Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek legyen cicánk? fórum

Szerintetek legyen cicánk? (beszélgetős fórum)


26. 8f860c6dee (válaszként erre: 24. - Timycat)
2020. máj. 22. 16:00
A felettem lakó is ki műtette, 16 évig élt semmi hátránya nem volt az életének, és okos ügyes macska volt!
2020. máj. 22. 13:12
En odaadom neked szivesen mindket macskamat. :D De azt elore kozlom hogy krva finnyassak. Szinte semmit nem esznek meg, csak a bolti huskonzervet. Tej, tojas, husleves nem kell nekik, kenyer detto, csak szagolgatjak. Én még két ilyen átok macskaval nem talalkoztam. Mar f*ngom nincs mit adjak nekik enni. Masnak is ilyen valogatos a macskaja, vagy csak en fogtam ki ezekkel?
24. timycat (válaszként erre: 13. - F047cd7294)
2020. máj. 22. 12:44

Ez Magyarországon és számos EU-s országban nagyon régóta be lett tiltva.


Ha nem lenne betiltva sem vetemednék erre. Értem én hogy benti és nem kell az önvédelemhez meg hogy menekülésként magas helyekre tudjon ugrani, mászni, de pl a keskeny felületeken egyensúlyozáshoz, stabilitáshoz is szükséges nekik a karom.


Aki félti a bútorait ne tartson macskát, mert nem lehet tudni hogy fog viselkedni.

2020. máj. 22. 12:25
Hat lehet igazad van, de pont ezert kutakodok utana mert ha elhozom akkor nem dobom ki! Ezert irtam ki gondolom meg 3x
22. sárkánytűz (válaszként erre: 20. - Macska27)
2020. máj. 22. 07:41
Aki szereti, annak igazából nem számít hogy néha kárt is okoz. A korábbi benti cicám, csak a virágcserepekből kotorta ki a földet és hajnali 3-kor ugrált a szobaajtó kilincsére amikor éjjelre kizártuk a hálószobából, hogy tudjunk aludni. A mostani cica 2 hónap alatt, 3 függönyt szakított el, mert beleakadt a körme, ezért lecseréltem a függönyöket vitrázs függönyre, jobb is mert könnyebb mosni, vasalni. A kérdező félti a lakása berendezését, ezért neki nem javaslom, mert előbb utóbb a cica húzná a rövidebbet. Nekem fontosabbak minden másnál és mindenkinél, de sokan ezt nem tudják elfogadni és ha a cica nem alkalmazkodik, ami elég nehéz neki, mert a természete nem olyan akkor sokszor megszabadulnak tőle.
21. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - Kuszkudina)
2020. máj. 21. 23:36
Tudtommal tilos. Állatkínzásnak minősül.
2020. máj. 21. 20:40

Ez nem kérdés!


Legyen 🐈❤!


Nekem 21 év 10 hónap 22 napig élt. Fekete házi ivartalanított lányka volt.

Szétkaparta a jukkámat a szövetet a francia ágymon, a tapétát.... sorolhatnám.

Lambériát tettünk a sarokra az előszobába, azt is imádta.

Meg a falra felugrani nekifutásból a szobák közt szaladgálva. Meglátszott a nyoma. De imádtuk!

Annyi szeretetet ad, hidd el megéri! A tévhittel ellentétben, okos állatok!

Ivartalanítva tovább élnek!

Sok örömet hozzá!

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kuszkudina)
2020. máj. 21. 20:36

Enyémet az sem hozná lázba. Neki elég a kaparófa. Áldott jó cica.

Nem kapar, nem lop, nem megy az asztalra. Ő egy szeretetgombóc. Állandóan ölben szeret lenni. és szerelmetes pillantásokat vet rám, vagy aki babusgatja.

18. Kuszkudina (válaszként erre: 13. - F047cd7294)
2020. máj. 21. 20:25
Kiműteni?! Úristen, ez nagyon durva... nagyon sok ismerősöm tart lakásban cicát, de ilyesmire még egyik sem vetemedett.
17. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 20:02
Játékszernek nem kell.
2020. máj. 21. 20:01
Ha nem rombol, akkor is akadhatnak gondok. Nálam, amikor elrugaszkodott a bőr kanapéról,megmaradt a helye, pedig nem is élesítette ott a körmét. Nem voltam dühös, mert utálom a bőr garnitúrát, annak idején a férjem akarta megvenni, de ha félteném a bútort, sokat mérgelődnék.
2020. máj. 21. 19:56
Szerintem ne legyen. Ha nem tudod eldönteni hogy szeretnél, akkor nem vagy még elég érett rá. Minden állat felelősség vállalással jár, ha megunod és megszabadulsz tőle, tönkre teszed az életét.
14. matyera (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. máj. 21. 19:48
Nálunk még az sincs, csak 1 ágy a nappali-halóban, ami egyenlőre most még csak egy nagy matrac, keret nélkül. De ebben sem tesz kárt. Van még a szobában egy IKEA kallax 4x4-es polc, de azon kívül,hogy bemegy (csak abba aki tök üres) polcrészre, nem csinál kárt.
13. f047cd7294 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 19:46

Cica párti vagyok, igen legyen, de a körmeit szokja használni, az fegyver számára, az állatorvossal átbeszélni, és ki kell műtetni, ha lakásban tartjuk, nem lehet mindig figyelni mikor tetszik meg a legszebb bútor.

Nekünk volt, és bizony amíg voltak körmei látszottak a nyomok, kiműtötte, kicsit haragos volt, de megbékélt, és az ivartalanítás is ajánlott, ha lakásban van tartva, de a kijárós cicáknál át kell gondolni, mi a jó számára.

Ez csak egy vélemény, mindenkinek más véleménye van, a cica öntörvényű házi kedvenc!

2020. máj. 21. 19:44
Most lett cicánk, egy hete. Nagyon kis cuki, kb fél éves, nagyon nyugis és semmibe nem tett eddig kárt. 1x felmászott az ablak párkányra, és sztem ott megcsúszhatott,na akkor leesett a függöny. De nem lett gáz (csak vitrázs függöny van). Amúgy nem rombol,de én nem féltem a bútorokat, szerencsére nincs is sok és egyik sem olyan amiben túl látványosan kárt tehetne.😁
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 19:30
Nekünk ezért nem kell macsek lakásba. Pedig szeretjük őket.
2020. máj. 21. 18:42
Nálunk is csak a bőr ülőgarnitúra van szėtkarmolva, de az nagyon. A bútorok sértetlenek.
9. Ildi
2020. máj. 21. 18:41
Naná h legyen:)
2020. máj. 21. 18:36

Persze hogy legyen, meglátod, mennyi örömteli percet fog okozni a családnak..

nekem gyerekkorom óta szüleimnél, majd nálunk mindig volt macskám. Bármelyikre gondolok, jóleső érzés melegség tölt el, de már 29 é. fiam is nosztalgiázik maacska ügyben.

Különben semmit nem kaparnak, csak a cipőimet, azt is csak a jelenlegi.

7. Kuszkudina (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 21. 18:30

Mi szoktunk neki hozni kartondobozt pl. a Lidlből, azt szétkarmolja, kidobjuk, és kap másikat. Ezeken kiélheti a kaparhatnékját.

Befogadott cica, nem saját nevelés.

6. timycat (válaszként erre: 5. - Timycat)
2020. máj. 21. 18:27
Ja és hogy legyen-e cica? Mindenképp ☺️
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 18:26
Mindig volt macskánk, sosem bántották a bútorokat, egy kivétellel a bőr (igazi) ülőgarnitúra, azt lefejtették, egyszerűen n tudtak nekibellenállni. De a következő ülőgarnitúra nem bőr lett és ezzel a probléma meg is oldódott. Jelenleg 5 cicánk van, több kaparófa, kaparószőnyeg, mászóka a rendelkezésükre áll, nincs gond velük.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 21. 18:16

Vagy használja a kaparófát, vagy nem. Mérget nem lehet rá venni.

Van aki levágja a cica körmét, de attól még tud karcolni, az ösztöne, hogy kaparjon.

Olyanról is tudok, hogy leműttették a karmait.

Nekem egyik cicám szétkapart mindent, a mostani meg semmit.

2020. máj. 21. 18:09

A macska kiismerhetetlen, bármi előfordulhat.

Nekem leamortizálta a tapétát, volt kaparófája.

2020. máj. 21. 18:07
Venni kell neki saját "bútort" - kaparófát, ilyesmit. Legyen valami, amin rajta van a szaga, felmászhat rá, pihenhet is rajta.
2020. máj. 21. 17:54

Tehat a kislanyom akar egy cicat, igazabol en is orulnek.

De a kovetkezok a "felelmeim":

Uj lakasba koltoztunk nem..szet fog karmolaszni mindent ha lesz kaparofaja?

Igazabol ennyi is a butorokat feltem,sajnos nem harom forint volt tehat szerintetek ezt hogy lehet meg akadalyozni? Tehat van valami modszeretek ez ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook