Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? fórum

Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
115. Életkezdés (válaszként erre: 73. - Samsungtv15)
2012. jún. 23. 15:46
nem kell természetesen egy szülőnek sem felhajtást ELVÁRNIA....és nem érzem hogy rosszindulatú lennék,lehet rossz helyen lakok,vannak szegény barátaink és az egyik nem jött el a nekik tartott vacsorára,úgy értem külön a baráti körnek volt egy vacsoránk pár hónappal az esküvő után mert akkor ért rá egyszerre mindenki.....és érte kellett menni hogy mi szeretnénk ha itt lenne és ne azért ne jöjjön mert nem tud mit adni...mint ahogy az eredeti esküvőre meghívtuk a szülőket és tényleg mi adtunk ruhára pénzt,eljöhettek volna abban ami van de ők szerettek volna szépen felöltözni a fiuk esküvőjére,nászajándékot nem kaptunk tőlük és még azt sem igazán mondhatom hogy felnevelték a férjem max életet adtak neki és míg magatehetetlen kisgyerek volt táplálták valamelyest.....nem érzem rosszindulatunak amit arról irok hogy nem várom el egyik részről sem ha kapok örülök neki de mi nem száémolgattunk lagzi előtt hogy jaj vajon mit kapok,tartottunk egy akkora vacsorát amekkora tellett tőlünk és meghívtuk akit szerettünk volna,üres kézzel is szeretettel vártuk őket.....
114. Fisica (válaszként erre: 112. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 15:44

Mondjuk innét gondoljuk:)


Fórum - Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba.


NÁSZAJÁNDÉKBA:) tehát ajándék

113. pista55 (válaszként erre: 110. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 23. 15:42

Az olyan szülő nem megy el vacsorára sem.

Egyébként teljesen mindegy kamu-e a fórum, jó a téma.:)

112. Életkezdés (válaszként erre: 71. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:41

miért kell állnia a lagzit?ha tud pótol bele,ha megteheti állja a pár helyett...többfelé manapság pénzt kérnek menyasszonytáncfélélbe és lagzi után abból fizetik ki amit ki kell közösen mert nem tehetik meg a fiatalok sem.....szép dolog ha állja de nem kötelessége.....



én egyébként nem hiszem el hogy meghívó,lagzi,buli és odamentek két szatoyr zölddel hogy ezt hoztuk ajándékba...nem lehet hogy elmentek és plusszban vittek egy kis zöldséget de nem ajándékba csak úgy??vagy masnival volt átkötve,miből gondoljátok hogy az esküvői ajándék volt?

111. Fisica
2012. jún. 23. 15:40
mi mindig vittünk ajándékot és ha volt tánc, akkor pénzt is adtunk.
110. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 98. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:40
Van ilyen szülői mentalitás: "Fiam!Én ebben nem támogatlak." Vannak,akik simán kitagadják a gyereküket,csak mert nem azt veszi el,akit ők jónak látnak.Nincs joguk ehhez,sem beleszólásuk a párválasztásba.Tanácsot adni,vagy ultimátumot nyomni,nem ugyanaz.Vannak ilyenek.Sajnos.Van pofájuk párokat szétszedni.Eláshatják magukat.
109. pista55 (válaszként erre: 107. - Homern)
2012. jún. 23. 15:39
Ilyet még nem is hallottam. Voltam már olyan lakodalomban ahol volt menyasszonytánc, de ezt előre nem mondták és mindenki vitt ajándékot.
108. ujlany (válaszként erre: 104. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:37

perszze, hogy nem kell.

Az ajandeknak pedig csak akkor van ertelme, ha az aki kapja orul neki. Ezert ha az ember nem tudja mit vigyen, akkor inkabb megkerdezi.

Gondolom nem veletlen, hogy az aposek pont szonyeget vittek, mikor arra volt szukseg. Vagy kitalaltak, vagy megbeszeltek a lanyukkal.

Igy normalis.


Azert valljuk be, ez igy hatalmas eges. Sok mindent elfelejt az ember az elete soran, de azt ha ket szatyor zoldseget kapott naszajandekba, azt biztos nem.

107. homern (válaszként erre: 105. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:36
rokonok kizsákmányolása?aki a tánc alatt ad az más ajándékot nem visz,és azért vagy ezt vagy azt szoktak adni,legalábbis nálunk senki sem jön úgy,hogy semmit sem ad.
106. a14deb9047 (válaszként erre: 94. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:33

Akkor viszek italt, süteményt, tortát, stb.,

Ennyire nem lehet két ember primitív.

De hát az ilyesmit előre megbeszélik.

Hiányzik itt még egy-két - akárhány - láncszem.

Ez így nem stimmel.

105. pista55 (válaszként erre: 100. - Homern)
2012. jún. 23. 15:33
Itt nem divat a menyasszonytánc, mert az már a rokonok kizsákmányolásának számítana. Normális esetben viszont a szülők állják a lakodalmat. A vendégek már legtöbbször pénzt visznek ajándékba. Van ahol ki is jelenti az ifjú pár, hogy azt kér.
104. Fisica (válaszként erre: 103. - Ujlany)
2012. jún. 23. 15:33

:)


nem tudom, de nekem ez a sztori elég fura..


Egyébként felénk is a szülők állják a lagzit, emellé már nászajándék nem kell, bőven sok már ez is:)

103. ujlany (válaszként erre: 101. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:31

igy akartak bevallani, hogy titokban mar jo ideje vegetarianusok. :-))


Elnezest a topik inditiotol, megertem, hogy faj neki ami tortent, de en annyira jokat nevetek itt a monitor mogott ezen.

Ez a sztori elmenne egy jo komediaban.

102. viva70
2012. jún. 23. 15:31
Ha ez valóban így történt, akkor szerintem is fura. Annak idején az én szüleim sem adtak külön nászajándékot, de állták a lakodalom költségeit felesben a férjem szüleivel. Kapok én is alkalmanként zöldséget, ami megterem a kertben. De ez nem ünnepi ajándék.:D
101. Fisica (válaszként erre: 99. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:29
szerintem is valamiféle célzás lehetett
100. homern (válaszként erre: 86. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:28
értem :) nálunk az ifjú pár állja a lakodalmat,a szülők besegítenek ha szeretnének és ha van miből.a rokonok meg adnak ajndékot vagy a menyasszonytánc alatt adnak pénzt.
99. pista55 (válaszként erre: 97. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:27
Nincs ilyen. Vagy tényleg kamu ez a fórum, vagy volt célzás valamire a zöldséggel.
98. pista55 (válaszként erre: 95. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 23. 15:25
A fiuknak is adnák az ajándékot.
97. Fisica (válaszként erre: 94. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:25

de nem üreskézzel mentek ez az egyik, a másik meg, hogy nem az a baja a fórum indítónak, hogy nem kapott ajándékot, hanem hogy zöldséget kapott.


Természetesen nem, de még gyerekem sincs, szóval bőven ráérek a nászajándékon agyalni.

Amúgyis ez egy olyan dolog amit nem itt, hanem otthon kellene megbeszélni, és biztosan oka van ennek a szitunak, ha jóban vannak és anyagi nehézségeik sincsenek a szülőknek. CSak úgy nem adnak zöldséget a szülők, valami szándékuk volt vele, lehet a kajálós miújságra szánták.

Most komolyan azt mondták volna, nesztek nászajándék, legyetek boldogok, és oda adnak két szatyi zöldséget?! Van ilyen?

96. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 95. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 23. 15:23
Kvázi így protezsálnak.Szard le.Majd mész hozzájuk,ha szépen kérik.
2012. jún. 23. 15:22

Szerintem...utálják a nődet,a szerelmedet,most már feleségedet,mert az egy rossz választás volt szerintük.


Utálják,hogy megnősültél és hogy pláne ezt a "némber"-t vetted el,pedig...da-da-da-da...akármivélemény,ők megmondták mi minden a baj vele,te meg nem vagy normális,jobbat érdemelsz.Szerintük.


Semmi sem rosszabb,ha egy férfit befolyásol az,hogy mit fognak szólni a szülők a szíve választottjához.Mi közük hozzá?Nem ők viszik ágyba és nem ők fognak vele élni.Ők már rég nem lesznek,mikor a fiuk még mindig vele él együtt(hát...jó esetben)


Szóval nem baj,ha utálják,hanem csak azért írom ezt,mert szerintem ez áll a dolog mögött.

94. pista55 (válaszként erre: 93. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:15
Nem kell, de gondolj bele, ha a Te gyereked házasodik, el tudnál menni üres kézzel az ünnepi vacsorára?
93. Fisica (válaszként erre: 92. - Samsungtv15)
2012. jún. 23. 15:13
pedig nagyon úgy tűnik, de ha az előző hozzászólásokat elolvasod, van benne igazság, nem biztos hogy szemrehányást kéne tenni a szüleidnek.
92. samsungtv15 (válaszként erre: 87. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:11
dehogy követelőzök...nem arról van szó
91. zebracsikó (válaszként erre: 90. - Select05)
2012. jún. 23. 15:04

szerintem se sok, sőt!


elég? mihez képest? lehet, hogy nem ezt a színvonalat szokták meg. Nem kell az "öregeknek" otthon ülni, lehetnek még vágyaik, utazás, ez+az, hobbik...

90. select05 (válaszként erre: 45. - Beautykiss)
2012. jún. 23. 15:02
200 Ft az nem túl sok? Szerintem elég 2 főnek, akiknek már kirepültek a gyerekeik...
89. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Samsungtv15)
2012. jún. 23. 14:58

gondold át a szituációt anyukádék oldaláról:


arról volt szó, hogy Ti, az ifjú pár egy kis családi vacsira meghívjátok őket. (Nem volt szó anyóség pörköltjéről akkor még...) Így nekem a 2 zacskó zöldség nem fura, az már egy kicsit igen, hogy ajándékot nem vittek.Szóval a két zacskó paprikát nem ajándéknak szánták! Ajándékot viszont nem vittek.-inkább ez a fura nekem.


(ha apósodék nem visznek szőnyeget, akkor rájuk is mérges lennél, mert két kondért pörköltet vittek ajándékba?

2012. jún. 23. 14:57
Örülj, hogy élnek még a szüleid és ott lehettek az esküvődön...
87. Fisica (válaszként erre: 83. - Samsungtv15)
2012. jún. 23. 14:56
értem én hogy rosszul esik, de olyan követelőzően írod hogy neked is többet kellett volna kapni..
86. pista55 (válaszként erre: 82. - Homern)
2012. jún. 23. 14:56
Nálunk az volt a szokás, hogy a szülők állták a lakodalmat. A lány szülei vettek bútort, a fiú szüleit nem tudom mert nálunk én álltam azt a részt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook