Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szőnyeg takarítás fórum

Szőnyeg takarítás (beszélgetős fórum)


2010. nov. 20. 15:28

-Ha közönséges konyhasóval alaposan átkeféljük a szőnyeget, visszanyeri eredeti színét.


-A szőnyegre cseppent gyertyafoltot könnyen ki tudjuk venni, ha itatóspapírt teszünk rá, és meleg vasalóval átvasaljuk.


-Piszkos szőnyeg tisztítására kitűnően megfelel a növényi alapú, biológiailag könnyen lebomló sampon.


-Elpiszkolódott szőnyegbe dörzsöljünk teafüvet, majd alaposan porszívózzuk ki.


-Ha vörösbor ömlött a szőnyegre, spricceljük be többször szódavízzel vagy ásványvízzel, szórjuk be sóval, és itassuk fel nedvszívó ronggyal.


-Ha szőnyegünkbe rágógumi tapadt, addig dörzsöljük folyamatosan egy jégkockával, amíg leszedhető nem lesz.


-A ragasztófoltot ecetbe mártott kendővel tüntethetjük el a szőnyegről.

2010. nov. 20. 15:22
Nekem sikálás után egy napig szárad a szőnyeg. Van egy négyéves kisfiam, nem győzöm neki mondani, hogy ne mennyen ki a napaliba, mert vizes a szőnyeg. Azért porbálok érdeklődni, hogy valakinek hátha van a tarsolyában valami régi praktika:)Én a w... port is kipróbáltam de két doboz kellene a nappali kitakarításához, elég nagy a nappalink, teljesen szőnyeg borítja. Csak sajnos ez a megoldás elég drága mulatság lenne.
2010. nov. 20. 12:59
A szőnyegtisztító géppel az a baj, hogy elég nedvesen hagyja a szőnyeget szerintem. Télen rizikós hogy mikorra szárad meg ill. hogy lehet még a laminált parketta is szétmegy a vizes szőnyeg alatt. :(
2010. nov. 20. 12:56

Most én is ezzel küzdök. :(

Nyáron slaggal seperc de a kisfiam mellett hetente kell sikálni és bármivel esek neki (ezer féle kézi szőnyegtisztítót vettem) az a baj, hogy szerintem utána még csak jobban ragad bele a kosz. :(

2010. nov. 20. 12:50
az enyém nem gyors,de eredményes és igazi rabszolgamunka.a lényege: 1rész WU2 sampon egy rész ultra mosogatópor némi víz és egy sikárkefe. a habot a kefével beledörgölöd a szőnyegbe, megszárad kiporszívózod, vagy vizes porszívóval kiporszívózod és kész! én ezt évi 2x szoktam megcsinálni szép lesz tőle a szőnyeg de rámegy egy fél délután
2010. nov. 20. 12:34

Szia

Vizes porszívóval már próbáltam, de ne jött be.

De lehet, hogy keresek egy ismerőst akink van egy takarító gépe:)

2. 190124133c (válaszként erre: 1. - Beusiu)
2010. nov. 20. 12:32
Kézzel,W-vel keservesen,valahonnan szerez egy szőnyeg tisztítót,vagy vizes porszívót4 Lehetne egy csomó házi praktikát felsorolni,de az mind elég fáradságos:-)
2010. nov. 20. 12:26

Sziasztok.

Szeretnék ötleteket kérni a szőnyeg takarításhoz.

A nappaliban szőnyeg van és egy rémálom kitakarítani. Kézzel sikálom a szőnyeget kézi szőnyeg tisztítóval, we....-sel. Semmit nem használ.

Ezért kérnék ötleteket hogy, hogyan tudnám rendesen kitakarítani gyorsan és fájdalom mentesen:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook