Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szülés utáni deformitások fórum

Szülés utáni deformitások (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. unom (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 09:07

Igen, fontos, hogy minél több információ legyen. Ne csak a császár káros hatásairól, hanem a hüvelyi szüléséről is. Mert az is van, csak arról nagyon nem szokás beszélni.

Se férfi, se nő ne dönthessen más helyett.

ha a nők eldönthetik, hogy műanyag lufit rakatnak a mellükbe, idegmérget fecskendeztetnek be, akkor a szülés módjáról is dönthetnek.

Ami ez ellen szól: az ára. Egy császár jóval drágább, mint egy hüvelyi szülés.

43. gribedli*** (válaszként erre: 39. - 9829024220)
2016. máj. 7. 09:04
Erről beszélek, neked ha indokolt volt, akkor ennyi, szerinted ő kérhette? Kívánságműsor? Szerintem nem.
42. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Unom)
2016. máj. 7. 09:01

Mert nincs tisztában a dolog hátulütőivel. Az oké, hogy dönthesse el, de legyen róla több info és akkor mindenkire vonatkozzon, hogy dönthesse el, tehát ne csak azok dönthessék el, akik fizetnek érte, hanem a többi is, de a mostani fizetősöknek is meg mondjuk ha egyszer lehetőség lesz arra, hogy mindenki dönthet, tessék elmagyarázni mindent. Mindent, a császár káros hatásairól is, arról, hogy nincs megoldva azzal, hogy mindenki menjen császárra. És bevezetni az intimtornát minden kórházban, ez más országokban már kitűnően működik.


Most otthon meg az van, hogy egykettő kihisztizi, mert fizet, mások felett meg férfiak döntenek, megcsászározzák azt, aki természetesen akart szülni, mert a dokinak nyaralni kell menni. Vagy éppen nem császározzák meg pedig nagy baba volt, és az anyuka másképp szerette volna ellenben jöhet az indított szülés csinál és kikönyökölik mert a dokinak másnap dolga van. Ez milyen már? Férfiak döntenek a nők olyan magánügyéről, amit soha meg nem tapasztalhat egy férfi, mert se nunija, se méhe. Közben a nők picsognak, vagy hajbakapnak azon, hogy kinek mi jött össze, mi nem és adják a görények alá az olajat.

41. 9829024220 (válaszként erre: 34. - 2ab16d5612)
2016. máj. 7. 08:51
En nem szedtem terhesvitamint,csak folsavat,meg magneziumot.Megis negy kilos gyerekem lett,teljesen egeszseges.A terhesvitamin csak lehuzas,normalisan kell taplalkozni es kesz.
40. 9829024220 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 08:49

Ertem amit mondasz,de szencsetlen foruminditonak is hat eve szar a szexualis elet,mint irta.Na most az jo?

Esetleg tonkremegy a parkapcsolat,o onbizalomhianyos,rosszul erzi magat.

Itt nalunk senki nem akad fenn ezen a programcsaszaron,a korhazban meg csak meg sem kellett indokolnom,hogy miert kerem.A Hebamme,meg az orvos is annyit mondott,hogy az en testem,az en dontesem.Es ez igy van jol.

Mert akkor a szoptatas utan szetment melleket se csinaltassak mar meg a nok,hisz a gyerekvallalas termeszetes velejaroja,hogy nem fog mar sose ugy kinezni,mint elotte.Vagy a huvelyplasztika is legyen ciki,mert a huvelyi szules ezzel jar,kesz,vegye mindenki tudomasul.

Nem ertem,hogy miert faj masnak,ha valaki valaszthat szulesmodot es nem kenyszeritik olyanba amit nem akar.

Talan feltekenysegbol.

39. 9829024220 (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 08:42

En orulok,hogy nem probaltam meg rendesen szulni,4060g volt a kolyok,36cm fejkorfogattal.

Arrol nem is szolva,hogy nekem ez igy csodalatos elmeny volt,ugyanugy odaraktak a babat a mellkasomra,profi kedves csapat a mutoben,tokeletes szules volt,meg ha nem is tartja annak valaki.

Az elso gyerekem surgossegi csaszarral szuletett 16 ora vajudas utan,nem illeszkedett be rendesen a szulocsatornaba.Volt mar egy vagas a hasamon,nem akartam meg egyet odalent.Es feltem attol,hogy tonkremegy a szexualis eletunk,en 178 cm vagyok,a aparom 192,sejtheto volt,hogy nem lesz kicsi a baba.Egy ket es fel kilos gyereket azert lenyegesen egyszerubb termeszetes uton szulni,ez nem lehet vita targya.

38. unom (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 08:35
Miért ne dönthetné el a nő, hogyan akar szülni?
37. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 388b941089)
2016. máj. 7. 08:28
Én sem értem, hogy miért vannak ma ekkora babák, elbújhatok az enyémekkel:D
36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - 2ab16d5612)
2016. máj. 7. 08:24

Igen, pont erre gondoltam, akinél indokolt, legyen az, de nem megelőzés ez, hanem az az adott nő nem alkalmas természetesre mert túl nagy a gyerek, ebből nem kell azt kikövetkeztetni, hogy minden nőnek megszűnne vagy rosszabbodna a szexuális élete.


Mint írtam, Ázsiában icipici farkú pasik vannak, a nők többet szülnek mint mi, hüvelyi úton szülnek, ráadásul az ázsiai rassz gyerekeknek nagyobb a fejük, ez tény. Mégsincs ilyen problémájuk, mert ott használják is a gátizmukat a nők, olyan a kultúra, semmivel sincs jobb kötőszövetük, egyszerűen tudatosabbak.


Ebből tanulhatnának az itteni nők, nem pedig csak azt szajkózni, hogy császár, császár. A hüvelyi szülés egyik előnye, hogy simább lesz a hüvelyfal, ami fokozza, vagy gyakoribbá teszi a hüvelyi orgazmust is, szóval a szexre is kihat pozitívan, de végülis egy nagyon összetett dolog: lehet siránkozni, zabálni, elhanyagolni magát, vagy lehet élni azokkal a lehetőségekkel, amiket felsoroltam: no cigi (köhögés és oxigénhiány a szövetekben) rostos táplálkozás (hiányában szorulás!), sok víz (hogy sokszor menjen pisilni is, mert ez a húgyhólyagot tartja karban), intimtorna, fogyás (minél inkább kerülni a hasra hízást).


Ezek döntöbbek a hüvely egészségét illetően, utólag is. Most hagyjuk, hogy mit gondolok az otthoni szülési praktikákról az alapján, amiket olvastam itt és máshol, de a fórumindítót az érdekli, hogy mit tehet MOST, nem az, hogy mit tehetett VOLNA, pláne, hogy mivel ez orvosi döntés vagy ahogy elnézem otthon fizetős dolog, szóval csak az hisztizheti ki magának az indokolatlan császárt, aki tejel. Az, hogy valaki erre büszke, nem segít azokon, akik a másik fajta szülésben részesültek, mert a dokijuk így döntött és végülis alkalmasak is voltak rá. Szerintem nincs ebben semmi szégyen, ahogy az indokolt császárban sincs, de nem valami versenyféle, hiszen nem a nő dönt erről, hanem a férfiak döntöttek.


Rajtatok áll, hogy változzon otthon is valami, ki kell szűrni a nem anyaközpontú dokikat, ahelyett, hogy valami menőzés tárgya legyen a kihisztizett, kifizetett császár, ezzel még inkább széthúzva a nőket. Egy komoly hasi műtétről beszélünk, nem arról, hogy milyen frizurát kér valaki a fodrásznál. Életmentő lehet, de csak a baba számára. A nőnek több komplikációval jár.

35. 388b941089 (válaszként erre: 34. - 2ab16d5612)
2016. máj. 7. 07:14

Egyszeruen en se ertem.ezeket az oriasgyerekeket 😱😱en erzem magam furcsan a 2800-as es 2600-os gyerekemmel sokszor :O bar az alkatomhoz ezek a gyerekek tokeletesek, biztos nem fert volna el bennem nagyobb gyerek. :O

A szulesrol már nem is beszèlve, ez a ketto is pont eleg volt megszulni :)

34. 2ab16d5612 (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2016. máj. 7. 06:36

Nálunk minden 5. gyerek császáros. Valószínűleg nagyok. Orvosi döntés nem programcsászár.


Lehet köze van a terhesvitaminokhoz hogy 4 kiló körüliek a babák. Na ekkorát én sem akarnék kitolni :D

Anno olvastam hogy antropológiailag elég rossz felé fejlődünk néhányan. Alkalmatlan a természetes szülésre sok nő. Mint a francia bulldog :D

33. 388b941089 (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 18:50

Ja, ok.

Sztem se kene felvagni a programcsaszarral, inkabb ciki, ha orvosilag nem indokolt.

32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Unom)
2016. máj. 6. 18:20

Attól még mondhatom rá, hogy gusztustalan szokás, nem?


Nálunk csak virágot fogadnak el. Igaz, talán azért, mert a boríték miatt fel is jelenthetik őket, tilos. Nem mintha olyan jól keresnének, a legtöbben magánrendeléssel kerekítik a fizut, na de a szülés az szülés, nincs olyan, hogy "megveszed" a szülést, ennyibe és ennyibe kerül. Régen csak nők voltak bábák. Úgy gondolom, hogy bár vannak jó nőgyógyászok férfiak is, mégis ez olyan közös pont a nőknél, amit csak ők tudnak igazán átérezni, kellemetlen és kellemes részeivel, és talán(talán!) kevésbé pénzorientáltak, vagy kevésbé érzéketlenek, de nem arról van szó, hogy kizárnám a férfi nőgyógyászokat, csak gondolom, velük felhígult ez az egész és átment abba, ami miatt a nők már mindentől félnek.


Az egyik barátnőm nőgyógyász, 2x szült hüvelyi úton. Megtehette volna, hogy császárt kér (ki, ha ő nem?), ha tényleg annyira jobb lenne minden esetben, ő 2x is a természetest választotta. Vagy ha annyira rossz lett volna az első, megtehette volna, hogy a másodiknál császárt kér, esze ágában sem volt.

31. unom (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 17:55
Mondhat nemet, csak a többségnek eszében sincs.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Unom)
2016. máj. 6. 17:51

Pontosan ezt mondom én is, hogy ha a nőkben lenne összetartás, nem fizetnek és kész, mindenki ahhoz menne, aki nem fogad el hálapénzt, előbb utóbb változna valamit a helyzet.


Az is bűnös, aki elfogadja, mert mondhat rá nemet.

29. gribedli*** (válaszként erre: 26. - 388b941089)
2016. máj. 6. 17:49

Értem, csak nem erről volt a kérdés, a fórumindító nem döntés előtt áll, hogy császár legyen vagy sem.


A másik dolog az, hogy a császárosoknak is kellene intimtornázni. Aztán ha nem olyan nagy babákról van szó, jobb a természetes.


Szerintem nem lenne megoldva azzal, hogy futószalagon mindenkinek legyen "megelőző" jelleggel császár. Többen halnának bele a szülésbe (császárnál gyakoribb), több nőnek lennének letapadásai a belek elmozdítása miatt, több nőnek lenne komoly köldöksérve a hasizmok elmozdítása miatt. És egyszerűen a nők újból a természetest akarnák.


Nagy babáknál indokolt lenne, de ezt a dokik döntik el, amúgy meg nem ez a téma, a fórumindító már szült, szóval nem ad hozzá semmit érdemben az, hogy valaki erre jár és azt írja neki, hogy megelőző császár. Komolyan, mire megy vele? Inkább mintha közlési kényszerből odabökte volna, ezért írtam, hogy nem ez volt a kérdés.

28. unom (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 17:35

Baksiskultúra.

Ebből is látszik, hogy ez a Balkán. A nőgyógyász egy szinten van a bolgár vámossal...

A hálapénz megvesztegetés, mind a két fél bűnös benne.

Az a baj, hogy aki megtehetné, az nem akarja megszüntetni.

27. 388b941089 (válaszként erre: 26. - 388b941089)
2016. máj. 6. 17:32
*akarta
26. 388b941089 (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 17:31
Ö arra felhivni a figyelmet h a kitágult huvely es serulesek elkerulese erdekeben jobb az elöre megtervezett császár. Az agyam eldobom ettöl eyszeruen.
25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - 9829024220)
2016. máj. 6. 13:53
Szerintem ő nem azt akarta tudni, hogy te hogyan szültél, a kérdés másra vonatkozott, de végülis mindegy:)
24. 9829024220 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2016. máj. 6. 10:09
Programcsászár a megelözesre ;)
23. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 09:48
Iszonyatosan brutalisan nagy uzlet az egesz, mar egeszen a terhessegtol, a szulesen at, a gyerekgondozason keresztul. De hanyingerszinten.
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Globus)
2016. máj. 6. 08:58
Jézusszüzmárja, mi olyat írtam?!:DDDD
21. globus (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 08:56
Kezdesz elmurajásodni :D
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2016. máj. 6. 08:54

Nem, a hálapénz csak egy másik folt a magyar eü-n. De a szülésért pénzt kérni az meg gusztustalan. Szóval ilyen, hogy X dokinál egy szülés ennyibe és ennyibe "kerül", ez valami nagyon etikátlan dolog. Mert a szülés ingyenes. És ha ingyenes, akkor is az adott dokinak normálisan kell levezetnie.


Hogy miért engedi ezt otthon a törvény, hogy a dokik pénzért vezessenek le egy szülést, nem tudom, mert ők eleve fizetve vannak érte. Szóval abból, amiket itt olvasok vagy más fórumokon, szörnyen lealacsonyodott, üzlet az egész, nagyon remélem, hogy a dolgok változni fognak és nem csodálom, hogy ennyien félnek.

19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2016. máj. 6. 08:17
Sztem a halapenznek semmi koze ahhoz h vagnak e vagy sem.
18. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2016. máj. 6. 07:34

Igen, tisztelet a kivételnek, ahogy vannak már dokik akik nem fogadnak el hálapénzt.


Azt, hogy még mindig vannak barbárok is (ezt a rémtörténetekből lehet kivenni), a nők egymásnak is köszönhetik. Nincs szolidaritás a témában, nincs empátia. Ha lenne egy kis összetartás, akkor szép lassan "ki lehetne közösíteni" a nem normális dokikat, és mindenki megpróbálna a nem pénzéhes, de annál inkább anyaközpontú dokikhoz menni.


Ellenben úgy látom, hogy még rengetegen úgy fogják fel, mintha valami érdem lenne, hogy ki tud kibundázni egy indokolatlan császárt is, vagy úgy veszik, hogy a terméyzetes szülés az egy nőnek valami tragikus, szexuális élete végét jelentő esemény.


Nekem is jó szüléseim voltak, igaz, pici babák voltak, jó dokik és komplikációmentes szülések, de szerintem mindenkinek ilyen kellene, hogy legyen.


Meg több asszisztálás a kismamáknak, már terhestornán elsajátítani a gátizomtornát vagy egyenesen már a lányoknak is tanítani.

17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - 2ab16d5612)
2016. máj. 5. 19:59
Ja, akkor ok xd
16. 2ab16d5612 (válaszként erre: 14. - 388b941089)
2016. máj. 5. 19:48
szarkazmus vót :P
15. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2016. máj. 5. 19:30
Azert ez mar nem mindenhol jellemzo. En szultem 14 eve es most is, anno mindenkit szanaszet vagtak, mostanaban mar probaljak elkerulni!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook