Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? fórum

Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
104. c95c921ae7 (válaszként erre: 103. - Becseiagi)
2009. aug. 25. 06:52
Ez nagyon jó:)
2009. aug. 24. 10:11
10 hónapos múlt a fiam 15.-én: felül, forgolódik, mászik, feláll, kapaszkodva sétálgat. Nagyon szépen fejlődik! Az orvosnak igaza volt, csak várni kellett, mert a saját súlya miatt lassabban kezdett el mozogni. Csak türelmesebbnek kellett volna lennem kicsit! :)
102. becseiagi (válaszként erre: 99. - Sylvia81)
2009. júl. 13. 09:25
Most már alvás közben is forgolódik, hasra teszem le aludni, de hajnalban mikor megébred, akkor vagy az oldalán fekszik már, vagy a hátán. :D
101. gerna (válaszként erre: 98. - Becseiagi)
2009. júl. 8. 05:55
Nagyon jó! a hátról hasra forgatást azért ismételjétek, addig, amíg nem tudja magától. Lehet, hogy pont ez kell neki, hogy "rájöjjön".
100. becseiagi (válaszként erre: 99. - Sylvia81)
2009. júl. 7. 23:02
Köszönöm, kedves vagy. Azon vagyok! :D
2009. júl. 7. 23:01
Gratulálok!!! Akkor most tényleg nyugodj meg, és gyönyörködj!!! :D
2009. júl. 7. 22:59

Jelentem: A kisfiam tegnap előtt de. elkezdett a hasáról átfordulni a hátára, ezt napi többször ismétli. Már csak vissza fele kell rájönnie, hogy mizujs.


Köszönöm azért a bíztatást! Csak türelmesebb kellett volna lennem vele. Rájöhettem volna, hamár a kisebbik lányom is 9 hónaposan kezdett el forogni... :)

97. gerna
2009. jún. 29. 20:53
Kb. ezt vártam. Azért gyógytornásznak megmutathatnád, az nem árt meg.
2009. jún. 29. 17:15

Nos voltunk a gyerekorvosunknál méreckedni, és ezt megkérdezni. 10 kg kereken, és 76 cm hosszú.


Az orvos szerint a kötött csípőnek semmi köze nincs ehhez. Arról van szó, hogy mikor derékig elfordul, akkor a fenekét nehéznek érzi még most. Legyek türelmes, mert ő emlékszik, hogy Andika lányom is 9 hónapos volt, mikor elfordult. Nyugi, csak nehéznek érzi a poóját. Mondta az orvos ezt úgy, hogy ott volt 2 védőnő is. Úgy hogy most várunk, de közben forgatom. :)

95. c95c921ae7 (válaszként erre: 94. - Becseiagi)
2009. jún. 29. 15:26
Lehet..persze, lehet. Csak azt mondom bárminek van köze, ne hagyd hogy így maradjon. Forgasd, kúszasd az ő érdekében. És én végképp nem bunkóságból mondom, de a komp legyen tabu amíg legalább forogni és kúszni nem kezd. ( komp segít a spiccelve járást megerősíteni, ami szintén nem túl jó..ráadásul helyváltozat vele, tehát csökken a motivációja, hogy kúszással érje ezt el)
2009. jún. 29. 08:50

Most jut eszembe, valamit elfelejtettem leírni nektek! A kisfiam kissé kötött csípővel született, ezért terpeszpelenkát javasoltak és csípőtornát. Azt mondták a kórházban, hogy nem szükséges feltétlen terpeszpelenkát venni, ugyanolyan jó, ha 2 db pelenkát adok rá. Így majdnem 3 hónapos koráig dupla pelusoztunk.


Lehet ennek valami köze ahhoz, hogy még nem fordult meg?


Amúgy megnéztem a kisebbik lányom babanaplóját, és ő 9 hónaposan kezdett el forgolódni, de mondjuk neki nagyobb volt a súlya. A lányom akkor 12200 gramm volt, és 74 cm. A fiam 8 hónaposan 10,5 kg, és 76 cm körül van (még nem votunk méreckedni, mert a doki azon a napon nem rendelt, és csak heti egyszer van méreckedésre lehetőség nála, úgy hogy ma megyünk hozzá).

93. **Rita** (válaszként erre: 68. - Becseiagi)
2009. jún. 29. 07:55
Sajnálom, ha bunkóságnak vetted a hozzászólásimat, nem annak szántam
92. c95c921ae7 (válaszként erre: 91. - Gerna)
2009. jún. 28. 16:55
Nem..és szeretik leegyszerűsíteni a dolgot a "lustácska baba" dologgal, ami nagyon felelőtlen kijelentés.
91. gerna
2009. jún. 28. 16:12
Gyerekorvoshoz mennek holnap... hát tisztelet a kivételnek, gyerekorvosok nem szokták ismerni ezt a módszert.
90. gerna (válaszként erre: 89. - C95c921ae7)
2009. jún. 28. 16:12
Hát gondoltam, ma még próbálkoznak a fordulással, holnap meg elmennek mondjuk... a gyógytornászhoz ;-)
89. c95c921ae7 (válaszként erre: 88. - Gerna)
2009. jún. 28. 16:09
Igen, ez a Katona professzor módszerének része. Jobb ha szinte át sem fordítja, csak az oldalánál megállítja, akkor egy kicsit refrlexszerűen kapálózni kell a gyereknek , hogy elmozduljon.(ilyenkor a plédet emeled alatta, úgy gördíted a gyereket) A másik fontos, a kúszás indítás, ezzel egy időben azt is el kellene kezdeni. A hasonfekvő gyereknek a talpát nyomva a tenyerünkkel, reflexszerűen kúszni próbál. A kúszás (és a mászás)segít beérni az agyféltekék közti kapcsolódásnak, együttműködésnek.
88. gerna
2009. jún. 28. 16:03

Ha már fektetés, akkor: tedd a szőnyegre, tegyél alá egy kis pokrócot, vagy mondjuk nagypárnahuzatot. Tegyél mellé egy játékot, olyat, ami érdekli őt. És a pokróc segítségével, a gyerek teljes hosszában fordítsd át, a játék felé. Mondjuk ezt sem egyszer, inkább egymás után többször, mondjuk 10 percen keresztül.

Hasról-hátra, aztán hátról hasra (mert az a nehezebb)

Nem gyorsan fordítod a gyereket! jó lassan, így közben neki is próbálkozni kell.

Naponta mondjuk... 6x10 percig.


Biztos sokan ráismertek: ez a neurohabilitációs tréning része. Ezt csak elsősegélynek írom, jobb ha szakemberhez fordulsz.

2009. jún. 28. 15:26
Igen, több alkalommal kell próbálkozni, nem csupán egyszer.
86. Mandula71 (válaszként erre: 80. - Becseiagi)
2009. jún. 27. 21:31

Azért az első alkalommal nem kell csodát várni. És bár én is azt tanácsoltam, hogy tedd le őt a földre, de nem úgy gondoltam, hogy egy órán keresztül hagyod kiabálni, sírni, üvölteni. Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam/tunk... Inkább naponta többször fektesd őt így le a földre, hol hason, hol háton, pakold körbe játékokkal, de nyugodtan maradj mellette, beszélgess vele, énekelj, bármit. Csak ne kapd fel az első nyekergés után. De azért nem kell 1 órán keresztül hagyni őt. Ha nagyon nyűglődik, inkább vedd fel, vigasztald meg, aztán fél óra múlva újra próbálkozz.

A komp témába nem akarok belemenni, a te döntésed, de én az elkövetkező egy-két hétben hanyagolnám a kompot és az ültetést is. Fektetni kell, ha nem segítesz neki, akkor hamar rá fog jönni, hogy ha el akar érni valamit, akkor fordulnia kell. Azt nem állítom, hogy könnyű menet lesz, biztos nyűgösebb lesz az eddig megszokottól, de véleméynem szerint ha így csinálod, akkor pár nap alatt célt érsz vele.

85. Toprengo (válaszként erre: 84. - Becseiagi)
2009. jún. 27. 09:33

Sziasztok!

Ági, szerintem fogadd meg Milla és Rita tanácsát, amiket leírtak, fontosak minden babának.

Igaz, hogy minden baba külön egyéniség, és másképp fejlődik, de nekünk, anyáknak néha ösztönöznünk kell őket arra ingerekkel, hogy ezt vagy azt a mozgást gyakorolják.

Remélem, megoldódik ez a problémád, és kívánom, hogy nagyon sok örömed teljen szép gyermekeidben!

(Megnéztem a képeidet, nagyon aranyosak a gyermekeid.)

2009. jún. 26. 20:26

Végülis akkora baj nem lehet, mert derékig elfordul oldalra, csak mintha a feneke nehéz lenne, nem fordult tovább. Majd hétfőn megkérdem a dokinkat!


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

83. c95c921ae7 (válaszként erre: 82. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 18:43
Mégis írok ide is. A kisbabák semmit nem nem csinálnak lustaságból. Sajnos néha még a gyerekorvosok is könnyen kimondják ezt a megnyugtató mondatot, de ne higgye el senki. A kisbabák ugyanis nem lusták. Arra vannak beprogramozva, hogy ezerrel próbáljanak meg mindent megismerni, mozogni. A mozgás ebben a korban annyira időben kell, hogy alakuljon, hogy azt sokan nem is hinnék. Nem jó ha valami kimarad. Ne örüljünk annak ha a babánk-bár nem mászik, de helyette feláll pl. A mozgások mind mind hatással vannak az idegrendszer érésére(agy), ha valami kimarad, az agy érésében jelentzkezik probléma. Ami nem akkor fog meglátszani. Lehet, hogy a többi mozgása extra jó lesz-bár ez a ritkább. A probléma majd akkor jelentkezik, mikor az agynak arra a területére lesz kihegyezve az adott helyzet, ami nem tudott rendesen beérni. Pl lehet, hogy csak 3.-os korban, de lehet, hogy már az oviban. A tanulási problémák mindegyike visszavezethető valami ilyen jellegű okra. De..ez kiküszöbölhető, vagy nagy mértékben csökkenthető az időben elkezdett mozgásterápiával, korai fejlesztéssel.
2009. jún. 26. 18:21
No akkor szólok majd a dokinak legközelebb, ha megyünk hétfőn, de csak a biztonság kedvéért, de kihangsúlyoznám: szerintem csak lustaságról van szó. :D
2009. jún. 26. 18:15
Szegény kicsi Manó, sikerült jól megmerényelned... Hát, azért én megnézetném szakorvossal...
80. becseiagi (válaszként erre: 43. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 18:08
Szóval kipróbáltuk. 1 órát feküdt a hátán a szőnyegen, negyed órát kiabált utánam, majd fél órát sírt és kiabált, és aztán még negyed órát üvöltött. De nem fordult hasra.... :(
79. gerna (válaszként erre: 76. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 18:02
Azért ebben a korban 4-5 hónapos mozgásfejlődési elmaradás indokolja, hogy szakemberhez forduljon a kérdező.
78. becseiagi (válaszként erre: 73. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 18:02
Az én kisebb lányom sem ismerte egyáltalán a tápszert, 1 éves koráig szoptattam utána meg kakaózott nem sokkal már. :)
77. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 76. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 18:01

Másfél éves korig határozzák meg azt a határt, amíg egy babának meg kell tanulni járni.:)

A lányom sem beszélt két évesen csak pár szót, azután bölcsibe került, most már le sem lehet lőni. Fél év telt el azóta.

76. Sylvia81 (válaszként erre: 75. - Gerna)
2009. jún. 26. 17:55
Hát, nem tudom... Az én lányom 14 hónaposan indult el. És most, 20 hósan még nem beszél, csak néhány szót mond. De látom, hogy fejlődik. Mivel minden ember különböző, minden gyereknek más a fejlődési üteme... Miután a lányom elkezdett egyedül menni, nem is nagyon ment négykézláb. Csak akkor, ha csibészkedett. Szóval nekünk pl. kimaradt ez az ígyis-úgyis korszak...
75. gerna
2009. jún. 26. 17:33

Összehasonlításként itt az "Egészséges csecsemő fejlődése" cikk linkje:


[link]


Itt megtalálható 2 éves korig, hónapos bontásban az átlagos fejlődésmenet. 8 1/2 hónaposnál, ha még nem forog, az bizony jelentős elmaradás.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook