Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? fórum

Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
74. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 65. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 17:28

A komp téma tényleg kicsit elvitte a fórumot, viszont én örülök, hogy legalább olyan írt, aki nem szerette, mert én csak kompos anyukával találkoztam.:)

Írtam, hogy a te döntésed, senkit nem ítéltek el bíróságon, vagy hurcoltak meg, mert kompozik a gyerkőce. Csak annyit írtam, hogy tudni kell mértéket tartani, de olvastam, hogy te ezt megteszed.

A fórumnyitó kérdésedre pedig írtam egy 5letet: egy gyógytornász, vagy szakember véleménye nem ártana. De ez is a ti döntésetek!:)

73. Sylvia81 (válaszként erre: 72. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 17:20

Ez így szerintem nem vészes. Bár sokkal jobb lesz, ha tényleg lesz etetőszék, mert azért nem hiszom, hogy abban kényelmesen tudna enni.

Egyébként pedig szerintem csak akkor vészes a komp, ha egész nap benne van... Láttam már ilyen gyereket is.

Bár így belegondolva, öcsém ilyen volt, mégis szép szál legény lett belőle. Nem szabályosak a lábai, de hát sok férfinak nem az, ráadásul ugyanolyan neki is, mint az apjáé volt anno... Szóval genetika kérdése is. :D

Az meg, hogy gömbölyű a Manód, ne zavarjon, az enyém is gurult. Sokan mondják, hogy a tápszeről van, de az enyém nem is ismerte egyéves koráig, akkor is csak egy nem múló hasmenés miatt adtunk neki 1 dobozzal. :D Kinövi.

72. becseiagi (válaszként erre: 69. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 16:29
Köszönöm, én is így gondolom! Amúgy sincs benne egész nap. Reggel mikor felébred, akkor hagyom a kiságyban feküdni, vagy ha kicsit türelmetlen, akkor felültetem, és adok neki játékot és ott játszik. Aztán kiveszem, pizsi le, tiszta pelus és ruci fel, szopizik vagy tápizik -> és irány a kompika. Egy fél órát kb. benne van, aztán "átkéredzkedik" a lányok szobájába, ahol leteszem a szőnyegre ülve, és ott játszanak. Még nem volt pénzünk etetőszékre, úgy hogy enni is a kompba szoktam tenni. De ez a jövő hónapban változik, mert akkor rendelem meg az etetőszékét. Aztán szokott ülve vagy fekve játszani a mi szobánkban is, hol a szőnyegen, vagy egy takarón, hol az ágyunkon (mosatnában az utóbbi, mert nem lehet felcsukni az ágyunkat, elromlott). Aztán alszik a kiságyban, majd ebéd a kompban, meg amíg mi is eszünk addig ott van benne. Aztán kikéredzkedik, játszok vele hosszan. Majd sétálni megyünk, alszik megint, után haza, és kb. mint de. Tehát a kajálásokat nem számítva kb. 2-3 alkalommal van benne fél órát, a nap nagy részét játszva tölti ülve vagy fekve.
71. szemmelver (válaszként erre: 70. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 16:24

nem olyan vészes:)

szerintem jó ötlet a hasra fektetés és úgy játsz vele

te is fordulj hasra vele szembe, aztán guríts labdát neki, vagy valamilyen kedvenc játékát..esetleg finomságot mutass neki, amit csak akkor tud elérni, ha megfordul...

70. becseiagi (válaszként erre: 63. - Szemmelver)
2009. jún. 26. 16:21
Kicsit ducika, mint a nővére. A kisebbik lányom 4200 grammal született, a fiam 3570 grammal. Én is a súlyára gondolok, meg hogy lustika. A nővére is ezt csinálta.
2009. jún. 26. 16:20

Tényleg nem kéne vicsorogni a másikra... Személy szerint én se vagyok a komp híve, de sógornőm kislánya is gyönyörű és egészséges, pedig ő is abban rodeózott lábujjhegyen. A vélemények eltérőek kell legyenek, különben teljesülne Orvell 1984-e... És én azt nem szeretném...

Egyébként inkább néha egy kis komp, mint tényleg folyton cipelni egy gyereket fájós csuklókkal!!!

68. becseiagi (válaszként erre: 67. - **Rita**)
2009. jún. 26. 16:16

Na jó hagyjuk, mert ez már bunkóság! Ha elolvastad volna, akkor tudnád, hogy:


Ösztönzöm mindennap, nem csak a kompozásban merül ki a mosgása, és a mozgási igénye. Mindent csinál, amit már csinálnia kell, kivéve azt amiről nyitottam ezt a topicot: hasról hátra, hátról hasra fordulás. Nem kell megkövezni azt, aki más taktikákat választ, mint te. Ki vagy hogy megítéld milyen anya vagyok. A másik kettő is kompozott. Sőt a 3,5 lányom most 22 kg. Akkor most az jön hormonzavaros, mert kompozott, vagy mi? Makk egészséges, gyönyörű, csak örökölte a duciságot a családból!

67. **Rita** (válaszként erre: 65. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 16:12

Oké

Akkor azt mondom amit hallani szeretnél :)


Nem kell aggódnod, nem kell arra ösztönöznöd a pici fiad hogy másszon, hogy forgolódjon.Tök jó hogy a mozgása kimerül a nem mondom ki miben való mászkálással

2009. jún. 26. 16:11
És most jöhet a "túl érzékeny vagy" duma, meg a "mi csak segíteni akartunk", "csak le írtuk a véleményünket" szlogen. Az utóbbi hozzászólások már csak a kompról szólnak. ÉS nem tudom ilyenkor hol vannak azok anyukáá, akik szintén használják?! Vagy csak nem merik itt felvállalni?
2009. jún. 26. 16:09
Talán, ha leszállnánk a komp témáról jó volna, mert ez kezd számomra fura lenni, hisz nem csak én vagyok az egyetlen anyuka, aki használja gyermekének a kompot. És már ahogy írtam a 2 lányom is használta, és én nem bántam meg. De ha midennyian elolvasnátok, amiket leírtam a fiamról, és nem csak a komp szón ragadna meg a szemetek, akkor talán többet tudnátok segíteni, nem? Mert láttam kérdeseket leírva, amikre a válaszokat már rég leírtam, csak nem olvasta el az illető.
64. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 62. - **Rita**)
2009. jún. 26. 16:01
Nem tudom, nekem arra sem volt időm, hogy elengedjem benne a gyereket, mert visított.:(
63. szemmelver (válaszként erre: 60. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 16:00

nem duci egy kicsit? mennyivel született?

nem lehet,hogy a súlya miatt?

62. **Rita** (válaszként erre: 59. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 16:00
A kompban én úgy láttam hogy lábujjhegyen mászkálnak. Nem hiszem hogy az meggyorsítaná a járás megtanulását
61. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 58. - **Rita**)
2009. jún. 26. 16:00
Jól tetted! Az enyéim 6,5 hónaposan quattro közlekedtek, alig értem őket utól. Nálunk is csak a helyet foglalta, amíg meg nem szabadultam tőle:D
60. becseiagi (válaszként erre: 54. - Szemmelver)
2009. jún. 26. 15:59
10,5 kg körül lehet most.
59. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 56. - **Rita**)
2009. jún. 26. 15:58
Rossz lesz a tartása, gerincferdülése lesz. Elképzelhető, hogy hamarabb tanul meg járni...de ez nem verseny. A gyerekeim komp nélül egy évesen és 11,5 hónaposan önállóan jártak (igaz, tornával).
58. **Rita** (válaszként erre: 57. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 15:58

Mi nem kaptunk, és eszembe se jutott hogy vegyek.

Tök jól eljátszottak a szönyegre terített pléden

57. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 55. - **Rita**)
2009. jún. 26. 15:57
A nagyszülőktől mi is kaptunk, de szerencsére a lányaim úgy ordítottak benne, mint a sakál. Hála a jó égnek, így nem kellett egy percet sem benne tölteniük.:)
56. **Rita** (válaszként erre: 55. - **Rita**)
2009. jún. 26. 15:56
Biztos kényelmes,meg tetszik a gyereknek, de tuti "ellustúl" tőle a baba
55. **Rita** (válaszként erre: 53. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 15:55
4, 5 hónaposan már kompban ücsörgött a picije
54. szemmelver (válaszként erre: 48. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 15:48
hány kiló a babád?
53. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 41. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 15:47

A komppal csak óvatosan. A baba gerincének nem tesz jót. Fél óránál többet ne legyen benne a pici, ha meg tudod oldani, hogy kivedd, és naponta csak 2x.

A döntés a tiéd, csak tanács volt!:))))

2009. jún. 26. 15:45
Igen, kell aggódnod. Minden mozgásformának van egy határideje tól-ig. Ilyen idős korban már ülnie kellene. A forgás 5 hónapos korban történik. (Dévény tornára jártunk, onnan tudom, anno én is megkérdeztem, mikor mit és meddig kell csinálnia a gyerkőcnek). Egy rokonkislány ilyen idős korban csak úgy ült, ha felültették, úgy gondolták, ráér és nagyon nehezen tudták kikezelni. Minél tovább halasztod, hogy szakemberhez fordulj vele, annál tovább kell kezelni (tornára gondolok). Ortopédián nem tudnak vele semmit kezdeni (tapasztalat), inkább dévényeseknek mutasd meg. Nem lesz semmi probléma!
2009. jún. 26. 15:43

Ha kimarad a mászás, akkor nem marad ki egy mozgásfejlődési lépcsőfok? Nem lesz diszlexiás a gyermekem? Nem. A kúszás és a mászás egyenértékű, mindegy mennyi ideig műveli a baba a mászást, hogy csak 1-2 napig kúszik-e, esetleg a kettő közül valamelyik szinte teljesen kimarad: ha bármelyiket gyakorolja a baba, már elsajátítja azokat a fogásokat, megerősödnek azok az izmai, megtanulja azokat az egyensúlyi helyzeteket, amik az álláshoz és majd később a járáshoz szükségesek.

Tudni kell, hogy a látszólag kimaradt mozgásformák sem maradnak ki teljesen. Ha a kicsi tud kúszni, és elkezd felkapaszkodni, hogy fel tudjon állni, 1-1 alkalommal négykézláb is van, csak éppen ez nem érdekli annyira, ezért szépen visszafekszik a megszokott pózba, tehát ilyenkor is képes a mászásra, csak éppen nem érdekli - ez egyáltalán nem baj.


Mikor forduljunk orvoshoz? Ha a baba 8 hónaposan még semmilyen irányba nem kúszik (körbe-körbe, hátrafelé, előre), kérjük szakember segítségét. Speciális tornával, masszázzsal, babaúszással lehet segíteni neki.


Mit tehetünk otthon?


Ne ültesd sokat megtámasztva (vagy ha már tud, támaszték nélkül), csak amennyit feltétlenül szükséges (pl. evéshez)!

Fektesd sokat hasra!

Játszatok olyan játékokat, amik ösztönzik a mozgásra: pl. 6-7 hónaposan már meg lehet tanítani rá, hogy gurítsa vagy dobja vissza a kislabdát, ezzel kénytelen az egyik kezét elemelni a földről és közben a másikra támaszkodni. Guríthattok kisautót is.

Vegyetek rugós hintát, ebben ugrálva erősödik a lába és fejlődik az egyensúlyérzéke!

Ne tedd bébikompba, mert ez meggátolja abban, hogy magától, segédeszköz nélkül akarjon haladni.

2009. jún. 26. 15:42

"Első látásra jópofának tűnik, hogy a baba, mikor még nem tud járni, beleül (azaz beleültetjük), és megtanulja, hogyan lökje magát a lábával, így viszonylag nagy távolságokat meg tud tenni a lakásban (ne adj' Isten, az utcán). Azt is gondolhatjuk, hogy a függőleges helyzet segít a babának abban, hogy járni megtanuljon.


De miért ellensége ez a baba fejlődésének?


A legegyszerűbb válasz talán ez: mert túl könnyűvé teszi a babáknak a helyváltoztatást. Segítségével anélkül fedezhetik fel környezetüket, elégíthetik ki kíváncsiságukat, hogy egyensúlyérzékük kialakulna, és mozgásfejlődésük eljutna arra a szintre, hogy valóban képesek legyenek függőleges helyzetben megtenni első önálló lépéseiket. Ahhoz, hogy ezt megtehessék, több fejlődési fázison kell, hogy átjussanak (kúszás, mászás, önálló felállás stb.), meg kell erősödnie az izmaiknak. A bébikompban idő előtt olyan testhelyzetbe kényszerülnek, amire még nincsenek felkészülve.


A bébikomppal kapcsolatos kutatások szerint azok a babák, akik kb. 4 hónapos koruktól minden nap egy órát a kompban töltöttek, nem tanultak meg hamarabb járni, mint azok, akik sosem használták ezt az eszközt. Ha ennél többet, napi két és fél órát töltöttek a babák a bébikompban, mozgásfejlődésük késedelmet szenvedett.

49. becseiagi (válaszként erre: 46. - Toprengo)
2009. jún. 26. 15:41
"Ha nem mászik még, akkor nem fog hason közlekedni." - ez így nem teljesen igaz. Ugyanis fekszik a hasán (vagy ül a szőnyegen) és kis idő múlva már 1 m-rel odébb van! A kompnak ehhez semmi köze nincs szerintem! És ő is szereti, mert rohangálhat így a nővérével a folyosón.
48. becseiagi (válaszként erre: 44. - Toprengo)
2009. jún. 26. 15:38

Nem is azért írtam, mert úgy vettem, hoyg elítélsz, csak mind mások vagyunk! Én mind a 3 gyereknél szerettem a kompot, mert önálllóságot ad nekik a lakásban, és erősödnek tőle ülés és állás szempontból. A felettünk lévő anyuka is útálta a kompot, de sokszor megkért hogy vigyázzak a fiára mikor én terhes voltam az én fiammal, és mondtam neki egy idő után, hogy oké vigyázok rá, de akkor fogadja el, hogy belerakom itt nálunk a kompunkba, mert én nem fogom hordozgatni a kezemben a fiát terhesen.


Amúgy meg azért is raktam bele a fiamat 4,5 hónaposan a kompba, mert függőlegesen feltűnően jobban érezte magát és akkor még nem tudott ülni. Mindkét csuklómat műtötték, és hát eléggé érzékeny a súlyokra mindkét kezem -> 4,5 hónaposan kicsit több volt , mint 8 kg.

47. **Rita** (válaszként erre: 42. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 15:35
Mióta használjátok a kompot?
46. Toprengo (válaszként erre: 42. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 15:32
Ha nem mászik még, akkor nem fog hason közlekedni. Tegyél le mellé úgy játékot, hogy forognia kelljen érte. Felejtsd el a kompot szerintem.
45. becseiagi (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 15:32
Ahan, ez jó. Yg már értem, akkor ki is próbálom! ;-) Majd megírom, hogy mi volt!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook