Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek, ha valakinek problémája van az egészségével, miért nem az orvosával beszéli meg, miért itt kér tanácsot? fórum

Szerintetek, ha valakinek problémája van az egészségével, miért nem az orvosával beszéli meg, miért itt kér tanácsot? (beszélgetős fórum)


1 2
22. huszka
2009. dec. 3. 15:53
És nem mellesleg, sokan félnek az orvosoktól és nem szívesen járnak oda a sok beteg ember közé! És valóban, a tapasztalat miatt járnak ide!
21. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 20. - Makrai.lilla)
2009. dec. 3. 15:43
milyen alternatív dologra gondolsz?
2009. dec. 3. 15:36
mert az orvosok nem tudnak segiteni,saját tapasztalat és nem ismerik el az alternativ dolgokat.
19. A2880
2009. dec. 3. 15:30
Egy példámmal élve:nagyon fájt hetekig a szemem,azt hittem túl sokat ülök a gép előtt,a körzeti doki vérvételre küldött a véreredményemen a bilirubin szint nagyon magasnak tűnt,fórumozgattam kicsit és már nem ért meglepetésként mikor visszamentem az eredménnyel a dokihoz,mert tudtam,hogy itt epeműtét lesz,meg is erősítette.Szóval az szerintem nem baj,ha összevetjük a fórumokon tapasztalatainkat,nem érezzük bajunkkal egyedül magunkat.
18. spinneli (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. dec. 3. 15:21
tudni kell szelektálni, mondjuk egy szimpla torokfájás vagy fülfájás miatt én belesek a házipatikára és kész.
2009. dec. 3. 15:12
Mert van amikor a tapasztalat a fontos, nem pedig az orvosi 'tudás'!
2009. dec. 3. 15:02

Van, aki nem bízik az orvosában, amit időnként nem is csodálok... De szerencsére az ilyen fórumokon mindig akad egy vagy több ember, aki azt írja, hogy ne itt kérdezősködjön, menjen orvoshoz. Viszont meglévő betegség elviseléséhez, gyógyításához jó dolog olyantól tanácsot kérni, aki ebben szenved vagy szenvedett, mert az sokszor tapasztalatból tud olyan praktikákat, amiket az orvos nem.


Volt fordított dolog is - pár napja egy anyuka kérdezte, mit tegyen a párhónapos gyerekével, aki lehet, hogy szalmonellafertőzéses, de az orvos hazaküldte, hogy nem hinné, hogy az a baj... Felzúdultunk mind, hogy ne hallgasson az orvosra, vigye be a kórházba. Be is vitte: bentfogták, azonnali infúzió, öt nap bentfekvés... szóval, itt jobb volt, hogy rákérdezett.

2009. dec. 3. 14:53
Mert vannak emberek, akik utálnak orvoshoz menni, például én is.....És remélik, hogy megoldódik a problemájuk anélkül is......
14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 11. - Hajnalfény73)
2009. dec. 3. 14:51
attól függ hogy milyen betegség, mert amikor az egyik azt írja pl: "undorító sárgás folyásom van akkor az lehet gomba?"akkor nem hinném hogy a sok sárgás folyású nők tapasztalatát akarja gyűjteni, csak nem mer elmenni a nőgyógyra mert ciki....
2009. dec. 3. 14:50

Az emberek egyik fele aki imád orvoshoz járni az nem fog itt tanácsot kérni.

És van a másik fele aki húzza halasztja az orvoshoz való jutást és csak a legvégsőbb esetben megy hozzá.

12. winny
2009. dec. 3. 14:47
Ez egy nagyon jó kérdés-:)
2009. dec. 3. 14:45

Szerintem a tapasztalatok miatt. Hiszen egyik orvost ezt mondja, a másik azt mondja.


Másrészt amióta időpontot kell kérni, gyakran előfordul több hónapos várakozási idő is, addig is a beteg szeretné valamivel jobbá tenni az állapotát.


Sok orvos ad klassz tanácsot, pl. gyomorfekélyt milyen természetes növényekkel lehet gyógyítani. Lehet hogy a saját orvosa nem mondja el, míg más orvosa igen. Ezzel pedig gyorsítani lehet a gyógyulás idejét.

2009. dec. 3. 14:44
Szerintem meg ha vki már volt olyan helyzetben, mint ő, attól könnyebb elfogadni a véleményt, biztatást, tanácsot. Azért ha kell, úgyis megkérdeznek orvost is..gondolom.
2009. dec. 3. 14:42
Mert hasonló próblémával rendelkező embereket keres, ez egyszerű pszichológia, könnyebb a bajt elviselni.Fél az orvostól...stb...
8. esőcsepp (válaszként erre: 6. - Nicolekeg)
2009. dec. 3. 14:41
:-DD
2009. dec. 3. 14:40
Rengeteg olyan fórum van, ahol kétségbe esetten választ akar kapni tünetei miértjére, adott betegségével kapcsolatos kérdésére. Ezek az emberek nem beszélnek az orvosukkal, vagy nem bíznak bennük?
2009. dec. 3. 14:40
Mert nincs TB-je:DDD
5. emagdi (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2009. dec. 3. 14:40
viszont akkor topikot sem érdemes indítani miatta:)
2009. dec. 3. 14:40
Mert megerősítést akar olvasni....az orvosa meg valószínűleg ellentmondana :PPPP
2009. dec. 3. 14:39
szerintem attól függ, mi a baj, enyhe tünetek stb. ilyenekért én sem mennék el orvoshoz.
2009. dec. 3. 14:39
azt én sem tudom :)
2009. dec. 3. 14:38
Szerintetek, ha valakinek problémája van az egészségével, miért nem az orvosával beszéli meg, miért itt kér tanácsot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook