Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszteri finomságok fórum

Szilveszteri finomságok (beszélgetős fórum)


1 2
dec. 30. 21:33
nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)) Szuper ötletek. Közben én is készítettem waldorf salit, majonézes tésztasalit (virslis és zöldésges verziót is) francia sali, céklasali, lesznek szendók. sajnos időközben kiderült mire már mindent bevásároltunk hogy alig jönnek hozzánk úgyhogy rengeteg kaja lesz :D akartam még egybefasírtot meg leveles tésztás sósakat meg valami édeset de így akkor nem lesz sajna :( kár
30. semleges (válaszként erre: 27. - 77cf69ae6d)
dec. 30. 04:48
Mindenki tegyen, ahogy akarja. Nincs ezzel baj.
dec. 30. 01:20
en sos kekszekre teszek ezt-azt,mert erre lehet inni,kesobb virslit szoktunk enni mustarral,meg komenymagos rudakat,pogacsat szoktam sutni.
28. Epresturmix (válaszként erre: 26. - De16c8f9e6)
dec. 29. 22:43
Imádom őt is. Az első sorban ültünk az egyik előadáson ahol ketten voltak. Párom aznap vette fel az új cipőjét. Azt mondja neki a Lakatos. Látom barátom, új cipőd van…Puma? Már csak volt….😃
27. 77cf69ae6d (válaszként erre: 14. - Semleges)
dec. 29. 21:28
Mi sosem hagyjuk ki a fincsi füstölt halas szendvicset, mert nem hiszünk a babonákban. Lencsét készítünk, de nem azért,hogy gazdagságot hozzon, hanem mert szeretjük, meg ez egy hagyomàny.
26. de16c8f9e6 (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
dec. 29. 18:46
Tökjók. Denisszel együtt is. Nagyon bírom a humorát a srácnak. Ahogy kifigurázza az ünnepeket, a szerelmet meg a többit. :)
25. Epresturmix (válaszként erre: 23. - De16c8f9e6)
dec. 29. 18:38

Imádtam élőben is és ezt a videót is láttam tőle.😃

Az egyik mostani videója megtörtént nàlunk is.🫣

24. tien (válaszként erre: 23. - De16c8f9e6)
dec. 29. 15:57
Csak nem?😁
23. de16c8f9e6 (válaszként erre: 22. - Tien)
dec. 29. 11:00
Úgy jársz mint a standupos Lakatos fenegyerek László, az asszony még a maradékot is elcsomagolja a vendégeknek, ő meg megy aztan majd visszaszerezni a rokonokhoz. A tv-vel kezdi mert kombival megy :D
22. tien (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
dec. 29. 10:57

Etetnem kell a "bandàt",mert egész nap úton lesznek a barátaink és sanszos ,hogy kiéhezve esnek be.

Németországból jönnek egyenesen hozzánk.

A házaspár férfitagja nagyon szereti a főztöm.

Kb.kétszeres mennyiséget számolok rá.

21. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Tien)
dec. 29. 10:36
azannya. babfőzelék,füstölt hússal.
dec. 29. 10:33

Mi szilveszterre is "megnyertük" az egész családot 😕 a kutya nem kérdezte mi a programunk (31-én reggel elpàlyázunk itthonról valamikor 1-jén hajnalban érünk haza, nyilván alvás így nem lesz) csak közölték hogy akkor itt lesznek...


Lencseleves lesz, az hamar megvan, férjem most hajt fel nagy tételben tarjàt, virslit, szalonnát.


Sütinek Gábor a házi pék malackàit sütöttem volna amúgy is vendégségbe, most tettem hozzá egy 4-es szorzót.

dec. 29. 10:17

Nem leszenek vendégeim,,és a szilveszter nem is különösebb durranás nálunk.

Persze azért ünnepiesebb lesz a menü,de lényegesen szolidabb mint a karácsonyi.

Töpörtyűs pogi, sajtos rúd ,,és rétes lesz.

Lencseleves,milánói borda,,és azért veszek egy kis virslit is.

A tatárt és a majonézes cuccokat kimaxoltuk karácsonykor.

18. LBO
dec. 29. 10:06

Mexikói leveles (mi csak így hívjuk)

- darálthús

- mexikói vegyes zöldség

- natúr vagy sonkás sajtkrém

- levelestészta(fagyasztott)


A darálthúst megpirítom, a zöldséget megpárolom. Mikor kész, összeöntöm a kettőt és hozzákeverem sajtkrémet. Természetesen ízesítem, só, bors.

A levelestésztát kiolvasztom, kinyújtom és a közepére teszem a kihűlt(!) darálthúsos cuccot. A tészta mindkét oldalát ráhajtom, megkenem tejföllel, esetleg mehet rá egy-egy szelet paradicsom és mehet a sütőbe. Kb. 20 perc alatt kész.

Amikor már langyos, akkor tudom jól szelni, kb. 3 ujjnyi vastagságra vágom fel.

A levelestésztát, a Lidlben veszem, van hogy 4 darab van benne, de van hogy egyben van az egész. Ilyenkor csak háromfelé vágom és úgy nyújtom ki. Így kicsit vastagabb lesz a tészta, de ez nem baj.

dec. 29. 10:02
Tatárbifsztek, tiramisu, sós-sajtos rúd vagy pogácsa. A menü még kiegészülhet a vendégek számától függően.
16. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 29. 08:30

Egy édesség

[link]

15. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 29. 08:18
Nálunk minden évben készül lencsesaláta baconbe tekert virslivel, pizza, sajtos rúd. Emellett van néha chips vagy tortilla valamilyen szósszal. Édes nem igazán szokott lenni, mert annyira nem megy a piához, és karácsony után már mindenki édesség túladagolásban szenved. 😅 Esetleg egy tábla csoki kis kockákra vágva van néha kirakva, vagy a maradék karácsonyi süti feltálalva.
dec. 29. 08:05

Lencseleves, malacsült, fasírt, tészta saláta, tört krumpli, párolt káposzta, gyümölcs torta, sós, körözött pirítóssal pezsgő, koktélok és még ami eszembe jut.


Szárnyast , halat szilveszterkor és újév napján ne. Legalábbis ezt mondja a népi hagyomány. Én évek óta betartom.

13. tien (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
dec. 29. 07:20
Gyertek 😉
12. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Tien)
dec. 28. 23:26
Cíkét nee! Elkaparja!
11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Tien)
dec. 28. 23:25
Nálatok fogok szilveszterezni!🤤
10. tien
dec. 28. 22:50

Nálunk ez lesz a menü.

Hortobágyi húsos palacsinta.

Fasírt (ipari mennyiségben)

Francia saláta.

Virsli.

Lencse főzelék (elsején)

Almás pite.

Zserbó golyó.

Sajtos rúd.


Szeretnék még szezámmagos /mézes csirkemell falatokat,de ezt talán tilos ugye?(csirke ,elkaparja a szerencsét)


Négyen leszünk.

dec. 28. 22:38
Szilveszteri lencsetál, sajtos pogácsa, sajtos roló, kókuszgolyó, kókusztekercs, somlói vagy valamilyen pudingos-kekszes/babapiskótás süti rummal, mazsolával, dióval.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 22:10

Nem tudom hány főt vársz, de ez így elég szűk kínálatnak tűnik nekem.

Pl. lehetne még hasábburgonya (nem mindet kisütni, hanem ahogy fogy) ahhoz mindenféle mártogatós vagy húsgolyók.

Hajnalban egy kis savanykás lencseleves vagy főzelék húsgolyókkal vagy sült virslivel, kolbásszal.

De vannak helyek, ahol készen kiszállítanak egy sült malacot. Ahhoz egy kis krumplipüré, pároltkáposzta pillanatok alatt készen van.

dec. 28. 22:08

Ilyet már csináltam. Orosz saláta. Ez is finom.


[link]

dec. 28. 22:06

Ezt most rakták fel youtube-ra. A saláta az jól néz ki. Meg a többi is.


[link]

dec. 28. 22:05
De jók köszi szépen:) majonézes sali francia sali de a krumpli is jó vagy valami más ami nem megszokott?
dec. 28. 22:04
Valami virslis kaja lesz itt nálunk. Saláta, szerintem. Meg vmi sült hús mellé.
3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 22:03
Milyen a majonézes sali? Krumplisaláta?
2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 22:01

Ha szilveszter, retro szendvics, sonka-sajttekercs, virlis leveles,

Gyors édesség nutellával töltött leveles tészta, kókuszgolyó, pohárkrém, hirtelen ennyi jut eszembe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook