Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek nekem most egy jó radiológus kell, vagy egy jó nőgyógyász, aki tud UH-t is? fórum

Szerintetek nekem most egy jó radiológus kell, vagy egy jó nőgyógyász, aki tud UH-t is? (tudásbázis kérdés)


2018. nov. 27. 10:16

Szia!


Nekem évekig voltak miomák, két terhességet is végigcsináltam velük, csak utána kellett műteni (ennek öt éve). Nagyon jó dokim van, bár három különböző helyen volt mioma, mégis megmaradt a méhem. Azóta nem nőttek vissza szerencsére, bár azóta kerülök minden tejterméket, szóját, tojást, glutént (ételintolerancia miatt). Ha érdekel, megírom privát a doki nevét és elérhetőségét.

2018. nov. 24. 14:53
Nagyon szépen köszönöm:) Nagyon sokat segítettetek. Most ki is jegyzetelem, amit írtatok, aztán bejelentkezek és intézem (szerintem több helyen megnézetem így akkor).
2018. nov. 23. 17:13

A miómát a radiológus is meg tudja állapítani meg a nőgyógyász is. Szerintem mindegy, hogy melyikhez mész.

A gépek között valóban van különbség, de ez egy viszonylag könnyen felismerhető eltérés.

Én nyáron voltam itt hasi uh-n: [link]


Az Újpesti rendelőben, ott nagyon alapos volt a doktornő. Két éve ugyanitt jártam, csak az oktogonnál, de ott közel sem voltak ennyire alaposak.

Akit még jó szívvel ajánlanék, szintén radiológus: Dr Karádi Zoltán.

Ja, hasi uh-n is látszottak a miómáim.

Nőgyógyászt nem tudok ajánlani, mert még nem találtam meg az "igazit".

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. nov. 23. 16:54

Hogy tuti legyen a diagnózis, még biztosan elmennék vagy három nőgyógyászhoz, de csak az első diagnózist vinném, vagy azt sem. Mondjon csak mindegyik előzetes diagnózis nélkül valamit!

Számomra az jelentene biztosat, ha ezek is mind ugyanazt mondanák.

2. Lávli (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. nov. 23. 12:52

Óriási különbségek vannak gépek között, plusz igazán hozzáértő szemek is kellenek.

Szerintem nagyon jó szonográfust és radiológust keress, hogy megnyugodva utazhass el.

2018. nov. 23. 08:51

Megpróbálom röviden leírni: 25 éves nő vagyok, februárban két miómát diagnosztizált nekem egy nőgyógyász (magánba mentem, jó nevű doki, csinált természetesen hüvelyi UH-t is, de már a tapintásos vizsgálatnál is mondta, hogy valami nem oké itt. (Én részben az éves szűrésre mentem hozzá akkor, részben pedig azért, mert akkor kb. 8 hónapja már ájulás közeli görcseim voltak menzesz első napján (előtte sosem volt ilyen). Hormonális fogigátlót nem szedtem soha. Szóval két mioma, 3 és 6 centisek, Jaydess spirált javasolt az orvos, meglett, panaszmentesen viselem március óta.

Közben elköltöztünk 100 km-re, és gondoltam, elmegyek egy másik dokihoz, UH, és megnézetem a miomákat (elvileg ugye az volt, hogy vagy zsugorodnak, vagy ilyen méretűek maradnak, vagy nőnek, de a hormonos spirált így gyógyászati célra írta fel a doki, mert a tanulmányaim miatt két évig még nem szeretnénk terhességet, és addig se nőjenek ezek a nyavaják.

Itt ért a sokk, a másik doki (szintén magán, szintén jó doki, többen javasolták), tetejébe miómákra van kihegyezve. Megmutattam neki az előzményekről a papírt. Ő is alaposan megvizsgált, de sem tapira, sem UH-val NEM lát miomát.

Ilyenkor most mit tehetek? Ami tény, hogy már jópár hónapja nem görcsölök menzeszkor. De az meg, hogy ekkorák, és hormon spirál hatására visszfejlődtek volna, 8 hónap alatt, furcsa az is. (Ez lenne még a legjobb).

Most viszont nagyon kéne már egy konkrét diagnózis, mert két évre külföldre megyünk (világ másik felére, én ott fogok tanulni), hát nem szívesen jönnék vissza úgy, hogy a méhemet ki kell dobni, mert bocs, mégis miómák voltak, de már túlnőttek.

Most hogy keressek szerintetek? Nagyon jó géppel, nagyon jó radiológust? Vagy nődokit? UH géptől is függ, hogy ki mit lát?

Elég ideges vagyok, szerintetek hogy tudnék nagyon jó és biztos dokit találni, elsősorban csak hogy diagnosztizáljon. (Budapesti vagyok.)

Köszi, ha ír valaki, és bocsánat, mégis hosszú lett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook