Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szívesen lennél amerikai? Indokold is, pls! fórum

Szívesen lennél amerikai? Indokold is, pls! (beszélgetős fórum)


1 2
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Krisztikrisz)
2022. szept. 9. 23:19

Ilyen Magyarországin is megesik ám. Amikor megkérdeztek Pécsett egy jogásznőt, mit szól hozzá, hogy arab számokat fogunk használni. Fel volt háborodva, hogy mindennek a teteje és többen háborogtak, mert a büdös migráncsok.....

Vagy volt a közgázon körkérdés, csak fogtam a fejem, hogy mikre nem tudtak válaszolni.


Összevágni a szépet a jót is lehet, fordítva is így igaz.

2022. szept. 9. 21:27
Igen, szívesen. Szabadnak nevezhetjük magunkat.
51. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 46. - D1zsúlika)
2022. szept. 9. 08:06

Nem vagyunk egyformák.


A csodálatos táj nem a szinonimája egy élhető országnak.

Más volt a kora hetvenes évek kilátástalansága és más a mai.

Ne törj pálcát mások felett úgy, hogy abban a korban Te nem is éltél még.

50. Soufflet (válaszként erre: 49. - Soufflet)
2022. szept. 9. 02:09

En is voltam utalatos csak emiatt. De az 20 eve volt.

Azota eljutott az agyamig, agyamig, amit tanultam.

49. Soufflet (válaszként erre: 48. - Soufflet)
2022. szept. 9. 02:06

Marha konnyu lobogtatni a magyar zaszlot otthon, es most mar sok helyen ugy beszelgetnek, hogy koccintas, regen egy orszag voltunk, de nem mindenhol. A mai 30-40 evesek nem fujjoknak, csak tudjuk, hogy tradicionalisan utalnunk egymast

Ok ket nyelvuek a hatarorszagban, de M.o.-on ugy esznek ki a sulipadbol, hogy elvileg beszelnek egy idegen nyelven. (Nyilvan nem mindenki.)

Szerintem tiszteletem kellene tartani az o tudasukat is. Akkor is, ha valaki kevesebb beszelni jol a magyart, mint azt amin tanult. Ez nem valasztas kerdesre volt, hanem adott hova szuletett.

Es nem kellene gorenynek lenni, ha valaki rosszul fejezi ki magat vagy regi szorofordulatokksl, ha mar ugyis tajszoladsal beszel.

48. Soufflet (válaszként erre: 46. - D1zsúlika)
2022. szept. 9. 01:49
Es a megnyilvanulasod serto tud lenni a sok millio elkapcsolt magyarnak.
47. Soufflet (válaszként erre: 46. - D1zsúlika)
2022. szept. 9. 01:46

A lennel es az elnel hogy forditott magyarul? Mert se ertelemben, de visszafele olvasva, se anagrammakent nem jon ki.


" a magyar nem tud sehol boldog lenni, mert ezt a szép országot nem pótolja semmi

Kb. 5 millio magyar boldogtalan, es mind a 10 millio vidam otthon (bocs, talan regi adatokat tudok).

2022. szept. 9. 00:33

Szívesen lennél amerikai? Nem!

Ha fordított lenne a kérdés, hogy "szívesen élnél Amerikában?! A válasz akkor is Nem!

Oka egyszerű! Mert itt születtem, ez a hazám! Anno sok embert vonzott a "lehetőségek hazája, az amerikai álom," de engem nem! Akit vonzott, az így vagy úgy elment. Mert nagyot álmodni! Semmi gond ezzel. És azzal se, aki még csak most készül elmenni a tanulás, vagy egy jobb élet reményében.

Sokan megtalálták a számításukat már régen, az általuk választott új hazájukban.Vannak akik visszajöttek az óhazába útjuk végén öreg korukra megérkeztek "haza."


Anno anno a világ bármely szegmensében is jártam, akár Amerika városaiban, vagy "csak a közeli" Európában, ami nekem szintén "messze" volt. mindenütt úgy voltam egy idő után, mint ET, hogy csak "haza, haza!" És hiába volt sok, szebbnél szebb táj, itthon is sok csodálatos tája van ennek a kis országnak!Mikor hazaértem, nekem itthon még a nap is szebben ragyogott! :)

Kamaszkoromban mindig sajnáltam a honvágy miatt a más országokban álő honfitársaimat. Talán nem kellett volna, mert van aki büszke arra, hogy jókor, jó időben hagyta el hazáját?! Régen azt mondták ha "világgá ment valaki, hogy " a magyar nem tud sehol boldog lenni, mert ezt a szép országot nem pótolja semmi! " És mégis sok millió magyar él a világon mindenfelé. Igaz, én nem tudtam volna elmenni. Itt hagyva szűkebb környezetem. Sehol nem éreztem volna úgy magam, mint itthon. Ahol felnőttként is bármikor megvolt a lehetősége haza szaladni a muskátli ablakos szülői házba, édesanyának ölelő karjába. Persze tudtuk, hogy muskátlis ablakok bárhol lehetnek a világban. De a gondok ellenére, csakis itthon jó a családdal! Ott érzem jól magam, ahol él a család, ezért vagyok itthon, mert ez az én hazám!

2022. szept. 8. 23:03
👍🏻👍🏻👍🏻
2022. szept. 7. 22:04

Amerikai fiatalokat kérdeztek meg.


- Hány Holdja van a Földnek?

- Kik háborúznak egy polgárháborúban?

- Hány milliárd ember él a Földön?

- Mikor van a Függetlenség napja?

- Egy óra hány perc?

- Hány napból áll egy év?

- Ha 10 évvel ezelőtt születtél, most hány éves vagy?


És nem tudják a választ... ☹️


Amúgy jó hely, csak most már egyre veszélyesebb.

43. michelle.r (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2022. szept. 7. 19:26
az én hajam🙃
42. michelle.r (válaszként erre: 34. - Nem Szendi)
2022. szept. 7. 19:23
Ugye? A haja égnek áll, hogy ugyanannyit ér a szavazata, mint egy értelmes embernek.
41. Ildi (válaszként erre: 36. - Orosz medve)
2022. szept. 7. 09:55
👍
40. tien (válaszként erre: 37. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 7. 09:48

Nekem sem az USA jut az eszembe a mostani történések során.

Nem is tudom ki tartja sakkban az Uniót?

Ki dobálja ki az ablakokból az oligarchákat?


Nem egy ártatlan bárány az USA ,de mindent nem kell ráverni.

2022. szept. 7. 06:44
Én igen, az állampolgárság miatt bármikor bármennyi időt tartózkodhatnék kint
2022. szept. 7. 00:15
Amcsi filmek, sorozatok ,könyvek szórakoztatnak ( nem mind :) ) de nem szeretnék ott élni. A lehetőségek hazája meg az amerikai álom stb.. nem mindenkire igaz és a közbiztonság is botrányos.
37. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 36. - Orosz medve)
2022. szept. 7. 00:05

"Bárkit leigáz mindenféle kitalált dologgal, majd a médiát használva másra mutogat vagy hárít."


Az utóbbi idők híreiből nekem pont nem az USA jut erről a mondatodról az eszembe.


Marhaság amit itt írsz, remélem ezt Te is tudod.

De ékes példája vagy annak, akik az orosz propaganda hihetetlen marhaságait, csukott szemmel is elhiszik.

2022. szept. 6. 23:14
Amerika egy fertő, torz ideológiát visel, azon belül is az usa. Bárkit leigáz mindenféle kitalált dologgal, majd a médiát használva másra mutogat vagy hárít. Szinte minden hétre jut valami lövöldözés, azon belül is iskolákban. Egy undorító része Amerikának. Kb 300 éves és olyan 1000 éves birodalmaknak szeretne parancsolni, mint Kína és Oroszország. De szerencsére hamarosan a saját mocskába fullad bele.
35. pteri
2022. szept. 6. 21:57
Én nem, mert sose vonzott az az ország. De ha belegondolok, hogy ott születnék, akkor szívesen lennék városban lakó, középosztálybeli, fehér amerikai. Mert nekem sok olyan amerikai film is eszembe jut, ahol a kisvárosi, vidéki fiatalok egyetlen életcélja, hogy gimi után elhagyják a kisvárost. Az afroamerikaiak többségének az amerikai álom csak álom marad. Sokak lakhelye az utca és a börtön és nincs felemelkedési lehetőség. A latin népességből is csak J.Lo.példája vonzó. Tehát, ott is csak annak ilyen ideális az élete , és van oka optimizmusra, akit elég jó helyre ejtett a gólya.
34. Nem Szendi (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. szept. 6. 19:00

Uhhh, ez a videó! :O Anyám borogass!!!

És ezek az emberek szavazhatnak létfontosságú kérdésekben... :(((((


Amerika témához annyit tudok hozzátenni, hogy valószínűleg mindenki mást tapasztal. A régóta kint élő rokonaimról nem tudok pozitívan nyilatkozni, úgy tűnik mintha náluk is agymosás történt volna. A nyugati parton többször járva elég sok üres tekintettel találkoztam, de hogy a keleti részen mi az ábra, arról nincs tapasztalatom. Állítólag pár fokkal ott fényesebbek az elmék.

33. f6e17c1dbe (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 6. 18:25
Nekem vannak amerikai rokonaim, ez egy sztereotípia, hogy ők mennyire buták. Míg a magyar rokonok közül kb. senkivel nem tudtam filozófiai kérdésekről beszélgetni, addig az amerikai rokonommal igen (informatikusként dolgozik), azon is meglepődtem, mennyire normálisan kezeltek bennünket, pedig amerikai mércével igen jól élnek. Ennyit az előítéletekről.
32. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 30. - Dad1f54482)
2022. szept. 6. 15:58

Ne szégyenkezz, nem Te lennél az első..-))


Faludy Leimdörfer Gyuri bácsi is híres lett, pedig neki volt..-))

2022. szept. 6. 15:48

Nem tudom, de mint magyarnak nem szimpi az amerikai mentalitás, szerintem ők úgy vannak mint a bolond, aki nem tudja magáról, h. az. Mosolyognak magabiztosak, más náció szerint okkal ok nélkül, de nekik ez biztosa jó és megszokott.

Nem kivánkozom Amerikába, de a családommal akár ott is megélnék, mert ami itt van / és várható, attól már sokkal rosszabb nem lehet.

30. dad1f54482 (válaszként erre: 29. - Birebora)
2022. szept. 6. 15:01
Többek közt ezért sem volt pasim :D
29. birebora (válaszként erre: 24. - Dad1f54482)
2022. szept. 6. 14:59
Bocsi, én azt hittem te pasi vagy:)
28. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. szept. 6. 14:57
Többször kezdtem új életet már. Néha jó a járatlan. Nem unalmas. :)
27. globus
2022. szept. 6. 14:54
Nem tudom. Alapvetően a járt utat járatlanért el ne hagyj híve vagyok.
2022. szept. 6. 14:52
A kérdésre. Igen. Szívesen lennék amerikai, de magyarnak lenni sem rossz. Érdekes nép vagyunk.
2022. szept. 6. 14:50
Jó itt nekem ahol vagyok.
24. dad1f54482 (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2022. szept. 6. 14:49
Én is hasonlókat tapasztaltam. Igaz nem volt amerikai pasim :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook