Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobanövény tippeket szeretnék kérni - van valakinek ötlete, milyet érdemes ajándékba venni? fórum

Szobanövény tippeket szeretnék kérni - van valakinek ötlete, milyet érdemes ajándékba venni? (beszélgetős fórum)


9. Norina Sz. (válaszként erre: 7. - Janszi)
2023. jún. 15. 02:53
Huh, köszönöm a tippet tényleg nagyon szép :)
8. Norina Sz. (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2023. jún. 15. 02:53
Ez az érdekes, hogy nem... anno francia ablakok előtt volt, nem tetszett neki. Most árnyékosabb, hűvös helyen hatalmas virágokat hoz.
7. janszi (válaszként erre: 5. - Norina Sz.)
2023. jún. 13. 23:06
Páfrány,tetszeni fog...
6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Norina Sz.)
2023. jún. 13. 23:00
Ablakban van? Én mióta ablakba tettem őket, szépek és folyamatosan virágoznak.
2023. jún. 13. 22:10

Köszönöm Mindenkinek :)

Két nagyobb, pálmaszerű növény között lenne (virágtartó miatt ilyen az elrendezés). Anyukám az orchidea mellett az ilyeneket szereti. A hely miatt kisebbre, szívósabbra gondoltam, hogy jól tűrje a másik két növényt. (Ha ez számít, bár édesanyám szerint igen.)

Ami engem illet, én is nagyon szeretem a növényeket, csak ők nem szeretnek engem sajnos :/ Sok növényem volt, elolvastam a cserépen lévő leírást, utána néztem neten...Utána, hiába gondoztam őket, kb ha annyit szóltam hozzájuk, hogy bikkmakk, kész, a defibrillátor se hozta vissza őket.

Egy darab orchideám van, le is kopogom, ő virul, rejtély, hogy miért :D

4. Bichi (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. jún. 13. 08:18
Az sem rossz, de igazán nekem a rózsaszínlevelű fikusz a kedvenc, csak sosem marad rózsaszín, akármit csinálok is vele :D
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. jún. 13. 07:30
Nekem meg a buzogányvirág. De az is durván nő.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Norina Sz.)
2023. jún. 13. 07:09

Szerintem nem mindegy, hogy milyen két virág mellé teszi, hogy hozzáillő legyen. Azt meg csak te tudhatod, hogy melyik tetszene neki, mert én is virágimádó vagyok, de van amit kimondottan nem kedvelek. Lényeges lenne tudni, hogy mekkorát akarsz, milyen növekedésűt.

A legtöbb kedveli a napfényt, meleget, de bármelyik üzletben elmondják, hogy melyik közül válassz, de hogy mit szeret, azt jellemzően a cserépen jelzik, ha nem, rákeresel arra a neten, ami megtetszik.

Én bemennék az obiba, és ami megtetszik, arra rákeresnék a telefonon, aztán ennyi.

Amúgy neke a kroton az egyik kedvencem, de az durván nő...

2023. jún. 13. 01:14

Sziasztok,


Anyukámnak szeretnék valamilyen növényt ajándékba. A konyhában lenne, két nagyobb mellett, olyasmire gondolok, ami nem virágzik és kedveli a napfényt-meleget. (Én igazi növénygyilkos vagyok, de ő nagyon szereti őket. Ezért inkább hozzáértőbbektől kérnék tanácsot.)


Előre is köszönöm! További szép napot Mindenkinek; Nori

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook