Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok! Van köztetek, akinek burokrepesztéssel indítottak szülést terminus előtt? Milyen ok miatt? fórum

Sziasztok! Van köztetek, akinek burokrepesztéssel indítottak szülést terminus előtt? Milyen ok miatt? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Anda39
2010. márc. 23. 17:09

Második terhességem végén magas vérnyomással befektettek a kórházba, majd burokrepesztéssel indították meg a szülést.

Ötödik szülésemkor szintén burokrepesztéssel indult a szülés, mert a doki zavarosnak látta a magzatvizet - szerencsére csak rossz volt a szeme, nem volt vész, viszont a gyerkőc megszületett pár óra múlva.

2010. márc. 4. 14:05
Amúgy nekem nem fájt a burokrepesztés, és egyből beindultak a fájások is, mégpedig 3 percenként.
2010. márc. 4. 14:04

Nekem is a kicis lányom 2008. április 24-én burokrepesztés után született meg. 16 óra 20 perckor volt a burokrepesztés és 19 óra 18 perckor már a mellkasomon sírt a kis gyönyörüségem.

Ekkor még 4 napom lett volna a kiírásig, de a dokibácsi szabira ment, és ezért indította.

Akkor még nem gondoltam úgy hogy nem szabadott volna engednem, inkább szülök másnál, mert ragaszkodtam az orvosomhoz.

De most hogy még van 10 napom és ismét átélem a csodát, már másképp gondolom. Azért mert a doki elutazik, ne siettesen egy babucit, hogy világra jöjjön.

Inkább szülök másnál. Mert most az a véleményem, hogy ez a pénzéhesség jele volt.

Igaz most is ő fogadott orvosom, de nem engedem az indítást, kivéve, ha a baba egészsége a tét!!!

2010. márc. 4. 13:23
Szerintem a burokrepesztést csak valamennyi tágulás után csinálnak és begyorsítja a folyamatokat. Nálam mindkét szülés magzatvízszivárgással kezdődött és a szülőszobán volt burokrepesztés, persze nem azonnal. Mindkettő baba pont 4 órával a burokrepesztés után született meg. nekem egyáltalán nem volt fájdalmas szerencsére.
34. a360345bdd (válaszként erre: 32. - Russodebby)
2010. márc. 2. 19:25

Azt hittem csak én éreztem úgy, hogy a egész szülés semmi sem volt a burokrepesztéshez képest... Nyitva voltam, mégis olyan fájdalmat elképzelni nem lehet, mondjuk én rettegtem attól a ronda szerszámtól és befeszítettem, meg összeszorítottam :S

A doki meg is jegyezte: ha nem tudnám, hogy terhes, szűznek gondolnám...

2010. márc. 2. 19:08
Én a 39. hétre szültem, a szülés megindult, de az orvosom burkot repesztett, hogy minél előbb meg legyen a baba. Bejött, első babám szültem tavaly nyáron 4 óra alatt meg lett.
2010. márc. 2. 18:46

Sziasztok!

2008.11.02-re voltam kiírva és 10.29-én nem volt jó a ctg eredmény és be kellett mennem a kórházba,ahol szintén nem volt jó az eredmény. 17,45-kor burkot repesztettek,ami jobban fájt,mint maga az egész szülés. 18.30-kor kaptam meg az oxytocint és 10.30-án hajnali 4.20-kor született meg a kisfiam.

Számomra szörnyű élmény volt a burok repesztés,életemben még és azóta sem éreztem olyan fájdalmat,mint amilyen az volt. Kb. az 5-dik próbálkozásra sikerült a dokinak a repesztés. :(

31. Janette71 (válaszként erre: 30. - Pipőci)
2010. márc. 2. 18:36
Dr. Bánhidy Ferenc volt a dokim. II. sz. női klinika. Maga a repesztés nem fáj, csak akkor, ha nem vagy nyitva:)) Én nem voltam...:(
30. Pipőci (válaszként erre: 8. - Janette71)
2010. márc. 2. 18:23

Te nem az én dokimnál szültél? :)))

Utolsó napján nyári szabi előtt felötlött benne, hogy szüljünk egyet.... 2 újnyira voltam nyitva és még pár napom lett volna hátra és az orvoshoz rendkívül ragaszkodtam.

13 órakor burkot repesztettek, 15 órakor oxitocint kaptam és 15.30-kor megszületett a baba gátmetszés nélkül :)

A burokrepesztés egyébként egyáltalán nem fáj.

29. Pipőci (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2010. márc. 2. 18:14
Burokrepesztéssel. Azért, mert vannak, akiknél már ez a kis "művelet" is beindítja a komoly fájásokat. Aztán előfordul, hogy nem és akkor jön az oxitocin.
2010. márc. 2. 17:57
38. héten fájás nélkül nyíltam 3 ujjnyira. Inkább megindíotta, félt hogy itthon szülés lenne a vége :S
2010. márc. 2. 16:56
Hát, köszi a biztatást...holnap elválik...
2010. márc. 2. 16:48

nekem mind három gyermekem igy kezdték,Burkótrepesztettek

az elsö 2gyermekemnél mert fájásaim gyengék voltak és az oxitocin mellett ezzel erősitették.

3szor meg mert koraszülésem volt és teljesen eltünt méhszájjal,kitágulva érkeztem be,de a baba utközben megfordult farosra és császár lett

de nekem egyik sem fájt inkább kellemetlen volt hogy ott benn turkálnak

25. sword
2010. márc. 2. 15:00
magas vérnyomás és fehérjevizelés miatt..tehát kezdődő terhességi mérgezés miatt..burkot repesztettek, kaptam tágítózselét..majd oxitocint..ezt délelőtt 9.30-kor és este 11-től voltak csak fájásaim..23.30-kor szültem..burokrepesztés nem fájt, nem érzetem semmit..az összes víz az ágytálba toccsant és ennyi..
2010. márc. 2. 14:57

Nekem a második babánál 38. héten kezdődtek fájásaim, de nem valami turbó módon. Az nst nem volt túl fényes. A dokim másnap elutazott, aznap még ügyelt, Megkérdezte, hogy siettessük-e. Mondtam, hogy naná, nem szeretnék másnál szülni (nála született az első is). Úgyhogy kicsit megpiszkálta a burkot, ami fél óra múlva repedt is, és bindult a dolog. Oxitocint az előző császár miatt nem kaphattam. Sajnos megint műtét lett a vége, de nem a dokim miatt: kifejezetten kértem, hogy amíg van esély rá, hogy kijön rendesen, próbálkozzunk.

Szóval semmi problémát nem jelentett a burokrepesztés.

23. mint (válaszként erre: 22. - Beata21bea)
2010. márc. 2. 14:57
Altalaban ugy mukodik,hogy tagito tablettaval illetve zselevel kezdenek.Ezek utan johet az oxitocin ha szukseges,nalam nem volt az.Mivel nem ez az elso babad szerintem gyorsan befognak indulni a dolgok.Nekem eleg volt csak a tabletta,gyors es visznylag konnyu szulesem volt.Drukkolok neked!!
2010. márc. 2. 14:34
Sajna nekem a méhszáj is teljesen zárt... Ezért is parázok... Ha megindítja és nem tágulok?? Császár.... Persze, tudom, csak pozitívan!!
21. bfd1d36adb (válaszként erre: 19. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 2. 14:32
Ja igen,a magzatvíz-szivárgás a 38. hét közepén volt!
20. fdóri (válaszként erre: 17. - Beata21bea)
2010. márc. 2. 14:29
Akkor szerintem ne szenvedj tovább...:)
19. bfd1d36adb (válaszként erre: 10. - Beata21bea)
2010. márc. 2. 14:29

Ó szegény, nekem is sokkal rosszabb volt a második!


Amúgy mind a kétszer burkot repesztettek, de először szivárgott a magzatvíz, másodszor 4 ujjnyira tágulva mentem be, semmi előkészítés, csak burokrepesztés és összesen másfél óra alatt baba a kézben. :)


Magát a burokepesztést nem is éreztem egyik alkalommal sem.

18. mint
2010. márc. 2. 14:28

Szia!


Nekem 5nappal a kiirt idopont elott inditottak,tagito tablettaval.Burkot repeszteni ugytudom csak akkor szoktak,ha mar legalab 2 ujjnyira kitagult a mehszaj.EGyaltalan nem volt fajdalmasabb,mint a nem inditott szuleseim.

2010. márc. 2. 14:28
hát, a betöltött 36. hét megvan, elvileg koraszülött nem lesz... 3 hete becsülte kb, 2,5 kg-ra
2010. márc. 2. 14:27

Túlhordtam a kislányomat így indították a szülést először csak infúzióval. Mivel nemigazán hatott,a doki burkot repesztett,azt mondta ha így se indul be a szülés,visznek császárra. Szerencsére beindult. :-)))

De most nem akarok ilyet az tuti!!!

2010. márc. 2. 14:27
Az apróságokat ne is említsem: zsibbad a kezem, karom, ájulás kerülget naponta többször, ingadozik a vérnyomásom. Szerintem utóbb már a cukrom is... pedig eddig tök normális volt...
14. fdóri (válaszként erre: 10. - Beata21bea)
2010. márc. 2. 14:26

Hát akkor lehet hogy jobb lesz neked, és a babának is. Még 3-4 hetet vizen, pár falattal...

Készülj fel lelkileg a dologra, nem lehet baj szerintem ennyi idősen, kap majd gondolom tüdőérlelőt....:)

2010. márc. 2. 14:26

Nálam voltak 10 perces fájások és repesztett burkot a doki,nem hordtam túl a kicsilányt sem(39.hét)......fájni nem fájt csak kellemetlen volt.......a párom viszont már ettől is rosszul lett :) mert egy elég hosszú valamit nyomott fel.....

Szerintem azért csinálják ezt a dokik(már amelyik) mert ebből meg tudja állapítani hogy meconiumos(zöldes e,belekakílt e a baba) a magzatvíz???Nálunk meconiumos volt ami nem jó jel

12. 22d5615669 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2010. márc. 2. 14:26

Sziasztok!

Ugyanígy történt nekem is.

2010. márc. 2. 14:24
Nekem még lenne kb. 3 hetem... Túl is lennék már rajta, de azért parázok is...
10. beata21bea (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. márc. 2. 14:23
Igazából több oka is van, egyrészt, ő elég keveset van itt helyben, másrészt, elég rosszul vagyok úgy általánosan... Nem hiszti, -már van 2 gyerkőcöm- de tényleg sokkal rosszabb minden, mint az előző 2-nél. Egész napos hányinger, ülni nem igazán tudok, menni sem, fájnak a csontjaim (az összes!!!) bármit eszem, utána rosszul vagyok, szinte csak a sima ásványvizet bírom... kis kortyokba...
2010. márc. 2. 14:22

nekem, most csütörtökön:-)

pozitív OPT, méhszájpuhító, majd 4cm tágulás. Ezután repesztettek burkot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook