Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális gondozó, ápoló tanfolyam fórum

Szociális gondozó, ápoló tanfolyam (beszélgetős fórum)

12. d8e82b94f7 (válaszként erre: 10. - Serry)
2012. júl. 12. 08:34
azt szerettem volna de horror áron van és sajnos most nem engedhetem meg magamnak.
2012. júl. 11. 21:38

Igaza van mkrisztinek!

Én 8 hónapot dolgoztam és "csak" takarítottam,de mindent láttam,éreztem.

Azon felül amit mkriszti felsorolt, még hozzá tenném a sebeket,fekélyek,a decu-felfekvés valami borzalmas szaggal jár,de a látványt nem múlja felül,ha ehhez van gyomrod.....a körömgomba,a hasmenés,hányás csak kismiska.

A mentálisan zavart idős,ha olyan neked is támad,mert nem érti meg amit akarnak,pl. fürdeni kellene.

Hozzá teszem, nagyon szerettem ott dolgozni, vissza is mennék,de csak takarítani!

Erre a szakmára születni kell.

10. Serry
2012. júl. 11. 21:24
A helyedben akkor már műkörmösnek mennék vagy valami társ területre mint a fodrászat....
2012. júl. 11. 20:06
szívesen
8. d8e82b94f7 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. júl. 11. 16:23
=/ nem kell bocsánatot kérned örülök,hogy megírtad a tapasztalataidat.köszönöm.
7. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - D8e82b94f7)
2012. júl. 11. 16:03

időseket sose könnyű...

Függ attól, hogy milyen állapotúak, aki mentálisan és fizikailag is rendben van (csak mondjuk egyedül élt és egyszerűbb volt neki bemenni egy lakóotthonba), neki csak kaját kell vinni és takarítani a szobáját.

Aki egyik/mindkét téren ellátásra szorul, na ahhoz gyomor + idegek kellenek. A fizikai ellátásba a fürdetés, etetés, öltöztetés, sok esetben pelenkázás, ágy áthúzása tartozik (fizikai erő sem hátrány elbírni a magatehetetlen testeket). Aki mentálisan is leépült, azzal mindezt még meg is kellene értetni, ha elkóborol, valahogy visszacipelni stb...


Bocs, nem elriasztani szeretnélek, ezeket mind tapasztaltam (és csináltam is részben) az idősotthonban, és csak annak ajánlom, aki erősen elkötelezettnek érzi magát irántuk, és szívvel-lélekkel tudja csinálni.

Sajnos a legtöbb ápoló munkatársam nem volt az, és nem kívánom senkinek, ahogy azokkal a tehetetlen öregekkel bántak, beszéltek :(

6. d8e82b94f7 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. júl. 11. 15:42
hát igen Ausztriában jobban van rá kereslet mint itthon.
2012. júl. 11. 15:41
nem tudok dönteni.kérdés mennyire nehéz az időseket gondozni,mennyire érné meg kiadni rá pénzt.Valamit még mindenképpen szeretnék tanulni míg gyesen vagyok az időmből ki is telik csak jól át kell gondolni.
4. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - D8e82b94f7)
2012. júl. 11. 15:40

szerintem nem nagyon...ez a szakma külföldön megbecsült, nálunk alig, és kevés hely is van, pedig törvényileg elő van írva, milyen intézményekben kellene lenniük


én rendes szociális munkás diplomát szereztem, 4 évig jártam főiskolára, mégsem ebben dolgozom (1 évet voltam idősek otthonában, de szörnyű volt és nem ismerték el még a kollégák sem a munkámat), de azóta sem találkoztam ilyen munkalehetőséggel

2012. júl. 11. 15:38
Mondjuk ha mellette tudsz fodrászkodni is, úgy jó lehet.
2. Pen80 (válaszként erre: 1. - D8e82b94f7)
2012. júl. 11. 15:36
Nálunk hiányszakma. De meggazdagodni nem fogsz belőle.
2012. júl. 11. 15:34

Sziasztok.


Indul gy tanfolyam nem messze tőlünk,szociális gondozó,ápoló.Van már egy szakmám fodrász vagyok.Érdekelne,hogy szerintetek érdemes lenne e jelentkeznem erre a szoc.ápolásos tanfolyamra?!Mennyire tudnék ezzel elhelyezkedni?1 év alatt meg lenne 140 ezer forintba kerül részletfizetési lehetőség adott és gyesen lévőknek lényegesen olcsóbb.Vajon megérné?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook