Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobanövények gondozása fórum

Szobanövények gondozása (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 2. 23:05
Vettem ma egy Zamioculcast és egy anthurium andreanum-ot. Ezekkel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?
2010. ápr. 2. 23:02
köszi mindenkinek a választ, egyenlőre átültettem. ma az egész napom kaspóvásárlással és ültetgetéssel telt::) a konyhám csupa föld volt:):)az erkélyen még fáztam volna:)
14. geridina (válaszként erre: 12. - Manul)
2010. ápr. 2. 20:34
A fehér-rózsaszín márványost irigylem tőled nagyon:)
2010. ápr. 2. 20:01
én is szeretem a leandert, de imádom a kinti virágokat is , tavi és sziklakertieket...
12. manul (válaszként erre: 9. - Geridina)
2010. ápr. 2. 17:56

Nekem tavaly nyáron sikerült először gyökereztetni,hormon nélkül.Azért vettem hormont,hogy hátha azzal könnyebb de nem lett gyökere.

Aztán mellém szegődött a szerencse és őszre közel 30 tő leanderem fogant meg.

Ritkaságom is van,fehér-rózsaszín márványos,piros,sárga szimpla és dupla is,barackrózsaszín-dupla,sötétrózsaszín-szimpla,dupla,piros,fehér.Kíváncsi vagyok,hogy mennyien bírták ki a telet.

Imádom a leandert.

11. zuzu07 (válaszként erre: 1. - Melcsiii)
2010. ápr. 2. 13:22
Citromfát lehet ágról is gyökereztetni,csak a megfelelőt kell hozzá vízbe tenni.A megfelelő azt jelenti,hogy nem az ágvéget,mert az gyenge,nem tartalmaz a gyökerezéshez elegendő energiát,de nemis túl vastag kimondottan fás részt kell választani.Az ágvégtől kb.30cm-re levő ágrész lenne a megfelelő.Látni,hogy ott a rostok nem fásak,de ez a vágásnál is érzékelhető.
10. nanettike (válaszként erre: 7. - Manul)
2010. ápr. 2. 13:08

nekem a leander hormon nálkül is sikerült,

annó azt mondták a szüleim, hogy egy sötét üvegbe rakjam a hajtásokat, de erősebb hajtások legyebnek


de biztos vannak olyan növények amelyeknek kell a hormon....

9. geridina (válaszként erre: 7. - Manul)
2010. ápr. 2. 13:06

BElenéztem a naplódba:)

látom, te is sárgára hajtottál. Nekem van egy dupla, már nemsokára lehet róla szaporítani is. Viszont pirosat égen-földön keresek. Ja, és nézelődtem a neten, hát, valami fantasztikusak vannak. Csíkozott, pöttyös, rózsaszín fehér csíkokkal, stb. Én most ott tartok, hogy annyira beleőrültem, hogy ha sok lesz, lehet, hogy megpróbálom nagyban csinálni.

8. geridina (válaszként erre: 7. - Manul)
2010. ápr. 2. 13:04

Hú, ha leanderben profi vagy, te vagy az én beszélgetőtársam:)

Én indítottam nemrég egy leanderes fórumot.

Én most a magvetésbe hülyültem bele, már van vagy 50 db magoncom, mert annyira szeretnék különleges leandereket, és ezeket csak így érhetem el.

Még sohasem használtam hormon port, sajnálom rá a pénzt, meg nem is tudom hogy használni. Viszont most üvegben gyökeresedik is pár hajtás leanderem, nem mindegyik bírja a gyűrődést

2010. ápr. 2. 13:01

Nem szeretnék belekontárkodni,de én - igaz más fásszárú növényeknél - szoktam használni gyökereztető hormont.Volt amikor sikerült.

Leanderben már profi vagyok!:DDDDD

2010. ápr. 2. 12:55

Találtam egy nagyon jót, mondjuk én nem mindent így csináltam, akkor lehet, hogy nemlesz jó:


[link]

5. geridina (válaszként erre: 4. - Nanettike)
2010. ápr. 2. 12:52
Igen, én is azért vártam vele, hogy erős legyen. Nyáron mindig nőtt egy csomót, vastag lett a szára, télen meg szépen felkopaszodott:) Most februárban aztán hajrá. Két szemzést csináltam, de életemben először, úgyhogy nem tudom mi lesz vele. Még nem látom, hogy nagyon akarna hajtani
4. nanettike (válaszként erre: 3. - Geridina)
2010. ápr. 2. 12:46
sziasztok, szerintem is igy a jó... vesd el magról és szemeztesd be....kb 2-3 év mulva már szép kis fád lehet
2010. ápr. 2. 12:44

Sziasztok!


Én úgy tudom, nem is gyökeresedik meg. az én anyósomnak is van egy akkor fája, amin olyan 5-6-7 kilós citromok lógnak:) Egyszerre 10-15 db, nem is értem, hogy bírja el a fa. Télen hűvösön van, nyáron szabadban. Én próbáltam már róla gyökereztetni, nem ment. 3 éve saját magjáról ültettem több növényt, mostanra 1 erős növényem maradt, amit 1 hónapja beoltottam anyósom fájáról kapott hajtással. Nem tudom, mi lesz belőle:)

2010. ápr. 2. 12:15

a citromfa elég húzós

vagyis anyósnak van egy óriási c. fája, de gyökereztetni ekég hosszadalmas

azt tudom, hogy párás heéyen van, le van fóliával takarva és nedves a homok mindig

2010. ápr. 2. 12:09

Olyan témát indítanék, ahol megoszthatjuk egymással a növények öntözésével, metszésével, gyökereztetésével, átültetésével kapcsolatos tudásunkat, tapasztalatainkat, hogy segíthessünk egymásnak a virágok tartásában.

Első kérdésem: a citromfa gyökereztetése hogyan történik?? Minden segítséget szívesen fogadok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook