Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Színek a szobákban fórum

Színek a szobákban (tudásbázis kérdés)


1 2
46. becseiagi (válaszként erre: 45. - Krerika)
2009. máj. 27. 18:39
Köszönöm az ötletet! Már írtam neki privit! :)
45. Krerika (válaszként erre: 44. - Becseiagi)
2009. máj. 26. 09:54

Indított egy fórumot is " Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen a témával kapcsolatos kérdésre"

Írd be a keresőbe a nevét talán ez a legegyszerűbb.

44. becseiagi (válaszként erre: 43. - Krerika)
2009. máj. 25. 18:37
Az jó lenne! És hogy tudok neki írni?
2009. máj. 25. 14:47
Van itt a hoxán "kókusz" nicknévvel egy lakberendező, szerintem hozzá is fordulhatsz tanácsért.
42. becseiagi (válaszként erre: 41. - C3194ec9c7)
2009. máj. 25. 14:03
Igen színben a wenge tényleg jó lenne, de egy másik helyen itt, abeszélgetések közben feltettem egy olyan kérdést, hogy ilyen falhoz milyen ülőgarnitúra lenne jó, és valaki a csokibarnát ajánlotta. Az akkor meg már nem lenne negyon barna?
41. c3194ec9c7 (válaszként erre: 40. - Becseiagi)
2009. máj. 23. 22:30

3 javaslat:


A falszíne: jó-de én a helyedben legalább 2 árnyalattal világosabbra csinálnám-az jobban megy a bútorod szinéhez, mint ilyen erősen.(ez csak javaslat)

A laminált padló pedig vagy juhar, vagy wenge(ami a képen ahol a szint mutattad van)Mind a kettő nagyon jó lenne hozzá. Szerintem.

2009. máj. 23. 22:21

Ez itt a bútorunk egyik része, ezen látszik jól a színe:


[link]


A zöldszínt, amilyet szeretnénk a falra, azt pedig meg tudod nézni a www.bestbutor.hu oldalon. Ott van 4 kép, a jobb oldali alsó az.

39. c3194ec9c7 (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. máj. 23. 22:12
szólj ha felraktad a képet.
38. becseiagi (válaszként erre: 37. - C3194ec9c7)
2009. máj. 23. 22:03

Hát mivel felújításról van szó, és még nem kezdtünk neki, így konkrétan azt nem tudom felrakni. De tudok képet adni a bútorunkról külön, és egy képet arról, hogy milyen színű falat szeretnénk.


Szeretnék kész tervekkel neki látni, és nem pedig hagyni magam a különböző okos emberek által elejtett okos tapasztalatokra építeni. Mi a magunk ízlése szerint, a mi világunkat szeretnénk létrehozni az új lakásban. Eddig csak albérletben laktunk, de most veszünk egy sajátot, és ott azt csinálhatunk a színekkel, meg minden mással amit akarunk. Ez nagyon tűzbe hoz, és izgalmasnak ígérkezik a maga módján.

37. c3194ec9c7 (válaszként erre: 36. - Becseiagi)
2009. máj. 23. 14:18
nehéz kérdés, egy kicsit utána járok, mert hülyeséget nem akarok mondani Neked. A fal szinét és a bútort feltudod tenni fotóba? mert igy nagyon tapogatozok..megkönnyítenéd a dolgomat egy cseppet.
36. becseiagi (válaszként erre: 35. - C3194ec9c7)
2009. máj. 23. 09:09

Tudom miről beszélsz! :) Ahol most lakunk, és az előző albérletünkben is világos bézs színű a szőnyeg, és nagyon útálom.


Akkor juhar színű bútorhoz milyen színű lamináltat raknátok?

35. c3194ec9c7 (válaszként erre: 34. - Becseiagi)
2009. máj. 20. 20:10

Ami volna hozzá való, az teljesen világos (tört fehér) -amolyan süppedős-padlószőnyeg lenne.


Tekintettel arra, hogy ott a 3 gyerek-én ammondó vagyok, hogy inkább mondj le a padlószőnyegről. 2 éven belül nem lenne belőle semmi...


Inkább laminált parketta/vagy parketta egy szép exluzív szőnyeggel.


Ez csak egy javaslat.Én ezt tenném a helyedben.


ui: Nekem volt jégszűrke padlószőnyegem-ami nagyon-nagyon világos, ezért tudom mivel jár.

34. becseiagi (válaszként erre: 31. - C3194ec9c7)
2009. máj. 20. 20:05
Takarítani anniyra nem szeretek, és a 3 gyerek is beosztja sokszor az időmet, de a cél érdekében mindent, és ha nagyon muszáj, akkor úgy is megcsinálom, mert meg kell csinálnom. Más nem csinálja meg helyettem... :)
33. becseiagi (válaszként erre: 32. - Becseiagi)
2009. máj. 20. 20:04
És ahol a sarok számítógép asztal lesz, abban a sarokban (cikk-cakkal leválasztott fal) narancssárga lesz a fal is, talán kicsit sötétebb, mint a napraforgósárga
32. becseiagi (válaszként erre: 30. - C3194ec9c7)
2009. máj. 20. 20:02
fényáteresztő függönynek egy fehér alapon ritka narancs színű virágok, sötétítőnek meg gyűrt narancssárga taft függöny. De az ülőgarnitűra sem tudom, hogy miylen legyen. Nem papagáj szobát szeretnénk, de én ragaszkodnék a kiwi zöld falhoz, már évek óta azt szeretném.
31. c3194ec9c7 (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. máj. 20. 19:06
a másik pedig: mennyíre szeretsz takarítani?
30. c3194ec9c7 (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. máj. 20. 19:04
milyen szineid vannak még ebben a szobában? Pl. függöny?sötétítő?
2009. máj. 20. 18:37
Kiwi zöld színű falhoz és juhar színű bútorhoz milyen színű padlószőnyeget ajánlanátok?
2009. máj. 19. 05:56
Olvastam a neten olyan plafonról, hogy este olyan mintha csillagos ég lenne.
2009. máj. 18. 19:28

nekünk a gyerekszoba három színű /alulról indulva/:

mogyoróbarna, citromsárga,fehér. /persze elosztva, megbeszéltük mekkora magasságban kezdődjenek a színek/ A bútorok bükk színűek, a laminált padló sötétebb barna, mint a fal, a függöny fűzöld, fehér virágokkal. Az én fekhelyem bézs színű. Nehéz elképzelni, de jól néz ki. Bár a párom tartott a barna színtől, utólag már neki jobban tetszett. Az a lényeg, ha többszínű a fal, és alulról felfelé világosodik a szín, akkor a parketta sötétebb legyen. A alulról felfelé sötétedik, akkor ugye fordítva.

26. Cepheus (válaszként erre: 25. - Becseiagi)
2009. máj. 18. 19:12
Sárga?
25. becseiagi (válaszként erre: 23. - Judy543)
2009. máj. 18. 18:12
Akkor szerinted lehet a fal is ilyesmi kék? És akkor milyen legyen a sötétítő?
24. becseiagi (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2009. máj. 18. 18:11
A kanapé is meg van már oda, sötét zöld színű. Eddi ez a kanapé volt, meg sötétkék színű szőnyeg világoszöld fallal. De mivel most a mi szobánkban lesz zöld, így nem akarnék oda is zöldet, na meg a szőnyeget is lecseréljük arra a szép kalózosra, aminek a linkjét az előbb már elküldtem.
2009. máj. 18. 18:10
Szobába kék szín ideális.. hidegszin de az emberi szervezetre jó hatással van.
2009. máj. 18. 18:07

Hát köszönöm a válaszokat, de egyenlőre még nem lettem okosabb... :)


A fiam szobájában ezt a szőnyeget néztem ki, de ilyesmi kéket akartam a falára is.


[link]


Akkor szerintetek milyen legyen a fal színe, ha a bútorok kalwados színűek lesznek?

21. McKenzi (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. máj. 18. 14:36

Nekem meg a zöld mellé tetszik a lila :)


de egyik sem az én színvilágom, nekem a bézs, barna, szürke, terrakotta jön be a legjobban

2009. máj. 18. 14:30
nekem a kékkel tetszik a lila, de a zöld mellé már lehet sok.Anyós a kék mellé bézst tett.
19. McKenzi (válaszként erre: 14. - Becseiagi)
2009. máj. 18. 14:26
lehet, hogy ott már sok lesz a kék, ami elég hideg szín. ha kék lesz a sötétítő, akkor legyen hasonló színű díszpárna a kanapén, az összehozza, csak az árnyalatok is passzoljanak.
2009. máj. 18. 12:58

Régebben a hálószoba kék volt,fenyő bútorokkal és kicsit sötétebb kék függönnyel.A padlószőnyeg krémszínű,de van rajta egy fehér rongyszőnyeg is.Most hunyor(zöld),de feles fehér higítással.A bútor és a szőnyeg maradt,de a függöny napsárga lett.Szerettem volna orgonaszín vagy mustár-bordó kombinációjú hálót,de a férjem szerint az túl lányos ill. túl sötét lett volna.

A nappalink tojáshéj volt most nárcisz.IMÁDOM!Nagyon hangulatos.A függöny most itt kék,a bútorok bükkszínűek,az asztali-fali-és állólámpa búrája ill. a padlószőnyeg kék.

A fürdő kék,a konyha sárga.Az előszobánkat is nagyon szeretem.Barackvirág a fal,lazacéger a cipős szekrény és az előszobafal.A sötételő függöny és a szőnyeg bordó.

17. becseiagi (válaszként erre: 12. - Vikó 26)
2009. máj. 18. 12:20
Nálunk a férjem a szobafestő, és én már rég vágytam juhar bútorra meg egy gyönyörű élénk zöld (vagy sárgás zöld?, nem tudom pontosan annak a színnek a meghatározását) színű szobára. Engem ezek nyugtatnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook