Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek a vadászat nőknek való sportág? fórum

Szerintetek a vadászat nőknek való sportág? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
182. unom
2016. dec. 17. 18:39
A vadászat nem sport, ugyanis a sportban mind a két fél tudja, hogy elkezdődött a mérkőzés.
2016. dec. 17. 18:38
Senkinek sem való.
2016. dec. 17. 18:30
Szerintem pszichopatáknak való.
2011. febr. 15. 13:27
Akik élvezetből teszik azokat én is elítélem, de ne felejtsük el, hogy a csirke a táplálékunk és nem a társunk!
178. mellina70 (válaszként erre: 176. - B94dcb0b82)
2011. febr. 15. 13:26
Nem mindegy, hogy puszta élvezetből tesszük vagy megélhetésből.
2011. febr. 15. 13:25
Egyébként meg különbséget kéne tenni sportból űzött vadászat és a megélhetési vadászat között. Vannak olyan vadászok akik azért vadásznak, mert vannak erdős területek ahol a természetes ragadozókat kiirtották és így az embernek kellett átvennie a helyüket, egyébként meg a sportból űzött vadászatot és sem pártolom, mert felesleges mészárlás, akár nő csinálja akár férfi.
2011. febr. 15. 13:22
Senkinek sem való. Miért okoz örömet bárkinek is egy állat életének a kioltása? Az egész világból ki kellene űzni minden fegyvert.
2011. febr. 15. 13:18
Nem gondolkodnak józanul azok az emberek akik a vadászatot kegyetlenségnek tartják, ez egy természetes emberi dolog, végül is természetes ösztönünk, amit nem volna szabadna elnyomni. Ne legyünk álszentek. Az igazi kegyetlenség az amit mi emberek egymással csinálunk.Az nagyon ostoba ember aki sajnál egy őzet, nekem nem ment el a józan eszem. Aki tud gondolkodni az táplálékként gondol az őzre, mivel a farkas vagy a medve is így gondol rá( mondhatom ők bölcsebb élőlények, mint az érzelgős és képmutató emberek).
174. Lív22
2009. júl. 22. 17:06
18.hozzászólóval egyetértek.Még annyit,h vadász és vadász között óriási különbségek vannak.
173. 26c9a8950c (válaszként erre: 169. - 8e57e08329)
2009. máj. 31. 22:07
Ez a szivemből szólt...
172. 8e57e08329 (válaszként erre: 171. - Sereva)
2009. máj. 31. 08:58

Na még egy link és én aztán be is fejeztem....

[link]

171. sereva
2009. máj. 31. 07:17
Nem.Én még a férfiaknak sem engedném.Betiltanám.
2009. máj. 31. 06:52

Én biztos nem tudnék megölni egy állatot sem.

Még egy csirke nyakát sem tudnám elvágni.

169. 8e57e08329 (válaszként erre: 168. - Lillybaba25)
2009. máj. 31. 06:41

Szervusz Lillybaba!

Tudod ez így szokott lenni, amikor valakinél elfogynak az okos érvek és ahelyett, hogy valóban normálisan kommunikálnának a témában nekiesünk a másik személyisége kikezdéséhez....Lehet, hogy valóban baromira okos vagyok...,de nem ezért írtam Neked, hanem azért hogy ne traktáld a Fórum olvasóit olyan, a valósággal még csak köszönő viszonyban sem lévő a vadászat jelenlegi gyakorlatából fakadó dolgokkal, amelyek a vadászt, istenként és nélkülözhetetlen emberi változatként tüntetik fel.

Én nekem ez tanult hivatásom, amiről most beszélgetünk és 11 éven keresztül aktívan gyakoroltam is mindaddig, míg az általam megtapasztaltak hatására a bennem kiépült nimbusz a vadászattal kapcsolatosan összeomlott.Ma Magyarországon 55 ezer felnőtt rendelkezik vadászjeggyel, ez az összes lakossági létszámhoz viszonyítva 0,0055 vagyis 5,5 ezrelék. Mit gondolsz, ha ez valóban olyan nagy durranás lenne, mint amilyennek Te tartod, akkor csak ennyi személy gyakorolná Magyarországon? A lakosság utálja a vadászokat, mert alkoholista gyilkosoknak tartja őket, akiktől hajnalban és este még az erdei utakon sem tanácsos közlekedni, mert volt példa rá, hogy alkoholmámorban még a szekér elé fogott lovat is kilőtték, de esetenként egymást sem kímélik. Nézz csak körül Európa északi és nyugati fertályán, ott ahol ennek a tevékenységnek valóban kultúrája van, és arról szól, hogy ha éhesek vagyunk elejtünk egy vadat, milyen a lakossági részvétel aránya a vadászatban. Azt hiszem nagyon meg fogsz lepődni.

Adok egy linket, [link]

itt szétnézhetsz, szerintem életedben sem fogsz lőni ennyi csülkösvadat amit én a vadászati éveim alatt elejtettem.De ha több időt töltesz ezen az oldalon, arra is nagyon könnyen ráébredhetsz, hogy a Természetet igazán becsülni és szeretni nem vadászfegyverrel, hanem fényképezőgéppel és távcsővel lehet.

Mivel látom, hogy nem vagy tárgyilagos vitapartner így a jövőben nem kell attól tartanod, hogy bármilyen témában is itt a Fórumon megszólítalak.

Egy kalappal....

Üdvözlettel forsterh

2009. máj. 30. 21:55

na ide figyelj forsterh

látom baromi okosnak érzed magad

Én éjjel-nappal vadászok, lehet van olyan vadász aki meglövi a malcos kocát ÉN NEM!!!!!!!! Szerintem többet tudok a vadászatról mint te, úgy, hogy maradj csenbe!!!!!

2009. máj. 29. 07:28

Szervusz Kedves Lillybaba!


Nos minden szerelmünk addig kedves számunkra, míg el nem érkezik a végső csalódás ideje!

Te nagyon tévedsz abban, hogy a vadász nem lövi meg a malacos kocát. Erre a törvény hivatalalosan is lehetőséget biztosít, ennek csak etikai korlátozásai vannak. Egyben egyetértünk, aki ilyet követ el az számomra csak puskás ember és nem igaz vadász.

Én úgy gondolom, hogy sokkal többet kell járnod vadászatokra és vadászok közé, csak aztán vigyázz, nehogy gyomorrontást kapjál! :-)

A vadkár vonatkozásában pedig felteszek egy linket, remélem nem tilos. Csak egy cikkre hívnám fel a figyelmed és utána olvashatod az én kommentemet is.

[link]

Üdv. forsterh

2009. máj. 28. 18:28

Kedves forsterh!

Malacos kocát egy vadász sosem lő meg!

Egyébként kicsit rossz szemmel nézed a vadászatot!

Ha a vadászok nem lennének akkor elég nagy probléma lenne, mert ugyan is egy vaddisznó igen nagy kárt tud okozni egy vetésben!!!!!

Ezen el kellene gondolkozni!

2009. máj. 27. 16:57

Szervusztok!


Nos jó sokáig távol voltam, mert nem akartam jelenlétem pressziójával befolyásolni a témához kapcsolódó spontán véleménynyilvánításokat.

Szerintem nem kell ahhoz ölni, hogy szeressük a természetet. Ez a lényeg. Szilárdával egyet értek, a vadászat gyakorlásának semmi köze a sporthoz, mert nem lehet sportot űzni az állatok hekatombáinak elejtéséből.

Kedves selemóni nagyon jól látod a dolgokat, minden szavad igaz.

Lillibaba25-től kérdezném, hogy milyen ember az, aki azért hord ki takarmányt az erdőbe, hogy azon aztán meglője a rajta korábban táplálkozásban megfigyelt vadat. Mennyiben sport ez amikor a vad felénk kiépült bizalmát egy durva golyóval "jutalmazzuk" meg? S Te, aki már bizonyára hordtál a szíved alatt magzatot, hogyan tudod összeegyeztetni azt, amikor a vaddisznóhajtáson a rosszul meglőtt (hasba lőtt)vaddisznókocából 15 m hosszan potyognak ki a kismalacok? Te komolyan azt hiszed, hogy a vadászat az igaz érző szívű emberek szenvedélye?

A vadállomány mennyiségi (számbeli) szabályozása nagyon könnyen megoldható lenne a szórókra kijuttatott fogamzásgátló szerekkel ellátott takarmány feletetésével. A gyilkos hajlamot akkor viszont nem lehetne hol levezetni.

A minőségi szabályozást ( a természetes kiválasztódást) a természet végzi el a legjobban. Erre kiváló példa a délszláv válság idején a Dráva mellékén előállt helyzet. A háborús konfliktus következtében jelentős mértékű területek lettek elaknásítva, így az ember onnan teljesen kiszorult. Nos ebben a 6-8 esztendőben minden emberi beavatkozás ellenére vagy éppen kifejezetten azért, mert az ember ebbe nem szólt bele, a drávai gímszarvasállomány hatalmas méretű minőségi javuláson ment keresztül. Amint felszedték az aknazárat és mentesítették a területeket és elkezdődött a hivatalos vadászat, rá kettő évre, megint vissza esett a gím minősége a háború előttire. Nos ennyit az ember hozzáértő selejtezési tevékenységéről.

Üdvözlettel forsterh

(ui. én férfi vagyok, de örülök, hogy a hölgyek között is előkerült ez a téma.....)

2009. márc. 15. 19:17
Szerintem egyáltalán nem sportág.
2009. febr. 23. 15:34
Említettem én valami olyasmit, hogy az erdőt járni, fényképezni, távcsövezni, megfigyelni szépen, csendben számomra elítélendő dolog lenne? Annál megnyugtatóbb dolog nincs is talán. Én még a hernyókon is el tudok ámulni. De csak nézem őket! Arra még mindig nem kaptam választ, hogy mi alapján selejtez egy vadász?
2009. febr. 23. 14:40
ez hülyeség nemtudom mér de nagyon sokan elég rosszul fogják fel a vadász szerepét,hogy gyilkos ez nem így van! Én hobbiból lettem vadász,mert szeretem a vadat nevelni,nézegetni,amikor a bika bőg mert szerelmes, az egyszerűen csodálatos érzés a szerelmes nászt nézni! nem így kellene ezt felfogni!!!!!!!!!!
2009. febr. 23. 11:47

Vadásszon-e a nő? Hát persze, hogyha arról van szó, hogy magát vagy a családját kell élelmeznie és nem több száz kg-os vadat öl meg sporttevékenység ürügyén. Mondjon valaki még egy olyan sportot ahol a másik fél totális elpusztítása a cél, azért, hogy a vadászó sportra hivatkozva levezesse az agresszivitását. Inkább fusson, ússzon, relaxáljon, vagy verje a fejét a falba. Esetleg a sokat emlegetett "selejtezést" is kifejthetné valamelyik vadász! Mi alapján is selejteznek ki méteres aganccsal rendelkező nagyvadakat? Vagy a fácán pl. ha tud repülni akkor már selejt? Mert ugye a levegőben lövik le?

Azt viszont, hogy a háziasszonyok élveznék a házi szárnyasok leölését, a saját környezetemben még nem vettem észre. Én elvágom a pipi nyakát, de nem élvezetből, hanem az evés ösztönéből, és csak annyit ölök meg amennyit meg is eszik a családom. Viszont még nem jutott eszembe, hogy kitömjem és kiakasszam ezen elhunyt szárnyasok vagy négylábúak fejét a nappalimban.

Ha viszont ragaszkodunk ahhoz, hogy a vadászat sport akkor talán az egyenlő esélyre többet kellene adni. Jól néznénk ki, ha az olimpián a 100 m-es futáson az egyik versenyző motorral indulna neki a távnak. Szóval puskával könnyű erősnek látszani.

160. 8e57e08329 (válaszként erre: 159. - 8e57e08329)
2009. febr. 20. 18:27
Jaaaajj! És ha csak blöffölök???
159. 8e57e08329 (válaszként erre: 158. - Barai)
2009. febr. 20. 06:11

Képben vagyunk gyerekek, 38 éve folyamatosan erdész vagyok, ebből 11 évet sportvadász voltam.

Nos ebben a témában nem félek a vitapartnerektől.

158. barai
2009. febr. 19. 23:56
ÉN VADÁSZ FELESÉG IS VAGYOK MOST KÉSŐRE JÁR, MAJD MESÉLEK,IROK! SEMMI KIFOGÁSOM!
2009. febr. 19. 20:52
pontosan akit nem érdekel az ne szóljon bele,mert sztem nem a vadászokat kellene osztani!
156. 8e57e08329 (válaszként erre: 155. - D0a7a517d6)
2009. febr. 19. 18:02
Hát igen, ha valamit szeretünk az már magyarázat is a cselekvésünk helyességére....
2009. febr. 19. 17:56
Miért is ne lehetne,ha szereti...
154. 8e57e08329 (válaszként erre: 144. - 26c9a8950c)
2009. febr. 19. 17:53

Szervusztok!


Nos ebben a hozzászólásban nagyon sok igazság van. És én is azt mondom, hogy akinek nem inge az ne vegye magára!


Üdv. forsterh

2009. febr. 19. 15:13
én nő vagyok és naon szeretem a vadászatot és rengeteget vagyok kint az erdőben,a természetben! Persze az egy jó dolog amikor az ember lő,de selejtezni kell a vadat,de ezt hiába irom le aki vadász az tudja miről beszélek! ha nem érdekel a vadászat utálod a vadászt akor ne gyere egy ilyen honlapra ! erről ennyit!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook