Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívinfarktusom, vagy agyvérzésem lehetett? fórum

Szívinfarktusom, vagy agyvérzésem lehetett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. nov. 11. 10:10

ez tényleg nem vicc,ha ilyen rosszul voltál mért nem hivtál mentőt,

engem törött csuklóval is bevittek a sürgősségire,

de mindenki maga tudja,hogy jó neki,

18. globus (válaszként erre: 17. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 10:08

Nagyon sok ember valakije járt így, de akkor is neked kell a vizsgálatokat megcsináltatnod. Az nem lehet diagnózis, hogy másoknál hasonló tünet mit eredményezett, mert minden ember, minden eset más.

Nem spórolhatsz meg vizsgálatot azzal, hogy körbejárod az ismerősöket.

17. makarmóni (válaszként erre: 15. - Epervirág)
2018. nov. 11. 10:05

Nekem is fáj a hátam, amikor stresz ér , ha olyan időszakom van.Az hogy kimutassanak valamit, az nagyon sok idő, háziorvos, kardiológia ambulancia, szív ultrahang, terheléses EKG, és ha ott találnak eltérést, akkor érfestés, ezek mind hónapokba , és sok szabadságba kerülnek, neurológia végigjárása szintén.

Azért írtam ki, hátha valaki, vagy valakinek a valakije járt így.

16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 10:01

Egy infarktus szörnyű mellkasi fájdalommal is jár. Kisugárzik a bal vállba, felkarba és a hat bal oldalán is érezheti a beteg a nagy fájdalmat. Hasonló, mint mikor tüdőgyulladásban fáj, csak sokkal erősebb.

Az agyvérzésnek pedig maradnak nyomai is. Arcon, mozgásban megfigyelhető.


A stressz kihozhat ilyen dolgokat, mint amit leírtál.

Annak idején, nekem gondot jelentett elindulni a vizsgákra, mert alig tudtam szabadulni a wc-ről.

De megbeszéltem magammal, hogy nem múlik rajta emberélet, legfeljebb megyek majd újra, jobban felkészülve.

Tudd be ezt ennek és ne menj át hipochonderbe mert ezzel csak egy újabb terhet vennél magadra.

15. epervirág (válaszként erre: 10. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 10:00
Az EKG sem mutatja ki mindig az infarktust,báttyámnál csak a masodik mutatta ki.Ja ès csak neki a háta fájt.Mindenkinek más a tünete.1000 fèle bajod lehet .mièrt pont infarktus.Amugy meg Gkobusznak igaza van utolag is ki lehet mutatni mivek ilyenkor az èr meszesedik el igaz elèggè fáj a művelet mivel anyámnak is meg bátyámnak is megcsinálták.Esetleg olyan gyogyszert is szedhetsz ami ezt csinálja.
14. dd9dec5381 (válaszként erre: 10. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 09:58

Szivultrahang?

A leírásodból valóban gyanú lehet valamilyen sziv-vagy keringési problémára, jó lenne kivizsgálni.

13. globus (válaszként erre: 10. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 09:57
Agyvérzés okozta inkontinencia többnyire nem korlátozódik egyetlen alkalomra. Azt tudom elképzelni, hogy sok stressz és vizsgadrukk miatt idegileg kikészültél és éppen vizsga előtt kicsúcsosodva, akut reakcióban jelentkezett. Reflux is okozhat mellkasi panaszokat. Keresd fel a háziorvosodat, hogy adjon beutalót kardiológiai, neurológiai kivizsgálásra.
12. semleges (válaszként erre: 11. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 09:57
Fogalmam sincs, de ha ismétlődik, orvos.
2018. nov. 11. 09:55
Igen, mi más lehett volna? Felsőtestem nem volt izzadt.
10. makarmóni (válaszként erre: 7. - Epervirág)
2018. nov. 11. 09:54

Rosszul éreztem magam, fejfájás hányinger, és anginás tünetek. Máskor is volt már ilyen, és nem mutatott az EKG semmit.De nem fiatalodok, és egyre rosszabb tünetek jönnek elő.Reggel eléggé megijedtem amikor a pizsamám nedves volt, és elgondolkodtat, mi lehetett.

Szerintem más is meglepődött volna, és ez nem vicc.

2018. nov. 11. 09:53
Elkapott a pánik. Okvetlen menj orvoshoz, mert ez sem vicces nyavalya!
2018. nov. 11. 09:50

Azt gondolom, hogy egyik sem.

Ha még ismétlődik, háziorvos.

Bepisiltél? Az is lehet.

2018. nov. 11. 09:43
Èn egyet nem èrtek ha azt gondolod,hogy szívinfarktusod van mièrt nem hivod a mentöket? Ők kötelesek rendesen megvizsgálni.Meg azèrt mert zsi ad a karod meg nyom a mellkasod az az nem feltètlen infatmrktus inkább pánik nekem is az van.Anyámnak múlt hónapba volt szivinfarktusa neki össze esett az elöszobábába ès hallkan mondta,hogy rosszul van ez èjjel volt jó,hogy meghallotam,elmosodottan beszèlt ès folyamatosan azt mondta,hogy meg fog halni.Persze egyből hivtuk a mentöket,de csak egy rendes autojú esett kocsi volt.Anyám cuktos leesett a vèrcukra is a pulzusa meg csak 35 volt.Hivtak egy rendes mentöt amibe kèt orvos is volt.Nekik volt csak EKG- juk.Másfèl óra kellett mire szállitható állapotba hozták menni sem birt csak pár lèpèst egyedül.2 èjszakát volt a korházba.
6. globus (válaszként erre: 5. - Makarmóni)
2018. nov. 11. 09:41
Bármelyik történt volna, utólag is lehet diagnosztizálni, mert elváltozással jár az érintett szervekben.
2018. nov. 11. 09:28
Kerestem volna olyan személyt, aki tud erről valamit, vagy átesett ilyenen.Tudom, elcsesztem, mert azon a reggelen fel kellett volna keresni a háziorvost, nem később sopánkodni,mert így utólag csak találgatni lehet.
4. makarmóni (válaszként erre: 2. - Elbb)
2018. nov. 11. 09:16
Nem küldött, mert ráhagytam, h leiizadtam, de tudom, hogy nem, mert akkor a felső testemre is izzadnék, de nem vagyok izzadós alapból.Kiseb infarktus lehet, amit csak 24 órán belül lehet kimutatni vérből.És az EKG sem mutatja, ha azonnal nem megy az ember.
2018. nov. 11. 09:05
Ha bármelyik lett volna, valószínűleg kórházban lennél, nem itt kopácsolnál.
2. elbb
2018. nov. 11. 09:04

Szerencsére egyik sem. Hiszen itt vagy, és az orvos sem küldött további vizsgálatokra.

Inkább stresszes vagy, és volt egy igen rossz éjszakád, amibe beleizzadtál.

2018. nov. 11. 08:39
Nagyon nagyon streesszes időszakom volt. Másnapi vizsgára is készültem ráadásul.El kezdett fájni a fejem teteje.Hányingerem is volt, hozzá kell tennem, nem ettem normálisan , és megittam egy dupla kávét, jobban tudjak figyelni a tanulásra.Rosszul éreztem magam, vérnyomásomis felment, rossz közérzet, még fürödni sem mentem este , úgy dőltem el az ágyon, éjjel többször felkeltem ittam.mondanom sem kell, vizsgára ilyen állapotbna el sem mentem, fejfájás, hányinger, vérnyomás magyas, hasam is enyhén fájt,zsibbadást is éreztem.Ami a legijesztőnbb reggel a fehérneműm, és pizsamám át volt nedvesedve , de máshol nem voltam az.Szóval, magyarul, azt hiszem bepisiltem, ami soha életemben nem fordult elő.Aggódom, azóta sem vagyok valami jól, orvosnak csak később említettem, azt mondta lehet leizzadtam, de csak ott? Félek, hisz már a változókorban vagyok, és nem védenek a hormonok a vérrögképződéstől.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook