Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobanövények gondozása fórum

Szobanövények gondozása (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 17. 16:41

Sziasztok!

Én még új vagyok köztetek és azért kerestelek fel benneteket mert segítségre van szükségem.

A szobanövényeim zömét megtámadta valami. A levelei mind olyanok mintha porosak lennének és valami ragadós réteg keletkezett rajtuk. Hiába törlöm le róla egyszerűen újra kialakul. És terjed át a többi virágomra, már a lakás minden szobájában felfedeztem. Tudnátok nekem segíteni? Hogy mi lehet ez? valami itthoni ellenszere van? Vagy vegyszerrel kell kezelni? Esetleg spriccelgetni?

Előre is köszönöm!

45. szőr
2011. máj. 29. 08:07
viz táp
44. szőr
2011. máj. 14. 09:57
máris szaladok locsolni
43. szőr
2011. máj. 9. 07:39
mindet túl öntözöm
42. szőr
2011. máj. 2. 12:29
sok szeretettel
2010. máj. 24. 08:38
Hello. A Flamingóvirágomat elhoztam az ablakból, mert nagyon sárgultak a levelei és szerintem a délelőtti napsütés miatt.Az új helyén nem éri a nap és mintha jobban érezné magát....létezik hogy ennyire nem bír el egy kevés napsütést sem??
2010. máj. 23. 21:48

Én is segítségért jöttem. Van egy könnyező pálmám. Nem a szokásos filo, más a levele, de ha jól érzi magát, szinte zokog.

Sajnos, túlöntözhettem, mert egyszerűen kifordult a földből. Mit tehetnék vele?

Vízbe tettem, hátha gyökeret ereszt. Jól tettem, vagy ez nagyon amatőr dolog volt?

Egyáltalán nem értek a növényekhez és úgy sajnálom őket!

Tud valaki jótanáccsal szolgálni?

39. manul (válaszként erre: 37. - Cicus183)
2010. máj. 23. 21:46
Leander szaporítása:egy vékony kb 20 centis hajtást vágj le,szedd le a leveleit,csak a teteje maradjon.Tedd sötét szűk szárú üvegbe,önts rá langyos vizet és tedd meleg helyre.Várj türelemmel,majd ha látod a gyökereit akkor ültesd el.Ezek után két három hétig tarsd meleg helyen de ne tűző napon.Három hét után fokozatosan szoktathatod a naphoz.Nagyon szereti a vizet és a tűző napot!
38. manul (válaszként erre: 36. - 72ce6a73d3)
2010. máj. 23. 21:39
Sajnos nem tudom,nálunk ilyen gond nem jelentkezett!
2010. máj. 23. 18:03

Sziasztok.Mindig tanul az ember fia vagy is lánya.

A Zami../én kamionnak hívom/, tényleg nagyon igénytelen.Pozsgás levelű. Nem kell sok víz

.Egyszer tő osztással szaporítottam,Meg próbálom vízbe rakni. Geridina Kedves melyik ágat vágjam??

A leander nekem soha nem sikerül. Miért ???


A ficusok is sok mindent kibírnak de azért érzékenyek.Tűző nap , huzat nem megy nekik.

2010. máj. 22. 15:02
Szija! Nem öntöztem túl,csak hetente 1x öntöztem ,sikert azért nehogy túlöntözzem és baja legyen.Olvastam hogyha hajt akkor igényli a vizet,de én akkor is mértékkel öntöztem,.mert olvastam nem szereti a vizet ha áll alatta.Eddig a páromnál volt és ott semmi baja nem volt.Mikor hazavittem akkor rá vagy 2hétre kezdte ezt csinálni,ugyanolyan körülmények között helyeztem el otthon,ahogy a páromnál volt.Már feltettem a konyhába a hűtő tetejére,ahol van fény,de nem éri annyira.Nem tudok mire tippelni,mert szegénykének a szára egy ideig jó tartású és áll magától,de a labdapamacs előtt vagy 5centire már látni hogy onnantól nem tartja a szárát sem csak le van konyulva.Viszont egy kis szár van a pamacsos mellett és ott jön a hajtás.Úgyhogy el nem bírom képzelni hogy mi baja lehet szegénykémnek. Lehet az a baja hogy helyet változtattam miközben virított? Okozhat egy ilyen a hortenziánál nagy bajt?
2010. ápr. 9. 17:53
A ficusok mindent kibírnak???:)))
34. manul (válaszként erre: 33. - Golfáramlat)
2010. ápr. 6. 07:53
Az is lehet,hogy elöregedett a tő.Próbálj meg gyökereztetni belőle egy hajtást az is szokott segíteni.
33. golfáramlat (válaszként erre: 21. - Geridina)
2010. ápr. 6. 00:21

Sziasztok!

(Nem vesztem el, csak húsvétoltam :DD)

Köszönöm a válaszokat! Mivel panelban lakunk, pincénk meg nincs (állandóan feltörik és nem rakunk bele semmit), a hatodikon a hálószobában teleltettem. Ebből adódik, hogy világos-meleg helyen.......

Na ebből sem lesz virágzás idén sem. :((


Az előző lakásunk erkélye északi fekvésű volt (ez keleti - délután 2-ig éri a fény), ott virágzott. Azóta sem. Ennek kb. 4-5 éve.

Talán jövőre ???? - ha télire elköltöztetem.

32. globus (válaszként erre: 31. - A14deb9047)
2010. ápr. 5. 14:30

:((

Így mit tehetnék? Hagyjam virágzásig, és akkor meglátom, mennyire vágható?

31. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Globus)
2010. ápr. 5. 14:28
A levendulát virágzás alkalmával vagy utána ajánlatos levágni. Utána már semmi tennivaló.
30. globus (válaszként erre: 29. - Manul)
2010. ápr. 5. 09:48
Most, és minden tavasszal úgy néz ki, hogy zörgős száraz az alja, a szárak vége zölden hajt. Dugványt ez sosem hoz, fogalmam sincs, mit lehet gyökereztetni rajta. A kiültetéskori első visszacsípés mentén bokrosodott, ezt tartja, de semmi több. Amúgy nőtt, bokrosodott, majdnem 1 méteres. Jó lenne kiszedni belőle a száraz részeket, de ehhez 50 cm-t vissza kellene vágni. Ha így teszek, éppen a zöld, élő részt nyesem le, a maradó száraz lehet, hogy döglött :))
29. manul (válaszként erre: 28. - Globus)
2010. ápr. 5. 07:53

Szia!

Én úgy tudom,hogy virágzáskor szokták a bokrot formázni július környékén.

28. globus
2010. ápr. 5. 00:29
Nem szobanövény... de szeretném megkérdezni, hogy levendulát nevel-e valaki, és esetleg megmondaná, hogy ilyentájt mit kell vele csinálni? Visszavágni, vagy hagyni, hogy spontán rendezze magát?
27. melcsiii (válaszként erre: 26. - Manul)
2010. ápr. 5. 00:13
de jó, köszi:)
26. manul (válaszként erre: 25. - Melcsiii)
2010. ápr. 4. 12:32

Szia!Nekem van egy nagy bokor,kb 6-7 éves,én mindíg csapvízzel locsolom néha tápoldatozom.Nekem egy rövid pihenőidőt kivéve folyamatosan virágzik.A levelai szép zöldek és folyamatosan hajt.

Én is azt olvastam egyszer,hogy nehéz kezelni de nekem nincs vele különösebb gondom.

2010. ápr. 3. 21:12
Azt olvasom hogy a Flamingóvirágot tilos hideg és mésztartalmú vizzel locsolni....Mi a tapasztalatotok?tényleg tilos???
2010. ápr. 3. 21:09
szereztem egy szobai szanszeviériát és egy csüngő csokrosindát:):) az utóbbi a szekrény tetejére került és nem ablak mellé.....bírni fogja ott szerintetek? tudom hogy nyirkosan kell állandóan tartani.....
23. melcsiii (válaszként erre: 18. - Manul)
2010. ápr. 3. 21:04
Igen, nagyon szép, nekem is nagyon tetszik:)
22. manul (válaszként erre: 21. - Geridina)
2010. ápr. 3. 18:14
Mi általában akkor rakjuk ki ha már biztosan nem lesz fagy,mert sajnos az angyaltrombita nagyon fagyérzékeny.Anyukám egyik évben nem vitte be egy korai fagy elől és kipusztult egy hatalmas tő.
21. geridina (válaszként erre: 17. - Golfáramlat)
2010. ápr. 3. 09:13
Hol teleltetted? Ha hűvösön, akkor jó, és valószínűleg eldobálta a leveleit is.Most már láthatod rajta a kis hajtásokat. Én már kiültettem múlt szombaton, sokan azt mondják, nem szabadott volna, de szépen hajt.
20. geridina (válaszként erre: 16. - Melcsiii)
2010. ápr. 3. 09:11
A zamioculcas strapabíró, csak nagyon ritkán kell locsolni. Árnyékos helyre is teheted,jól tűri. Ha sárgul a levele, vágd le (nekem sokszor előfordul), de alapjában véve tűr mindent. Egy ismerősöm levágott egy ágat, és simán meggyökeresedett neki. Azóta már el is ültette.
19. manul (válaszként erre: 17. - Golfáramlat)
2010. ápr. 3. 07:54
Vissza kell metszeni.Hol teleltetted?Mert ha meleg világos helyen és esetleg még hajtott is akkor nem fog virágozni,mert kimaradt a pihenő időszaka.Az angyaltrombitát hűvös,de fagymentes helyen kell teleltetni,tavasszal visszametszeni és fokozatosan el kell kezdeni a tápoldatozását.Így hoz erős hajtásokat és virágokat.
18. manul (válaszként erre: 16. - Melcsiii)
2010. ápr. 3. 07:50
Ez egy jó kis növény,szereti a fényt,és nem kell agyonlocsolni.Rendszeresen kell öntözni be nem igényel nagyon sok vizet.Ne álljon alatta.Tűri a szárazságot.Nagyon dekoratív növény.
2010. ápr. 2. 23:53
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Panelban lakunk. Pár éve kaptam angyaltrombitát - azutáni évben virágzott, azóta nem. Mit kell vele csinálni most áprilisban (úgyértem metszeni, stb.) mielőtt kiteszem az erkélyre? Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook