Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? fórum

Szerintetek normális dolog dec. 24-én anyósnál ünnepelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. júl. 12. 11:00
:)) nyakunkon a karácsony, mi??
2010. júl. 12. 10:50
Nem okozott gondot,de általában anyósomék szoktak jönni,mert nálunk tágasabb volt aztán szépen csordogált a rokonság,anyuék,sógoromék.Nagyon jó volt ilyenkor együtt lenni!Igen múlt idő,mert változtak a körülmények,de a szép emlékek megmaradtak....:(
2010. júl. 11. 21:55
Nem utálod,akkor igen.
2009. márc. 14. 19:20
Neeeeeeeeeeeeem!
2009. márc. 12. 22:01
Szerintem normális dolog.
2009. márc. 9. 16:47
Mi váltogatjuk. Egyik évben anyuéknál, másik évben anyóséknál, így nem lesz veszekedés. Párom imádja anyuékat, én is az ő szüleit. Hála Isten!
2009. márc. 9. 16:13
Aki imádja az anyóst, annál jól is sülhet el. De nálunk ez kizárólag szűk családi ünnep lehet, pedig nincs gáz az anyósommal.
2009. márc. 9. 14:20
Mi délután szűken ünneplünk(gyerekek, párom és én), utána megyünk anyósomékhoz. Igaz 3 percre laknak tőlünk.
2009. márc. 9. 05:39

Nálam a gyerekek természetesnek veszik, hogy dec.24-én nálunk vannak minden évben.

Máskép el sem tudnák képzelni a karácsonyt.

Emellett ugyanúgy sütnek-főznek mellette.

2009. márc. 8. 18:39

az a normális ahogyan kialakítja a család.

én nem szeretném 24-ét az anyósomknál, vagy a szüleimnél tölteni.

2009. márc. 8. 17:47
Persze, hogy normális. Mi úgycsináljuk hogy ottvagyunk az én szüleimnél is és a párom szüleinél is, igaz közel laknak egymáshoz.
2009. márc. 8. 17:46
Vagy pont annyira normális dolog, mint ha a párod anyósánál ünnepelnétek.
2009. márc. 8. 17:38
nem.
67. megryan (válaszként erre: 29. - Gyöngyi)
2009. márc. 8. 17:36
Nálunk is így van.
66. Ymanie
2008. dec. 12. 21:30
Mióta megvannak a gyerekek,a 24.-e a saját kicsi családunké.Régebben,mikor még jóban voltunk az anyósommal,25.-én mentünk hozzájuk,26.-án meg az én nagymamámékhoz.
65. e6339f1e43 (válaszként erre: 64. - Pruntyi)
2008. dec. 12. 21:12
ez egy nagyon pontos megfogalmazás volt! :)
2008. dec. 12. 20:59
Szerintem igen. De ha ez már kérdés lehet, akkor maradj inkább otthon. Remélem egyszer még Te is leszel anyós. Gondoltál már erre a verzióra?
2008. dec. 11. 19:19
NEm!!!!!!!!!!!!
62. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Panka78)
2008. dec. 11. 18:30
Sztem ha nem akarsz, ne menj! Én nem mennék, ha ennyire nem szeretnék! Amúgy miért teszel fel magadról olyan képet, amin az arcidat kitakarod???
2008. dec. 11. 18:27

amikor anyósom meghívott szentestére -megtiszteltetésnek vettem !

ezzel azt jelezte, hogy a CSALÁDHOZ TARTOZOM !!!

és én megtiszteltem azzal, hogy elfogadtam a meghívást!

ugyanis a nevében is benne van, hogy : családi ünnep.

nagy sértés nem elfogadni!

2008. dec. 6. 13:31

Az én családom úgy csinálja, hogy 24-én otthon vagyunk, fadíszítés, ajándékozás, majd másnap egyik nagyi, utána másik nagyi.

Külön élünk a párommal más országban, de karácsonyra hazamegyünk, mivel még nincs babánk, így ki-ki a saját szüleivel és nagyszüleivel lesz és persze egymást is meglátogatjuk.

Szóval én még most is megyek a nagyijaimhoz karácsony másod és harmad napján, elő nap pedig a szüleimmel és a testvéremmel leszek. Azt még nem tudom, hogy a párommal mikor találkozom, melyik nap. De valószínűleg a nagyik egy napra lesznek "besúvasztva" és a következő nap vagy az én családom megy a páromékhoz vagy fordítva.

Egyébként a mi szüleink nagyon jól kijönnek egymással. Hiába mi külföldön élünk, ők tartják a kapcsolatot, egész gyakran összejönnek. Vah, hogy havonta, van hogy még gyakrabban. Főleg nyáron vannak sokat együtt.

59. n.éva
2008. dec. 6. 13:09
Amíg kicsi volt a gyerekem, szenteste a szüleim meg a férjem szülei eljöttek hozzánk, s együtt töltöttük el az estét. Késöbb mi látogattuk meg a szülöket, aztán este otthon folytattuk hármasban. Azóta a szülők egy része elment, én is anyós lettem. Meg is gebednék, ha nem jönne el a lányom a párjával hozzám. A karácsony a családról szól. Tehát nem ciki, esetleg a te szüleidet is be lehetne szervezni, s akkor együtt vagytok.
58. sodrak
2008. dec. 6. 12:22
Szerintem, nincs benne semmi abnormális. Karácsony a szeretet és a család ünepe.
2008. dec. 6. 11:15
mi a parommal eleve a szuleimnel lakunk, de ez tok normalis, hosz meg egyetemen vagyunk elso evesek...amig nincs munka meg ilyenek addig itt leszunk, tehat egyutt unnepelunk mindent; kisebb nezeteltereseken kivul semmi gond, orulok, hogy egyutt vagyunk :)
2008. dec. 6. 10:58
Nálunk mindig is csak a szűk család volt...vagyis mi...azóta meg semmi....
55. katácskák (válaszként erre: 13. - Dogiz)
2008. dec. 6. 07:02

Szerintem errQl szól-IGAZÁN :)Ahogy TE írod

Nálunk sem az ajándék a lényeg sQt volt olyan sajnos, hogy nem igazán tudtunk ajándékokat venni Senkinek :(

2008. dec. 6. 02:15
Ezt nem mint javaslat mondom, de nálunk a szokás, hogy szűk családi körben vagyunk 24-én. 25. és 26. amikor már rugalmasabb a dolog, és átmegyünk valamelyik rokonhoz vagy ők jönnek, de 24-én még nem, azt megtartjuk a szűken értelmezett családnak, mivel a környezetünk is hasonlóan vélekedik, szerencsére ebből sosem volt súrlódás. Ez a család döntése, nem a többi rokoné szerintem, családon belül meg csak meg lehet egyezni...esetleg most az engedjen a verziójából aki kevesebbszer szokott :)
53. supin (válaszként erre: 51. - Panka78)
2008. dec. 5. 18:06
Először is a férjeddel kellene megegyezni arról,hogy te mit szeretnél. Ígaz,hogy az anyós a férjed anyja de már hozzád kellene inkább alkalmazkodnia. Ugy látom a párod nem áll a helyzet magaslatán..
52. Murmur
2008. dec. 5. 17:56

Szia Panka!


...hát, nincs egyszerű dolgod!

Az én anyósom is maga volt a "tökély", amíg össze nem házasodtunk a fiával. Azután jött a fekete leves. Volt pár ordítozásunk az évek során. Szintúgy nagyon nehezen tudta megemészteni, hogy elraboltam tőle a fiacskáját, hiába mondtam neki, hogy fogja fel úgy, hogy lett egy lánya is. Most stagnál a kapcsolatunk, és a férjemre való tekintettel megpróbálok vele kijönni.

Amíg nincs babánk, mi úgy beszéltük meg, hogy egyik évben anyóséknál vagyunk szentestén, a másik évben pedig anyuméknál. Ha lesz baba, akkor pedig ők fognak jönni.

A férjeddel pedig próbálj meg beszélgetni az érzéseidről! Később talán jöhet az anyós is...

51. Panka78 (válaszként erre: 50. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 15:02

Nem vagy megalkuvóbb, csak talán nem köv. el annyi gonoszságot az anyósod ellened mint ellenem.

(nem tudja megemészteni, hogy elvettem Tőle a fiát, pedig nem vettem el, csak megnősült)-házasságig imádott, most meg fúr egyfolytában és ott rúg belém ahol tud. - minek vigyorogjak egy este miatt, mikor tudom, hogy dec. 28-án ott folytatná ahol befejezte:)

Férj: megsértődött!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook