Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a keresztgyereknek meddig illik ajándékot adni ? fórum

Szerintetek a keresztgyereknek meddig illik ajándékot adni ? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. Gáspi
2007. febr. 6. 22:17
A keresztszülőknek nem az a feladata,hogy ajándékot vásároljanak és adjanak.Fogadalmuk szerint mindenben támogatják,segítik keresztgyerekeiket.Természetesen, a kapcsolatnak szorosnak kell/kellene/lenni.Amennyiben csak az ajándékok kötnek össze,nincs értelme keresztszülőségről beszélni.Nem az anyagi helyzet alapján kellene választani!
14. alma20
2007. febr. 6. 22:04

Sziasztok!

Véleményem szeint akár életünk végéig is ajándékozhatunk egymásnak a keresztszülőkkel/gyerekekkel, de ez inkább érzelmeken kellene, hogy alapuljon, nem azon, hogy meddig illik!

Én nagyon jóban vagyok a keresztszüleimmel, bár ők rokonok, de ahol nem rokon, szereintem ott is kialakul egyfajta kötődés!

Nem kor függő!

2007. febr. 6. 21:37

Nekünk két keresztgeyrekünk van, de sajnos mindkettő messze lakik tőlünk, az egyik Kanadában, a másik 100 km-re. Egyenlőre (4 és 3 évesek) nálunk a kersztszülőség abból áll, hogy ajándékot adunk születésnapra meg karácsonyra és amikor tudjuk meglátogatjuk őket (mármint amelyik 100 kmre van) meg telefonon tartjuk a kapcsoltot egyenlőre a szülőkkel. Remélem azért ez a viszony az idő folyásával azért szorosabbá válik valahogy és nem csak az ajándékokból fog állni.

Amúgy ami azt a kérdést illeti, hogy meddig illik ajándékot adni, csak azt tudom mondani, hogy a párom 30 éves és ő a mai napig kap ajándékot a születésnapjára a keresztszüleitől (mondjuk ő is ad nekik)

12. babi83 (válaszként erre: 11. - Eva1229)
2007. jan. 23. 15:04
Ez azért elég dúrva. Én tudom, hogy ha visszahívom a keresztfiam szüleit, nem várhatom szinte semmit, nem hogy annyi odaadást, mint ők tőlünk, de ha a tesómat hívom hát onnan se sokkal többre számítok, de nem is az a fontos, nekem sokkal inkább az hogy tudja, a gyerekem hogy van keresztszüleje, és a keresztszülő ne felejtse el hogy van keresztgyermeke...
2007. jan. 23. 12:54
Szerintem egy k.szülőség elvállalásakor nem az számít, hogy mennyi ajándékot kell utána venni a gyereknek. Szerintem sokkal fontosabb, mennyit törődik az ember a k.gyerekével. Jobban megmarad a gyerekekben pl:egy állatkerti séta, vagy vmi olyan program, ami őt érdekli, mint mondjuk egy ruhadarab, vagy pl egy "28." játék, persze azért azt is vesz neki az ember csupán csak szeretetből, de nem az érték és az ajándékozás gyakorisága a lényeg. Mi a párommal még nem vagyunk k.szülők, ugyanis a bályjának mikor született a kisfia két párt választottak k.szülőnek és egyiket sem az ő családjából, ami persze kicsit rosszul is esett, de hát ők tudják. Tipikusan pénzes k.szülőket választottak, akik azóta lecsúsztak a "ranglétráról". Mi sokáig vittünk nagyértékű ajándékokat a gyereknek, meg sokat is foglalkoztunk vele, de sajnos nem volt elég. Aztán 5 évvel ezelőtt mikor kihangsúlyozták, hogy más az 5 éves gyereküknek 15 eFt-ot ad akkor kicsit eldurrant az agyam. Minek egy ekkora gyereknek pénzt adni, legtöbb esetben úgyis elkölti a szölő magára. Mi azóta sajnos nem tartjuk a kapcsolatot a sógornőmnek köszönhetően, aki elküldött a francba, amiért nem viszünk értékesebb ajándékot a gyereknek. Azóta is lelkiismeret furdalásom van, hogy a párom nincs jóban a tesójával.
10. babi83 (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. jan. 22. 14:15

Szerintem ebben az esetben, tökéletesen elegetteszel már akkor is a kötelezettségeidnek, ha a fontosabb eseményeken helytállsz, de ez tényleg nem volt egy tiszta ügy, nálunk is majdnem hasonlóan sült el.

Az apuka azt akarta, hogy a párom, aki az anyuka unokatestvére, és az apuka lánytestvére legyen a két keresztszülő, mire a párom közölte, hogy ő úgy nem vállalja, vagy velem, vagy sehogy.

Végül mi ketten lettünk, és azóta nagyon megbánták, hogy az idősebb nővérnek nem a párom a keresztapja, hanem az apuka fiú és lánytestvére, akiknek nem sűrűn jut eszükbe a kesresztlányuk.

Így amikor megyünk a keresztfiunkhoz, nem tudjuk megtenni, hogy a kislánynak ne vigyünk semmit, szegény mindig azt kérdezgeti, hogy ki vagyok én neki, mert a picur, már most kerikének hív, és a kislánynak ez valahol rosszul esik.

Mindenesetre kíváncsi leszek, ha visszahívjuk őket, mit várhatunk tőlük, de nekem nagyon rosszul esne, ha nem viszonozná azt a hozzáállást, amit én/nem anyagilag gondolom/.

2007. jan. 22. 13:42
Most a férjem nagybátyáék kértek fel keresztszűlőnek ,amit nagy örömmel elvállaltunk,de ez teljesen más érzés ,a keresztelő tavaly augusztusban volt,nagyon jó érzés mindkettönknek ,hogy van egy igazi k.gyerekünk,akit mi ketten kereszteltünk.Érzelmileg nagyon nagy a kötődés Mi csak most éreztük meg hogy milyen nagyszerű dolog a keresztszűlőség
8. f72d419d5f (válaszként erre: 6. - Regineni)
2007. jan. 22. 13:35
Az én gyerekeim sose kaptak tőlük még egy tábla csokit sem ,és érzelmileg sincs olyan nagy kötödés.Egyébként ha tudnátok hogy an lettünk mi keresztszöl,. Az úgy volt hogy a férjem barátjáék felkértek k.szűlőnek. Meg volt az időpont de amikor indultunk a templomba akkor közölték velünk hogy én illetve az anyuka ikertestvére fogunk a pap elött állni.a férjem meg majd fényképez.Nem volt mit csinálni ,hát így történt a keresztelő.Nagyon nem tetszett nekünk ,de mivel nem vagyunk balhézósak megadtuk magunkat.Ebből kifolyólag sosem tudtunk úgy ránézni hogy k.gyerek ,becsapva éreztük magunkat ,én nem is tudom neki azt mondani hogy keresztfiam a férjem se.Így a gyereknek 4 k.szülője van.És azt is tudom hogy mindig keveselték amit vittünk ,mert a másik k.szőlő /tulajdonképpen a nagybátja /mindig nagy értéket vitt.de nem érdeklet sosem. A mikor jöttek húsvétkor locsolni még az öccsének is mindig adtam valamit ,bármikor mentünk hozzájuk a kisfiúnak is vittünk ajándékot,de ők sosem egyik gyerekemnek se.
7. d@nu
2007. jan. 22. 13:16

Tilva,

az ajándék elvileg egy szívből jövő dolog, amit annak adsz, akit szeretsz, aki hozzád közel áll. Tehát semmiképpen sem illik, vagy kell. Az más tészta, hogy nem így teszünk, mert vannak társadalmi(?) elvárások, aminek meg akarunk felelni. ;)

A keresztszülőség eredetileg arról szól, hogy ha a gyermek szüleivel történne valami, akkor a továbbiakban a keresztszülő gondoskodna róla. Ti miért vállaltatok keresztszülőséget? Válaszolj erre és dönts ezután. Ha érzelmileg nem kötődsz erősen a keresztfiadhoz, akkor azt hiszem elég az is, amit eddig tettél. Minden esetre, tartsd szemed előtt az elvárásokat és a középiskolai ballagásán, majd az esküvőjén, valamint gyermekei születésénél emlékezz meg arról, hogy titeket egy ilyen kapocs is összeköt. Ha azonban szereted ezt a gyerkőcöt, akkor szíved szerint ajándékozz neki mindig, amikor csak kedved tartja. Ne az anyósodék spóroljanak a pénztárcádnak, mert az a te pénztárcád és te tudod, hogy a benne lévőt kire/mire akarod költeni.

2007. jan. 22. 13:15

A mi családunkban a következő a helyzet:

amíg gyerekek (iskolások) voltak a gyerekek, addig kaptak ajándékot, értékesebbet természetesen, ám egy bizonyos kor után (legyen ez mondjuk a 18 év) már csak jelképes ajándékot veszünk. Természetesen ezt megbeszéltük a családdal, tehát mi sem várunk tőlük nagy ajándékot, és ők sem várnak tőlünk.

Szerintem érdemes megbeszélni, a gyerekkel és a szüleivel is. Kérdés az is, hogy ti illetve a gyerekeitek (ha van) kaptok-e tőlük valamit alkalmakkor.

Természetesen az esküvő, diplomaosztó stb kivételt képez, tehát azért egy keresztszülőnek ilyenkor illik komoly ajándékot illetve pénzt adni.

2007. jan. 22. 12:53

Sziasztok

Leginkább azok hozzászólását várom akik az általam kíirt témában azt válaszolták ,hogy "amíg úgy gondolom "

A helyzet a következő :tavaly ballagott nyolcadikból a keresztfiam akkor ahogy illik virágot ill.borítékban pénzt adtunk neki.Közeledik a szülinapja és nem tudom mi legyen,azt tudnotok kell hogy nem rokongyerek hanem a férjem gyerekkori barátjának a fia.Anyósomék már régóta mondogatják hogy már minek akarunk neki bármit is adni mert általában a ballagásig szoktak adni .majd legközelebb ha befejezi a középiskolát ,ill. majd az eskűvőjén kell majd zsebbe nyúlni.

Egy másik ismerősömnél is felvetődött ez a probléma ,de neki a keresztgyerek rokon ezért karácsonyra adott neki valamit.

Köszönöm a hozzászólásokat

2007. jan. 22. 12:48
Nekem van egy kétéves keresztfiam, és amikor elvállaltam a keresztanyaságot, azt nyilatkoztam a szülőknek, hogy a gyermek biztos lehet benne, hogy minden életkorában tudni fogja, ki a keresztanyja, és ott leszek a fontosabb eseményeken akármerre is járjak, remélem tartani tudom magam ehhez. Eddig sikerült, aztán majd kiderül, még csak két éves.
2007. jan. 22. 12:46

szia!

Nekem 2 kereszt gyerekem is van.Én úgy érzem,hogy ez egy olyan feladat(keresztszülőnek lenni),ami nem bizonyos korig szól.

Gyerekkorban könnyű.Ahogy nő úgy nehezedik a feladat,hogy megfelelő ajándékot találj.De én biztos,hogy legalább az esküvőjéig vennék neki valamit.Utána pedig apróságokkal lepném meg.Gondolok itt egy képeslapra vagy néhány személyes sorra,hogy nem feljtetted el.

De ez a feladat egy életre szól,szerintem:)

2007. jan. 22. 12:46

ÉN 20-ÉVES KORÁIG FÉNYKÉPEZTEM.

UTÁNNA MEG ATTÓL FÜGG MILYEN A VISZONYOTOK.

2007. jan. 22. 12:41
Szerintetek a keresztgyereknek meddig illik ajándékot adni ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook