Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? fórum

Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. pmjudit (válaszként erre: 49. - Panka78)
2008. dec. 5. 14:57

Ezek szerint én megalkuvóbb vagyok nálad.

A férjed mit mond? Ő hogyan gondolja ezt a karácsonyosdit?

49. Panka78 (válaszként erre: 47. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 14:55

Az engem nem érdekel, hogy engem köszönt v. nem, de a gyerekemet sem köszönti. (5 percre lakik gyalog tőlünk)

Mikulásra sem kap semmit, mert még túl kicsi, úgysem érti. (másfél éves)!!!!

Érdekes, mert a másik 2 unokája mindig kap, és ahhoz ünnepnek sem kell lenni. Legutóbb egy 20 ezer ft-os babát, csak úgy.. Kislány 3 éves..

48. pmjudit (válaszként erre: 46. - Panka78)
2008. dec. 5. 14:52

Mondjuk én ebben határozott lennék. 4 -kor tudunk menni, később nem. Pont.

tuti megoldaná.

47. pmjudit (válaszként erre: 45. - Jéghegy)
2008. dec. 5. 14:51

Az én anyósom is csak a maga módján szereti őket.

11éves házasok vagyunk, de ez idő alatt egyszer sem köszöntött meg sem a név- sem a szülinapomon.

Húsvétkor és karácsonykor találkozunk /na meg a gyerekek szülinapjára szoktuk hívni /, pedig egy városban lakunk.

Ezt mindenki maga dönti el, de egyszer kibírom - a férjemért, mert őt nagyon szeretem.

46. Panka78 (válaszként erre: 44. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 14:50

Nem lehet vele beszélni. Szerinte a gyerek kibírja, ha egyszer este 7-kor vacsorázik, és nem a kádban ül otthon.


Nekem is vannak szüleim, de Ők is képesek megérteni, hogy a férjem+ a lányunk + én már egy külön család vagyunk. És szerintem úgy lenne norm., hogy otthon vagyunk. Így egyik szülőt sem bántjuk meg. Szerintem.

45. Jéghegy (válaszként erre: 44. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 14:47
Te anyósod szereti az unokáit, de látod, hogy Panka gyerekét le sem csinálja. Nem emlékezik meg sem névnapról se semmiről-- akkor minek lenne kedves???????
44. pmjudit (válaszként erre: 20. - Panka78)
2008. dec. 5. 14:45

Nekem sem tökéletes a viszonyom az anyósommal, de ő a férjem édesanyja, a gyerekeim nagymamája, szereti őket - ezért alkalmazkodom.Becsülettel felnevelte , tanítatta a férjemet, ennek az előnyeit én élvezem.


Csukjátok össze az etetőszéket és vigyétek magatokkal, mi is így szoktuk . Egy napot ki lehet bírni simán a békesség kedvéért.


Mondjuk én megkérném, hogy korábban legyen minden - mi akkor szoktunk menni , amikor felébrednek délután a gyerekek - , hogy az ottani ünneplés után még legyen idő még itthon csak magunkban ajándékozni, játszani a gyerekekkel.

Te is ragszkodsz a gyerekeddel tölteni at estét, az ő gyereke pedig a Te férjed.


Újra megjegyzem, én sem rajongok az anyósomért, de a férejm miatt mosolygok, mint a vadalma. :))

2008. dec. 5. 14:40

Anyós nem él egyedül. Van férje, lánya + miénken kívül 2 unokája.

Egész évben tudomást sem vesz rólunk. Gyerekre is szarik.. legyen névnap, Mikulás, Húsvét- akkor 24-én mi a sz@rt akar tőlünk?

2008. dec. 5. 14:38

Igen, de Panka itt arról beszél, hogy Neki is vannak szülei.. Velük ki foglalkozik?

Ha meg valóban utálja anyós, minek menne álszenteskedni?

Szerintem karácsonyt a szülő csináljon a gyerekeknek, ne a nagyi, főleg úgy, hogy egész évben le sem csinálja a családot, 24-én meg játsza a jó és szent asszonyt...

2008. dec. 5. 14:33

Szerintem amíg élnek a szülők addig velük jó tölteni a Szentestét.

Családi ünnep - a családdal.


Mi is megyünk anyuékhoz, anyósom egyedül van ő is odajön. Ott vagyunk náluk együtt, majd hazajövünk MI négyen és itthon folytatjuk csak a gyerekekkel.

Hála Istennek élnek a szüleim, semmiképpen sem szeretném őket magukra hagyni azon a csodálatos ünnepen.

Majd ha az én gyerekeim is kirepülnek /ez még odébb van/ , szeretném, sőt el sem tudom képzelni, hogy ne legyenek velünk dec. 24-én.

2008. dec. 5. 14:25
Igen, ez általában így természetes minden családnál.
2008. dec. 5. 14:20
Persze
2008. dec. 5. 13:49

Szerintem ha jó a viszony, akkor normális dolog, abszolut.

Mi mondjuk nem megyünk sehova, édes hármasban leszünk.

37. Pircsi24 (válaszként erre: 34. - B4a3a4979d)
2008. dec. 5. 13:41
felé helyett természetesen ezt akartam írni=félre minden haragot
2008. dec. 5. 11:55
Ha minden igaz, hozzánk jön anyós. És nekem ez teljesen normális, én is egyetértek. Más lesz, mint tavaly, amikor ketten voltunk, de ez önmagában nem baj!
35. supin
2008. dec. 5. 11:14
Szervezzétek ugy ,hogy mindenkinek jó legyen. Ennek az ünnepnek a szeretetről kellene szólnia!!
34. b4a3a4979d (válaszként erre: 20. - Panka78)
2008. dec. 5. 11:14

Ahogy Pircsi24 írta:

"Az a lényeg hogy közted és a férjed között legyen egyetértés, vele kéne megbeszélned hogy te így szeretnéd és tegyél féle minden benned felgyűlemlett haragot az anyja iránt amikor erre sor kerül, ne azt érezze hogy most választania kell közted és az anyja között, mert utálod hanem azt hogy csak a kiscsaládoddal szeretnéd együtt tölteni az estét. Aztán együtt közlitek a nagyival hogy mostantól mi lesz a menetrend. Biztos lesz fulladás de ha következetesek maradtok, nem fognak még negyven éves korotokban is gyerekként kedvükre ráncigálni amikor kedvük tartja, hanem egyenrangú felnőttként kezelnek."

Sok sikert elképzeléseid megvalósításához!!!

33. Merci234 (válaszként erre: 32. - Cel)
2008. dec. 5. 11:07
Ez igaz.CSak nekem kötelező volt jó sokáig anyósnál lenni.Mikor arra került a sor,hogy akkor menjünk az én szüleimhez is,rancogás volt.Nagy nehezen elmentünk felkaptuk az ajándékokat és futás.
32. cel
2008. dec. 5. 11:03
Az anyós valakinek az édesanyja. Édesanyánál ünnepelni pedig szerintem normális. Nem beszélve arról, hogy ha egyedül él. Már pedig a kérdésből ez érezhető.
31. supin
2008. dec. 5. 11:01
A kapcsolat milyenségétől függ. Nálunk a középső lányom lakik csak közel. Ők mióta férjhez ment /10 éve//Minden szentestét itt töltenek nálam.Tehát a vő az anyósnál .
2008. dec. 5. 10:53
Hát nem tudom.Szerintem se normális.Ezt tényleg ugy kellenne ,hogy anya,apa,gyerekek.Utána ugyis mindenki népvándorol,első-második nap.Én is ettől borulok ki.Én már 17 éve ezt csinálom,hogy futok gyertyagyújtás helyett anyósómékhoz.Ahelyeet hogy otthon maradnánk vacsorázni.Mert persze vacsit azt nem kapunk csak bejglit.:)
2008. dec. 5. 10:53
Én anyós vagyok, úgy oldjuk meg, hogy délre jönnek ebédre és délután haza mennek.
2008. dec. 5. 10:43

Ha olyan a viszony, akkor normális.

Mi otthon vagyunk Szenteste, másnap meg látogatás anyósékhoz délelőtt (idén ezt kihagyom, anyósék most nem a kedvenceim egy purparlé miatt, ahol is elfelejtették, hogyan kell bocsánatot kérni bizonyos szemétkedések után), délután meg az én szüleimhez megyünk.

Azt követő nap ismét hármunké a világ.

2008. dec. 5. 10:37
Mi 24-én itthon vagyunk, a következő napokban látogatjuk meg anyósékat, anyumékat és a nagyszülőket.
26. b9662b68b3 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2008. dec. 5. 10:23

Szia!Ezt neked kell tudnod, nem nekünk.Ha akarsz,ünnepelsz az anyósnál,ha nem akarsz, akkor ne.

Mi ezt nem mondhatjuk meg mit illik tenni. Szép is lenne.

25. borbelya (válaszként erre: 8. - Herengtimea)
2008. dec. 5. 10:08
Szia, nálunk a hygomány, hogy 24-én mindenki hozzánk jön. Hogy sikerült ezt elérned, hogy a család együtt ünnepeljen?
24. Pircsi24 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2008. dec. 5. 09:49

Nincs erre szabály normális e, mindenkinek más a normális .. de ha már felvetődik a kérdés Neked biztos nem az, le is írtad miért és mi az amit szeretnél.


Az a lényeg hogy közted és a férjed között legyen egyetértés, vele kéne megbeszélned hogy te így szeretnéd és tegyél féle minden benned felgyűlemlett haragot az anyja iránt amikor erre sor kerül, ne azt érezze hogy most választania kell közted és az anyja között, mert utálod hanem azt hogy csak a kiscsaládoddal szeretnéd együtt tölteni az estét. Aztán együtt közlitek a nagyival hogy mostantól mi lesz a menetrend. Biztos lesz fulladás de ha következetesek maradtok, nem fognak még negyven éves korotokban is gyerekként kedvükre ráncigálni amikor kedvük tartja, hanem egyenrangú felnőttként kezelnek.

Egyébként ti is meghívhatjátok őket másnapra, lehet még jobban örülne neki minth ati mennétek hozzájuk :)

2008. dec. 5. 09:44

Szerintem is normális lehet, ha ez mindenkinek jó. Szerintem egy ünnep, nem egy szent mise, lehet az ünnep menetén változtatni, akár évente is.

Én még örülnék is ha csak oda kell mennem valahova szépen felöltözve és kisminkelve, mert valaki megfőz helyettem. Azt a kis kellemetlenséget is elviselném, hogy a gyerek az ölembe ül és eszik, majd valaki vigyáz rá és én is nyugodtan ehetek.

2008. dec. 5. 09:43

Én pont most hívtam őket vacsira 24.-re. Nem szívesen anyósom miatt, de csak a férjem anyja. Tavaly csak hárman voltunk anya, apa, gyerek:)

Nagyon jó volt, mert akkor ettünk mikor éhesek voltunk, akkor ajándékoztunk mikor akartunk és akkor volt fekvés, mikor elálmosodtunk:)

De azért megjegyzem, hogy nagyon hiányzott a meghitt nagy családi filling, ami eddig minden évben megvolt.

Mióta elköltöztünk (3 éve) és mióta meghalt a mamám (2,5 év) minden megváltozott. Anyu is a barátja felé húz, ott van vele mindig, a férjem is házinyúl típus, egyedül meg mire megyek?

De ez van, majd ha a fiam felnő, megint lehet nagy filling csak akkor már én leszek a nagymami:)

Remélem!

2008. dec. 5. 09:36
Mi itthon töltjük a szentestét, és nem fogadunk vendéget. Az én gyermekkoromban is a szenteste együtt volt a család, kellemes emlékeim vannak a szentestével kapcsolatban, ezt szeretném én is a családnak tovább adni, habár úgy érzem nem sikerül megteremteni azt a hagulatot amit én kaptam ilyenkor(habár anyukám azt mondta, hogy ha én nem is de a család érzi a szép ünnepet, mert ő is így volt, amikor a maga gazdasszonya lett- lehet igaza van)Akkor amikor a nagymamám egyedül maradt, akkor már velünk töltötte a nagy ünnepeket, ez igy volt karácsonykor is, mivel közél laktunk egymáshoz,igy anyukám látta vendégül.Ilyenkor már bővül a család.Ha közeli hozzátartozónk egyedül él, akkor hívjuk meg kiscsaládunkba ünnepelni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook