Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek van olyan munkakör, ami nem való valakinek? fórum

Szerintetek van olyan munkakör, ami nem való valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. Hattori (válaszként erre: 50. - Hattori)
2022. okt. 14. 14:47

Számvitel: fontos a tanár.

Nekem olyan volt, olyan szájbarágódan magyarázott, hogy egy kutya megértette volna, de ismerősnek pl olyan tanár volt, hogy végigsztorizta az órát ás nem is gyakrooltak

50. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 14. 14:39

Két pont az már tényleg csak fyakorlás,ha azt írnád, hogy negyedjére is csak 13%,na az gáz.

2 pont semmi.

49. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 14. 14:31
mateking vagy easymaths
48. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 14. 14:30
Ez fősuli? Vagy Okj?
47. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 22:30
Kitartásod van ezt az energiát olyanba kéne tenned ami inkább neked való. Ami nem könyvelés :)
46. Pasionella (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 13:14
Szerintem aki nem jó matekos annak a könyvelés nem fog menni, legalábbis én magamból indulok ki, ugyan napi szinten számokkal dolgozok de nem könyvelőként, viszont nem is tudnék az lenni ilyen matek "tudással" amivel rendelkezem.
45. Ildi
2022. okt. 12. 12:22
Az enyém.
44. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. okt. 12. 09:45

Manapság már egy asszisztens pl. ügyvédi/közjegyzői irodában sokkal többet kell, hogy tudjon. :) Lehet vannak még klasszikus irodák, klasszikus titkárnőkkel, akik csak kávét főznek és iktatnak, vakon gépelnek diktálás után, de a mai felgyorsult világban egy asszisztensnek multifunkciósnak kell lennie. :)


Jogi asszisztens vagyok ezeréve, de már 10 évvel ezelőtt is beadványokat írtam és az ügyvédjelölteket én tanítottam be.


Szerintem is maradjon az irodai munka világában, csak váltson szakterületet.

43. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 09:33

Persze, hogy van ilyen! Ez nagyon nehéz szakma, annak akinek nem erre áll rá az agya! Én is tanultam könyvelést, statisztikát, kis és középvállalkozásokkal kapcsolatos dolgokat, de szó szerint vért izzadtam. Megcsináltam 5-re, de éjjel-nappal gyakoroltam. Nekem humánra van beállva az agyam, nem erre.


Sztem keress mást, amiben sikerélményed lehet. :)

42. timycat (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
2022. okt. 12. 07:46

Pedig igaza van, és amelyik kolléga munkájára rálátok (vidéki kisváros) az asszisztensek ha végzettségben nem is, de tudásszinten az adott jogterületen, amin dolgoznak már-már jogász szinten vannak.

Én sem lennék kisegítve egy olyan asszisztenssel, aki tud gépírni, meg hallgat. A jogi irodám a külvilág felé úgy néz ki, hogy én nem is dolgozok, majd minden szerződés, megállapodás az asszisztensem emailjéről megy ki, ő készíti el, ha kérdése van természetesen ránézek, átolvasom mit írt, ha kell javítom, de az általa készített szerződések nagy része már az én kontrollom nélkül megy ki.

A közjegyző cimbimet is a "csajai" tartják víz felett, az esetek nagyon nagy százalékában az "általa" készített okirattal ott az ügyfelek előtt találkozik először mikor felolvassa azt.

Ha ügyféltől kérdés van, tanácsadás, jogszabály értelmezés, új típusú szerződés, probléma adódik, arra vagyunk mi, de a napi rutin jogi munkát az asszisztensek leállják.


Egyébként a gépírás már nem nagy tudás, én is tudok, ahogy a mai világban már minden irodista legalább 8 ujjal gépel.

41. dad1f54482 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 07:08

Nem a logika a lényeg. Írtad 2 pontom múlt legutóbb tehát majdnem sikerült.


Gondolom tudod, hogy a mérlegképes számvitel írásbelit szinte mindenki kettesre írja. Ugyanott vagy kb mint ők csak nem volt szerencséd. Én is közgazdász vagyok, de harmadikra sikerült anno. Nagyon nehéz vizsga.


Ráadásul a vizsgából nem lehet levonni azt a következtetést, hogy nem neked való ez a munka. Könyvelők között dolgozol. Tudod milyen ez a munka. Semmi meglepetés nem fog érni. Ne add fel!


Próbálj minél több példát csinálni. Előbb utóbb nem lesz ismeretlen feladattípus.

40. Charlize (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 07:03
Ha már a közgáz szakközép sem jött be, akkor ez nem neked való. Vmi teljesen más kell, ha több pénzt akarsz keresni.
39. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Soufflet)
2022. okt. 12. 06:54

Tévedsz! Itt élek 2022-ben, és tudom, hogy egy vidéki városban még nem minden ügyvédi iroda olyan menő, mint amikről te beszélsz.


Egyébként úgy látom -hozzám hasonlóan- duma, szöveg nálad is van! De én legalább megtisztelem a hoxa-tagokat azzal, hogy átolvasom és javítom a hsz-emben az elütéseket, mielőtt elküldöm. Te meg csak nyomod a süket dumádat. Pedig ha olyan okos vagy, tudhatnád: amilyen a küllem, olyan a belseje is!

2022. okt. 12. 05:45
Igen biztos
37. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 04:57

Lehet, hogy valóban nem ez a te "utad".

Lehet ugyanakkor, hogy csak nem éreztél még rá a lényegre.

Van valaki a környezetedben, aki tudna segíteni? (Akivel megbeszélheted, hogy pl. az a "két pont" legutóbb mi miatt hiányzott...)

(Ugyanis ha szilárd elhatározás áll amögött, hogy levizsgázol, hogy könyvelő akarsz lenni, akkor minden követ meg kell mozgatni azért, hogy ez sikerüljön!)

36. gigi>
2022. okt. 12. 04:43
Van olyan munkakör,ami nem való mindenkinek.
35. Soufflet (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. okt. 12. 02:36

A "titkarnok", akik asszisztensek, jogi vegzettseggel rendelkeznek, el elo tudnak irni egy levelet, Amit csak szignozni kell, es legalabb ket nyelven beszelnek.

Te egy 60-es evek beli kabareban elsz?

34. Soufflet (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2022. okt. 12. 02:31

Ez nem ritka.


Es "miert nem irnak vissza? kerdesek szuletnek.


Az OTP meg meg mindig letezik, ahol az "ugyintezok", diszpintyek nem tudtak 15 eve mi a kulonbseg a credit meg debit kartya kozt.

33. Soufflet (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2022. okt. 12. 02:27
Valamiben egyetertunk.
32. Soufflet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 02:25

Akkor ha nem akarsz allando sikertelen erzesben elni, es lemaradni, keress mast, ami neked valo. Ez nem jelenti, hogy nincs logikad, valoszinuleg mas a logikad.

En az adminisztratori munkat nem birnam, mert olyan szinten monoton, ami nekem sok. Chefnek betanulni nem banok, pedig 60 tonna zoldseget felapritani is egyhangu, de kozben romma rohogom magam a munkatarsammal vagy zenet hallgatok. Ha fapofa nap van is kussban, elvagyok. Foleg meg most, mert meg tanulok. Engem lekot a motorious keszsegek tanulasa, es jo vagyok benne.


Arra ,is kell gongolnod, hogy egyszer epp atslisszansz a vizsgan, ami ennyire nem ment, de utana naprol napra jonnek az uj szabalyzatok, es mindig updatelni kell.

Ha elrontod, a vegen te fizethetsz. Nekunk bacott el regen ugy konyvelo, hogy buntetest fizettet a ceg. A konyvelo meg a cegnek.


Nem tudom, hany eves vagy, de talan eleg fiatal, ha nem tudod mennyire fontos, hogy becsuld magad, es becsuljenek. Nehez iskolakat, munkat is meg lehet ugrani, ha korulotted rendben vannak a dolgok, es nem a parnadba sirsz estenkent.

2022. okt. 12. 01:31

Ha szeretnéd csinálni, és érdekel amit a könyvelők Nálatok a való életben csinálnak, akkor ne add fel. Főleg, ha legutóbb csak 2 ponton múlott.


Azt tudod, miket rontasz el? Kifutsz az időből, elszámolod? Eleve nem tudsz nekiállni valaminek, mert nem érted? Lehet, hogy félreértettél valamit,amikor tanultál és szépen mindig elrontod ugyanazt?


Őszintén, én keresnék egy magántanárt. Olyat, akinek van rutinja a mérlegképesre való felkészítésben. Elmész hozzá, megírsz pár mintavizsgasort, neten biztos van, ha nincs, majd ő ad, és átbeszélitek, mit rontasz el.

Nekem volt olyan tanítványom, aki matek egyetemi vizsgán bukott, mert rosszul használta az új számológépét. (Más volt, mint amivel érettségizett.)

30. levarosbukta (válaszként erre: 27. - Fisica)
2022. okt. 11. 22:39
Nekem csak arra jó, hogy ha elvállalok egy új munkát és mondom hogy plusszban mérlegképes könyvelő is vagyok, rögtön elalélnak tőle. :) Pedig ha tudnák :) :)
2022. okt. 11. 21:57

Köszi, jókat írtok!


Még a vámügyintézői iskolán gondolkodom. Egy barátnőmnek az a szakmája. Keresett munka, magas fizetés. De állítólag az a suli is kemény.

28. timycat (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2022. okt. 11. 21:40
Az a baj, hogy a nagyon nagy többség ilyen 😕 nem csak nálunk a cégnél, mindenhol. Tragédia hogy milyen könyvelők vannak, de végülis mind megél.
27. Fisica (válaszként erre: 25. - Levarosbukta)
2022. okt. 11. 21:30

Én még csak a könyvvitelen vagyok túl, szóval eléggé az elején. Egyelőre meg vagyok elégedve velük, online tanulom.

Ami esetleg kicsit homályos, azt annyiszor nézem meg újra ahányszor akarom, ez nagyon jó benne, és az app is sokat segített.

A végétől azért tartok, mert központi és nem tudni mire lehet számítani. De még nagyon messze van :)

Igazából nem biztos, hogy könyvelő szeretnék lenni. Majd a végére kiderül. Csak több olyan állás is van, ami ezzel a végzettséggel is betölthető. Úgy gondoltam, kell valami használható szakma is, a másik kettő mellé. Talán ez az lesz :D

2022. okt. 11. 21:30

Közgazdasági egyetemen végeztem,ötösre diplomáztam,de a számvitellel,könyveléssel ki lehet kergetni a világból.

Egyik évben felvettem a számvitel gyakorlatot,hogy jobban értsem,erre elméletből ázmentem,de gyakorlatból megbuktam.Olysn emlékeim vanbak,hogy a zh egy 10 oldalas papiros volt,két órát számoltál és a végén kiderült hogy nem stimmel a mérleg és b.szhattad.

Rémálmaimban ne jöjjön elő.Előbb lenék vécésnéni,mint könyvelő.

Mikor fejvadász cégnél dolgoztam,és kontrollereket kellett keresni,őszinte érdeklődéssel kértem,magyarázzák el nekem,mi a francot lehet szeretni ezen a munkán.

25. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Fisica)
2022. okt. 11. 21:14

A Pentánál végeztem én is, nekem sem ment azonnalra :)és sokan másoknak sem. Sosem értem a feladat végére mert vagy a könyvelés rész, vagy az elemzés vitte el az időt.

Harmadszorra is csak úgy hogy durván csaltunk. Nekem az elemzés része ment jobban, az előttem ülőnek meg a könyvelés. Az utolsó 20 percben átadtuk egymásnak a megoldott feladatot és mint az őrültek másoltunk. Nnna igy lett 2-esem. :)

Amit most dolgozom vállalkozóként néminemű köze van a könyveléshez, de egy céget símán jégre vinnék a tudásommal :)

24. Fisica (válaszként erre: 23. - Fisica)
2022. okt. 11. 20:53
Egyébként pont ilyen adminisztrátor állást keresek, hátha segít a tanulásban, ha egy kicsit belelátok ebbe a szakmába :)
23. Fisica
2022. okt. 11. 20:50

Én nyárom kezdtem el tanulni a mérlegképest. De már most félek a komplex vizsgától. 1 modulzárón vagyok túl.

Pénzügy modult tanulom egy hete. Jó voltam matekból, de azt hiszem nem ez lesz a kedvenc részem.

Azt gondolom, ha túlizgulod, akkor a vizsgán elég könnyű elrontani azt is, amit egyébként tudsz.


A Penta vizsgafelkészítőjét dicsérik sokan, esetleg próbáld meg.

22. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 20:36

Érdekes ez nagyon.

Anno én is könyvelőnek tanultam.

4-5-ös tanuló voltam általánosban, anyukámék nem akartak csak egy gimnáziumot, szakmát is tanuljak.

Egészségügy nem az én világom, kereskedelem nem vonzott, így mentem könyvelőnek tanulni, értettem, ment, átláttam, jópár osztálytársamat korrepetáltam, hogy átmenjenek...aztán a sors úgy hozta, hogy ők, a kettes tanulók mind a szakmában helyezkedtek és sikeresek, szeretik.

Én totál más irányban kezdtem el dolgozni és imádom! Bele is halnék, ha napi 8-10-12 órában számlák fölött ülnék...de ezt 14 évesen még nem láttam át.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook