Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek le lehet úgy fogyni, ha naponta 3szor eszel, 2szer keveset, 1szer sokat, amit megkívánsz, de még így is 1000kcal-en belül? fórum

Szerintetek le lehet úgy fogyni, ha naponta 3szor eszel, 2szer keveset, 1szer sokat, amit megkívánsz, de még így is 1000kcal-en belül? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. Ekka
2010. márc. 2. 13:00

Nem!!


Először is fel kell pörgetni az anyagcserédet.. és nem csak mozgással, az étkezéssel is.. Szóval minimum 5x kellene enni, keveset..

Vagy a másik, amit követhetsz.

Reggeltől lefekvésig 3 óránként enni. (az este 6 után ne együnk, egy baromság)

..de ch. du. meg már inkább fehérje!!!


És az inzulinszintedet ne hintáztassd!!!!!! (ettől állandóan éhes leszel)


Ja, és a ch. ne cukros szmötttttyi legyen, meg kakaós csiga, csoki és társai..

Sok zöldség, zabpehely, barnarizs.., de ebből sem kg számra!!!!!!

2010. márc. 2. 12:59
változatos ízesítésen múlik.
2010. márc. 2. 12:59
Sajna minimális zsírra szükséged van MERT sok vitamin zsírban, olajokban oldódik és ha nem tud oldódni, nem is tudja hasznosítani a tested, mert nem tud hasznosulni. omega3 ban gazdag olívaolajat használj. Én anno zsírmentes diétával kezdtem, azt vettem észre egy rövid idő után hogy hullani kezdett a hajam... pótoltam olívával a bevitelt meg is állt a hajhullás.
11. Re87 (válaszként erre: 10. - B72bf01933)
2010. márc. 2. 12:58
A diétám alatt annyi káposztát megettem,hogy a gyomrom felfordul tőle.Ezt tuti nem tudnám végigcsinálni.
2010. márc. 2. 12:56

Káposztaleves, avagy a gyors zsírégető diéta


csodaszerek és csodareceptek mindig vannak. Minden notórius fogyókúrázó tanú erre. A szerek és receptek idővel kimennek a divatból, a kilók pedig szépen visszatérnek. A káposztaleveses diéta viszont örökéletűnek tűnik…


Ezt a diétát olyan gyakran alkalmazhatjuk, amilyen gyakran csak akarjuk. Ha követjük az előírásokat, a diéta 7 napja alatt szervezetünk megtisztul a salakanyagoktól, és nagyon jól érezzük magunkat.


Az alaplevesből annyit lehet enni, amennyit csak akarunk. A diéta folyamán alkohol fogyasztása szigorúan tilos! Legalább 24 órának kell eltelni a diéta befejezése és az alkohol fogyasztása között.


Káposztaleves


Hozzávalók:

6 db közepes hagyma

1 vagy 2 kis paradicsompüré konzerv

1 nagy fej édeskáposzta (1,5 kg) apróra vágva

2 db zöldpaprika

4 db sárgarépa

2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél

2 db leveskocka

petrezselyem, bazsalikom (friss) apróra vágva


A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Sóval, borssal, curryvel ízesítjük.

10 percig hirtelen forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.


Étrend 7 napra


1. nap: Csak leves és gyümölcs fogyasztható, kivéve banán. A görög- és sárgadinnyének legkevesebb a kalóriaértéke.


2. nap: Csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzervzöldség, kivéve: szárazbab, borsó, kukorica. A levelesek a legjobbak: saláta, kínai kel.

Vacsorára egy nagy, héjában sült krumpli, vajjal.


3. nap: Leves, gyümölcs és zöldségféle (krumpli tilos). Annyit lehet enni ezekből, amennyit kívánunk.


4. nap: Leves, gyümölcs, lehetőleg sovány tej.


5. nap: Leves, 20 dkg marhahús, 6 paradicsom vagy paradicsom ivólé, legalább 6–8 pohár víz.


6. nap: Leves (legalább egyszer), 2–3 szelet marhahús, zöldségféle (krumpli tilos), és saláta.


7. nap: Leves (legalább egyszer), főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs (nem édes). Bármennyit fogyaszthatunk.


Ha pontosan betartjuk a diétát, és semmi mást nem eszünk, csak ami előírt, a harmadik nap végére 2–3 kg-ot lehet fogyni. A hetedik nap végére, ha nem csaltunk a diétával, akkor 5–9 kg lehet a mínusz.


Ha a súlycsökkenés több mint 8 kg, legalább 2 nap szünetet kell tartani, mielőtt újra kezdjük a diétát.


Bár a kávé megengedett a diéta alatt, lehet hogy néhány nap után úgy érezzük, nincsen szükség rá.



Határozottan nem szabad krumplit (kivéve, amikor ajánlott), cukrot, kenyeret, rántott ételt fogyasztani, alkoholt, szénsavas italt inni.

Víz, cukortartalom nélküli gyümölcslé, citromlé, sovány tej, kefir iható.



Engedmények


A marhahús helyettesíthető hallal, egyszer a hét folyamán. Egyébként a magas fehérjetartalma miatt van a marhahúsra szükség. Sült csirkével – bőr és zsír nélkül – szintén helyettesítő.



Figyelmeztetés


Ha túl sokáig táplálkozunk így, alultápláltságot okozhat. A hétnapos periódust be kell tartani. Néhány nap vagy hét szünet után újra lehet kezdeni a kúrát.

2010. márc. 2. 12:53
Az igazi tartós fogyás nem arról szól, hogy sanyargasd magad, többször kell kevesebbet enni úgy, hogy olyan ételeket választasz ami a testednek energiát ad (dinamizál) igy az energia elhasználódik és nem képződik lipid-raktár (zsír) Különben az emésztéshez is rengeteg energia kell. Olyan fűszereket kombinálj amik segítik a metabolizmust a szervezetedben. a cukrot, finomliszet, péksüteményeket kerüld (amúgy is tele vannak minden szeméttel, gyorskelesztőkkel, állományjavítókkal, minden csak nem egészséges)
8. Re87
2010. márc. 2. 12:53
Nem akarom kipróbálni,max. 1-2 hetente beiktatni 1ilyen napot.Csak kíváncsi vagyok,hogy így lehetséges-e a fogyás.
2010. márc. 2. 12:50

Szerintem fogsz fogyni tőle, de a vércukorra tényleg figyelj, és az ebéd legyen bőséges, semmiképp sem a vacsora!!!

A vércukrot szerintem karban lehet tartani 1-1 banánnal is, amikor a keveset eszed...

2010. márc. 2. 12:48
fogyni fogsz, de nagyon keveset, és egy idő után csak sanyargatod magad vele a semmiért, mert megáll a fogyás... tapasztalat! inkább egészséges kajákkal próbálkozz!:)
2010. márc. 2. 12:46
Nem, mert a sok kaja amit megkívánsz, inzulin lengést okoz és ezáltal az éhségérzet állandósul. Dinamizáló ételben gondolkodj, abból ehetsz többet, nézd meg a receptjeimben, hátha segít valamit.
2010. márc. 2. 12:46
Igen, fogyni fogsz.
2010. márc. 2. 12:46
Szerintem nem, mert arra is oda kell figyelni, hogy mit eszel...hiába vagy 1000kcal-n belül, ha csak tömény zsírt eszel egész nap...
2010. márc. 2. 12:45
Ha ezer kalórián belül maradsz, akkor ha az mind csoki akkor is fogyni fogsz.
1. Re87
2010. márc. 2. 12:44
Szerintetek le lehet úgy fogyni, ha naponta 3szor eszel, 2szer keveset, 1szer sokant, amit csak megkívánsz, de még így is 1000kcal-en belül vagy?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook