Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szülői oltogatás. Mi a jobb, tudni vagy nem tudni? fórum

Szülői oltogatás. Mi a jobb, tudni vagy nem tudni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. Nagykatica (válaszként erre: 6. - Mézes-Krémes)
2017. júl. 27. 16:08
Rendet raktál a háttérben. Na ez az. És nem a másik felet terhelted vele (mármint a szíved választottját.)
7. Nagykatica (válaszként erre: 3. - 79331de475)
2017. júl. 27. 16:02

Nem. Vőlegényemnek már csak apuja él, és szeret.

Mondom, elvi síkon érdekel, mert engem kiakaszt. Hogy elmondja a barátnőmnek.

Persze nyilván mindent megbeszélnek a párjával, én is mindent megbeszélek a párommal, de akkor is:(

2017. júl. 27. 16:01

Szerintem egyáltalán nem jó, hogy beszél erről. Én már jártam hasonló cipőben, és a túlzásbavitt meséléssel csak a kapcsolat, illetve saját magam alatt vágtam a fát, hiszen a családom az a családom, lecserélni nem tudom őket, de teljesen érthető egy bizonyos szinten túl, hogy a másik nem akar közéjük menni.


Később a hasonló esetekről nem meséltem, hanem szépen és diszkréten rendet raktam a háttérben, és időben meghúztam a határokat. A mai napig is így gondolkozom erről, illetve igyekszem az egészséges távolságot megtartani minden szempontból.

5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Jennyvagyok)
2017. júl. 27. 15:59

Alapvetően egyetértek a mindenki által képviselt állásponttal, ezekről beszélni kell.


Azt az egyet tapasztaltam másként, hogy ez biztos nem fog változni. Nálunk is kicsit lenéztek engem anyósomék, mert lakótelepi lány voltam, és nem volt mindkét szülőm diplomás, nekik meg tele volt vele a padlás.

Aztán jött két haláleset, némi elszegényedés - aminek én egyébként nem örülök - de rögtön mások lettek az arányok, és azóta én vagyok anyósomnak szinte az egyetlen támasza... Nem mellesleg én is elvégeztem az építészkart, amire ők annyira odáig voltak, az ő fiaik meg nem..


Tud az élet fordítani néha.

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - 79331de475)
2017. júl. 27. 15:56
Szerintem ez mindegy.
3. 79331de475 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. júl. 27. 15:55
Csak halkan, és minden hátsó szándék nélkül kérdezem: Valóban nem rólad és a párodról van szó? Ugyanis gyakran találkoztam már különböző fórumokon, mikor valaki a barátnője problémájaként tünteti fel a sajátját.
2. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2017. júl. 27. 15:49
Szerintem is helyes. Ha már most az elején nincs őszinteség, akkor mi lesz később? Ez a kettőjük problémája, és kettejüknek is kell megoldani. Lehet, hogy sikerül a családnak és meginog a kapcsolat, de inkább menjen most, mint amikor már gyerekek is vannak. Mert ha nem szeretik a lányt, ez sajnos később sem fog javulni. Lehet hogy el kell költözniük máshová, és ritkábban találkozni a szülőkkel és csak együtt. Akkor nem lesz alkalom a fiúnak a családjától hallgatni a szöveget. Mivel valószínűleg nem tudja egyedül megoldani, ezért vonta bele a kedvesét is.
2017. júl. 27. 15:40

Sziasztok.

Kérdésem a következő, és merőben lélektani jellegű, és NEM engem érint:

Van két fiatal (nem mi vagyunk, mielőtt felmerülne ez a kérdés), a lány nagyon jó barátnőm. Együtt él a vőlegényével, és kb. 2 év múlva tervezik az esküvőt. Dolgoznak mindketten. Anyagi helyzetük is rendben van. A gond az, hogy a srác szülei folyton oltogatják a srácot a lány ellen. Szemtől szemben a lányhoz kedvesek, udvariasak, de a háta mögött megy az áskálódás, szét akarják marni őket. (Én tudom, hogy valószínűleg mi a szempont a fiú szüleinek, de ez nem annyira fontos.)

A lényeg: Mi a jobb? Ha a lány tud erről a vőlegényétől, vagy ha nem tud? Ugyanis a barátnőm kiöntötte nekem a szívét (amikor sokadszorra kérdeztem, hogy miért nem járkál a vőlegénye családjához, csak nagyon ritkán). Ő erre elmesélte az áskálódásokat. Erre én bevallom, felháborodtam, miért meséli el neki EZEKET a vőlegénye?

Megbeszéltem a párommal is (mindent megbeszélünk), ő azt mondta, szerinte így helyes, hogy a srác elmondja a lánynak, hogy mivel próbálják oltogatni a szülei/tesói/sógornői.

Én pedig azt mondom, hogy szerintem ezzel valahol ráterheli a lányra a dolgot. Szerintem ettől, hogy a lány tudja, hogy miket mondanak rá, ettől nem lesz jobb a helyzet, sőt a lány bevallottan azt mondja nekem, kb. hányingere van, ha a vőlegénye családjára gondol.

Én azt mondanám, ha nem tudom, nem fáj, és rendezze le a családjával, állítsa le őket (akkor megy a mószerolás, amikor a lány nincs ott).

Tudom, nem az én gondom, de mi a véleményetek? (Még anyuval is megbeszéltem, és ő is azt mondta, hogy nagyon helyes, hogy a vőlegény elmeséli ezeket a barátnőmnek).

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook