Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok van valami jo ötletetek hogyan tudom rendszeressé tenni a "nagydolgot" a wc? fórum

Sziasztok van valami jo ötletetek hogyan tudom rendszeressé tenni a "nagydolgot" a wc? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 26. 12:07
étkezés előtt egy kávéskanálnyi mustármag napi 3x
2012. jan. 19. 06:36
sok gyumolcs evessel/fibre/ es sok folyadekivasaval.
2010. jún. 13. 07:38

Nekem nincs vele gondom, sőt, naponta többször is megy, de leírom mi az, amiről úgy tapasztaltam, hogy utána WC-re kell mennem:

- koffeines ital (energiaital, kv, talán a zöld tea is)

- citromos víz

De a lényeg a sok rost, tehát zöldségek-gyümölcsök. A tejtermék is segíthet, valamint a jó olajok, mint a lenmagolaj, tökmagolaj, oliva olaj. Ha ezek bennvannak az étrendedbe rendszeresen, akkor menni fog.

2010. jún. 9. 11:57

Reggelente egyél joghurtot, kefírt. Egyél oliva olajos salátákat, sok zöldséget és gyümölcsöt.

Ami beléd ragasztja a székletet, az a kenyér, a tésztafélék, az édességek, kekszek, húsok.

Szilvalét és szilvát is nagyon ajánlok és természetesen elegendő folyadékot (ne cukrosat vagy édesítőszereset, hanem vizet vagy friss gyümölcs/zöldséglevet).

Az üres kamillatea is jótékony hatással bír.

Ha továbbra sem tapasztalsz pozitív változást, akkor léteznek olyan tabletták, amik segítenek, ilyen pl az Ex-Lax, 2 szemet kell bevenni belőle előző este, másnap 4-5 alkalommal is el fogsz tudni menni tőle a wc-re. Ajánlott akkor bevenni, ha másnap szabadnapod lesz.

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Berbooo)
2010. jún. 9. 11:16

a mennyiségen segít a rost, és ennek következtében a bélmozgást is megindítja.


próbáld ki, és meglátod:)

13. Berbooo (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. jún. 9. 11:09

aha , de nem reked, ez az hogy álagban norma, menyiségben kevés és csak 3-4 naponta, pedig eszem én , normálisan,

meg iszom is

12. emagdi (válaszként erre: 10. - Bódiné Anikó)
2010. jún. 9. 11:06

igen, a lenmag is hasonló elven működik, mint az útifű maghéj.

a különbség az, hogy az útifű maghéj jóval több vizet képes felszívni mint a lenmag héja, ezáltal több ballaszt anyag képződik, ami segíti ugye a normál állag elérését.

11. emagdi (válaszként erre: 7. - Berbooo)
2010. jún. 9. 11:05

nincs mit:)))


még annyit, hogy sok folyadékot (vizet) kell mellette inni.


egyébként múltkor hallottam a tévében, hogy egy doki azt mondta, a székrekedésnek csak és kizárólag 3 oka lehet (most a betegségeket nem ide értve):

1. rosthiány táplálkozás

2. nem elegendő víz fogyasztás

3. mozgásszegény életmód

2010. jún. 9. 11:05
Lenmagot 1-2 evőkanállal és sok vízzel. Az sem árt ha egy keveset összerágsz belőle. ez még a bélbolyhokat is tisztítja, mivel a sok víztől megduzzad.
2010. jún. 9. 11:04
Nekem az aszalt szilva jött be.Naponta megeszek néhány darabot és tökéletesen működik a dolog!:)
2010. jún. 9. 10:59

szóval nem hashajtó, hanem pont a normál működést állítja be.

(napi 1 v 2 evőkanállal kell teában v vízben elkeverni és meginni. )

7. Berbooo (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2010. jún. 9. 10:58
KÖSSZÖNÖM!!! ARANYAT ÉRSZ !
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Berbooo)
2010. jún. 9. 10:58

nem hajt meg egyáltalán!

a normál bélmozgást biztosítja (rost), tisztítja a bélfalat, és megfelelő széklet állagot biztosít.

5. Berbooo (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2010. jún. 9. 10:56

nagyon kössz az infót!

és ez be is aállítja , vagy csak meghajt ?

2010. jún. 9. 10:56
többféle "gyártmány" létezik, lehetőleg olyat vegyél, amiben nincs semmi adalékanyag, ízesítő, kutyafüle, csak a maghéj.
2010. jún. 9. 10:55

útifű maghéjat vegyél!

bioboltokban vagy hasonló helyeken kapható.

vízzel vagy teával kell megenni/inni, és garantáltan hasznos.

amúgy tulajdonképpen ez egy rostanyag.

2010. jún. 9. 10:54
kicsit ciki, de nyugtalanito ez a problkémám, mert kb 3 naponta van csak és akkor sem ugy mint normális lenne : reggel, hanem mikor hogy, ez nem egészséges. és az anyagcserém ezek szerint elég rossz
2010. jún. 9. 10:53
Sziasztok van valami jo ötletetek hogyan tudom rendszeressé tenni a "nagydolgot" a wc?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook