Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongás, idegen környezettől való félelem fórum

Szorongás, idegen környezettől való félelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 0c4eeadbce (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2020. aug. 14. 05:32
Ez tèvhit. Jól beállított gyógyszertől nem lesz zombi idővel sem.Az orvosok törekednek a lehető legkisebb adag beállítására, ami már használ, de nem vagy tőle belassulva.
34. Amaunet (válaszként erre: 33. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 14. 00:05

Ha el tudja hagyni.


A fórumindító nem tudja mi baja, gondolom orvoshoz még nem fordult, de nyugtatót szed.

Mire jó az, ha minden problémára bekapunk egy bogyót?

Idővel zombi lesz belőle.

33. 0c4eeadbce (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. aug. 13. 23:26
Igen. Amikor ès amíg kell addig kell ès hasznos. Utána el lehet hagyni, ha már nem szüksèges.
32. Guruljka (válaszként erre: 28. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 13. 23:07

Ez pontosan így van. A fiamnak a háziorvos felírta a legkisebb adagolású Frontin-t, abból is csak felet beszéltünk meg, lefekvéskor. Eleinte megijedtem, de végül beláttam, ez most kell.

Átaludt a fiam ezzel a segítséggel néhány éjszakát, és tudom, hogy nem vett be többet, mert nálam van a bogyó, én adagoltam. (Ő kérte így, nehogy nála elkallódjon vagy elfelejtse.)

Már napok óta nem kért, kezd rendbe jönni.

31. chills
2020. aug. 13. 22:54
Vagyis agora pontosabban. És nem halhatsz bele.
30. 0c4eeadbce (válaszként erre: 28. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 13. 22:53
ártalmatlan=átalvatlan
29. chills
2020. aug. 13. 22:52
Ez agorofobia, vagy ahhoz hasonló
2020. aug. 13. 22:51
Amúgy èrdekes,hogy legtöbben a gyógyszert ők fèlnek. Pedig az ártalmatlan èjszakák ès szorongással téli nappalok sokkal többet ártanak, mint a jól beállított, lehető legkisebb adagban szedett gyógyszer. Aki nem aludtam ki magát hetek óta,az nem èr rá az èletèt elemezgetni fogadtatásáról felnőtt koráig, hanem a gyógyszerrel is segítve elemezgetni nyugodtan, kipihenten.
27. New(l) (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 22:43

Ha a szorongás ezen múlna.

Nekem 3 évesen mit mondtál volna? Mit cseréljek le? Elhiszem hogy van akinek a körülmények okozzák, de hidd el, sok oka van ennek, és az 5 ezredik megoldás sem segít. Maradunk együtt mint gazdi és a fekete kutya, aki jó hűséges. Biztos nem akarom eléggé.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Garabonciás)
2020. aug. 13. 22:41
Szerintem valamelyik táplálékunkból kapjuk, valami összetevő lehet, stabilizáló, állagjavító, ami a központi idegrendszerre hat.
25. 71ddaa07fa (válaszként erre: 23. - Garabonciás)
2020. aug. 13. 22:36
Ezt az egyénnek kell tudnia. Le kell ülnie és átgondolnia mi nem jó az életében. Munka, párkapcsolat, stb... Aztán ezen változtatnia kell. Nekem is így múlt el. Azóta már lehet gyógyszerfüggő lennék, úgy enném a nyugtatót, mint más a zsömlét. Én eljöttem a munkahelyemről 17 év után.
24. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:32
Nem a gyógyszert ők kell fèlni, hanem a betegsègtől. Ha úgy èrzed, szüksèged van rá, akkor szedjed.Nem árt többet,mint a szorongást stressz, de legalább nyugodt leszel tőle.
23. Garabonciás (válaszként erre: 22. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 22:31
Akkor tudod te is miről van szó. Rettenetesen sok pánikbeteg van itt Magyarországon. Nem tudom minek köszönhetjük. A múltunknak vagy a jelenünknek?
22. 71ddaa07fa (válaszként erre: 16. - Garabonciás)
2020. aug. 13. 22:17
No-no, sokáig én is azt gondoltam. Aztán 5 éve egy este a semmiből rosszul lettem. Szédültem, izzadtam, de közben rázott a hideg, rossz volt a közérzetem. Aztán ez kisebb-nagyobb kihagyásokkal 2 évig elkísért. Volt úgy, hogy álltam a piros lámpánál az autóval és azt éreztem mindjárt elájulok, elkezdett elfogyni belőlem az erő és jött a sötétség. Valahogy mindig sikerült elterelnem a gondolatokat és eszméletemnél maradtam. Azt mondták pánikbeteg vagyok. Munkahelyet váltottam és megszűntek ezek a problémák. Egy évben 1-1 alkalommal előjön néha a rossz közérzet, szédülés, és az ájulásérzet, de ez már nem vészes. Persze én is elmentem az orvoshoz, aki nyugtatót írt fel nekem. De én azt mondtam, hogy ezt magammal kell megbeszélnem, a nyugtató, max. tompít, de nem old meg semmit.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:16

Valószínű pánikbetegséged van.

Hidd el a gyógyszer egy mankó csak. Hinni véled ettől jobban leszel. Ha azt hinnéd nyugtató, de egy C vitamint vennél be, attól is elmúlna a remegésed.

Próbálj arra rájönni, mitől jön rád a remegés, izzadás.

Valamint próbálj gyógyszer nélkül menni idegen helyekre és minél több időt eltölteni, tedd ezt egyre távolabbi helyre. A pókfóbiás is attól jön rendbe, ha kezébe veszi a pókot és végül az agyába ég nem lesz semmi baja tőle. Trenírozd magad. Nehéz kivitelezni, de nem kivitelezhetetlen,

20. Amaunet (válaszként erre: 10. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:11

Miért nem a problémáidat oldod meg, amelyek nyugtalanítanak?


Ne szedjél mindenre gyógyszert! Az nem old meg semmit.

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:10

Nem halálos!

Pánikroham alatt azt hiszed hogy itt a vég, de nem.

2020. aug. 13. 22:09
Egyébként olyan előfordulhat, hogy meghalok pánikbetegségben? Ebben.meg lehet halni?
17. Amaunet (válaszként erre: 6. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:08

Ha átadod magad az érzésnek és nem próbálsz rajta uralkodni akkor súlyosbodhat.


Ez az agyad játéka. Mitől félsz? Több ezer ember megteszi - neked mi bajod lehet? Bátorítsd magad ilyen gondolatokkal! Tervezd meg, hogy mikor, hova fogsz menni!


A gyógyszer nem fogja megoldani a problémád, max. ellazulnak az arcizmaid, leesik az állad.

16. Garabonciás (válaszként erre: 15. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 22:07
Mert te egy egészséges lelkületű emberke vagy valószínüleg. Nem mindenki az. A legtöbb ember televan fóbiákkal. Félünk egy csomó mindentől, de a legtöbbször azt se tudjuk mitől félünk. Ezért az ember inkább behúzodik a kis kuckójába. Tüskéket növeszt mint egy sün. Aztán várja hogy változni fog vmi, de semmi nem változik ha te nem teszel érte. A Frontin jó sok mindenre, a szorongásra is, de a dolgaidat nem oldja meg.
15. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13. - Bernadette1988)
2020. aug. 13. 22:02
Ha Ózd külsőről lenne szó, lehet én is úgy lennék, hogy ahol eddig vígan fütyült a szél, oda egy zabszem sem fér, de egyébként én anno nagyon szerettem utazni, új emberekkel ismerkedni, ha nem is a városban, de az oda, vagy a visszaút alatt a vonaton, buszon.
14. Garabonciás (válaszként erre: 12. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 21:56
Idegen emberek között, idegen helyen, valaki fél megszólalni is, sok minden zavarhatja az embert. A fóbiák azok amik okozzák szerintem a pánikbetegséget. A szorongás is az. Eygfajta fóbia. Valamitől félsz gondolom, tartasz, ha rájössz mi az aztán leküzdöd magadban, vagy szakemberhez fordulsz, biztos nem leszel pánikbeteg. A frontin csak elnyomja a tüneteket, de nem oldja meg.
13. Bernadette1988 (válaszként erre: 12. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 21:55
Leginkább szerintem, hogy akkor és ott egyedül vagyok és nem számíthatok senkire. És hiába próbálom kiiktatni a gondolatot, ha tzdom, hogy ugyanoda vissza kell mennem, elkap
2020. aug. 13. 21:48

Mitől tartasz egy idegen városban? Hogy nem tudsz hazamenni, mert nem tudod honnan indul a buszod, vagy vonatod? Esetleg a nagyobb tömeg, ami rossz hatással van rád?

Mert azt még megérteném, ha éjszaka érnél oda és reggelig semmi reményed nincs, hogy tovább utazz, de napközben fogalmam sincs mitől kell idegesnek lenned.

11. 71ddaa07fa (válaszként erre: 9. - Garabonciás)
2020. aug. 13. 21:45
Mikor elindult még meleg volt, majd egy hidegfront hatására, mire odaért lehűlt a levegő, és csak egy vékony kardigán volt nála.
10. Bernadette1988 (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. aug. 13. 21:44

Nem akarok hozzászokni, itthon sosem szedem, max egy felet a 0,25 ből, ha érzem, hogy nyugtalan vagyok.


Csak nem tudom, hogy ha tényleg beveszek egy egészet vagy mondjuk később még egy felet, akkor megnyugtat annyira, hogy ne kapjon el a remegés?? El is álmosít picit?

9. Garabonciás (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 13. 21:43

:DD A lehető legegyszerűbb magyarázat néha a legjobb. :D

Miben ment a nagyvárosba, hűtőtáskába csomagolva vagy mi? :D

8. Garabonciás (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2020. aug. 13. 21:41

0.25 ös, az semmi. Abból kettőt is bevehet, simán. Én a 0.5-ből is beveszek sokszor kettőt. Jobbat alszom. :D

nem azt írtam hogy vegye be egyszerre mindet. Meg gondolom nem is olyan hülye az fi, hogy ilyen baromságot csináljon. :D

2020. aug. 13. 21:40
Nem lehet, hogy csak fáztál azért reszkettél, és azért lettél ideges, mert nyári ruha volt csak nálad?
6. Bernadette1988 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. aug. 13. 21:35

Hál Istennek nem. De olyan furcsa mert itthon soha sem jön rám. Egyszer-kétszer fordult elő más városban és egyedül, és azóta rettegek, ha tudom, hogy másnap mennem kell.

Ez pánikbetegség lehet vagy csak sima szorongás?

Nem fulladok, nem fáj semmim ilyenkor, csak egyszerűen idegesség jön rám és reszketés.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook