Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek hogy értette ezt az orvos? fórum

Szerintetek hogy értette ezt az orvos? (beszélgetős fórum)


15. kszb (válaszként erre: 13. - Jajjj)
2016. máj. 17. 11:07
hát, azt nekem is, aztán a 20. hétre nemet váltott :D Uhogy ennyit arról, h mennyire biztos a 12. héten mondott nem ;)
14. :))))) (válaszként erre: 13. - Jajjj)
2016. máj. 16. 20:07
Jajj az szuper..:-) remelem nekem is latszodik mar szepen addigra
13. jajjj
2016. máj. 16. 20:05
Nekem a nemét is megmondták a 12 hetesen. Már egész baba formája volt.
12. :)))))
2016. máj. 16. 19:49
Az szuper.:-)
11. mmacus (válaszként erre: 10. - :))))))
2016. máj. 16. 19:47
6 hetesen még nem biztos, hogy hallotta, de most már fogja és te is fogod hallani.
10. :)))))
2016. máj. 16. 19:44
Igen.koszonom.igen akkor meg ilyedten higy miet nem sikerul.amugy a szivhangot azt halhatta szerintetek 6-hetissen amikor elosszor voltam a vizsgan?most megyek az ujabb vizsgara 12-hetes terhes vagyok jelenleg.
9. mmacus (válaszként erre: 6. - :))))))
2016. máj. 16. 19:33
Valóban szerencséd volt, hiszen januárban még amiatt indítottál fórumot, hogy miért nem esel teherbe! Problémamentes, boldog babavárást kívánok!
2016. máj. 16. 19:24

Sziasztok! Nekem is hátrahajló méhem van, szerencsére gyorsan ment a teherbeesés is és nem jegyezték meg problémának, hogy a méhem hátrahajló :)

Igaz, nagyon sokat fájdogált/fájdogál a hasam de a pihenés sokat segít és dolgozni is tudtam mellette.

Szóval minden oké :)

Üdv

7. Panna.33 (válaszként erre: 1. - :))))))
2016. máj. 16. 19:20
Úgy értette, hogy attól, hogy hátrahajló a méhed, simán ki tudod hordani a babát, ha amúgy minden rendben.
2016. máj. 16. 18:57
Koszonom.nekem egy honap alatt sikerult teherbe esnem attol hogy hatra hajlo a mehem ezek szerint szerencsem volt.:-)
2016. máj. 16. 18:55

Másolom ezt is:

"Orvosilag tehát semmilyen problémát nem okoz a hátrahajló méh, a teherbe esés azonban nehezebb lehet az érintett hölgyeknek. Ennek oka, hogy a spermiumoknak 1-2 centiméterrel hosszabb utat kell megtennie a szokásosnál.

Terhesség alatt is fájhat a méh, mert a szalagok rövidebbek. Az első 15-20 hétben főleg oldal irányban érezhetnek fájdalmat a várandós nők.

A menstruáció lefutási is kicsit fájdalmasabb lehet egy hátrahajló méhhel rendelkező hölgynek, mert az erek elhelyezkedése is megváltozik, hiszen a menstruációs görcsök oka az erek összehúzódása."

2016. máj. 16. 18:53

"Az egész uterus a hüvely tengelyéhez viszonyítottan előredőlt helyzetben van (anteversio), ezen túlmenően a méhnyak hossztengelyéhez képest a méhtest előrehajlik (anteflexio). Ebből adódik a méh jellegzetes anteverziós-flexiós helyzete, aminek következtében a méh ürege közel a vízszintes síkban helyezkedik el. A méh elhelyezkedése tekintetében is különböző típusokat különböztethetünk meg. A felmérések szerint a nők 20%-nak hátrahajló méhe van."


Vagyis neked hátra felé hajlik, ami elvileg nehezíti a teherbe esést. De nem rendellenességként fogják fel, nem lesz belőle semmi gondod terhesség alatt sem. Ezért mondta a doki. :) Szóval nyugi, minden rendben van. :)

2016. máj. 16. 18:53
"ebbol egy normalis terhesseg lehet"
2016. máj. 16. 18:51
Ahogyan mondta. Minden rendben. Szerintem.
2016. máj. 16. 18:50
Amikor voltam az elso terhessegi orvosi vizsgan akkor a nogyogyaszom meg jegyezte hogy attol hofy hatra hajlo a mehem attol ebbol egy normalis terhesseg lehet.meg jegyzem nem volt szandekomban elvetetni ezt csak o jegyezte meg.csak normalis valaszokat varok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook