Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszédokról - szidás és dicséret fórum

Szomszédokról - szidás és dicséret (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 16. 14:28
az egyik oldalon---borzalmasak a szomszédok,állandó jelleggel,velem foglalkoznak----másik oldalon,nagyon rendesek,átjárunk egymáshoz,ha éppen süt valamit,hoz át nekem is,én meg cserébe meghívom magamhoz kávézni!Mindegyik utcabeli nő nekem mondja el a baját,jólesik,hogy megbíznak bennem,pedig nem rég óta lakom itt!
2009. jan. 16. 12:49
Ez a nő egyre rosszabb. Idejött, nem tudom honnan, és parancsolgatni akar. Azt hiszi, azért mert öreg, ugrani fogok. Már nagyon félek, hogy csinál valamit a kutyával. Röhög, mint egy dedós. Egy óvodás értelmesebb nála.
78. e69562b821 (válaszként erre: 76. - Genlips)
2009. jan. 5. 20:03

Ez a nád jó ötlet. Láttam már néhány helyen, jól nézett ki. Nekem is volt eszemben hasonló. De a szomszéddal nem tudok normálisan beszélni. Vagy meg sem hallgat, vagy ordít. Hiába mondanék bármit, ugyanazt fújja, hogy kössem hátra.

Arra is gondoltam, hogy én teszek a kerítésre valamit, hogy szegény kutyáimat ne ingerelje (meg engem se :) ), de ha őt zavarja, tegyen valamit ő ellene. Egyik ismerősöm szomszédja téglából csinált kerítést (régen léc volt), mert mindkettőnél van kutya. Azóta békében vannak. Ez sem ugat át, meg az sem ugat erre, mert ugye nem látják egymást.

77. e69562b821 (válaszként erre: 75. - Pircsi24)
2009. jan. 5. 19:47
Szerencsére semmi bajuk nem lett. Hólapáttal dobta át a havat. Megint dobott át, ahogy az udvaron lapátolt. Kimentem, kérdezem, hogy normális-e hogy ilyeneket csinál, erre elkezdett röhögni, és azt mondta, majd csinál valamit a kutyával. De ezzel a nővel nem lehet értelmesen beszélni. Vagy meg sem hallgat, vagy ordít, hogy kössem hátra. Pedig én normálisan meg akarom vele beszélni, hogy mi baja van. A saját udvaromban hagy csináljak már azt, amit akarok. A kutya egyébként is azért van, hogy őrizze a házat. Sok a betörés, besurranás mostanában. Úgy hogy védje a házat, ha meg van kötve? Nemrégiben egyik szomszédomhoz bement valaki éjszaka, mert a kutya meg volt kötve. Jó, hogy felébredtek és el tudták zavarni.
76. genlips (válaszként erre: 74. - E69562b821)
2008. dec. 19. 11:12
Nálunk úgy lett megoldva, hogy a kerítés oldalára a szomszéd nádkerítést erősített fel. (nádszálak függőlegesen egymás mellett) Tűrhetően is néz ki, nekik ezentúl nincs gond a kutyával, mert nem látnak át. Én legfeljebb addig kötném meg a kutyákat hátul, míg ezt a nádizét felkötnék, aztán pápá.
2008. dec. 7. 21:49
Én is sajnálom szegény kutyákat, nem lett maradandó károsodásuk a hótól?
2008. dec. 7. 21:10
Van két kutyám. Azért vannak, hogy őrizzék a házat. De a "kedves" szomszédomnak nem tetszik, mert ugatja őt a kutya. Azok után, hogy fenyegette és hóval dobálta szegényeket, nem is csodálom, hogy mindig megugatják. Múltkor azt kérdezte, hogy nem-e kötném hátra a kutyámat? Gondoltam magamban, téged boldogan. Olyan hangnemben beszél velem, de hogy honnan szedi, hogy neki lehet? Azért, mert idősebb?
73. rencsilany (válaszként erre: 71. - Marita)
2008. nov. 25. 09:08

Nem,nem rendeződött a helyzet.A kutya most megvan kötve,de ha elengedik,akkor egyből átjön...

nem is nagyon köszönünk egymásnak,evvel talán csak észre veszik magukat.Talán...

Nálatok mi a helyzet?

2008. nov. 25. 09:00
Ki melyiket érdemli.
71. Marita
2008. aug. 24. 22:26

Sziasztok!

rencsilany!

Még azóta sem rendeződtek a dolgok? Nagyon gáz!:( Nálunk egyre rosszabb a helyzet, pedig nem is ilyen nagy dologról van szó!

Az emberi butaságot, ha mérni lehetne, hát itt beszakadna a Föld alattuk!

70. rencsilany (válaszként erre: 67. - Kobagabi)
2008. júl. 25. 11:16
vagy legközelebb mondjátok neki,hogy mindjárt hozom a kapát,gereblyét és már gazolhat is.Akkor szerintem nem mondaná többet.:)
69. genlips (válaszként erre: 67. - Kobagabi)
2008. júl. 24. 09:53
Elharapózott a helyzet? Mert ezt még úgy is el lehetne képzelni, hogy csak segíteni akarnak. Szerintem jó megoldás lenne, hogy amikor mondandójuk van, egyszerűen továbbálltok és nem hallgatjátok meg. Na az biztosan bosszantaná őket.
68. ec63a7fc29 (válaszként erre: 62. - Marita)
2008. júl. 23. 22:55

Én a második esetnél kihívtam volna a sintért. Ő ingyen elviszi, a gazditól pedig napi 5000Ft-ot kap, ha vissza akarja vásárolni.


Gondolom, ha akarnátok kutyát, már lenne nektek...

2008. júl. 23. 22:35

Építkezünk. És sajna mióta elkezdtük, azóta az egyik szomszéd mindenbe beleköt. Pl. a garázsbejáróhoz miért nem tettünk vízelvezetőt?! Vagy vágjuk le az udvaron a gazt, mert az ő haszonnövényeit kiöli. És még sorolhatnám. Már vgay kétszer beolvastunk neki, de nem használ:(

Párom viccesen megjegyezte. Talán anyi örömünk van, mi tovább élünk majd mint ők. Ők 70 év körüliek, mi meg 32-40. Hát igaz, ami igaz:)

2008. júl. 23. 22:00

Már fotózunk.Azóta a kutya az utcai kerítést is eltörte,mert bepréselte magát a lécek között.Na ekkor átment a párom a szomszédhoz.Annak ez volt a reakciója:mit csináljon,ha mi ilyen szar kerítést csináltunk?és mit csináljon a kutyájával,nem tud mit tenni,minden szomszéd panaszkodik rá.

Párom mondta,hogy nehogy már ő adjon ötleteket egy kutya tartónak,hogy mit csináljon a kutyájával!!

na ezek után úgy megráznám,hogy egyből helyre billenének a kerekei.1 hetet kapott a kedves szomszéd!

65. genlips (válaszként erre: 64. - Rencsilany)
2008. júl. 17. 08:47

:///

Készíthetnétek a történtekről fotót. Javasolnám, hogy amikor a kutya a kertetekben van, akkor is fotózzatok. Ha ezt esetleg még feltűnően is csináljátok, hogy lássa a szomszéd minden egyes alkalommal, talán elgondolkodik, hogy mi célod a fotózással (mondjuk bizonyíték ellene)...

Ez hihetetlen, oltári nagy barom a szomszédod. Plafonon vagyok!

2008. júl. 16. 22:43

ma az történt,hogy elvágta a drótkerítést egy kevésbé feltünő helyen.Igy a kutya ismét nálunk lődörgött egész nap.Délután hazajött a párom a munkából és "megfoltozta" a kerítést.Mi emelett épitkezünk és a ház helyett a szomszéd kerítését gyátjuk....

Kíváncsi leszek holnap mi lesz!!

63. Marita (válaszként erre: 61. - Rencsilany)
2008. júl. 14. 20:52

rencsilány kedves!

Majd tájékoztass minket itt a topicban, hogy milyen változás van a viszonyotokban.. köszi szépen és fel a fejjel, egyszer reméljük megoldódik..vagy: javasolhatnátok neki, hogy ajándékozza el a kutyust valakinek, vagy kutyamenhelybe adja, ha ennyire nyűg neki..

62. Marita (válaszként erre: 60. - Rencsilany)
2008. júl. 14. 20:48

rencsilány!

Épp ezt mondom én is, hogy a kutya gazdájának kellene még tenni valamit, hogy ne menjen át.... szegény kutyát is sajnálom, hogy ilyen gazdája van, mert milyen ember az olyan, aki embertársait /szomszédait/ " kutyába se veszi"...tehát a kutya lehet nem véletlenül kóborol át, megfeszített munka árán is hozzátok...jaj, kicsit elszaladt velem a csikó, de felháborodok, ha ilyen esetet hallok! Egyíüttérzek veletek, nehéz eset...mint írtam, én a g kutya gazdája helyében megerősíteném a kerítést, hogy ne okozzak gondot a szomszédaimnak, elvégre én felelek a kutyámért..

2008. júl. 14. 13:27

És még annyit mesélek erről:a drótháló alját kinunkban hozzá betonoztuk a beton alaphoz.Kint volt a szomszéd a kertben,látta,hogy a párom dolgozik rajta.És külön át kellett menni,megkérni,hogy éjjelre kösse meg a kutyát,hogy a friss betont ne nyomja szét.

Már-már azt gondolom,hogy örül annak,ha a kutyája megszökik otthonról.Mintha nyűg lenne neki...

60. rencsilany (válaszként erre: 51. - Marita)
2008. júl. 14. 13:22

a kerités alapja beton.és igy is szétfeszíti a dróthálót.Addig kínlódik,míg sikerül átnyomnia magát,pedig jó vastag vasrúd van az aljába vezetve.

Egyébként én is szeretem az állatokat.Sajnálom is ezt a kutyát,de a családom épségét tekintve felvagyok háborodva,hogy valakiben ennyi kompromisszum nincsen!!

A kerítést nekünk kellett megcsinálni.Hivatalosan a mienké.De ha a kedves szomszéd tudja,hogy ilyen a kutyája,akkor azt gondolom a minimum az,hogy amit tönkre tett a kutyám,megjavítom én.És nem ülök ölbe tett kézzel,hogy nem az én kerítésem.

59. genlips (válaszként erre: 58. - Marita)
2008. júl. 13. 08:54
Nem kell szólni nekik :D 10 után már nem lehet hangoskodni... Ilyenkor a rendőrségnek is szólni lehet.
58. Marita (válaszként erre: 57. - Genlips)
2008. júl. 12. 00:27

genlips!

Tudod, az ilyen emberkéknek le sem esne..:)) :D

Lehet, hogy még nekik állna följebb...marad a kerítés megcsinálása, de én biztos besegítenék, ha az én kutyám lenne, vagy anyagilag, vagy az én oldalamon csinálnám meg úgy, hogy a kutyám véletlenül se tudjon átmenni, mert az nekem lenne kellemetlen ha átmegy! de nem vagyunk egformák! Mindenesetre van azért rosszabb szomszédság is, pld. én most sem tudok aludni a szomszédoktól, olyan ordínárék...péntek van, be sem jelentik a szomszédoknak a bulit, szinte félelmetesek, szólni sem mernénk nekik.:(((

57. genlips (válaszként erre: 56. - Genlips)
2008. júl. 11. 12:37
Azért vicces, ahogy elképzeltem magamnak, hogy mondjuk összegyűjtöm, aztán a kapu kilincsére akasztom... Ők meg nézik, mi ez, aztán leesik nekik :D
56. genlips (válaszként erre: 55. - Marita)
2008. júl. 11. 12:36
Hát nem egy jó szabadidőtöltés. De elég egyszer is. Ha egyből nem értik meg az üzenetet, 100-ból sem fogják...
55. Marita (válaszként erre: 54. - Genlips)
2008. júl. 11. 12:32
Én tuti visszaszolgáltattam volna már első perctől, de ez nem reggeli torna :), hogy ilyen gyakorlatokat végezzek, s meg is lehet unni egy idő után, mert... olyan nem jó :)))))
54. genlips (válaszként erre: 53. - Marita)
2008. júl. 11. 12:08
Hogyne. Az ő felelőssége, ha valamit csinál a kutyája. A legegyszerűbb visszapostázni a kertben hagyott ajándékot :) Persze minél kedvesebben, mosolygósan: ezt nektek! :DD
53. Marita (válaszként erre: 52. - Genlips)
2008. júl. 11. 09:22
Mindenesetre nehéz lesz helyrehozni a jószomszédi viszonyt, az emberben megmarad a tüske.. A kutya sem tehet arról, hogy átjár, itt is emberi hozzáállás / a gazdi részéről /, én a gazdi helyében segítenék a kerítés alját megcsinálni úgy, hogy a kutyám ne mehessen át a szomszédba... elvégre az én kutyám, felelős gazdinak kell lennem ... nem?
52. genlips (válaszként erre: 51. - Marita)
2008. júl. 11. 07:22

Azért ha összeadod a kutyát meg a gyerekeket, nem feltétlen egy és ugyanaz a vége. Vannak jámbor kutyák is közötte. Lehet, hogy a kutya csak vcnek nézi a szomszéd kertjét és nem tartja felségterületének. Mindenesetre nem árt az óvatosság!


A kerítések megerősítésére talán az is jó módszer lenne, ha az alján erős fadeszkákat erősítenének, mert így nem hajlik a drótkerítés, így akadályozni lehet a kutya átjövetelét.

51. Marita (válaszként erre: 46. - Rencsilany)
2008. júl. 10. 20:35
Igen a betonfal megoldás lenne, de míg a kutya nem tesz kárt emberben addig sehova sem fordulhattok jogorvoslatért, csak még jobban elmérgesedhetnek a dolgok...Kutyabarát vagyok, de ez tűrhetetlen, ami nálatok van.. és Isten őrizz! ha gyerekek ott játszanak az udvaron és átjönne a kutya!!! Bele sem lehet gondolni!!! MILYEN EMBEREK VANNAK! Én a kutyájuk sem lennék, az biztos! Lehet a gazda elől szöknek át hozzátok???? Hm.!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook