Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek belehet osztani havi 40000ft-ot gyerek, étel, stb re? fórum

Szerintetek belehet osztani havi 40000ft-ot gyerek, étel, stb re? (tudásbázis kérdés)

162. 1eb84e4bad (válaszként erre: 143. - Marcsix)
2008. aug. 5. 14:53
Itt sorolod a megoldásokat a problémádra, miért nem lépsz, inkább panaszkodsz??
161. 14775640c4 (válaszként erre: 154. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 5. 14:52

na, ez jó:)))

igy hamar letelik. sajna mi 25-re tudtuk csak mert a banknak nem fértünk volna bele egy 20-as futamidőre.

másik ingatlan nem volt igy maradt a 25 év.

de remélhetőleg csökkentünk rakta de majd pár év múlva.

160. 1eb84e4bad (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. aug. 5. 14:50
Akkor add el az autót vehetsz rengeteg ruhát!!!! Valamit valamiért tudod. Nem mindemki teheti meg, hogy mindent megvesz, amire vágyik. Előadtad itt hogy nem tudtok megélni 40ezerből, és kiderül, mindenre futja, csak épp a napi ruhavásárlása nem ... Nézz magadba, ha valamit akarsz, megkaphatod, csak valami másrló kell lemondanod. Megteheted, van miből!!!
159. 14775640c4 (válaszként erre: 155. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 14:49

borzasztó...de a sportnál alább nem adom

ugyanis tudom milyen egészséges, kitartéást ad,és állóképességet..

ez nem mindegy

158. 1eb84e4bad (válaszként erre: 132. - Marcsix)
2008. aug. 5. 14:48
Na most aztán nem értem hogy akkor miért panaszkodsz, gyakorlatilag midnened megvan, csak épp nem nagylábon éltek! Nálad sokkal rosszabb helyzetben is élnek emberek!!! Akiknek nincs autójuk, nem vesznek SOHA üdítőt, a gyereknek jó ha van 1 db játéka stb. Szóval ne panaszkodj kérlek, mert elég visszatetsző...
157. Raistlin Majere (válaszként erre: 154. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 5. 14:44

Jó nektek :-) Hamar elrepül az a 8 év :-)

Édes a picikéd, gratulálok :-)

156. 1eb84e4bad (válaszként erre: 126. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 14:43
Well done! :-)) ahogy Uri Geller mondaná ;-)
155. Raistlin Majere (válaszként erre: 152. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 14:42
Igen ennyi :-( Pedig mi kisvárosban élünk. A barátnőm, aki megyeszékhelyen él azt mondta, hogy náluk 1,5x ennyi.
154. 1eb84e4bad (válaszként erre: 121. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 14:42
Mi 5 millára majdnem 90-et, de csak 8 évig.
153. 1eb84e4bad (válaszként erre: 111. - Marcsix)
2008. aug. 5. 14:39
így van, ki kellene váltani. lakáshitelt nem kaptatok volna erre?
152. 14775640c4 (válaszként erre: 142. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 14:32

már ilyen sok az úszás?4000 havi?anyám....jó lesz felkészülni.

pedig szivem szerint szeretném ha sportolnának a gyeekek,mint ahogy mi sportoltunk.

151. marcsix
2008. aug. 5. 13:42
Na asszem le is lépek erről a forumról, mert nem nekem való. azért jót beszélgettünk. ...
150. marcsix (válaszként erre: 149. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:33
bocsi nem minuszba. hanem most már lassan kijövünk nullára egy hónapra.
149. marcsix
2008. aug. 5. 13:32
Semmi baj nincs. Csak ne az legyen hogy mindenki rám ugrik és ha kijavítom magam , akkor pont arra ugranak amivel kijavítom magam, és ha azt meg kimagyarázom akkor meg pont arra kell ugrani.Van más téma is. én csak azt akartam irni végig, hogy negyvenből még annál kevesebből is megvoltunk, nagyon nagyon nehezen, és nagyon sokat kellett nélkülözni. Nem ettünk napi kétszer, keveset, a gyereknek megvolt a napi kajája, mi meg semmit... és valahogy megoldottuk. Még most nyögjük a szenvedés végét, de már helyrejövünk. Most már lassan minuszba vagyunk. De innen még egy lépcsőfokot, hogy el tudjunk tenni kis pént nem tudom mikor fogunk elérni. télen havi 30.000 forintos gázszámla mellett.Amit nyáron gazdálkodunk ki.
148. marcsix (válaszként erre: 146. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 13:28
Persze, hiszen nem ugy élek mint marci hevesen nyögve nyelem a pénzt, és izzadok érte ugy ahogy a férjem, csak azért hogy a fiam nak és a majdani gyerekemnek meglegyen midene, de mivel sezrettük volna a másikat is.. igy nem mondtam hogy várok még 10 évet, talán addig helyrejövünk anyagilag. És ha nem, akkor majd husz év mulva...elmegy az idő felettem és se kutyám se macskám. Ezt igy nem lehet. És nem bántam meg. Neki is meg lesz mindene... bármi amire szüksége van. Férjemmel most akarunk venni elektoromos motort a picifiunak és mult héten majdnem megvettük, csak azért nem mert hamar kinövi... és igy nem fogjuk megvenni. de mindent amit csak igényel, ami a fejlődéséhez kell mindent megkap.l
147. Raistlin Majere (válaszként erre: 145. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:26

Még egyszer bocs :-( Ne idegeskedj :-)

De egy fórum nem csak arról szólhat, hogy mindenben szépen egyetértünk. Ez szerintem a véleményütköztetések helye is.

146. Raistlin Majere (válaszként erre: 143. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:25
Ne haragudj, látom nagyon a szívedre vetted. Azért is írtam általánosságban.
145. marcsix
2008. aug. 5. 13:23
Egyébként a fiam még oviba beíratom táncolni is. és ha meglesz a másik azt is. ugyhogy nem tudom itt miről beszélgetünk. Most mindenki nekem állt, nem tudom miért rámragadtatok mint a piócák és sziívjátok a vérem, Szarjatok le és idegesítsetek a hülyeségetekkel, akkor inkább nem jövök ide és nem írok. Ennyi. és ezzel lezárom a témát. irjatok. össze kéne kötni titeket az anyósommal azzal boldogan éltnétek ameddig csak akarnátok békében nyugalomban. Én viszont nem szeretnék idegeskedni, mert nem ártok a babámnak. Szeretném megszülni 27 évesen. sziasztok.
144. Raistlin Majere (válaszként erre: 141. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 5. 13:21

Egyetértek. :-)

Sokkal könnyebb azoknak, akiket támogatnak otthonról, de ez nem ér fel azzal a büszkeséggel, ha ránézek a házunkra és tudom, hogy minden egyes téglát, tetőcserepet megfogtam az építkezésnél, minden bútorra mi kerestük meg a rávalót.

Vagy ha elnézem az okos és szép kislányomat és tudom, hogy meg tudom adni neki a lehetőséget egy jobb életre, mint amilyen az én gyerekkorom volt.

143. marcsix (válaszként erre: 136. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 13:20
Szoval ha kiszámolom azért igen ott van a negyvennél, mert éppen csak kiszámoltam mert a férjemmel elkezdtünk gondolkodni, hogy hogyan tovább, meg a második stb. Ugyhog én jobban tudom talán. Igen elkezdtem ilyet irni, mert én is mentem keresztül ilyenen, és ennyiből gazdálkodok nap mint nap, és képzeld csak ha összeadod, nem hiszem hogy meghaladja a 40-et. Elmondom nem az anyós.!!! véletlen sem. nyugdíjra nem is hiszem hogy adnak hitelt. :P igy van ez. kérlek szépen. Csak azért, mert ő kérte hogy jöjjünk ide, meg hogy miért mentünk el tőlük inkább albiba, meg hogy jöjjünk és tud unokázni, és tud nekem is segíteni, meg itt leszünk egymásnak. Na elmondom ebből semmit sem kaptam meg. Hiányzott neki az unoka, de csak addig amig a lánya hat apától hat gyereket nem szült, és ahatodik végre fiu nem lett. Akkor onnantól leszarja a gyerekem fejét és a fia fejét, az enyém meg amugyis. SOha semmit egy kereszbe szalmát nem tett nekem. csak annyit, hogy engedte, azok után,hogy itt könyörgött hogy építsük be a tetőteret, hogy egy szem fiacskája és egy szem fiu unokája itt legyen mellette, és hogy állandóan velük legyen. és végül baszik mindenre szó szerint. Nyalja egy szem kis lányának és a sok unokájának a földszinte a picsáját, és ezzel kimerült az élet. Most meg ment pihenni, mert belefáradt a pesztrálásba, azért ennyi unoka. Ez igy van magának vállalja, csak akkor ezt látnám mindenhol. És az igazság ha nekem könyörög, és megteszem a mit kér, akkor legalább tartaná magát hozzá ő is. De neki nincs irgalom, csak egy lánya van és a lentiek az unokája. De mit magyarázok itt neked, amikor semmi de semmi közöd nincs az egészhez. Nem tudsz semmit. csak jár a kicsi szád. és közben azt hiszed hgoy okos vagy. Én eddig is talpon voltam, és egy gyerekre is tudok figyelni, közben milliószor nagyobb rend és tisztaság van nálam lnap mint nap, és még terhes is vagyok, holott lent négy felnőtt van, eszi a penész a házat, lassan a gyerekeket is, és ha kijönne a gyerekvédelem, akkor biztos el is vinnék innen őket. Mert rodhad a ház, áll a víz a földön, a szonyeg alatt ami rodhad. Bepillantást szerettél volna:???? És én küldtem a jó édes anyukájába a saját anyósomat, hogy nyalja csontig a lánya picsáját, ha idehív, és közben csak azt mondja, hgoy ne örüljek, mert ugysem marad meg a gyerekem, és közben egyfolytában azzal jön, hogy láttam a tv-ben, hogy meghalt a két hetes gyerek, meg milyen rendellenességgel született a másik. stb. És annyit nem jönne fel, hogy az unokáját, egy órácskára levigye, hogy ne a konnektorba nyulkáljon mig a gáztüzhelytől, rohanok, pisilni, és még közben három játékot odébb rakok, felmoso nyéllel a kazemben. Albérletbe nem akartunk maradni, mert ablakon nem dobok ki pézt, évi: 600. ezer forintott, akkor inkább veszek egy házat, de még most sem késő. És a gyerekemnek már irtam hogy mindene megvan. Csak ezekszerint szelektíven olvasol. De semmi baj. Én még ezt is elolvasom. Senki nem nélkülöz semmit. Mert ami kell megvan, csak igen szorosra kell huzni azt a nadrágot. És éltem sokkal szarabbul is. de nem akkor amikor hitelem volt, hanem akkor amikor albiban laktam. hopppááááá
142. Raistlin Majere (válaszként erre: 137. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:18
És arra is gondolni kell, hogy egy gyereket nem csak etetni és ruházni kell, mert vannak egyéb kiadások is. Kislányomnak tölcsérmellkasa van sajnos. (Nem azért mert 30 évesen szültem, hanem mert gyakran volt légúti betegsége és a sok köhögéstől ilyen lett.) A doktornő azt mondta, hogy az egyetlen ellenszer rá az úszás, ezért 4 éves kora óta heti kétszer jár úszni (havi 7000). Vagy az oviban volt lehetőség angolt tanulni (havi 4000). Szóval az ilyen dolgoknak is bele kellene férni elméletileg, hogy a gyerek testi, lelki, szellemi képzése, fejlődése biztosítva legyen.
141. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 140. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 13:17

Szerintem ezt egy cseppet se bánd! Nagyon is hátbaveregetheted magad és a férdjedet is, és elmondhatjátok, hogy ez "szép mulatság, férfimunka volt" :))))


Valószínűleg ez még inkább összekovácsolt benneteket.

Sokat példát vehetnének rólatok!

140. 14775640c4 (válaszként erre: 136. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 13:13
viszont azért ott van hogy egy picit mindig irigyeltem azokat akiknek segitenek. nekünk ez sajna nem adatott meg
139. Raistlin Majere (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:11

Látod minden ember más, és ez így szép. Én biztosan beleőrültem volna, ha egyfolytában 6 évet itthon kell maradnom. (Ezért most biztosan megköveznek páran :-) )

Gyönyörű volt a kislányommal eltöltött 3 év itthon, de nagyon jó volt visszajönni dolgozni, kicsit más dimenzióban létezni, más problémákkal foglalkozni. És most kezdem el érezni azt, hogy jó lenne még egy kis emberke, akivel ismét otthon maradok majd, igaz nem biztos, hogy három évig csak kettőig. De ez még a jövő zenéje.

138. 14775640c4 (válaszként erre: 136. - Raistlin Majere)
2008. aug. 5. 13:10

:)))

és most sajna megint egyet kell értenem.ez igy abszolute igaz

137. marcsix (válaszként erre: 135. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 13:09
Az az is tény, hogy ne azért ne szüljön, mert nem áll ugy anyagilag, a gyerekéért mindent megfog tenni az ember, a gyerekének mindent meg fog adni az ember. Ne azért ne szüljön, mert nem áll jol anyagilag, mert nagyon sokáig valószínű nem is fog, hacsak nem nyer a lotton ötöst, vagy ha csak nem 1 milla a havi fizuja, de akkor meg miért ne szülne most. Azért ne szüljön mert nem akar anya lenni, vagy nincs még készen rá. Vagy mert nem tudna felnevelni egy gyereket, vagy mert nincs meg a megfelelő férfi apa jelölt. Szoval erről csak ennyit. Nem kell vitázni, én inkább hagyo. Csak az nem tetszi, hogy hirtelen mindenki rám szállt. MÁrpedig tunagy oka nincs senkinek sem, hiszen ugyanugy élek mint egy csomo átlagos ember, hétkoznapi életet. nem pedig mint az itteni, vagy ismeretlen gazdagok. Mert nem vagoyk gazdag, de nem szégyellem, mert pénzen nem lehet családot, gyereket venni. Viszont gyerek és család mellett lehet dolgozni és pénzt keresni. És nem fogom kockáztatni a gyerek és saját életemet csak azért mert nem óhajtok szülni, mert karrierista vagyok, vagy éppen na most ezt nemfolytatom. Szóval 30 felett már van rizikó. Én meg hülye létemre most is ugy félek mint valami harmincéves, aki egyébként nem fél, mert neki meg az a terméseztes, és utána esetleg meglepődik, ha ilyen olyan baj történik, vagy komplikácó, bár ez nem attól függ konkrétan hogy harmint felett van. De a lényeg, én nem szeretnék senkit sem bántani, ez idáig még meg sem próbáltam, csak annyit kérek, hogy ne kérdőjelezze meg senki sem azt, hgoy én miért szülök és miért nem. A lényeg, hogy én tudom és másra nem tartozik csak a férjemre. Senki de senki másra sem, még a gyerekemre sem. ugyhogy tartsátok tiszteletben az ember magánéletét, és ne turjatok legközelebb bele. Köszönettel és a viszont látásra.
136. Raistlin Majere (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. aug. 5. 13:05

Senki sem ítél el, de éppen Te panaszkodtál 3-4 oldallal odébb, hogy milyen nehéz is nektek. Senki nem mondta, hogy ne legyen gyereked, de ezt a dolgot lehet időzíteni és tervezni. Amit így leírtál, abból kitűnik, hogy azért nem 40 ezerből éltek havonta és végül is ez volt az alapkérdés, hogy ki lehet-e jönni havi 40-ből.

A másik, azon is te háborogtál, hogy az anyósod nem segít semmit. Akkor, hogy is van ez, ki vette fel a hitelt, ha nem ti? Csak nem az a csúnya anyós? És miért is várod el, hogy az anyósod segítsen benneteket? Az ember nem a szüleinek, anyósának vállalja a gyereket, hanem magának. nem várhatja el senki, hogy a saját felelőtlen döntésének az eredményeit más finanszírozza. (Nem rád gondolok, hanem teljesen általánosságban mondom.)

Ha én felveszek egy hitelt pl autóra, akkor nem a gyerek ruházásának vagy etetése kárára teszem ezt, hanem mert ki tudok szorítani a megszokott életszínvonal mellett ennyi plusz pénzt.

135. 14775640c4 (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. aug. 5. 12:57

hát nem tudom ezzel azért vitatkoznék. a jakupcsek topicban volt már róla szó és ott kiveséztük eléggé, hogy nem biztos hogy az a jobb ha 20 évesen szülsz. ugyanugy meghalhatsz 40 évesen sőt előbb is.

persze mndenki akkor szül amikor akar. én 30 felett voltam, és nem bántam meg. érettebb lettem. de tény hogy ne azért szüljön valaki fiatalon hogy nehogy kiöregedjen az anyaszerepből, vagy elhulljanak mellőle a nagyik..

134. dee7182d35 (válaszként erre: 133. - Marcsix)
2008. aug. 5. 12:23
Nóóóóóóó!Ne húzd fel magad!:)Én nem ítéllek el!Lehet egyedül vagyok,de az is számít nem?
133. marcsix
2008. aug. 5. 12:18
Ja és ezerszer is jobban élnénk, ha nem lenne tévénk, dvd-nk. ha nem nyomtatót vettünk volna, és olajsütőt, ha nem lenne számítógépünk, és nem lenne internet és kábeltévé, ha nem lenne számlás előfizetésünk, csak kártyás egy db készülékünk. és nem is hivnánk senkit. Élhet az ember remeteként is. De szerintem nekünk nincs rá szükség. Mert ha odáig fajul a dolog, legrosszabb esetben eladjuk a kocsit. És ottvan 600e forint. Ezek mind csak említés képpen, mert én kerültem nagyon terítékre, és nekem már kezd nem tetszeni a dolog hogy mindenki ezzel foglalkozik, és nem azzal hgoy segítsen, hanem hogy minek a gyerek. Nézzétek, én senkivel sem személyeskedtem, és nem mondtam, hogy minek szült ez vagy az, de ugy érzem, hogy nekem csak egy gyerekem van, egyenlőre, és nagyon sok olyannal találkoztam, akinek három négy is van és negyed olyan jól nem megy mint nekünk, mert a provinál van hitelük de nem egy hanem három is. és azt hetente nyögik, ami nem 10e. forint hetente ha nem joval tobb. És bocsássa meg a világ, hogy bevállaltunk a férjemmel mégegy gyereket, de az igazság az, hogy ha lehetett volna már egy éve kettő lenne, csak valahogy nem jött össze. :))) De nem bánom, csak annyi, hogy igy hat évig vagyok itthon. De a lényeg az, hogy lesz két szeretni való gyerekem, és mellé 50 évesen már unokájok javában. :)) És nagyon szép, mert az én gyerekem még a három dédi is babusgatja. :))És nem az lesz, hogy azt mondom, hogy már mamádék sem élnek meg papádék sem és örülj hogy az apa még itt van köztünk, pedig még csak 13 éves vagy..na de mindegy...:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook