Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aggódnom kell? A kislányom kb. két hete kihányja a tejet. Ez tejallergia? fórum

Aggódnom kell? A kislányom kb. két hete kihányja a tejet. Ez tejallergia? (tudásbázis kérdés)


9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 7. 14:48
Lehet allergia. Próbálj másfajta tejet adni neki. A lányom 20 hónapos, véletlenül vettem neki 3,5%-os tejet, azóta mást nem iszik.
2009. szept. 7. 13:41

Az én kisfiam is laktózérzékeny, és úgy kezdödtek

a gondok, hogy hányt a tejtöl és zöld volt a széklete. Mára minden ok, francia tejet iszik ami

laktózmentes.

7. 7402d91a49 (válaszként erre: 4. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 7. 13:35

Szia.

A szembe szomszédoméknál ugyanez van.Rebi most múlt 3 éves és napok óta ő is kihányja a tejet.Ők most más gyártó tejével próbálkoznak.Náluk sincs semmi tünet,és a kakaó itt is bent marad.

2009. febr. 7. 14:45
Gyerekoromban, imádtam minden tejterméket, semmi bajom nem volt tölle. Egy tödőgyulladás után ez megváltozott, utána nem tudtam meginni a tejet. Hányingerem volt tölle. De csak a tejtől, 20 évig csak kakaónak, vagy cukorral ittam.
2009. febr. 7. 13:58
Szerintem akkor keress fel egy gasztroenterológust.
2009. febr. 7. 09:34
Van valakinek még ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?
3. Cszsuka (válaszként erre: 2. - Lengyelnehajni)
2009. febr. 7. 06:49

Szia!


Én nem adnék neki a helyedben, nem egy hétig, hanem még sokáig. Valahol olvastam, hogy a szervezet így jelzi, hogy nem kell neki a tej, aztán mégiscsak megkapja, s "beletörődik", később más ételekre jelez majd allergiát, amit nem kap olyan sűrűn, s az ok gyökere kezeletlen marad.

2009. febr. 7. 05:38

A kislányom novemberben volt kettő éves.Kb két hete kezdődött esténként,hogy megitta a tejet,és ki is hányta egyből.Este tejet adok neki általában,reggel meg a tejbe teszek neki nyuszis kakaóport.Reggelente a kakaó nem jött ki belőle.Még cumisüvegből issza a tejet,kakaót,nagyon nem akarja még letenni.

Azt mondta a doki,(telefonon érdeklődtem,mert a rendelőbe nem akartam odavinni az amúgy egészséges gyereket,nehogy valami bacit elkapjon),hogy most egy hétig ne adjak neki semmiféle tejterméket.Viszont a kakaó meg nem jött ki belőle,nincsenek foltok a bőrén.Nincs más tünet,csak hogy kijön belőle a tej.Tegnap este vettem neki bolti kakaót,a dobozán 41% tej van a készültek között.Nem jött ki belőle.Valahogy ezt nem értem.

2009. febr. 7. 05:30
Aggódnom kell?Ez tejallergia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook