Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell beosztani 60.000-et úgy, hogy egy családnak elég legyen egy hónapra 2 gyerekkel? fórum

Hogyan kell beosztani 60.000-et úgy, hogy egy családnak elég legyen egy hónapra 2 gyerekkel? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 27. 18:58
Miért nem költöztök el Miskolcról egy olyan helyre, ahol esetlet több esély van munkára. Pl. Budapest.
19. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Anna 84)
2013. máj. 27. 13:54

Mármint mindig közbejön valami, az kb. mennyiért?


Meg tudnád oldani úgy, hogy a 60-ból félreteszel 10-et, az ilyen közbejön valami-re, és a maradékot osztanád be? Így meglesz a sikerélmény, hogy nem mentél túl a 60-on, de ha tényleg valami olyan dolog, amit nem hagyhatsz ki, a 10-ből valahogy csak tudnád fedezni odafigyeléssel. Nekem ilyenek a váratlan osztálypénz és társai.


És nekem van egy ilyen kajalistám, ahova ár szerint gyűjtöm a recepteket. Így tudom kisakkozni a heti kajapénzt is, pl. neked, ha most 50ezerből indulok ki, akkor napi 1600Ft jutna. Ezt szét kell bontanod reggeli, vacsi, ebédre.


A reggeli általában fix dolog, amit megszoktatok, és ennek nagyjából tudod az árát, ami marad, azt az összeget célba venni, pl. 1300. Milyen kaják jutnak eszedbe amit 1300-ból ki tudsz hozni 4főre?


Szükség lehet ennél is kevesebből kihozhatókra, ha ebédet is otthon esztek és nincs menza. Találtam egyszer egy linket, azt hiszem a nosalty-n, ahol szintén ár szerint vannak felsorolva a komplett ételek. Ha az árak változnak is, hozzávetőlegesen meg tudod állapítani, mi mennyi egy adott évszakban:)


Ezek után annyi a dolgod, hogy előrevetíted a hetet, és ha nem fogy el minden, annál jobb, lehet csúsztatni a következő napra.

18. 325b42d966 (válaszként erre: 17. - Dodi44)
2013. máj. 27. 11:13
ezek tényleg jó tippek egyet.kettőt én is kipróbálok.
17. Dodi44
2013. máj. 27. 07:42

Pl. ha alap anyagot veszel, es azokbol csinalsz elelmiszereket, pl. liszt, piacon egy oraval a zaras elott vasarolj, az arak lejjebb mennek, mert nem akarjak hazavinni a dolgaikat, neha van masnapos kenyer is felaron a sutodek direkt boltjukban, stb... Szezon dolgokat a szezon kozepen vagy a vege fele, fele aron vehetok. Egy fej kaposztabol sok kaposztas kockat, krumplibol grenadir marsot, vagyis krumplis tesztat, prezlis tesztat [szaraz kenyeret osszedaralom prezlinek], lekvaros makaronit, [barack szezon vegi magam eltett sargabarack lekvarbol], igaz, en tesztas vagyok... sok fozeleket is lehet csinalni olcson, edesanyamtol tanultam, kirantom a parizer szeleteket a fozelekek melle.

Krumli, teszta, borso, zoldbab leveseket harom vekony karika fustolt kolbi ugy meg izesiti!

Sutom magamnak a kenyeret, pogacsat, langost, turos, lekvaros buktat. Gyurom a tesztat, nyujtom, felvagom, szaritom, stb. Nagyobb kimosott savanyu uborkas szagtalanitott uvegekben tartom (egyszerre csinalok nagyobb adag tesztat, amikor olcson tudok tojast venni [25ft].

Ha van "Nagybani" piac elerheto tavolsagban, ott is igen jo aron lehet venni a termeloktol, pl hagymat, krumplit, sargarepat, zoldseget (homokban kis vodrokben tarolhato mindketto). Segits Magadon, az Isten is megsegit!

Egy segito kezet, mindig talalsz a karod vegen.

2013. máj. 26. 21:19

Nincs segítséged, aki elvan a gyerekekkel délután / éjszaka? Úgy értem, ha reggeli műszak, mehet bölcsibe, ha délutáni vagy éjjeli, apa / nagyszülő vigyáz rá.. Mert ha kevés a pénzed, tényleg csak munkával lehet többet szerezni...


Más alkalmi munka? Hirdettél neten?


Turiba ruhákat olcsón venni, teszveszre feltenni? Varrni, kézimunkázni, tanítani, gyerekekre vigyázni?


Ha amúgy is bérház, nem tudnátok költözni, pl. Bp-re? Sokkal több a munkalehetőség...

2013. máj. 26. 20:42

Kaptam jó válaszokat. Köszönöm. Az a helyzet h bérhában lakom így kert és állat tartás elég bajos lenne. Albi ugyhogy nincs lakásunk. Nem tudunk váltani. Miskolcon lakom, nem tom mond e ez valamit. /borsod/ Ezt csak azért mondom mert a munkanélküliség központja. :)


Melót keresek de két gyerek mellett nem vesznek fel sehova pályakezdőként. Még takarítónak sem kellek. 3 műszakhoz meg még kicsi a lányom. 10 hónapos. Ez van.


Ha tudtok segíteni elfogadom. :)

14. Roza78 (válaszként erre: 13. - SzánI.)
2013. máj. 24. 19:01
azt irta a szamlak kifizetese utan marad havi 60000
2013. máj. 24. 18:54
Havi 60.000??? A minimálbér is nettó 65000 Ft + a gyerekek után a családi pótlék 26.600.
12. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Anna 84)
2013. máj. 24. 13:00

az a baj, hogy nem tudom van-e kerted, mert még ilyenkor sem késő vetni zöldbabot, borsót, de palántázni is lehet, csak hely kérdése.

énkb. ennyiből úgy jövök ki, hogy félreteszek havi 7000-et ruhára a gyerekeknek, 20000 a nagybevásárlás, mondjuk húst nem kell vennem, sem zöldséget, a többit szétosztom a többi időre, amíg újra pénz áll a házhoz, hetekre lebontva.

2013. máj. 24. 12:57

Ez édes kevés, sajnos ebből csak egyhangúan lehet táplálkozni.

Tészta (2 tojásos), rizs, leakciózott felvágottak, rántott leveles és társai...

Ha esetleg volna ismerősötök, akiknek több gyümölcsük terem, mint amennyit megesznek, akár szedd magad akcióban is...

2013. máj. 24. 12:32
Szerintem ételre is kevés ennyi.Lehet én nem tudom beosztani,de a napi kenyér ,tej,vaj ,felvágott,plusz az ebéd ,hát nekem nem menne.Én is hónap végén már nagyon gondolkozom mit főzzek ,mi öten vagyunk,de több pénzből.Szívesen olvasom én is az ötleteket!
2013. máj. 24. 12:29

kajára, ruhára, esetleg ajándékra stb. ÚGy h a rezsi már ki van fizetve és a számlák is. De kaja legyen eg. hónapra. Beleférje a ruházkodás és gyerekeknek valami.

Sehogy nem sikerült még eddig.


De az is jó ha tudtok alkalmi melót miskolcon. (takarítás is jöhet)

2013. máj. 24. 12:28
ebben benne van a rezsi is? mert akkor sehogy.
2013. máj. 24. 12:25
Finom kaják ,egyszerűen itt találsz jó tippeket kajára,spórolásra
2013. máj. 24. 12:25
sziasztok!menyi számlát fizetsz? ezt vond ki, és a maradékot be osztod kajára,bár ha napi ezresed marad kajára az sem sok,ruházatra meg más egyébre nem is futja :(
2013. máj. 24. 12:25
Hát, ez a kérdés nagyon jó, őszintén kíváncsi vagyok, hogy érkezik-e rá használható válasz... Már a havi kötelező fizetendőkre sem elég ennyi pénz, és akkor még nem ettél/ittál/ruházkodtál.
2013. máj. 24. 12:24

Mire elég?

Kajára, rezsire, játékra?

2013. máj. 24. 12:23

már próbáltam minden megoldást. Nagy és kis bevásárlás, elrakni pénzt de mindig közbejön valami. Ha valakinek lenne jó ötlete erre légyszi irjatok.

Anna

2013. máj. 24. 12:22
azt hiszem erre senki nem fog tudni válaszolni.
2013. máj. 24. 12:21
Hogyan kell beosztani 60.000-et úgy hogy egy családnak elég legyen egy hónapra 2 gyerekkel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook