Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? fórum

Szüleimtől két szatyor primőr zöldséget kaptam nászajándékba. Te mit éreznél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
235. turililike (válaszként erre: 233. - Bertaerzs)
2012. júl. 1. 11:22
Igazad van, mindenki mondja el a véleményét.Mindenki a saját szemszögéből kiindulva látja az igazságot. Ez a fajta ajándékot már valami felindulásna a jele.Főleg, ha primőr, nem volt olcsó ,ennyi pénzből már sok mást is vehettek volna.
234. 06718ca650 (válaszként erre: 230. - 80fa7028be)
2012. júl. 1. 11:14
ó, nem voltunk ám ott hogy mi minek a következménye.
233. bertaerzs (válaszként erre: 231. - Beautykiss)
2012. júl. 1. 07:50
Mi sem kaptunk semmit a férjem szüleitől (mert elleneztek) és ez végig kísérte életünket! Az élet pedig azt igazolta, hogy inkább az én szüleimnek kellett volna kifogásolni ezt a házasságot! A fórum pedig azért van, hogy "beszélgessünk"!
2012. jún. 30. 20:00
Tudom, mindent meg kell becsülni, és hálás lenni érte. De illyen helyzetben, így nem most adtam volna oda. Egy átlagos hétköznap inkább, akkor jobban örültek volna a csomagnak.Nem az esküvőjük napján nyújtom oda . Gyermekének a szülő mindig megbocsát.
231. Beautykiss (válaszként erre: 230. - 80fa7028be)
2012. jún. 30. 18:24
Miért álszentek???? És a szülei szerinted mit szólnának ha látnák ezt a fórumot? Az nem gáz szerinted,hogy valaki most házasodott és az a legnagyobb gondja,hogy mit kapott a szüleitől? Szerintem ez a szánalmas,hogy egyáltalán erről fórumot indít valaki és így kiteregeti a szennyest, te sem ismered a körülményeket. Vannak olyan dolgok amik nem tartoznak másra mint pl ez sem ezt meg lehet beszélni otthon. Az a szánalmas,hogy valakinek csak az számít,hogy mit kap! Ezek az emberek nem ismerik az igazi problémákat! Kívánom nekik,és neked is,hogy ennél nagyobb ne legyen!
2012. jún. 29. 12:52

Nevetségesnek tartom a sok álszent embert, akik lehurrogják a fórumindítót. Ennyi a sok irigy ember?? Még örülnek is még látatlanban is, hogy nem kapott semmit a szüleitől...

Hát ennyi csóró és irigy és álszent embert...

Jönnek ilyen dumával ,hogy felnevelték.. hát honnan tudják, hogyan nevelték fel, azt is lehet sokféleképpen.

Bezzeg ha arra írt volna ki fórumot, hogy a gyerekem esküvőjére csak züldséget akarok-e adni, akkor meg azért hurrognák le...

229. f930558318 (válaszként erre: 52. - Féknyom)
2012. jún. 29. 11:39
De te tudod??? :P
228. mloth
2012. jún. 26. 15:27

Kedves ifjú férj!


Szerintem kedves, tréfás kedvű szülei vannak!

A tréfán kívül persze más oka is lehetett a zöldségnek. pl.

1. Túl nagy felhajtás és elvárások az esküvő körül. (Csak azért se most adok nekik gondolat)

2. Nem adták oda a pénzt, mert megbántódtak valamin mire sor került volna erre.

3. Kiváncsiak a reakcióra, szereti-e őket eléggé, vagy csak az anyagiak éltetik önöket.

Nekem már sok évvel ezelőtt megnősült a fiam, többször segítettem több száz ezer Ft-al, de a nászajándékunk sokkal szerényebb volt. Nincs ennek nagy jelentősége. Ápolja továbbra is a jó viszonyt a szüleivel, és ne érdekből.

Hallgasson a kedves feleségére:"ne törődjön vele", tegye túl magát ezen. Ez már így történt és kész. A jövő kapcsolatot próbálja jobbá tenni, azon lehet csak változtatni, a múlton nem!

Sok boldogságot!

227. 06718ca650 (válaszként erre: 226. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 25. 18:52
lehet hogy van oka, de vannak ám minden ok nélkül hülye rokonok is. :)
226. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 223. - Beautykiss)
2012. jún. 25. 17:03
Persze, biztos volt oka, csak ezt a fórumindító nem ecseteli. Meg kell beszélni a szülőkkel, hogy mi a probléma, hátha nem is olyan nagy, hogy ne lehessen változtatni rajta.
225. pista55 (válaszként erre: 224. - Beautykiss)
2012. jún. 25. 14:31
Nem ítélkezem én feletted. Te is azt írsz amit akarsz meg más is.:)
224. Beautykiss (válaszként erre: 210. - Pista55)
2012. jún. 25. 01:48
Ja és te meg légyszi ne ítélkezz már felettem mert azt írtam amit..ami mellesleg meg igaz szerintem..és azt sem hiszem,hogy te soha nem mondtál valaha is egy rossz szót valakire, valakikre..és akkor is úgy gondolom,hogy szánalmas dolog ezen kiakadni,hogy ki mit kap nem kap..
223. Beautykiss (válaszként erre: 219. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 25. 01:44
Nem mindenkit csak aki megérdemli..Biztos nem akadnék ki ezen ismerem magam. Nyilván oka volt annak is hogy a tesója kapott valamit ő meg nem.Te sem tudhatod nem ismered a fórumindítót így azért nehéz hozzászólni bármihez is így kicsit le van sarkítva ez a téma nem gondolod?
222. Beautykiss (válaszként erre: 210. - Pista55)
2012. jún. 25. 01:41
Mert azok!
221. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 218. - Pista55)
2012. jún. 24. 13:16

Az esküvő sokféle lehet. Vannak országok, ahol a szülők nem is járulnak hozzá, házasodjanak, ha tudnak, tartsanak lakodalmat, ha van miből.

Mo.-on is sokféle megoldás van, a hatalmas hagyományos lagziktól a legszűkebb vacsoráig. Mindenki ahogyan gondolja és a lehetőségei ahogy engedik. Én nem szeretem a nagy lakodalmakat, sok évvel ezelőtt sem, mikor az enyém volt, ezért csak a szűk család és néhány haver volt ott. A szüleim és a testvéremék főztek, sütöttek, mindent ők fizettek, az anyósom meg semmit, nagy vagányul egy darab bankjegyet akart mindenáron beledugni a ruhámba, nagyon bunkó volt, a mi környezetünkben nem így működött, (boríték, gratuláció , puszi a családtól) azt hittem kivágom. Anyuéknak kb. 20-szor annyiba került, hálás voltam érte nekik, pénzt egy fillért nem fogadtam volna el tőlük.

220. 06718ca650 (válaszként erre: 218. - Pista55)
2012. jún. 24. 13:09
a kicsit is szerencse egy milla alatt megúszni, ha viszel cuccot akkor is ott a helybérlés.
219. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 202. - Beautykiss)
2012. jún. 24. 13:08
Óh, de nagyon okos vagy, hogy mindenkit szinte leh...zel. Hol tart a társadalom? Mi a gondod vele? Amikor majd egyszer, ha lesz olyan, születik egy gyermeked, felneveled , mellette leszel jóban és rosszban, élete egyik legnagyobb döntését hozza és házasságot köt, na, majd akkor tudsz érdemben hozzászólni. Amikor pedig te fogsz férjhez menni és a szüleid egy szatyor zöldséggel elintézik, pedig van pénzük, jut a tesó grillpartijára, akkor neked is rosszul fog esni.
218. pista55 (válaszként erre: 217. - Életkezdés)
2012. jún. 24. 12:53
Tudom, hogy már nem egészen így megy. Milliókba kerül egy nagyobb lakodalom is. Régen ahhoz is összeadták a hozzávalókat, süteményhez ami kellett, segítettek megcsinálni mindent. Vittek bort és tortát, azt sem kellett annyit venni az ifjú pár szüleinek. Most már akinek nincs pénze inkább nem is csinál lakodalmat. Már nem is háztartási dolgot szeretne az ifjú pár hanem pénzt.
217. Életkezdés (válaszként erre: 204. - Pista55)
2012. jún. 24. 12:34

Nem rossz szokás,tényleg nem,sőt,követendő lenne....az a baj csak hogy régebben ami kellett a fiataloknak kikerült innen onnan,megcsinálták,megcsináltatták stb most sok fiatalnak plazmatévé,ótomatamosógép gáztűzhely akármi kell és legtöbbnek új mindezekből,,nem a család levetett régije......ha igy nézzük nehezebb összeadni a dolgokat...egyébként ilyen szempontból sem rossz a nekem azért furcsa ajándéklista amire felirják mit szeretnének és mindenki választ valami tárcájának megfelelőt....akkor legalább azt kapják ami kell,azért régen is előfordult a millió étkészlet meg kanálkészlet aztán lehet kaszroj nem volt egy db sem......

attól függetlenül szép dolog lenne összehordani legalább részben amire szükség van a kezdethez

216. Életkezdés (válaszként erre: 196. - 15a0a0ede7)
2012. jún. 24. 12:30
sétálj erre bár ép csak salátám van még és néhány póréhagyma nemsoká lesz talán krumpli is ja meg retek van még:))
215. Életkezdés (válaszként erre: 186. - 15a0a0ede7)
2012. jún. 24. 12:28

egyébként szerintem pont ebben a hozzászólásomban nem volt semmi ömlengés,már mér lenne baj ha mi parasztok bartelozunk egy kicsit?:))))


annyira komolyan veszitek ezt a fórumot hogy csak na.....túl van lihegve pöttyet

214. Életkezdés (válaszként erre: 186. - 15a0a0ede7)
2012. jún. 24. 12:26

de folyamatosan mondják hogy idegesitő vagyok:)))))


remélem a gyerekem még nem házasodik egy ideig:)))majd megirom hogyan történt a dolog:)

Egy szóval sem mondtam hogy nem vinnék,nem tudom hogyan hozza majd az élet remélem nagyon sok idő van még addig.....

Nem irtam hogy csak az a normális amit én mondok,de a nászajándék nem illem dolga....én pl anno anyukámnál kezdtem az életet a férjemmel,nem kért el a rezsibe semmit hanem úgyis főzött,egy tányérral kellett csak több az asztalra mint addig nem csinált belőle nagy problémát,ebben és hasonló dolgokban tudott segiteni.....segiteitt az esküvő lebonyolitásában az előzetes készüléseknél,azthiszem tyukot felesben vettek az exanyósommal kicsit hízlalgatták még ott és közösen levágták megpuculták,nem igazán emlékszem konkrét nászajándékra,sőt nekem furcsa lett volna.....a mindennapi életünket segitették nyilván nem vártam el hogy akár adósságba verje magát hogy vegyen egy naaagy akármit vagy adjon egy halom pénzt...apránként mindig megkaptam mindent aminek szükségét éreztem,bennem nem hagyott nyomot az ajándék hiánya.....


Az illemszabályokat a szeretet normalitását joggal várja el egy gyermek.



ezen mondattal te azt érted jár az ajándék alanyi jogon,vagy félreértem?



nem vagyok kiváló,de örültünk hogy el tudtak jönni a szeretteink senkit sem az illem miatt hívtunk el hanem őszintén örültünk nekik,volt már egy halom esküvőikajálásunk mind tök jó volt:DDDD

213. pencil (válaszként erre: 188. - 15a0a0ede7)
2012. jún. 24. 11:55
Te komolyan ennyire ...vagy? Vagy csak játszod magad?
2012. jún. 24. 11:51
ha nem is rögötn azzal indítanék hogy hé, anyu hol a nászajándék, de legalább megkérdezném van-e valami baj. ki tudja milyen félreértés van emögött.
211. 06718ca650 (válaszként erre: 193. - Pista55)
2012. jún. 24. 11:50
akkor meg tegye zsebre, ha nem ülnek le. szerintem megbeszélném, de egyébként meg nem várunk el soha semmit a szüleinktől, tudjuk milye helyzet van.
210. pista55 (válaszként erre: 208. - Beautykiss)
2012. jún. 24. 11:43

Az lehet, de nem ezen a szinten. Minden ember önző valamennyire, az is volt mindig és az is lesz ezután is.

Az meg nem szép dolog, hogy berobbanunk egy fórumba és leszánalmasozzuk azokat akik hozzászóltak ehhez a témához. Muszáj volt ezt neked olvasni?:))

209. Beautykiss (válaszként erre: 207. - Zebracsikó)
2012. jún. 24. 11:41
Tényleg? Ez is hatalmas bölcsesség...persze, de milyen emberek...az a lényeg..
208. Beautykiss (válaszként erre: 204. - Pista55)
2012. jún. 24. 11:34
Nem kedves pista55 csak a mentalitás miatt tartunk ott ahol...önzőség , kapzsiság stb..
207. zebracsikó (válaszként erre: 202. - Beautykiss)
2012. jún. 24. 11:18
nagy bölcsesség...pfff .....a társadalmat ugyanis emberek alkotják......
206. 15a0a0ede7 (válaszként erre: 202. - Beautykiss)
2012. jún. 24. 11:13
Ez elég demagóg szöveg. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook