Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek belehet osztani havi 40000ft-ot gyerek, étel, stb re? fórum

Szerintetek belehet osztani havi 40000ft-ot gyerek, étel, stb re? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
252. 372f7e7275 (válaszként erre: 251. - F9a0a36712)
2008. szept. 21. 12:35
én is rég nem is tudom miért csak eszembe jutott:))hétvégi reggelire is szerettük a krumplit sütve mellé parizelt sütve és virslit karikákban megsütve:)esetleg még tükörtojást mellé:)
251. f9a0a36712 (válaszként erre: 250. - 372f7e7275)
2008. szept. 21. 12:29
De rég ettem rántott párizsit! Pedig gyerekkorunkban csinálta anyám......:-)
2008. szept. 21. 12:20
Mondjuk egy borsófőzelék mellé a párizsi rántva is finom,egy olcsóbb fajta is talán mert jól megsütve,a panirt füszerezve finommá varászolható.
2008. szept. 21. 12:19
Makaróni vagy spagetti finom nagykonzerves darált húsbol is...irták többen hogy kutyának sem adnák oda...nos az olcsó parizelt,olcsóvirslit én sem szeretem,de a darált vagy löncshúst ki hogy nevezi,finoman füszerezve,makaróniszósszal(por alaku,lidlben van egy fini fajta 99ftért) nagyon szeretjük mind.
2008. szept. 21. 12:16
Mi a paprikás krumplit magába vagy kolbásszal vagy virslivel nagyon szeretjük mind.Nálunk kedvenc még apirított tészta leves,ha van akkor esetleg kolbászt lehet abba is rakni de anélkül is,esetleg a tarhonyaleves ilyen módon,tarhonyáslecsó....ezek nem túl drága kaják és mi szeretjük nagyon,a gyerekeink is.
2008. szept. 21. 12:11
Ha írnátok esetleg 1000 Ft alatti ételeket 4 személyre, azt megköszönnénk szerintem egy páran. Én biztos!! Már megszoktam, hogy kreatívnak kell lennem, de mindig van mit tanulni! Nálunk ilyenek a menő ételek: töltött paprika (belecsalva szójagranulátum), lángos, spagetti, főzelék-fasírt, kelt tészták, leves-süti.
246. f9a0a36712 (válaszként erre: 245. - Sesz)
2008. szept. 21. 12:08

Na, ezt a sárga címkést eddig nem is figyeltem! Gondolom, közel van a lejárathoz, azért ennyi....

Megkeresem neked a kenyeres linket, onnan vadásztam. De van egy lisztkeverék, most nincs itthon, ahhoz csak vizet kell adni, meg összegyúrni. 180-190 Ft 1 kg és 1,3-1,4 kg kenyér lesz belőle és baromi finom! ....és tömör, és illatos, és egy hétig is eláll.:-)

Ma rakott kel lesz.:-)

245. sesz
2008. szept. 21. 06:58
Szia Ágica!Nem tudom merre laksz van e felétek tesco?Én nem nagyon szeretem de elkell járnom oda mert a sárgacimkés húsokra hajtok mindig.Ha van mindig veszek pár darabot,mert csak 200-300ft és sok mindent lehet belőle csinálni.Érdekelne a kenyeret hogyan csinálod?Hát én most gyeden vagyok,régen kereskedő voltam oda már nem tudok visszamenni,hogy mi lesz majd fogalmam sincs.
244. f9a0a36712 (válaszként erre: 243. - Sesz)
2008. szept. 21. 00:02

Szerintem senkinek sem jó ez az állapot, csak vacak így kimondani. Nálunk is egyre többet van tészta, a húst meg lesem, hol akciós. Abból is általában szójával turbózott darált húsos kaja van, mert az csak 175 Ft és felesben keverem a hússal. Sokszor van rakott étel, lasagne, nyáron minden héten tökfőzelék volt a menü, anyunál termett. Rántott patiszon is volt minden héten, azt is ültettünk nála. Én mostanában sütöm a kenyeret, mert a bolti már másnap ehetetlen. Persze sütőben, nem géppel. Mostanra már a könyökünkön jön ki, de a joghurtot én csináltam, oltogattam a tejet minden harmadnap.


Ha valaki esetleg nem bejelentve dolgozik, 3 havonta lekérheti az önkormányzattól az átmeneti segélyt. Persze elég kemény feltételei vannak, de odaadják.

243. sesz
2008. szept. 20. 13:04
Örülök hogy mindenkinek jó,mert már egy hónapja senki sem írt.
242. pemete
2008. aug. 18. 15:50
Én is próbálok mindenkitől egy-két trükköt ellesni, de sokszor nehéz! Örülök hogy tudtál a kutyusnak jó helyet találni, én nem biztos hogy találnék az enyémnek olyan gazdit, mint amilyen én vagyok. Sajnos ezeket a fajtákat sokan nem arra "használják" amira kéne, úgyhogy én nagyon nem szívesen adnám ki a kezeim közül. Pláne hogy enniyt foglalkoztam vele, és kutyasuliba jártunk, meg minden! De szerencsére jó kutya, imádja a gyereket, vigyáz ránk és ha arról van szó kicsit sértődötten, de megeszi a házikosztot is:)
241. sesz (válaszként erre: 240. - Pemete)
2008. aug. 18. 15:45
Szia! Tudom hogy mennyire lehet szeretni a kutyát.Nekem ez a második ebem volt.Első is szuka volt kiivartalanitatam mert ahol lakom ott nagyon sok a kutya,beteg lett még több pénzembe került.Orvosról orvosra hortam meghalt.Második is szuka volt már nem mertem megkockáztatni a mütétet megint sokba került volna inkább elajándékoztam.Még mindig sajnálom tudom nem volt szép tölem de nem az utcéra tettem ki hanem egy boldog családba került,mentségemre.Igazad van mindig van valahogy!Anyukám szokta mondani "ott sirsz majd ahol senki sem lát" milyen igaza volt meg "megtudod ha én nem leszek" próbálok uralkodni magamon és mindent jól csinálni és tőletek sokat tanulni!!
240. pemete (válaszként erre: 239. - Sesz)
2008. aug. 18. 14:36

Szia! Nekünk egy 17 éves seatunk van, de imádom! A kutyától meg csak akkor vagyok hajlandó megszabadulni, ha nem jön ki a gyerekkel. Nekem a kutya volt életem vágya és azt nem hagyom!!! Ha a gyereknek megveszek mindent, és tudom hogy lesz neki egész hónapban, akkor a kutya is minden nap kap kutyakonzervet, lehet hogy a legolcsóbbat, de magkapja, mégha én nem is eszek húst, akkor is!

Nekem nagyon fontos az eb. De szerencsére azért beosztással meg lehet élni, néha veszek inkább a kutynak is tesco virslit egy nagy csomag kerül kb 300 forintba és abból szoktam neki főzni, mert azt a virslit azért nem enném meg...

De ebben a hónapban dőzsöltem!!! Vettem magamnak egy edzőcipőt, mert ami volt megadta magát. De nincs rá egy szavam se, 4 évig bírta! Ha ez az új is kibír annyit akkor megérte az árát.

Sőt most még a lakásra is költöttünk, de annak az árát anyósomtól kaptuk, jó nem teljesen, mert ki kellett pótolni, de majd valahogy túléljük.

Az a jó, hogy én sosem esek kétségbe, mindig tudok a legnagyobb nyomoromon is nevetni. Meg különben is olyan még nem volt hogy sehogy ne lett volna:) Fő a pozitív gondolkodás, és akkor mindjárt könnyebb az élet!

239. sesz
2008. aug. 18. 14:02
Elöttem szólókhoz!Hát én is elvagyok adosodva elég rendessen hónap végén csomó minusz,ami mindig fizetésből megy vissza és már megint nincs semmi lové.Anyukám 2 éve meghalt,Ő segítene bizti.Anyosom ránk sem hederít,van autónk 14 éves lada,állandóan /szar/,kutya :miútán haza mentem Botival a kórházból elajándékoztam,pedig fajtatiszta németjuhász volt drága az étel az meg tud zabálni,sirtam is érte eleget.Hát ruhát nem is tudom mikor vettem,szerencsére a piacozásbol van egy csomó,de jelen pill nem jönnek rám még van rajtam 7kg.
2008. aug. 18. 13:36
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk.Minden hónapban kölcsön kell kérni és már több tízezerrel tartozunk.Ha van valakinek egy jó és igaz munkalehetőssége írjon.
237. pemete (válaszként erre: 55. - Sesz)
2008. aug. 18. 13:18

Szia! Nekünk sincs több sajna, én is próbálok innen ötleteket meríteni, de hiába írom össze a kiadásokat, hiába próbálom beosztani, sohasem sikerül! Jó nekünk van autónk, mert anno mikor még a párom anyukájánál laktunk vettünk hitelre egy suzukit, amit úgy gondoltunk hogy megengedhetjük. Azt azóta összetörtem, és ki kellett fizetni a banknak, úgyhogy vettünk fel másik hitelt, plusz a lakás! Na szóval nem panaszkodok! Én úgy szoktam próbálkozni, hogy hónap elején fogom az összes csekkemet, kiszámolom, feladom, és akkor látom mennyi marad. Ezt le szoktam osztani napokra (és olyankor mindig elkeseredek), és elmegyünk bevásárolni, ami kell. Megpróbálok előre venni elég krumplit, tésztát, a gyereknek kaját, meg a kutyának (micsoda luxus mi? kutya!!!), ilyesmik. Aztán hónap közben már csak kenyeret meg ilyeneket kell venni. Persze a gyereknek nem tudok annyi kaját venni egyszerre, meg nem is akarok, hogy elég legyen egész hónapban, úgyhogy azt hetnete veszek.

Mi a saját kajánkat úgy oldjuk meg, hogy a párom heti 2-3 szor tud enni a munkahelyén, amikor nem akkor szendvicset eszik, én meg lekváros kenyér, vagy szoktam venni olcsó mogyorókrémet és azt eszem napi 3szor, abban jó sok a cukor:) Amúgy meg hétvégén anyukáméknál eszünk , ezzel is spórolunk, a párom anyukája meg szokott havi 10-15 ezret besegíteni a rezsibe. Ha nem segítene nem is tudnánk fizetni. Szóval nálunk ennyi a titok, a szülőknél kajálni, hétköznap meg csak energiatakarékosan:p

Remélem segítettem valamit!

236. Dolorex (válaszként erre: 235. - Sesz)
2008. aug. 18. 12:20

Szia!


Örülök, hogy jobbra fordult a sorotok, most kezdtem el olvasgatni a hozzászólásokat.

Mi 2 gyereket nevelünk 40000-ből.

Ebből 12000 a pelenka, vagyis 28000-ből élünk.

Heti menüt készítek, csak annyit főzök, amennyit megeszünk, vagy pedig sokat és lefagyasztom (ha nagyon kedvelik a kaját).

A heti menüt is a legegyszerűbb, legváltozatosabb kajákból állítom össze pl. paprikás krumpliból ha másnapra marad és már senki se kéri, csinálok belőle krumplis tésztát, így megint lett 2,5 adag kaja. A fiam (20 hónapos), napi egyszer kap 1/4 gyerekpluszból készült üdítőt, mindennap meleg kaját és gyümölcsöt is eszik. (Azért szoktam sütni is havonta 2*). A kicsi lányom most 5 hónapos, nála még csak a gyümölcspróba van.

Mi is hónapról hónapra élünk, de a remény hal meg utoljára... Nekem már gyomorhurutom lett a sok idegtől a rezsit illetően, mindig csúszunk valamivel, de ha befizetném akkor abszolút nem lenne pénzünk. Szörnyű az egész...

235. sesz
2008. aug. 18. 08:31
De azért örömmel irom jobbra fordult sorsom, több marad mint 40000ft-többi titok,de azért nem zsiros kenyeret ettem!
234. 14775640c4 (válaszként erre: 233. - Sesz)
2008. aug. 18. 07:52

viszont az boztos hogy nagyon szomorú a mai világban hogy egy ilyen fórum nyitásra egyáltalán szükség van.

annyira jó lenne ha az emberekben soha fel sem merülne hogy 40 vagy akár 50 ezerből hogy lehet megélni.sajna ez az ország szégyene, és nem az emberé:((

233. sesz
2008. aug. 18. 07:28
Persze igazad is van,néha én is többet elárulok magamról de azért nem ennyit és jól türőm a kritikát is,szeretek mindenki véleményét meghallgatni mindenből lehet tanulni is,őneki is inkább lekellett volna szürni dolgokat mint megsértödni és elmenni!!.
232. 14775640c4 (válaszként erre: 229. - Sesz)
2008. aug. 17. 09:11

bárhogy is van. nem szabad ennyire kiadnia magát.

nem lehet tudni.

mert ha az illető esetleg kicsit jobban a szivére veszi a dolgokat akor rosszul is eshet a negatív kritika.és bizony ha az ember nagyon belemegy a magánélete kiírásába akkor előfordulhat hogy nem mindig talál együttérzőkre.pont azért mert mindenki más. van aki szeret panaszkodni van aki meg lenézi vagy nem tetszését fejezi ki ha más panaszkodik.

marcsix csak azért volt furcsa mert sok mindenben ellentmondásos volt nekem.néha ugy éreztm nehéz neki, néha meg rácáfolt arra hogy mégsem. ez volt a baj

231. 1eb84e4bad (válaszként erre: 229. - Sesz)
2008. aug. 16. 20:52
na igen, de utólag ne csodálkozzon. szerintem.
230. supin (válaszként erre: 226. - Sesz)
2008. aug. 16. 11:25
Így igaz! Nehéz az élet,legalább is a bérből élőknek!!
229. sesz (válaszként erre: 228. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 16. 11:06
Lehet nincs kivel megosztani a gondjait,és itt talán talál valakit aki meghallgatja!Mindenki más!
228. 1eb84e4bad (válaszként erre: 226. - Sesz)
2008. aug. 15. 18:16
Szerintem inkább butaság, mint tiszteletre méltó dolog, ha valaki egy nyilvános portálon mindent leír magáról.
2008. aug. 14. 17:28
Az igaz, hogy nem könnyű az élet. De az is igaz, hogy van aki igazi ÖNSORSRONTÓ.
226. sesz
2008. aug. 14. 16:03
Sziasztok! Sesz vagyok a kérdés feltevöje!Bocsánat hogy eddig nem szóltam a témához,de az olcsó alkatrészekből összerakott gépem bedöglött,és ma lett kész./hogy meddig birja?/ Na alig birtam elolvasni ezt a rengeteg hozzászólást.Sajnálom hogy marcsix kilépett,sok közös dolog van az életünkben,igaz én nem várok 2-ik gyermeket,hiszen 1éve szültem 36 évesen.Tudtunk volna miröl csevegni.Talán most kicsit változik életünkben 1-2dolog és egy kicsit könnyebb lesz a megélhetésünk,de mindenkinek várom a gondolatát,persze egymás megbántása nélkül.Az elején én is sok mindent leirtam magamról,igaz nem annyit mint marcsix,visszalehet olvasni.Tisztelem marcsixot mert igy kimer tálalni,és ha valaki visszaolvasa egyben az egészet rálehet jönni mennyire igaza van.Nehéz az élet ennyi!!
225. 778a651802 (válaszként erre: 224. - 14775640c4)
2008. aug. 9. 14:33
NEm aggódom:)Oké:)
224. 14775640c4 (válaszként erre: 223. - 778a651802)
2008. aug. 9. 13:54
nem azért nem viszem vízbe, hanem mert kicsik még egy balatonhoz.de nem kell aggódni járni fognak úszni ot megtanulnak és akkor én is nyugodt szívvel engedem őket a vízbe, de a balaton egyelőre kilőve. anyagi megfontolásból.
223. 778a651802 (válaszként erre: 222. - 14775640c4)
2008. aug. 9. 13:51
Hogy tanuljanak meg uszni,ha nem viszed vizbe mert félsz a fulladás veszélyétől?:)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook