Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt szociális munkás? Fogyatékkal élő személy és családja, környezete támogatására milyen szociális munka módszerek vannak? fórum

Van itt szociális munkás? Fogyatékkal élő személy és családja, környezete támogatására milyen szociális munka módszerek vannak? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 16. 12:48

Szóval, ha én ilyen jellegű dolgozatot írnék, akkor kezdeném a fogyatékosság fogalmával, majd hogy van szerzett és veleszületett, aztán folytatnám a típusaival, majd azok közül egyet kiemelnék, és azon keresztül bemutatnám a szóba jöhető munkamódszereket, személyre, családra, környezetre bontva.

Konklúzióként néhány szép mondatot írnék a segítő szakmáról.

Remélem, tudtam segíteni.

7. Lávli* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 12:12

Még egyszer leírom, konkrét eset nélkül lehet reggelig is lamentálni.

Azt kellene eldöntened, hogy milyen fogyatékról van egyáltalán szó, mert nagyon nem mindegy.

Mondjuk ezzel egy szoc. munkás tisztában is van.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2021. márc. 16. 12:07

Köszi!


Ez nem segítség sajnos.

Az esetkezelés, erőforrás, természetes támogató rendszer stb oké... Nem is erre kérdeztem rá.


Hanem, hogy fogyatékos személy esetében, mely szoc. munka módszerek alkalmazhatóak és miért.


Azért is kérdeztem, hogy van-e itt szoc. munkás. Oda kellett volna még írni, hogy olyan aki fogyatékosokkal foglalkozik.


Mert pl.:

Esetmenedzsment jellegű eljárások: gondoskodás – mindennapi életvitel segítése,

források koordinációja, közvetett és közvetlen képviselet, beszerzés, ügyintézés,

tájékoztatás stb.

Ezeket a módszereket lehet alkalmazni, de ezen kívül is van még bőven.


Ezért gondoltam, hogy ha valaki foglalkozott fogyatékosokkal, akkor leírja, hogy miket alkalmazott, hogyan és miért.

Nem arról van szó, hogy a módszereket ne tudnám felsorolni. Gondoltam felteszek egy kérdést, valaki ír rá és abból elindul egy eszmecsere.

5. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 11:43

Hát általánosságban felsorolni, az nem kis munka, idő, ahhoz ott a gugli, szép hosszú csokorba van szedve.


- mi az egyéni esetkezelés fogalma

- esetkezelés elméletei és irányzatai

- szociális munka családokkal

- problémamegoldó modell elemei

- erőforrás fogalma a szociális munkában


Kb. ilyen címeket írj be.

4. papája (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 11:42

A google jóbarát ! Miért nem írod be - a szociális munka módszerei - rengeteg találatot kidob. Persze könnyebb másokkal kikerestetni.

Vizsgázni is lemenjünk helyetted ?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2021. márc. 16. 11:22

Általánosságban kellene felsorolni, hogy:

mely szociális munka módszerek alkalmasak

- a fogyatékkal élő személy

- annak családja családja,

- környezete

támogatására?


Tehát itt nincs konkrét esetleírás.

Inkább a módszereket kellene sorba venni és szétválogatni, hogy melyik és MIÉRT alkalmas a felsorolt 3 egyénre/csoportra.


Bocsánat, de elég sok vakfolt van nekem ezen a téren.


Köszönöm!

2021. márc. 16. 11:19

Azért ez így elég tág kérdéskör.

Konkrét eset kellene.

2021. márc. 16. 10:56
Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook