Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mi a jobb a spirál vagy a fogamzásgátló tabletta? fórum

Szerintetek mi a jobb a spirál vagy a fogamzásgátló tabletta? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Kriszta0930 (válaszként erre: 35. - Kata2013)
2013. jan. 11. 13:47
Örülök,hogy tetszik ez a fórum amit én indítottam :)Én félek pont ez miatt a tablettától,h meghízok tőle :/
35. Kata2013 (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2013. jan. 8. 17:39

Hasznos ez a fórum, köszönjük Kriszta0930-nak az

ötletet!

Még annyit, hogy nálam a hormon olyan étvágyat csinált, hogy faltam be mindent, még azt is, amit utálok...

Nagyon nehéz volt megfékezni magam.

Èjjel is rámtört az éhség, miután a szivdobogásra felébredtem és irány a konyha - bár elötte soha nem nassoltam éjjel.

34. Kata2013 (válaszként erre: 27. - Vigyorex6)
2013. jan. 8. 17:30

Kedves Vigyorex6,

látom, szegedi vagy.

Hogy érted azt, hogy több kárt csinál, mint hasznot??

Èn 4. honapja szedem, nagyon nem szeretem, 6. hónap után befejezem. Felnyomja a vérnyomást, éjjel arra ébredek, hogy dobog a szivem, ami elég szokatlan érzés, mert a vérnyomásom 2 kávé után is max.90/60...

Mit értesz azalatt, hogy "megvonásos vérzést csinál ", rögtön elkezdek menstruálni?

Üdv.: Kata

2013. jan. 8. 11:46
Két éve, hogy Gold Lily spirálom van, és semmi problémám nincs vele.
32. Ella89 (válaszként erre: 30. - Imo)
2010. júl. 6. 10:57
Ismerősömnek már az első gyerek után feltették. Nekem is ajánlotta a dokim, de rosszul lennék, ha valami lenne a méhemben (úgy értem babán kívül).
31. Ella89 (válaszként erre: 27. - Vigyorex6)
2010. júl. 6. 10:57
9 hónapig szedtem és nagyon jó volt. Az én dokim nőgyógyász-endokrinológus és szerinte elavult nézet, miszerint nem szabad 6 hónapnál tovább szedni. 5 év után kell 3 hónapos szünetet tartani.
30. Imo (válaszként erre: 22. - Ella89)
2010. júl. 2. 15:51

igen ezért nem rakják fel csak a 2. gyerek után


én mirénát tetettem fel és én nagyon szeretem

2010. júl. 2. 15:44
a spirál vált be
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Ella89)
2010. júl. 2. 14:46
Sajnos a PCOS-t sem kell bemutatni :(
27. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Ella89)
2010. júl. 2. 14:43

Ezzel sajnos csak egy a baj, hogy aztán mi lesz. A fogamzásgátló tabi megvonásos vérzést csinál, ami nem menstruáció.

A Diane35 az a szer, aminek csak a mellékhatása fogamzásgátlás, egyébként teljesen más célra van kitalálva. 6hónapig szabad szedni.

Én is másra szedtem. A kutya nem szólt, hogy ne szedjem egy évig.

A nődokik akiknél voltam, köztük egy szegedi prof ki is akadt, mert sajnos több kárt csinál, mint hasznot.

Mellékhatása nem volt nálam sem, de 2éve nem szedek már semmit és most is küzdök még. Állítólag ez tette be a kiskaput sajnos.

26. Ella89 (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2010. júl. 2. 14:38

Mint írtam, dicsérik. Nekem nincs tapasztalatom.


Amúgy én még mindig a Diane 35-re esküszöm. Végre valami, ami csinál normális ciklust, nem évente 4-5 alkalommal jön meg és nem 2 hét-1 hónapig tart, eltűnnek a cisztáim és végre nem sajog a petefészkem, nem kell attól tartanom, hogy megint ki akarják venni és talán most nem fog felszívódni, mint 3 éve, hanem tényleg csonkolni is kell. Mondjuk én PCOS-s vagyok, ezért ezeket a szempontokat tartom szem előtt. Az meg való igaz, hogy az ember elfelejti bevenni, főleg a szünet után... Nekem így fogant meg a lányom lassan 2 éve. :)

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Ella89)
2010. júl. 2. 14:17
Az injekcióval az a baj, hogy a ha belegondol az ember, hatalmas adag hormont kell kapnod egyszerre, ami 3hónapig védelmet nyúlt. Marha sok a mellékhatása.
24. Ella89
2010. júl. 2. 14:10

Leírom, mik a tapasztalataim, ill. miket hallottam/olvastam másoktól.


A hüvelytabletta nem olyan biztonságos és elég sok embert csíp (férfiakat is), amikor reakcióba lép az ondóval.

A hüvelygyűrűről nincs semmi tapasztalatom, de állítólag jó, meg a 3 havonta 1 injekciót is nagyon dicsérik.


Én szoptatás alatt pesszáriumot akartam, de a dokim nem ajánlotta, mert használat közben dörzsöli a hólyagot és hosszabb távon sokkal inkább inkontinenciát okozhat, mint egy hüvelyi szülés. Emellett tanulni kell a használatát.


Az óvszer akkor jó, ha nem vagy latexre érzékeny. Vannak latexmentes változatok is, iszonyat drágán.


Ha nem vagy cisztásodásra hajlamos (pl. PCO szindrómás, mint én), akkor a minipillt ajánlom. Igaz, hogy ha elfelejted bevenni, akkor nem 24, hanem csak 12 óra áll a rendekezésedre és a ciklusban is bekavarhat, de nem sokan lettek mellette terhesek, csak amikor abbahagyták a vérezgetések miatt.


Szerintem a normál fogamzásgátló tabletta a legjobb. Én tényleg fogytam tőle, a hajam se hullott, elég volt havi 2X gyantáznom, pattanások, göbök sem csúfították az arcomat. Nekem bevált a Diane 35. Csak ugye szoptatás alatt majd nem tudom majd használni, így én is bajban vagyok, hogyan védekezzünk. Talán a minipill, ciszták és vérezgetés ide vagy oda, csak ne csússzon be még egy meglepi baba, mert őt már tényleg csak a plafonra tudnánk tenni. :P

23. Szilvamama (válaszként erre: 19. - Mreich)
2010. júl. 2. 13:44
Óvszer, hüvelytabletta, hüvelygyűrű. Tudom, mind macerásabb a többinél, de a spirálról nem sok jót hallottam, a tabletta meg ugye tömény hormon.
22. Ella89 (válaszként erre: 21. - Imo)
2010. júl. 2. 13:30
Igen, spirál után már nagyon nehéz, elzáródhat a petevezető is meg a gyulladás is hátráltatja a beágyazódást, méhen kívülid is lehet stb. Hiába hangoztatják a gyártók, hogy leveszik és utána már bármikor teherbe lehet esni. Ritka, ha így történik. Látod, mások emiatt járnak lombikra...
21. Imo (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2010. júl. 2. 13:07

attól függ

szeretnél e gyereket v. sem

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Mreich)
2010. júl. 2. 12:31
Sajnos az utóbbi időben több dokinál sikerült megfordulnom és egyöntetűen a hüvelygyűrűt mondták. Mostmár több ismerősömmel beszéltem ezzel kapcsolatban és jókat mondanak. Én egyelőre örülök, hogy a gyógyszer által okozott kalamajkából kezdek kilábalni, de még sajnos most sem vagyok jól.
19. mreich (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2010. júl. 2. 12:09
Mire gondoltok? Erre én is kiváncsi vagyok!
2010. júl. 2. 12:05
szerintem váltózó,jó,szakórvós vélemény.}de,van aki nem,birja,a tablettát, vagy más gyógyszer,miat,nem,szedhet.ágnes1219
2010. júl. 2. 12:00
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!:-)Még megfontolom mi legyen!
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Ájrin)
2010. júl. 2. 11:50
Sokaknál okoz gyulladást. Anyumnak is az elsőnél nem volt baja, a másodiknál begyulladt. Persze mindenre van példa és ellenpélda, de fejlődik a világ és korszerűsödnek a fogamzásgátlási módszerek is.
15. Kriszta0930 (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2010. júl. 2. 11:49
Köszi!:)És mi az egyéb megbizható módszer??:))
14. ájrin
2010. júl. 2. 11:48

Egyéb módszer. Nekem a spiráltól begyulladt a méhem és mindkét oldalon elzáródott a petevezetőm.

Két éve járok lombikra...

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2010. júl. 2. 11:47
Igen; ezeknél már vannak jobb dolgok is. Én már nem szedem a gyógyszert 2éve kb, de még mindig nem sikerült helyrejönnöm.
2010. júl. 2. 11:45
Egyik sem, egyéb módszer :)
11. Holly
2010. júl. 2. 11:41
Spirál. 5 év gondtalanság, és nem felejted el bevenni :D (Arról, hogy olcsóbb, nem is beszélve...)
10. Ella89
2010. júl. 2. 11:40

A nagynéném méhét 2X is átszúrta a spirál, ő mégis arra esküszik.


Nekem semmi bajom nem volt a gyógyszerrel. Sőt, akkor híztam, amikor abbahagytam. A bőröm se volt pattanásos, zsíros, a ciklusomat is beállította.


Ellenben a hormonspirál (amiben sárgatesthormont tartalmazó gyógyszer van) erősen cisztásít (PCOS-s vagyok).


Kedves barátnőm hormonspirál mellett lett terhes a 4. gyerekével. Szóval nem tudom.


Ráaádsul a spiráltól idegentest-érzése lehet az embernek.

9. gEsztianyu (válaszként erre: 6. - Kriszta0930)
2010. júl. 2. 11:38
Szia! Ne félj, mert nem fáj...max. kicsit kellemetlen. Amúgy én is a spirál mellett voksolok, de az orvosod kérdezd meg, hogy mit ajánl.
8. Kriszta0930 (válaszként erre: 7. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 2. 11:34
Igen de csak az elsőt simán a másik 3 gyerkőcöm császárral született!:(
7. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Kriszta0930)
2010. júl. 2. 11:32
szültél már?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook