Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek lehetek terhes gyógyszer mellett? fórum

Szerintetek lehetek terhes gyógyszer mellett? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 17. 20:37

A fogamzásgátló sem 100% még rendszeres szedés mellett sem.

Nővérem 3 féle fogamzásgátló tabletta mellett (nem nem hagyott ki egyet sem, spirál mellett is terhes lett.


Barátnőm meg fogyókúrás tabletta miatt, ami csökkentette a fogamzásgátló hatását.

2020. júl. 17. 16:14

Én inkább kezdődő gyomorfekélyre és hormonzavarra gondolnék.


Egyébként mekkora túlsúlyod van, amit 1 év alatt nagyon kevés étellel nem tudtál leadni?

2020. júl. 17. 14:55

Igen, lehetsz.

Személyesen ismerek olyanokat, akik meg is születtek.

2020. júl. 17. 14:52
Szinte kizárt, hogy terhes legyél, de a megnyugvásod érdekében csinálj tesztet reggeli vizeletből. Amúgy meg egy kedves nőgyógyász ismerősöm előszeretettel idézett Micimackótól: "Ezeknél a méheknél sohase lehessen tudni!" A fázósság lehet a fogyókúrától is, ha nagyon lelassul az anyagcsere az fázóssághoz vezet.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ba7da9cfc0)
2020. júl. 17. 14:39

Eddig én sem hallottam ilyenről csak itt írta és meglepődtem rajta:

"A drasztikus divatdiéták, egyoldalú táplálkozás, tartós éhezés a hormonokat átalakító metabolikus enzimrendszer befolyásolása révén vezethetnek a fogamzásgátlók hatásvesztéséhez. A fogamzásgátlót szedő nőknek egészséges, változatos étrendet kell követni."


[link]

2020. júl. 17. 14:34

Szinte kizárt, hogy terhes vagy, de azért csinálj még egy tesztet, a megnyugvás kedvért. A diéta nem befolyásolja a fogamzásgátló hatását, ez marhaság.

Az meg néha előfordul a fogamzásgátló mellett, hogy rövidebb vagy ki is marad 1-1 megvonásos vérzés, mivel annyira leépül a nyálkahártyád, hogy nincs mit ledobnia a méhednek. Érdemes szedni napi 400 mg e vitamint, az segít vastagítani a nyálkahártyát.


Illetve ahogy előttem is írták, próbálj tartani valami normális diétát, mert nagyon könnyen a kórházban köthetsz ki! Számolj kalóriát, szénhidrátot, de egyél változatosan és rendszeresen. A tápanyagok hiánya nagy galibát okozhat a testedben.

2020. júl. 17. 14:19

Csinálj tesztet reggeli pisiből, de ha gond van a mensiddel akkor menj nőgyógyászhoz is biztos ami biztos alapon, mert más probléma is lehet. Pl. ciszta, méhen kívüli terhesség... Nem megijeszteni akarlak, csak azért írom, mert ezer és egy oka lehet, és ezt mi itt egy fórumon totál látatlanban, nulla hozzáértéssel nem fogjuk tudni megmondani neked.


És próbálj valami kiegyensúlyozottabb diétát tartani, mert a túlzott fogyás/egyoldalú táplálkozás miatt is lehetnek problémáid.

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 17. 13:47
Reggel csinálj tesztet, és szünetet kellene tartanod.
2020. júl. 17. 13:31

Fogamzásgátlót szedek már kb. 4 éve. Mindig rendesen bevettem, viszont egy éve diétázom, nagyon keveset eszek és egyáltalán nem változatosan. Találtam egy cikket a neten ahol azt írták hogy a rossz étkezési szokások befolyásolhatják a gyógyszer hatását.

Az alábbi tüneteim vannak: hányinger ami általában jobb lesz ha eszek, mellérzékenység, sűrű vizelési inger, nagyon fázós lettem, pár napja rosszul alszom és furcsa a hasam, nem fáj hanem ilyen furcsa érzés. A legutóbbi megvonásos vérzés furcsa volt. Hamarabb jött és csak 2 nap volt a szokásos 5 helyett.

Én nem is gondoltam volna terhességre csak többen is mondták hogy lehetséges és ezért tegnap csináltam egy tesztet. A teszt negatív lett, így én el is engedtem volna a dolgot, de a kolléganőm szerint ez nem jelent semmit mivel délután 3 körül teszteltem, ő szerinte reggel kellene első vizeletből.

Szerintetek ez lehet terhesség? Teszteljek még? Ha igen mikor?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook