Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? fórum

Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
145. viva70 (válaszként erre: 144. - Pista55)
2012. jún. 23. 16:45
A mézesheteit tölti...:DD
144. pista55 (válaszként erre: 141. - Fisica)
2012. jún. 23. 16:44
Majd elmondja csak most lefeküdt egy kicsit. Nem lehet itt örökké.:)
2012. jún. 23. 16:42
Részleteket nem ismerünk, az is igaz. Mondjuk a gyermekem sokadik esküvőjére már lehet, hogy én sem ragoznám túl a nászajándékot... Ezt mindenki maga érzi. Mi nem azért adtunk a sok lakodalmi költség mellé még pénzt, mert elvárták volna tőlünk, hanem, mert ezt nekik szántam és tudtam, hogy hasznos dologra fogják fordítani, akkor is adtam volna, ha nincs lakodalom.
2012. jún. 23. 16:42
Nagyon gáz!
141. Fisica (válaszként erre: 140. - Pista55)
2012. jún. 23. 16:40
samsungtv15 is eltűnt, nem mondja már el nekünk hogy is volt ez valójában..
140. pista55 (válaszként erre: 138. - Fisica)
2012. jún. 23. 16:38
Ez biztos, hogy nem így volt. Csúsztat ha igaz a történet akkor is.
139. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 125. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 16:37

Nem KELL a szülőknek ajándékot adni, de akkor kitől kapjon, ha csak a haverok és a szülők vannak? A haverok csak "haveri alapon " szoktak pénzt, vagy ajándékot adni, a közeli hozzátartozók, akik ilyenkor inkább kitesznek magukért...

Én biztos nem mennék oda egy szatyor zöldséggel, esetleg a mindennapokban , Akkor mit visz, ha meglátogatja őket? egy szem burgonyát?

138. Fisica (válaszként erre: 120. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 16:35
persze én is igy gondolom hogy csak vitték, de a fórum indító állítja hogy ez a nászajándék.
137. pista55 (válaszként erre: 134. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 16:31
Az a gyanúm, hogy ilyenkor az ifjú pár vagy a szülei a kezdeményezők. Pénzéhesek.:)
2012. jún. 23. 16:30
naaa,tényleg áruljátok már el hogy zajlott a zöldségátadás...mondták hogy nászajándék vagy sem...nőből vagyok és furdalja az oldalam ha lyukat üt bele meg nincs annyi ragasztó ami elég lenne rá a medencére is alig találtam:))
135. pista55
2012. jún. 23. 16:29
Akkor ezt jól kiveséztük. Megyek és alszom rá egyet.:)))
134. Életkezdés (válaszként erre: 127. - Pista55)
2012. jún. 23. 16:29
mondjuk ha a vőfély önhatalmulag benyög egy ilyet akkor illik megregulázni ha nem volt benne a megegyezésben....a vőfélynek a lakodalom levezénylésében az események láncolatba fűzésén a szép rigmusokon és a vendégek szórakoztatásán túl a feladata mindenekelőtt azt tenni amire az ifjú pár megkérte ha nem volt menyasszonytáncról szó akkor szólni kell neki hogy igazgassa el a galibát amit okozott,vagy elpoénkodni és pénz nélkül egy nagyot ropni :)
133. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 132. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 23. 16:27
Így van.Én egyetértek ezzel.Erről van szó szerintem is.
2012. jún. 23. 16:24

Mifelént, úgy ahogy timycat is írta , az a szokás, hogy a szülők megosztóznak a lakodalmi költségeken, annak arányában, hogy honnét hányan voltak. Ettől természetesen el lehet térni, olyan is előfordul, hogy az egyik oldalról tényleg nincs pénz, de a másik oldal mindenképpen lakodalmat akar, akkor állja a költségeket, legfeljebb a másik fél részéről néhányan mennek csak. Megbeszélés- ez a kulcsszó. Nászajándékot ezek után nem mindenhol adnak, ez is azon múlik, hogy kinek mennyi van.

Nálatok , m int már írták itt előttem, hiányzik néhány láncszem. Valami gáz van a kapcsolatotokban, vagy nem nézik jó szemmel ezt az esküvőt, vagy te balhéztál valamin össze a szüleiddel.

Ha nincs semmi, csak egyszerűen ilyenek, akkor számolniuk kell azzal, hogy előbb -utóbb elveszítik a fiukat. Minden ember jobban húz azokhoz, akik elfogadják és őnzetlenül adnak. Ők is biztos önzetlenül adták a zöldséget, úgy gondolták ezzel járulnak hozzá. Irtad, hogy előtte a tesódnak grillpartit rendeztek... hát bizony az sokkal többe került. Én nem kérdeznék rá, de megjegyezném magamnak örökre. Ha nincs pénzük, azt is meg lehet mondani, az kevésbé lett volna gáz, mint így.

131. pista55 (válaszként erre: 130. - Viva70)
2012. jún. 23. 16:24
Ez is nagyon jó. Nálunk sem ez a jellemző amit leírtam, csak előfordult ilyen pár alkalommal.
130. viva70 (válaszként erre: 129. - Pista55)
2012. jún. 23. 16:21

Jesszusom. Ez nagyon gáz így.:(

Felénk az a szokás, hogy a vőlegény tart az egyik kezében egy üres tányért, a másik kezében pedig egy szál gyertyát. Felsorakoznak a rokonok, és minden családból egy valaki táncol a menyasszonnyal. Tánc előtt beleteszi a tányérba a pénzt egy lezárt borítékban. Vagy odaadja az ajándékot. Valamelyik örömszülő meg teszi bele egy szatyorba a borítékokat, meg gyűjti össze az ajándékokat. A vőfély persze kiabálja, hogy eladó a menyasszony, de összeget nem mond. Amikor elfogynak a táncolni vágyók, a vőlegény elfújja a gyertyát, földhöz vágja a tányérral együtt, ölbe kapja a menyasszonyt és kiszalad vele. Mire visszaérnek addigra a rokonok elszórnak egy csomó aprópénzt, amit össze kell söpörni.:D

129. pista55 (válaszként erre: 128. - Viva70)
2012. jún. 23. 16:12
Úgy mondták el, hogy ki mennyit adott, hogy mondjuk beledobott a szitába, vagy nem is tudom miben gyűjtötték a pénzt, valaki egy ötezrest, akkor azt kiabálta a főfély, hogy eladó a menyasszony ötezer forintért.
128. viva70 (válaszként erre: 119. - Pista55)
2012. jún. 23. 16:09
Így igen.
127. pista55 (válaszként erre: 124. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 16:05
Így tényleg nem szemétség a menyasszonytánc.
126. pista55 (válaszként erre: 123. - Vaczila)
2012. jún. 23. 16:04
Nálunk mindig vacsora előtt adták át az ajándékot, ahogy érkeztek a vendégek.
2012. jún. 23. 16:01
áá, öreg vagyok én már ehhez,még most sem értem miért kell a szülőnek ajándékot adnia.....megyek keresem inkább a medenceragasztót közben szedek egy kis zöldséget hátha lagzimeghívásom lesz:))
2012. jún. 23. 16:00

Nem szemétség,a menyasszonytánc sok helyen szokás.Érdemes megkérdezni akit esküvőre és lagziba is hívnak,hogy mit szeretne az ifjú pár vagy mi a szokás lesz e menyasszonytánc.....

Így elkerülhető egyszerű kérdéssel a kellemetlen szitu.....az azért furcsa ha kikiáltják ki mennyit tett bele,általában azért hagyják ki boritékban,ki simán a pénzt odadobja-adja vérmérséklete szerint...általában a pár a végén összeszámolja és bemondják mennyit kaptak....sokszor azt is mondják menjen táncolni az is aki ajándékot adott természetesen.....én pl boritékban egy gáztűzhely újságból kivágott képét adtam a tesómnak menyasszonytánc alkalmából:)))mármint jelképként:)


szóval nem szemétfolog ez a menyasszonytánc de tényleg ahány ház annyi szokás...ha már off,nekem pl Hajdúdorogon az volt a furcsa pedig nem messze éltem onnan,hogy vitt mindenki egy tortát ami oké is,de....szokás volt megvágni kivenni egy két szeletet és ajándékba visszaadni......a végén már van aki kéri hogy a saját tortáját adják vissza kóstolóként és van aki rákérdez hogy megvágják e mert nem bánja ha nem...tipikus vittem is meg nem is....ez nekem totál furcsa volt az ottaniaknak meg természetes....

123. vaczila
2012. jún. 23. 16:00
Azt gondolom hogy nem gáz, de nem is illő dolog. Illett volna beszállniuk az esküvői vacsora költségeibe, de ha ezt nem tették, akkor azért valami szebb ajándékot is adhattak volna. Elhiszem hogy kellemetlenül érzed magad emiatt, mert én is így lennék vele. Mindamellett természetesen hasznos az is amit adtak, csak nem éppen egy esküvőre való ajándék. Valójában többe került szerintem amit ők az esküvőn elfogyasztottak, mint amit adtak. Ha pedig nincs menyasszonytánc egy esküvőn, csak vacsora, akkor a vacsora után szokás az ajándékot odaadni.
122. pista55 (válaszként erre: 121. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 23. 15:57
Akkor abban megegyezhetünk, hogy nem vittek nászajándékot és nem szálltak be a vacsorába sem. Felnevelték a fiukat és odaadták ajándékba a lánynak.:)) Elég az is ha elégedett vele.:)))
121. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 120. - Életkezdés)
2012. jún. 23. 15:54

Kvázi nem vittek nászajándékot...:/

Hát ez...igazad van,még jobb!:DDD

120. Életkezdés (válaszként erre: 114. - Fisica)
2012. jún. 23. 15:52
Én arra gondoltam...meghívás,fiú szülei beállitanak kezükben két szatyor zöld....kedves fiam fogadjátok szeretettel esküvőtök alkalmából ezt a csekélységet és odaadják a masnival átkötött tv paprikát,vagy pedig hogy megjöttünk,tessék fiam itt egy kis zöldség a kertben szedtük vagy vettük vagy mittudomén fogyasszátok egészséggel....tutira násazajándék?????szerintem csak snassz vitték és nincs a dolognak jelentősége
119. pista55 (válaszként erre: 117. - Viva70)
2012. jún. 23. 15:52
Az a normális, de ahol én voltam ott a vőfély kitalálta éjfél után, hogy eladó a menyasszony és mindenki csak nézett. Ha nem táncolt az is ciki volt. Volt olyan is, hogy még azt is mondták mennyit adott aki táncolt. Ez már a szemétség, nem?
118. Életkezdés (válaszként erre: 85. - Samsungtv15)
2012. jún. 23. 15:48
de akkor édesanyádék honnan számitottak volna rá ha ti sem számitottatok?azóta beszéltetek róla?mondjuk egy teló itt pár perc hoxázásá alatt nekik
117. viva70 (válaszként erre: 109. - Pista55)
2012. jún. 23. 15:48
Felénk mindig a menyasszonytáncnál szokták odaadni az ajándékot, vagy a pénzt. Legalábbis én még csak olyan lakodalomban voltam eddig. Voltam már jó párban. Nálunk is így volt anno.
116. Életkezdés (válaszként erre: 81. - Zebracsikó)
2012. jún. 23. 15:47
ez engem is érdekel ha meglepi volt akkor hogy történt?már az egész szitut nem értem...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook