Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszédokról - szidás és dicséret fórum

Szomszédokról - szidás és dicséret (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. genlips (válaszként erre: 49. - McKenzi)
2008. júl. 10. 18:50
ez igaz :) teljesen elkülönülten lehet így kimenni a kertbe és talán a hangok sem mennek át egy betonból készült kerítésen, de nekem ez is jó, ami most van, fa színű :) tehát kicsit természetesebb
49. McKenzi (válaszként erre: 47. - Genlips)
2008. júl. 10. 16:15
persze kutya szempontjából igazad van, nekem a tiszta beton csak annyiból szimpatikusabb, hogy az intim tér még érintettlenebb
48. McKenzi (válaszként erre: 46. - Rencsilany)
2008. júl. 10. 16:13
igen - a betonkerítés jó megoldás
2008. júl. 10. 14:37

rencsilany, egyszer a mi kutyánk is átment a szomszédba, illetve inkább többször, nagy kaland volt neki. De nem állandó jelleggel jutott át oda. Aztán elpakoltunk onnan, ahonnan át tudott rugaszkodni a kerítés másik oldalára. Ez hatásos volt, de a szomszéd építtetett egy kerítést.

Nálatok szerintem fontos, hogy a kerítésnek legyen betonalapja! Így hiába kapar és ás, nem jut át alatta. A kerítés pedig elég emberbarát, mert csak az alapja beton, felette fa lapok vannak. Nevét sajnos nem tudom, de hangos autóutak mellett szokott olyan lenni zajszigetelés céjából, hogy vízszintesen futnak bő-ven befonva hosszúkás falapocskák.

Úgyhogy nyugi, nem kell tiszta beton! Az alapja viszont mindenképpen legyen az.

2008. júl. 10. 14:09

Mi kertes házban lakunk.A szomszédunknak van egy kutyája.nem tudjuk a kerítést úgy megcsinálni,hogy a kutya valahol ne tegye tönkre és át ne jöjjön.állandóan tele van csinálva a kert.A gyerekek félnek a kutyától.A szomszéd közölte,hogy szerinte a kerités szar,és őt nem érdekli,hogy a kutya átjár.(vadi új drótháló kerítés.)

Semmi kompromisszum nincs benne.

Itt szerintem csak a betonfal segítene.De szomszédok közé ilyet kéne épiteni?!

45. McKenzi (válaszként erre: 43. - Marita)
2008. júl. 10. 13:31

erre nekem azt mondta az egyik szomszéd, hogy az ő lakása, így joga van akár magassarkú cipőben éjfélkor mászkálni. Erre azt mondtam, hogy oké, akkor nekem is jogom van az éjjel közepén a partfissal verni a plafont.

Utáltak, de legalább a kopogás megszűnt.

44. genlips (válaszként erre: 43. - Marita)
2008. júl. 10. 13:23

Ismerős a helyzet :S Párom lakott ilyen körfolyosós szörnyűségben és bár a nőiség kifejezése a magassarkú cipő, ő az összes ilyen csajt rühellte, én pedig meg is értem.


Hidd el, ezek az emberek sokszor azért csinálják ezt, mert nem is gondolnák, hogy vannak emberek a házban, akik esetleg nyitott ablak mellett alszanak és az ő kopogása esetleg fel is ébresztheti.


Ágykihúzás... úgy hangzik, mintha minden nap takarítának és minden bútort elhúznának ááá minimum egy szőnyeget alááá!

43. Marita
2008. júl. 10. 13:03
Az egyik szomszéd /nő/ éjfélig dolgozik mindennep, s éjjel mikor hazajön az ágykihúzás, tologatás lépcsőn való cipőcsattogás, zuhanyzás stb.. még a hartmadik szomszéd sem tud tőle pihenni.. már akarok venni neki egy papucsot, hogy ne a /vas/ sarkú cipőben klaffogjon...éj j e l !!!!!!!!
42. Marita (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2008. júl. 10. 13:00

McKenzi!

Juj, a sorház még rosszabb, mint gondolnád... ott mindenki azt hiszi, hogy minden jog az övé... ne kivánd magadnak.:)) Persze itt is vannak kivételek, de nem nagyon... Mi kertes házból Pestről jöttünk vidékre sorházba... de ne tudd meg, milyen .... soha nem szokjuk meg../ lehet itt is kivétel, de nem hiszem!/

41. genlips (válaszként erre: 40. - 19feb52842)
2008. jún. 11. 13:41
Ahol sok a kutya, ott fel sem tűnik. A mi utcánkban is sok a kutya, de hozzájuk lehet szokni, nekem nincs problémám velük. Néhánnyal már meg is barátkoztam, amikor a kerítés előtt megyek el, már nem ugatnak meg. Szám szerint 2 és ennek örülök. Nagyobb bajom a zajos szomszédokkal van... :S naná, hogy az emberek nagyobb problémát okoznak :D
2008. jún. 11. 12:52
Az én kutyusom sokat ugat.
2008. jún. 11. 12:05
Nekem pesten nagyon jók voltak a szomszédaim.Amikor ide leköltöztem akkor is nagyon jók voltak a szomszédaink.Itt ahol most lakom,senkivel sem tartom a kapcsolatot.engem nem érdekelnek a pletykák,itt meg még azt is tudják mikor repűlt végig egy idegen légy a falun.Az egyik szomszédom idegbeteg,szó szerint.A szembe szomszéd fuvaros,esténként az utcáról árulja a sódert,homokot,van hogy este 9-kor azért kell a rv-ét felhangositani,mert nem hallom a gépek zajától.Hétvégén meg van hogy hajnali hatkor,már szereli a kocsit,hogy zeng az egész környék,vagy füvet nyir,vagy motoros permetezővel permetez már hajnalban.
2008. jún. 11. 09:36
:/// ez aztán a család... nem lehet csak simán elkerülni őket? :D
2008. jún. 11. 09:08

Tegnap például megkérdezte, hogy finom volt-e a saslik? Mondtam neki, hogy van még mit tanulnunk. Erre Ő azt válaszolta, hogy ha már menni fog a sütés akkor hívjuk meg. Én értem a humort de azért hagy döntsem már én el, hogy mikor kit hívok vendégségbe hozzánk. Arról nem is beszélve, hogy a munkámat fikázza, a gyerekével üvöltözik ha átjönnek hozzánk, stb.

A felesége nekem nem jön be, pedig fiatalabb tőlem vagy 15 évvel, mert se a háztartással, sem a gyerekkel,sem a kertjükkel nem foglakozik.

36. McKenzi (válaszként erre: 34. - McKenzi)
2008. jún. 10. 17:16

egyetlen egy emberrel vagyok beszélőviszonyban, na az elzárta előlem a biciklimet :)))

no ez azért nem igaz, most van egy szomszédunk, akivel jóban vagyunk, kifejezetten normális :)

2008. jún. 10. 17:14

Mázlista vagyok:)

Minden szomszédom aranyos és kedves.

2008. jún. 10. 17:13
egyébként én pont emiatt nem is barátkozom, ne jöjjenek ide pletykálni, bár biztos van olyan, hogy valaki nem tud ellene tenni, remélem én nem kerülök ilyen helyzetbe. Ezért szoktam néha kicsit morcosabb lenni, mint valójában, így talán elkerülhetem a túlzott barátkozás...
33. genlips (válaszként erre: 32. - 19feb52842)
2008. jún. 10. 17:10
mondd azt neki, hogy pedig neked bejönne, ha nem lenne feleséged, dícsérd, hogy jó kis numera lenne, mintha ott sem lenne a férj. talán ezután befogja a száját, de hát az is lehet, hogy megharagszik...
2008. jún. 10. 16:54
A szomszéd állandóan kritizálja a feleségét.Mondam neki, hogy engem nem érdekel a dolog, de állandóan előjön a témával. Arról nem beszélve, hogy nagyon pletykás.
31. genlips (válaszként erre: 28. - 0292fff612)
2008. jún. 10. 16:32
Hát igen, erről van szó. Nem lehet ezt a dolgot fekete-fehéren értelmezni...
30. 0292fff612 (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2008. jún. 10. 15:46

Akkor lehet,hogy legközelebb már dicsérettel fogsz jelentkezni a fórumban,ilyet úgysem nagyon olvasni.

És kívánom is,hogy jó szomszédokat kapjatok,sok szerencsét hozzá!(Mert ez leginkább a szerencsén múlik.)

29. McKenzi (válaszként erre: 26. - 0292fff612)
2008. jún. 10. 14:19

örülök, hogy már nem gondolok rá. Egyébként a szerencsénk csak annyi volt, hogy csak albérlő volt ez a fiú - amúgy semmi gond nem volt vele, míg nem költözött hozzá a nője - aki hozott egy házimozit, meg a súlyos járását. Persze innentől állandó volt a veszekedés is - teljesen megbolondult a fiú, uralkodott a lányon. Végül meg is lopta a lányt.


Mindegy elment. Mi meg sorházba fogunk költözni ha minden jól megy, ott azért van egy kis közösség, de nem túl nagy, ráadásul hozzánk hasonlóan családosok költöznek oda, így valószínűleg este aludni fognak, akárcsak mi :)

28. 0292fff612 (válaszként erre: 27. - Genlips)
2008. jún. 9. 15:51
Szerintem ez a védekezés csak addig tűnik igaznak,amíg az ember bele nem gondol.Mert ha autógumit éget,annak a füstje nem csak az ő portáján büdösít,a zenét se csak ő hallja.És mi lesz a következő?Netán gyilkolhat is,mert otthon azt csinál,amit akar?Próbáltam én humorosan felfogni az egészet,meg aztán mostanában jobb is a helyzet.
27. genlips (válaszként erre: 23. - 0292fff612)
2008. jún. 9. 15:41

Hát az, hogy a saját portáján azt csinál, amit akar, elég kikezdhetetlennek tűnő védekezés, de amúgy ez sem igaz. Azzal tisztában vagyok, hogyha nappal megy a zenebona, azzal sokat nem nagyon tudok kezdeni, ahogy a hatóságok sem. Ők is csak akkor foglalkoznának velem, ha ez éjjel van. Szóval nappal nem szólok nekik, éjjel meg tudok azzal védekezni, hogy nekem is aludnom kell valamikor.


És azért az tényleg jól hangzik, hogy saját portája, ne parancsoljon neki senki. De még akkor is, ha övé az a lakás, ház, akkor sem tehet meg mindent. Az egésszel tényleg az a baj, hogy ennek a kijelentésnek csak a fele igaz, de úgy hangzik, mintha az egész az lenne :))

26. 0292fff612 (válaszként erre: 25. - McKenzi)
2008. jún. 9. 14:01
Nem akarsz mesélni,hátha azzal meg nekünk segítesz?Persze nem akarok tolakodó lenni.
25. McKenzi (válaszként erre: 24. - 0292fff612)
2008. jún. 9. 13:21

nekem is van durvább történetem egy másik - elmebeteg - szomszédunkról, de szerencsére már elköltözött.

Most csak ilyen lájtosabb problémáim vannak, de mikor ilyeneket hallok, amit te is írtál, azért rájövök, hogy a szerencsések közé tartozom..

24. 0292fff612 (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. jún. 9. 13:01

Azért minden szomszédvita az ember idegeire megy,elhiszem,hogy téged is idegesít a sajátod.

De még tudnék mesélni egyebeket is.Sajnos van mit.

23. 0292fff612 (válaszként erre: 20. - Genlips)
2008. jún. 9. 12:59
Még szép,hogy nem jó,én már holnap költöznék,ha tehetném.Olvastam a fórumindítódat,és tudod nálunk az egész faluban ez megy.Csak éppen olyan módon,hogy hol itt,hol ott dübörög a zene,hol eljegyzés van,hol ballagás,vagy csak segély,vagy családi pótlék.Azt mindig hangos zenével kell ünnepelni.Neked még nem mondott olyat a szomszédod,hogy a saját portáján azt csinál,amit akar?Mert ezek itt ezzel védekeznek.
22. McKenzi (válaszként erre: 19. - 0292fff612)
2008. jún. 9. 12:56

no akkor én meg sem szólalok

..ez annyira durva :(

21. McKenzi (válaszként erre: 17. - Sivilla)
2008. jún. 9. 12:56

Most kérték kölcsön (mások, amúgy szintén idegenek) a légzésfigyelőnket, és tiszta szívvel kölcsönadom, - ilyesmiben szívesen segítek, még akkor is, ha örökbe kérnék, hisz itt egy kicsi babáról van szó.

A bicikli nem létfontosságú, így el is döntöttem, hogy még a héten visszakérem, lesz ami lesz. Legfeljebb többet nem jönnek kérni :))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook