Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek van ennek a videónak valóságalapja vagy csak a leendő szakmabeliek rémisztgetésére találták ki? fórum

Szerintetek van ennek a videónak valóságalapja vagy csak a leendő szakmabeliek rémisztgetésére találták ki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 13:03
Az anyagi része benn van a Hszt-ben, 99. §; A törvény végén meg ott a táblázat.
33. Csirivirir (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2012. jún. 8. 09:30
Attól, hogy tudom mit szeretnék, és mi vár rám, még az anyagi részét nem ismerem, mert arról senki nem beszél őszintén. Nagyon ritka.
32. Csirivirir (válaszként erre: 26. - 91d4989ab9)
2012. jún. 8. 09:29

Megsúgom, jártam már rendőriskolába, de az egyetem mellett döntöttem pár évvel ezelőtt! :)


Most szeretném a kettőt összehozni.

31. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Syria)
2012. jún. 7. 19:08
:)
30. syria (válaszként erre: 24. - Csirivirir)
2012. jún. 7. 19:04
Ha annyira vágysz rá, akkor vágj bele, s a bőrödön fogod megtapasztalni a videó valóságalapját.
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - Csirivirir)
2012. jún. 7. 13:36
Bmelyik céggel köthetsz tanulmányi szerződést, de annak megvannak a feltételei, és szó szerint hosszú évekre röghöz vagy vele kötve, mert ha a szerződésben foglalt idő alatt te magad felmondasz, akkor egy összegben vissza kell fizetned a tandíjat + a tanulmányi szabadság idejére le bérszámfejtett béredet, hisz azt is ajándékba kaptad a munkáltatódtól.... Jól hangzik persze a tanulmányi szerződés, de honnan tudod, h mit hoz az élet? Uhogy hiába hangzik jól, és jön jól embereknek, azért veszélye is van....
28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - Csirivirir)
2012. jún. 7. 13:33

hát, akkor tényleg félreértettelek.... nagyon nem úgy hangzott ez a juttatásokról szóló hsz-od, mintha empátiából mondanád.

Akkor, mint leendő rend őrének, most legalább lesz némi fogalmad, h mi vár rád :)

Az, h kinek mi a szegény, az meg relatív..... Sztem én az vagyok, mások szerint meg jól élek...... Ennyi....

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Csirivirir)
2012. jún. 7. 08:34
Én paradoxnak érzem azt, hogy a videóra rákérdezel, hogy igaz-e, ugyanakkor úgy érzed, hogy a rendőrséget neked találták ki. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy megtalálod a számításod, hiszen vannak olyanok, akik imádják még sok év után is. De azért sokan vannak azok is, akik nem azt a lovat akarták (főleg nem azt a részét...) - ilyen a riportban szereplő is. Sokan kiégnek, sokak házassága rámegy. És a bőnözők, meg a hullák elviselése nem annyira romantikus, mint azt az emberek elképzelik kívülről.
26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. jún. 7. 07:35
....a pszichologiai teszten... ismerek pár emberkét akik hasonlóan lelkesedtek, egyik se ment át rajta
25. Csirivirir (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2012. jún. 7. 07:28
Ha tartani tudnak bizonyos tanulmányi átlagot, jelentős mértékben támogatják a költségtérítésüket. A szabadság nem fizetett.
24. Csirivirir (válaszként erre: 20. - F1e23b97ee)
2012. jún. 7. 07:27

Miét is nem?


Bár nem vagyok az a fajta ember, aki befolyásolható. De érdekel mire értetted?


Én úgy fogom fel, hogy annyi mindent próbáltam már az életben, de mindig oda jutok, hogy azt szeretném csinálni, amit élvezek, ez a rendőrség. Régi vágyam.

23. Csirivirir (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2012. jún. 7. 07:24
Abszolút nem a pénz miatt. Pont az vonz, ami téged taszít! :)
22. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. jún. 6. 21:26
a járőr munka nem büntetés. az a munka
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Csirivirir)
2012. jún. 6. 21:23
milyen költségeiket térítik? a tanulmányi az fizetett szabadság?
20. f1e23b97ee (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2012. jún. 6. 20:01
Én nem a pénz miatt nem ajánlanám neki.
2012. jún. 6. 19:55

csirike rendőr akarsz lenni? miért? a pénz vonz? mert akkor ne:D


én mondjuk semmi pénzért nem lennék zsaru, hullák meg bünözők áááááááááá

18. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Csirivirir)
2012. jún. 6. 19:40

Ha nem csinál baromságot... Határeset...

Már amennyi joguk van; akit be akarnak mártani, annak úgyis meszeltek. Mehet járőrnek az éjszakába vagy a bv-hez...

Esetleg a "mozigépész tanfolyam" :D

17. Csirivirir (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. jún. 6. 19:39

Ha csak nem bűnözővel lépsz házasságra, nem fogják ellenezni. :)


Még nem hallottam olyanról, hogy ebben korlátozták volna. Vannak bizonyos korlátozások, valóban.

16. Csirivirir (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. jún. 6. 19:38

Egy pálykakezdő rendőr barátom elmesélte, hogy most lesz az avatója júniusban. Már egy ideje egy rendőrségen van gyakorlaton. Egyedül él albérletben, amit egészében fizet neki a rendőrség és rendes fizetése van mellette.


Nem hasamra ütve szedem ezeket, hanem az ismerőseimtől.


Az egyetemn nem egy rendőr csoporttársam van, akinek a költségtérítését fizetik, sőt vizsgaidőszakban tanulási szabadságot kap. És ezt nem 1 ember állította.

15. Csirivirir (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2012. jún. 6. 19:34
Te durván nem vagy képben a gondolataimat tekintve. Most jelentkeztem és nem nézem le őket, szóba sem jön ilyesmi. Egyszerűen csak azt mondom, hogy én még szegény rendőrt nem ismertem eddig. Nem gazdagok, de megtudnak élni családdal normális körülmények között. Arról nem is beszélve, hogy tudja, ha nem csinál baromságot, 1 év múlva is tuti állása lesz.
2012. jún. 6. 18:27
Aki nagyon szeretné megtudni az igazságot, kössön egy rendőrrel házasságot. :( (Már ha hozzájárulnak és engedélyezik).
2012. jún. 6. 16:51

Tessék?

Ezt el ne képzeld, hogy a KovácsII őrmester odamegy a főnökhöz, hogy Tóthőrnagy kéne kilencmillió kamatmentes kölcsön, mikor utalják - holnap fiam.

Szóval nem. Igényelni lehet, a töredékét jó esetben esetleg megkapja kölcsön. Lakhatási támogatás: ilyenről hallottam, albérleti számla ellenében nemtomhány százalékát fizetik. Létezhet szolgálati lakás is. De általában szállón laknak a pályakezdők - ez kb. egy kollégiumnak felel meg, na jó, lehet, hogy egy szobában egy ember lakik... Utazási támogatás? Úgymint a cafetéria része - tudom, nem jár mindenhol cafetéria.

Első diplomát nem tudom, hol és kinek fizetik. Neked az állam. Ha sikerül bejutni államilag finanszírozott kképzésre.

113 szerintem a bruttó.

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - Csirivirir)
2012. jún. 6. 16:50
jah, csak miután kikerül az életbe, az a gond, h akkor se emelkedik a bére, sőt... pedig azt azért tudjuk, h diákként élni kicsit más, mint élesben ,egpróbálni uabból a pénzből.... A kamatmentes kölcsönről annyit, h max. 3 millió forint, és annyira kamatmentes csak, h a munkáltató ugyan nem számít rá kamatot, de a bank, aki kiadja a hitelt, ráteszi azt kezelési költség címen..... 3 milliót, 10 évre havi 33 ezres törlesztőért lehetett volna felvenni 2-3 éve..... Számold ki..... Igaz, még így is kedvezőbb, mint a sima banki kölcsön, viszont, ha nincs többed, akkor konkrétan kitörölheted vele.... Tudod te, h hogy néz ki a rendőrszálló???? Ha egy kicsit is lenne értesülésed róla, nem szájalnál.... Lakhatási támogatás pedig csupán adható, de nem kötelező, avgyis az se jár mindenkinek, minden régióban.... Utazási támogatás: BKV bérletet megvonták tőlük, ha simán a rendőr igazolványt mutatja fel, akkor pedig megbüntetik..... Miről beszélsz? Arról az évenkénti 12 alkalmas utazási igazolványról, ami mindenkinek jár a közszférában? Az is max 50%, és 12 alkalom..... Hát, ha ezt irigyled, meg azt, h a veszélyes skizofrén elfogásától, a pszichiátriára szállításáig elkezdve a helyszínelésig, a tűző napon forgalomirányításig, stb, csinálják nem sokkal többért, mint a minimálbér, akkor gratulálok.....Csak ha szted ennyire semmirekellő népség, akkor remélem, amikor bajba kerülsz, eszedbe se jut rendőrt hívni, vagy hozzájuk fordulni....
2012. jún. 6. 16:39

Például azt veszem figyelembe, hogy kamatmentes hitelt kapnak. Lakhatási támogatás, utazási támogatás, első diplomát fizetik. Ez nagyon sok segítség!!!


Pl egy szaközzépbe járó diák második évét kint tölti gyakorlaton, a bérük 113 ezer ft.


Akkor miről beszélnek?

2012. jún. 6. 16:25
A tiszthelyettesek valóban nem keresik hülyére magukat (a tisztek sem feltétlenül, beosztás és szint-függő)
9. syria (válaszként erre: 7. - Csirivirir)
2012. jún. 6. 16:18

Pedig elhiheted az utolsó szóig! Ez a szomorú magyar valóság. :(


Honnan vagy biztos abban, hogy a jól élő ismerőseidről nem derül ki idővel: ugyan csak profitáltak a korrupció nevű fogalom révén?

8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Csirivirir)
2012. jún. 6. 16:03
hidd el, van amelyik nem..... :)én oylat is ismerek, aki amíg közrendőr volt, nem élt jól. Igaz, mára már ő is KMB-s lett, így aztán falun kapja a "parát" rendesen.
2012. jún. 6. 15:58
Nem azt gondoltam, hogy majd megmondjátok a valóságot. Nyilván vannak ismerőseitek, ahogy nekem is. Én az itt elhangzott dolgokat nem hiszem el egészében. Az én ismerőseim ugyan csak jól élnek.
2012. jún. 6. 15:56

Én azért egészen más dolgokról is hallok szakmán belüli személyekről. Nem apró pénzért dolgoznak ők!


Láttál már olyan rendőrt, akinek nélkülöznie kell? Én nem ismerek olyat.

2012. jún. 6. 15:50
miért, mit gondoltál? egy közrendőr mennyit keres, miylen élete van? A köztisztviselői/ közalkalmazotti fizu/ élet sajnos erről szól....Nem véletlenül van annyi hőbörgés ezekben a körökben. Persze kicsit más regionálisan, és más ha vki több diplomás, és felsőbb körökben sikerül elhelyezkednie, de a többség nem ide sorolható. A család ellenőrzés? persze, h van! Bnőm, mikor férjhez akart menni (a férje a helyi KMB-s, bnőm egész családját is átvilágították az esküvő előtt.....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook