriszta773 (válaszként erre: 13. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 17:45
szerintem meg túlliheged. csak meg tudsz beszélni ilyesmit a pároddal, ha már hozzá mész :) másrészt meg a szüleiden kívül az égvilágon senkit nem fog érdekelni, hogy lesz-e köszöntés vagy sem
2015. jan. 23. 17:44
Szeretnék mindenkinek jót csinálni, de azt hiszem nem fog menni.
12. 893072fff2 (válaszként erre: 9. - E022bedc06)
2015. jan. 23. 17:43
Sajnos nagyszülők egyikünk részéről sem élnek..szar egy világ :(
2015. jan. 23. 17:42
Beszéld át a pároddal!4 Ő ,hogy szeretné??
10. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 17:42
én nem értem, hogy ez miért kérdés. ha a párod apja nem megy el, akkor az ő részéről nincs ott kit köszönteni, nem? a te szüleidnek miért ne lehetne?
2015. jan. 23. 17:42

Esetleg nincsenek nagyszülei, akiket tudna köszönteni? Nagyszülők felé is szép gesztus lenne.

Ha esetleg ez nem megoldható, akkor én mindenképp kihagynám a szülőköszöntőt. Ha otthon elmondod a szüleidnek, hogy miért lesz kihagyva, szerintem meg fogják érteni.

8. Miss Poppy (válaszként erre: 7. - 893072fff2)
2015. jan. 23. 17:40
Az én szüleim már nem élnek(ezt nagyon rossz így leírni)a barátomnak csak az anyukája él már,de ha oda kerülne a sor,akkor természetesen csak őt,együtt köszöntenénk.
2015. jan. 23. 17:38
Szüleim régimódiak és tudom, hogy rosszul esne nekik ha ezt a részt kihagynánk..viszont a vőlegényemet se szeretném megbántani. És én se értem mért lenne képmutatás..lehet valakinél az, nálunk nem.
6. Miss Poppy (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 23. 17:37

Naa,miért képmutatás?

Hihetetlen,hogy valaki hálás a szüleinek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook