Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mi a jó megoldás? fórum

Szerintetek mi a jó megoldás? (beszélgetős fórum)


14. vajola (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2010. jan. 28. 09:18
Szerintem valald el a munkat,mert a fiad mar nem kicsi.Meg kell tanulnia az onnallosagot.Ezt csak azert irom mert az en fiamis ijen idos kb. es nallunk nem volt kerdes muszaj volt neki ,de nem banom hidd el fel tudja magat talalni bar mej hejzetben.Es ez nagyon fontos hogy ne legyen anyam asszony katonaja!
13. realbrigitte (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2010. jan. 28. 08:57

egy próbát megérne...

próbáld meg menni fog-e a munka és a problámáid együtt.

ha nem megy, otthagyod a munkát.

én ezt csinálnám, és ezt is fogom nem sokára. 4 kicsi gyerek, férjem külföldön, segítség nuku. de megpróbálom. nem vagy lusta, ne foglalkozz más véleményével.

2010. jan. 28. 08:53

Szia!


Végigolvastam a hozzászólásokat, és egyetértek azzal, hogy meg kell próbálni. De én látok egy másik okot is. Mi van akkor, ha nem mész haza, és a férjeddel történik valami, ami miatt nem fog tudni dolgozni? Mert ne adj isten, előfordulhat. Akkor mit fogtok csinálni, ha nem lesz munkád. Most van lehetőséged visszamenni, később nem biztos, hogy lesz. Szerintem meg kell ragadni az alkalmat. Vagy akkor mi történik, ha veled valami lesz, és a férjednek kell ellátni a háztartást? Szóval azért neki sem ártana felnőtt létére egy kis önállóságot tanulni.

Tehát gondolj arra, hogy sosem lehet tudni, hogy mi lesz, és ezt átgondolva hozz döntést.

Szép napot Neked!

11. 40163fd81d (válaszként erre: 10. - 75fcec8bbe)
2010. jan. 28. 08:50

Még valami eszembe jutott.

12 éves a fiad,a férjed pedig már nagyfiú,ha ennyi idősen nincs bennük önállóság,akkor te nem tudtad annak nevelni,illetve alakítani őket,hogy azok legyenek.

Legalább így kénytelenek lesznek megtanulni:)))

2010. jan. 28. 08:45
Koszonom a hozzaszolasaitokat,sokat segitett azt hiszem kiproblalom,ha nem megy akkor abbahagyom!
2010. jan. 28. 08:35

Természetesen első a gyerek, de talán anagyszülők is besegithetnének. Mindenesetre jól gondold meg mit teszel, te sem lehetsz mindig az utolsó, a Te életed , karriered is fontos kell legyen. Okulásul leirom az én esetemet. Párom sokat dolgozott, jól keresett, nem igazán voltunk rászorulva, hogy dolgozzak

, inkább itthon maradtam a családdal. hogy nekik minden meglegyen. persze vágyódtam a kollégák, a közösség után, de maradtam, mert nekik igy jó. Harmadik gyerekem 10 éves volt amikor visszamentem dolgozni. Néhány hét után édesanyám lebetegedett és vele kellett itthon maradnom. Újabb hosszú évek itthon. Már nyugodtan mehetnék dolgozni, de már nem érzem jól magam semmilyen kollektivában, pedig próbálkoztam. Most bedolgozóként dolgozom itthon már 10 éve. Egész nap egyedül, mert a többiek dolgoznak és nagyon rosszul érzem magam.


Úgyhogy szerintem csak a legvégső esetban maradj otthon!

2010. jan. 28. 08:34

Szia Enikő!

Mi hárman voltunk testvérek, és anyukám, amikor a kisebbik tesóm 3 éves lett, visszament dolgozni. 2 műszakba, apukám pedig 24-48azott. Sokszor volt úgy, hogy egyedül maradtunk. Próbáld meg, ha szeretnél dolgozni, max. 2 hónap után azt mondod, hogy mégsem megy. A 12 éves kisfiad, pedig már elég nagy fiú ahhoz, hogy megcsinálja egyedül a leckéjét és apuka is elég nagy fiú, hogy maga után elpakoljon, és segítsen a fiadnak. megoldás lehet még, hogy a gyermeket beadod napközibe, és ott tuti elkészül a leckével. Bár a te döntésed, a te életed.

2010. jan. 28. 08:34
Én a saját példámból indulok ki. Nem szorulok rá hogy dolgozzak (nyugdijas vagyok elfogadható nyugdijjal) egyet értek az elöttem szóloval, nektek kell megbeszélni igaz én ebbe bele vontam mindhárom fiamat is, volt eredménye a gyerekek is belátták, nekik is jobb és én sem punyadok itthon egésznap. Megbízok bennük és igy kicsit önálobbak lettek. Érzik hogy ök is tehetnek valamit a családért. szerintem közösen döncsetek és ne foglalkozzatok azzal ki mit mond!
2010. jan. 28. 08:30

Szerintem vállald el! Jót fog tenni, ha emberek között vagy. Otthon meg majd kialakulnak a dolgok.

Én is ilyen beosztásban dolgoztam, és én nagyon szerettem. Munkanapok számát tekintve nagggyon jó, hiszen egy héten kettő, max három napot dolgozol! A gyerek szem kicsi már, a férjed meg csak férfi! Nem igazán kellene ennek gondot okozni, szerintem.

2010. jan. 28. 08:30

Szia! Én a helyedben biztos megpróbálnám, én 9 éve vagyok itthon (gyesen) és alig várom, hogy végre visszamehessek dolgozni. Lehet, hogy nem bízol eléggé a férjedben és a fiadban, de vajon ők gondolnak rád, hogy neked milyen lehet otthon. Azt meg szerintem senki nem fogja mondani, hogy te lusta vagy azért nem dolgozol. Végül is 1 napot dolgoznál 2 szabad, biztos megpróbálnám ha nem megy abbahagynám.

Sok sikert!

2010. jan. 28. 08:29
Szia!! A helyedben nem aggódnék, minden szépen fog menni ha elvállalod a munkát...én legalábbis úgy voltam vele, munka mellett több mindenre voltam otthon képes...ha otthon voltam meg csak halogattam mindent..tényleg el lehet tunyulni..arról nem beszélve, hogy igenis kell egy embernek hogy kimozduljon otthonról és más légkörben, munkatársak között legyen..nagyon hasznos ez az ember lelkének...bár gondolom van aki szeret mindig otthon lenni..de nagyon bele lehet unni...persze nem könnyű beosztani az időt, de én a helyedbe megpróbálnám...szerintem az írásodból gondolom, nagyon nem szeretsz otthon lenni most már..és ezt meg is értem..az embernek a kedve is jobb ha mehet dolgozni, pláne ha még a munkahelyi környezet is baráti:-)
2010. jan. 28. 08:26

A válaszod ott vana kérdésben.

Mérlegeltél és arra jutottál hogy neked több előnye van annak ha otthon maradsz mint ha dolgoznál.Ehhez többet hozzá fűzni nem lehet.

2. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2010. jan. 28. 08:26

"de az a baj hogy mindenki azt fogja hinni hogy lusta vagyok dolgozni, "


Senkinek semmi köze a ti életetekhez,ezt a kérdést csakis a férjeddel beszéld meg ,és döntsetek el együtt,ahogy jónak látjátok.

Sem a szüleidre,sem a szomszédasszonyra,sem másra nem tartozik ,csak rátok.


Megválaszoltad már önmagadnak.

Ne menj dolgozni,ha úgy érzed otthon többet tudsz tenni a családodért.

2010. jan. 28. 08:16
Nagy dilemaba vagyok,6 honapja nem dolgozok es most sikerult egu olyan munkat kapjak ahol mar regen dolgoztam es ismerem a minkakozosseget es szeretettel varnak vissza,csak az a gond hogy az en eletvitelem es eletkorulmenyeim is megvaltoztak azota.A fiam 12 eves,a ferjem reggeltol estig dolgozik es ez a minka szallodai recepcios es 24 0ra munka es 48 szabad es az a gond hogy ugy erzem nem fog ugy mukodni itthon az eletvitel amit megszoktak a fiuk,mert egy csomo monden megvaltozik.A fiam egyedul lesz egesz nap,enni nem fog rendesen,tanulni ugyanugy es marag a szamitogep,ez mar startbol katasztrofa,a ferjem este 8 kor jon haza,nem varja senki,egyedul kell kajaljon es maganak pakoljon masnapra,a gyereket elintezze es elokeszitse es ellemorizze 12 ora munka utan.A fiam jo eszu gyerek de semmi szorgalma es ha en nem iranyitom es batoritom es nem segitek neki tamulni akkor o nagyon megerzi,sajnos nem szeret tanulni.A lenyeg az hogy a ferjem jol keres,vegul is nem vagyunk raszorulva arra a minimalberre amit kapnek,de az a baj hogy mindenki azt fogja hinni hogy lusta vagyok dolgozni,pedig arrol van szo hogy nem tudom a gyerekem kontrol alatt tartani es attol felek kicsuszik a kezembol es akkor az a penz nem eri meg,kicsit problemas gyerek es nehezebben kezelheto mint az atlag gyerekek,es ettol felek hogy ez a munka vajon megeri e azt az aldozatot hogy nem tudok a fiammal annyit foglalkozni amennyit kene,es a ferjem is nincs szokva az onalosaghoz.O azt mondta az en helyemben nem menne dolgozni,de szuleink mar alig vartak hogy munkat kapjak es most nagyon orvendenek hogy ez sikerul.Itthon sem jo lenni es nem dolgozni,mert az embert eltunyu es kimarad egy munkakozosegbol,de en ugy erzem a fiam nagyon fontos szamomra hogy melette legyek es minel tobbet foglalkozzak vele!Kerlek segitsetek tanacsitokkal,otleteitekkel mit csinalnatok ti az en helyemben.Koszi Eniko

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook