Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek van olyan munkakör, ami nem való valakinek? fórum

Szerintetek van olyan munkakör, ami nem való valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 20:34
Itt nem a munkakörről van szó. Hanem, hogy nem tudod betölteni, mert képtelen vagy megtanulni. Fuss neki újra, és sikerülni fog. Motiváció 😉
20. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 20:08

Maradj titkárnő, de ne itt!


Ügyvédi irodánál, közjegyzői irodánál, végrehajtó irodánál!

Tudni kell folyamatos szöveget gyorsan, pontosan, szépen, hibátlanul gépelni, iktatás, stb. stb. Ezeket a tanfolyam megtanultad. Egy ilyen helyen a jó titkárnőt igenis megbecsülik nemcsak anyagilag, hanem emberileg is. Mert az ügyfelekkel való udvarias beszélés, a titoktartás, hasonlók... ezek sokszor fontosabbak, mint a teljesen hibátlan gépelés.

A helyedben meglehet, inkább ezen a váltáson gondolkodnék.

19. Flóra76 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2022. okt. 11. 19:35
Akkor a maradék 8 csak benyalta az alapokat valahogy, lehet, nem is értik, hogy mit. A szakma szégyenei...
18. timycat (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 19:32

Pedig a logika kell. Nyilván be kell vágni az alapot, de jól alkalmazni, ideértve az adóoptimalizálást is már logika kell.


De emiatt ne aggódj, nálunk 9 könyvelő dolgozik, ebből 1 az akivel szeretek dolgozni, mert ha probléma van nem csak pislog rám üres tekintettel mint a többi hanem próbál gondolkozni is és nem csak azt hajtogatja hogy mit hogy nem lehet.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 19:26

A logika már csak akkor jöhet elő, ha tudod a kötelező mérleg összefüggéseket, ha tudod, a számla számokat, stb. stb. mert ezeken alapul a napi munka.

De valóban egy robot, taposó malom. Ha nem szereted, akkor valóban nem szabad ebbe időt, energiát fektetned, mert egy idő után úgyis kiszállnál.


De: ha pl. szereted a nyelveket, és könnyen tanulsz, esetleg már tudsz is bizonyos fokon, akkor tanulhatsz fordítói szakon. Az is irodai munka, de egész biztosan sokkal változatosabb (gondolom én), mint a könyvelés. Ez csak egy ötlet, de mint lehetőség, érdemes elgondolkodnod rajta.

16. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 19:25

3-4 kollegina velem járt iskolába, nekik régen megvan a bizonyítvány. És ez a hozzájuk való viszonyítás is kicsinál.


Nem szabad magad lebecsülni.

Biztos van olyan ahol Te sokkal jobb vagy mint az említett 3-4 kollegina.

Csináld ezt amíg jólesik, de járj nyitott szemmel, egyszer majd betoppan az az életedbe amit még jobban fogsz akarni.

Az önmarcangolás sehová sem vezet.

Nézz csak a tükörbe, s rögtön meglátod magadban az értékeidet.-).

Klassz csaj vagy, az a lényeg.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. okt. 11. 19:16
Nekem lehet ez nem megy. A logika.
14. Flóra76 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 19:16

Bocsi, de lehet, tényleg nem neked való.

Lehet vannak, akik élvezik, de a munka elég monoton tud lenni. Max a végeredmény, a sikeres tanácsadás, ügyfél elégedettség, ami szép benne.

Mi is csak azért csináljuk 20 éve, mert saját iroda.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2022. okt. 11. 19:16

Hű, megmosolyogtató amit írni fogok: irodában szerettem volna dolgozni. És ennyi. :D


Közgazdasági szakközépbe jártam, ott is érettségiztem. De bevallom nem érdekelt, kínlódtam. A matekkal meg kb. bukdácsoltam. A képleteket csak millió gyakorlás, bemagolás útján bírtam használni. A matek nagy gyengeségem volt.


Aztán a suli után 2 évig kereskedelmi szakmenedzsernek tanultam, el is végeztem. Hogy miért ezt? Mert a legjobb barátnőmmel kinéztük ezt a sulit, mondván "a kereskedelemben mindig lesz munka".


A suli után bolti eladó lettem, meg árufeltöltő, mert pályakezdőként sehova sem kellettem. Aztán jelentkeztem titkárnői munkákra. És itt kötöttem ki.

2022. okt. 11. 19:05
Már hogyne lenne. Még, ha meg is lenne hozzá az eszem, akkor sem tudnék orvosként dolgozni. Az összes betegséget felismerném magamon, amivel a betegek hozzám fordulnak.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 19:05
Mérlegképes nem sikerül? Az nem egyszerű.
2022. okt. 11. 19:00

Eredetileg mi szerettél volna lenni ? gondolom, hogy nem az volt vágyaid netovábbja, hogy egy könyvelő irodában dolgozz- Totál meg tudlak érteni.Én a közgazdaságtant, számvitelt nagyon utáltam, elég könnyen tanulok, de az adótanácsadói tanf. anyagát is csak 1x tudtam végigolvasni ( a vizsgán szerencsém volt ). Persze a többség nem ilyen, sok - többnyire - nőt ismerek, akit érdekel és élvezi ezt a munkát, mint hoxa tagtársaink közül pl a Napsugár 8.

Váltsál, egy életen át nem csinálhatod azt, amit utálsz.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 18:59

Vannak dolgok, amelyeket valóban be kell magolni, és nem árt, ha ezeket éjfélkor is hibátlanul el tudod mondani. (Kötelező mérleg összefüggések, a számlaosztályok, (eszköz-forrás). És vannak olyan számlaszámok, amelyeket nem árt fejből tudni.)


Ha ez megy, akkor már a sikeres munka nagyobb hányada csak a logikus gondolkodáson múlik.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2022. okt. 11. 18:58
Magoltam, olvastam, visszamondtam. Olvastam a jegyzeteket, kiemeltem színesre ami fontos.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. okt. 11. 18:56

:)

Én szeretem!

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2022. okt. 11. 18:55
A légkör jó, adminisztrátorként a fizetésem is jónak számít. Közel is lakom. De lehetne több a fizetésem, lényegesen több. Meg ők kapnak egyéb juttatást. Én nem. 3-4 kollegina velem járt iskolába, nekik régen megvan a bizonyítvány. És ez a hozzájuk való viszonyítás is kicsinál.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 18:54

Nem tudom megkerülni ,,de minden rosszindulat nélkül,,,ez nem jel,,csak lehet hogy nem jó módszerrel tanulsz ,,vagy elsiklassz a lényeg felett,,és még sok más is lehet.


Nem baj ha elengeded,lesznek más lehetőségeid is.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 18:49
Hogyne lenne ilyen. Engem mondjuk hatökrös szekérrel sem lehetne bevontatni dolgozni egy könyvelőirodába.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 18:49

Anyu 40 éven át volt főkönyvelő, én százalékot sem tudok gép nélkül számolni.

Keress más munkakört!

2022. okt. 11. 18:48
Meg azt sem kérem, hogy süllyedjek el, hogy 4.-re sem mentem át. Már régen ég a pofám a kollégák előtt és magam előtt is. Borzalmas cikinek élem át, hogy tanulok az írásbelikre, és múltkor 2 ponton múlt pl.
2022. okt. 11. 18:45

Egy könyvelői irodában dolgozom mint adminisztrátor. Szeretem ezt a munkát, de jelentősen kevesebb a fizetésem mint a könyvelőké. Pár éve neki ugrottam nagy lelkesen, hogy kitanulom én is. A suliba lelkesen jártam, figyeltem, jegyzeteltem. De a vizsga nem sikerült. Aztán a javító sem. Majd az azt követő javító sem. 4x vizsgáztam, de nem jutok el a szóbeliig, mert az írásbeliken elbukok. Szerintetek ez egy jel lehet, hogy nem nekem való ez a szakma és butaság erőltetni?


Légyszi ne írjátok, hogy "csak le kell ülni megtanulni" vagy "nekem bezzeg mindig minden 5*-os ötösre ment elsőre", vagy ehhez hasonlókat, mert nem ez a kérdés.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook