Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? fórum

Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
20. Panka78 (válaszként erre: 17. - 874eb11dfd)
2008. dec. 5. 09:36

Anyós sehová nem utazik, csak ez a mániája. Összecsődíteni Tolnát-Baranyát:D

A 24-ét pedig úgy képzeli el, hogy este átcsörtetünk. 18-kor vacsi, 19-kor ajándékosztás. (mi is vigyük amit adni akarunk egymásnak apával, meg a kislánynak) Aztán majd este hazajöhetünk valamikor. Szerintem ez egy 17 hónapos gyerekkel nem ilyen egyszerű.

Itthon legalább nyugodtan vacsizunk, etetőszék stb. stb. Ott meg a lányom ülhet az ölembe, etethetem, aztán, ha mindenki végzett, tán' én is ehetek. Kössz, de ehhez nincs kedvem:S

2008. dec. 5. 09:35

Csatlakozom Panka79 8-as hozzászólásához.

24- a mi családunk ünnepe. A mi családunk az apa, anya, gyerek. Vagy ha gyerek nincs, akkor csak ketten. A bővebb család másnap, harmadnap OK.

18. Sirga
2008. dec. 5. 09:31
Miért ne lenne az? Elméletben azt mondanám: a 24-ike a szűk családé, és sokáig eszerint is ünnepeltünk. De néhány éve ez megváltozott. 24-én kora délután elmegyünk anyósomékhoz - egy közeli faluban laknak, és ott szoktunk templomba járni -, velük megyünk Istentiszteletre, majd egy kicsit még náluk vagyunk, viszont estére már itthon, és valóban a szűk család van együtt. Szokás kérdése. A lényeg, hogy szép, és meghitt legyen az ünnep! :)
17. 874eb11dfd (válaszként erre: 9. - Panka78)
2008. dec. 5. 09:29

hát ha már ti is egy család vagytok,akkor 3masban.. Én nem mennék akkor sehova, hanem 25-én elintézni mindent..

Bár lehet,hogy anyósodék unatkoznak , azért szeretnék,hogy ott legyetek...

2008. dec. 5. 09:27
igen de én csodálatos kapcsolatba vgyok az anyósommal és minden évben ott szoktunk lenni! :D
2008. dec. 5. 09:27
Persze, hogy normális! Nálunk is mindig nagy családi ünnep a Karácsony, összegyűlünk mind és végre, legalább egy évben egyszer nyugodtan, rohanásmentesen tölthetjük az időt együtt. Ez teljesen normális, ha jó a kapcsolat a családban. Az év egyik legkellemesebb estéje mindannyiunknak és már előre várjuk, mint a gyerekek:)
2008. dec. 5. 09:23
szerintem normális, főleg akkor, ha amúgy az anyós egyedül van.
13. dogiz
2008. dec. 5. 09:19
Mért ne lenne normális? a karácsony erről is szól.
2008. dec. 5. 09:18
egyszer-egyszer még oké, de nem rendszeresen
11. Any19
2008. dec. 5. 09:16
Hát mi most anyóséknál fogjuk ünnepelni a karit, mert se gyermekünk sincs még, meg nálunk itthon a szüleim nem nagyon tartják a karit(nem jehovák) csak nincs kedvük már, nincs meg nagyon a családi idill.:(Szóval nekem így normális most, mert sztem ha itt lennék szüleimnél sírva fakadnék magányomban.Apu meg anyu ki nem állhatják egymást, a bátyám is félvállról veszi az ünnepeket.Szóval nincs értelme nekem.Annak sincs sok értelme hogy ketten legyünk egyedül a lakásban, inkább akkor nagyobb családdal.
10. Lexike
2008. dec. 5. 09:14
Mi 24-én anyukámnál (férjemnek az anyósa) karácsonyozunk. Ott lesznek még a nagyszüleim és az öcsém is. Másnap megyünk a férjem édesanyjáékhoz. 26-án meg jönnek a barátok. Ez nálunk így szokot lenni. Lehethogy nem normális de nekünk jó így.
2008. dec. 5. 09:11

Én nem vagyok ennek a híve: 24-e nekem családi ünnep. Szűk családi: anya+apa+gyerek. Pont. Utálom mikor vagy 20-an összeülünk, aztán játszák a szeretlek "kislányomat", közben meg anyós ki nem állhat. Többi nap tőlem mehetünk.

A másik: nekem is vannak szüleim. Szerintem úgy korrekt, ha otthon maradunk, így nincs sértődés. Persze ezt anyósék nem értik, és én vagyok a dög, aki 24-én este elveszi tőle a kicsi fiát. (38 éves):D

2008. dec. 5. 09:09
mi 24-én nem megyünk sehova és hozzánk se jöjjön senki,de 25 és 26-án járjuk a családjainkat.
2008. dec. 5. 09:07
Nálunk az a szokás, hogy 24-én ott jön össze az egész család, vacsora, és ajándékosztás. Nagyon szép, szerintem, én szeretem. Persze ez függ a kapcsolattól is.
2008. dec. 5. 09:06
Szokás kérdése. Nélunk 24-én mindenki a saját kisebb-nagyobb családjával ünnepel, és az első, meg második napon járják a szülőket. Szerintem ez így jó. Másoknak más a jó.
2008. dec. 5. 09:05
Mi hosszú évek óta dec. 24-én anyóséknél ebédelünk kb. 4.ig vagyunk, aztán megyünk anyukámhoz /anyu egyedül él/ és az estét vele töltjük.
2008. dec. 5. 09:05

Mi minden évben ott ünneplünk.

Hogy normális e? Most mit mondjak?

Nem,de ez van és végül este már itthon vagyunk mikor jön a "jézuska".

2008. dec. 5. 09:05

hát, az attól függ...ha már van gyereketek,akkor nem, de ha nincs csak ketten vagytok,akkor lehet :)

Én is ott fogom tölteni,mert anyuék elutaznak..de ha nem utaznának, akkor nem tudom,hogy lenne...

2008. dec. 5. 09:04

Az attól függ milyen kapcsolatban vagy vele?

Nálunk 24-én együtt van az egész család!

2008. dec. 5. 09:03
Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook