Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a keresztgyereknek meddig illik ajándékot adni ? fórum

Szerintetek a keresztgyereknek meddig illik ajándékot adni ? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. alidamolnar (válaszként erre: 44. - Bichi)
2017. jan. 19. 17:00
Ez rendben, de ilyen logika mentén ha a keresztgyerek már huszonéves és dolgozik, pénzt keres, szerintem úgy helyes, ha kölcsönös ez a keresztszülővel.
44. Bichi
2017. jan. 19. 10:53
Szerintem ez nem "illik" kérdése, hanem kapcsolatfüggő. Ha nekem lenne keresztgyerekem, nem csak gyerekként tekintenék úgy rá, hanem "felnőttként" is, mikor már ő is szülő. Hisz igazából olyannak kéne lenni, mint egy fogadott gyereknek, az meg nem korfüggő...
2017. jan. 19. 10:39

gyerekkorában. Utána csak ha viszonylag szoros kapcsolatzban álltok, quasi mintha közeli rokon lenne, csak akkor. Szerintem.

Én k.anya vagyok, a k.fiamnak kisiskolás korában vettem apróbb ajándékokat, legalább már lo éves nem is láttam ( 25 éves )

A fiam ( 25 é. ) utoljára azt hiszem 8 éves korában kapott valamit névnapjára a komámasszonytól. ( nem vártuk el, ma sem ) bár

korábban barátnők voltunk, de időhiány stb miatt meglazult a kapcsolat.

Én a keresztszülőséget nem trtom komoly rokonságnak, én is, a fiam keresztanyja is azért

vállaltuk el a k. anyasásot, hogy egyik családban sem volt alkalmas rokon ill . városunkban ismeretségi körükben kevés, aki a református egyház követelményeinek megfelel.

2017. jan. 19. 08:15

Kolleganőm a 22 és 24 éves keresztgyerek esetében leállt a karácsonyi ajándékozással, ezt persze finoman a szülőknek is mondta. Mármint hogy a karácsonyival szeretne már leállni, felnőttek, dolgoznak, nehèz már évről évre ötletelni, stb.

A szülők mosolyogva tudomásul vették, de onnantól mégis megsértődtek. (Persze mindig méregdrága a jándékok voltak előtte, minden évben.)

Én amíg a gyerek nem dolgozik, addig ajándékoznám (karácsony, szülinap). Utána már csak a jelesebh eseményeken, diplomaosztó, esküvő.

(Nem vagyok keresztanya amúgy szerencsére.)

41. gabbbicica (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2017. jan. 17. 20:34

Ha illik,akkor mar reg baj van... Nekem pl rosszul esik h keresztszuleim kb. Ket hettel a szulinapom utan koszontenek fel altalaban, akkor is annyit mondanak h tudjuk hogy most lesz vmikor...


Ajandekot nem is varok, de jol esne egy csoki vagy barmi es anyagilag ok se halnanak bele.


Anyukam a felnott keresztlanyat szulinapon, nevnapon mindig felhivja es ha anyagi lehetosegei engedi akkor a mai napig ad csokit, vasarlasiutalvanyt neki, pedig lassan 40 eves.

40. Polihisztor (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2017. jan. 17. 16:58
Ballagásig, de akkor sokat! :)
39. fincsi5 (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2017. jan. 17. 16:49

Nálunk a keresztszülők a nősüléséig név-szülinapon mindig felköszöntötték, úgy értve, hogy nem csak szóban; kapott is valamit. Ballagásokra különösen nagy értékű ajándékok voltak.

Szerintem a nősülés ezen változtatni fog, mert akkor a feleséget is illene, nem?

De szoros a kapcsolat, mindenki mindenki eseményén részt vesz.:)

2010. jan. 23. 10:21
Keresztszülőnek lenni egy életen át tartó "megtiszteltetés". Nem az a lényeg, hogy milyen ajándékkal kerülsz elő. Persze lehet valami képletes, aranyos, hasznos, jópofa stb. meglepit vinni neki, de a lelki kapcsolat a fontos! És az, hogy jó és szép emlékek maradjanak meg rólad benne. Én 56. éves vagyok, még él a keresztmamám és csak pozitív emlékeim vannak róla, bár messze vagyunk egymástól! Még a mai napig őrzöm azt a mesekönyvet - gyönyörűen illusztrál Andersen könyv ez -, amit akkor kaptam tőle, amikor elsőbe jártam, hogy tanuljak meg szépen olvasni -. Sikerült! Az a lényeg, hogy Te jót teszel! Aztán majd kialakulnak a körülmények, hogy tudjátok a kapcsolatot tartani. Persze az anyukával sem ártana elbeszélgetni majd egyszer finoman, hogy mi jogon tiltja a gyermeket. Mert a gyermeknek igen is joga van a keresztmamájához!! Maszatolni lehet egy ideig, de nem sokáig, főleg ha már elmúlt 10 éves! Szóval fel a fejjel és sok sikert!
2008. ápr. 3. 11:29

Szerintetek mit lehet tenni,ha a keresztfiamat(testvérem kisfia,10 éves,elváltak a szülők)tiltják tőlem az édesanya és családja,ellenünk nevelik a gyereket?

Én kimaradtam a válási hercehurcából,sosem tettem megjegyzést a másik családra,de amíg az anyja tudja,hogy otthon vagyok,nem engedi el a gyereket.

Pedig anyagilag rengeteget segítettem őket,és nagyon szeretem a gyereket.Hanna

36. VIKI01
2008. ápr. 1. 22:38
Szerintem ez egy életen át tartó kapcsolat!
35. Banita76 (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2008. febr. 15. 12:11
Mivel ez nem valódi keresztszülő-keresztgyerek kapcsolat, én nem ajándékoznám meg, csak a ballagás, esküvő alkalmával. Szerintem a szülinapot, névnapot elintézheted egy sms-el, vagy képeslappal. Főleg így, hogy bármit viszel úgyis keveselli.
34. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 33. - F290b382c2)
2008. febr. 15. 11:43
Csatlakozom!
2008. febr. 14. 22:47
Szerintem a keresztszülőség egy életen át tart.Amíg csak élek,mindig megajándékozom a keresztfiamat.
32. pencil
2007. okt. 30. 09:08
Az enyém 40 éves. Karácsonykor és szülinapon megajándékozzuk egymást.
31. mongi
2007. júl. 29. 20:01
Bármeddig:)
2007. júl. 29. 12:37
Az ajándékozás nem korfüggő.Én jobban szeretek adni,mint kapni.Szeretem ha örömet okozhatok,legyen az a kereszfiam,vagy más!
29. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - D@nu)
2007. júl. 22. 13:12
Ez egy tökéletes válasz. Nekem.
2007. júl. 22. 13:09
Amíg a keresztgyereked. örökké.
27. NOA
2007. júl. 22. 11:51
Apróságnak mindig örül mindenki és adni jobb érzés mint kapni.
2007. júl. 21. 11:01
Az előttem hozzászólókkal egyetértve, nekem is az a véleményem, hogy a keresztgyereknek te vagy a pótmamája. Ha gyerekednek még 50-60 évesen is adsz ajándékot, akkor miért ne kaphatna a keresztgyereked is. Valamint ez függ attól is, hogy milyen a kapcsolatod vele.
25. tengericsillag (válaszként erre: 21. - 531426)
2007. júl. 8. 14:25
Hát!Én nem sokra mentem a keresztszüleimmel.ezért én megpróbálok jó keresztanya lenni,nem ajándék szempontjából,hanem több odafigyeléssel.szerintem nem sokan emlékeznek mit is mondott a pap a keresztszülőségről,de ajándékot nem emlitett az biztos.
24. emma (válaszként erre: 5. - F72d419d5f)
2007. júl. 7. 23:30
a "kell"-nek es "szoktaknak" nincs semmi koze a keresztszuloseghez. Ha igy gondolod, nem is lett volna szabad elvallalni a keresztszuloseget. Keresztszulokent az ember a gyermek szuleinek elsoszamu bizalmasa, akire a legnagyobb kincsuket bizzak. Ha valaki egy felkeresnek igent mond, arra mond igent, hogy tragedia eseten o az a szemely, aki atveszi a szuloi szerepet. A potmama,akirol feltetelezik, hogy sajatjakent tudja majd szeretni. Minden unnep, minden alkalom, ami a csaladi osszetartozasra hivja fel a figyelmet, az a kozos unnepetek. Minden tortenes, ami a gyerek eleteben merfoldko, a ti kozos tortenestek. Az unnep a ti unnepetek. S neked kutya kotelesseged elhalmozni szereteteddel, ajandekaiddal (nem penzzel! ha nem engedheted meg magadnak, jelkepes sajatmagad altal kreallt ajandekkal.) te vagy a kivalasztott. S ahogy egy eskuvovel a szuloi szerepek is modosulnak, a te szereped is eltorpul. Es ennek is meglesz a varazsa!
23. toro32
2007. jún. 12. 20:25

Nekem úgy tanította az édesanyám,hogy a keresztszüleim,azok a pótszüleim,akik,ha az édesanyámékkal történik valami,keresztanyám anyám "helyett anyám" lesz és keresztapám apám "helyett apám" lesz.

Én a kislányomnak úgy választok keresztszülőt,hogy ha én meghalnék,ki az akire rá merném bízni,hogy felnevelje és nem úgy,hogy ki tud neki nagyobb ajándékot venni.Lilinek a testvérem lesz a keresztapja.

Csak azt nem tudom,hogy megkereszteltethetem e úgy,hogy csak keresztapja lesz.huha:) elkanyarodtam:)

ajándékot szerintem addig illik adni,ameddig szeretitek egymást:) Szerintem ez nincs korhoz kötve.De ez csak az én véleményem.Bocsi,hogy sokat beszéltem:)

22. f72d419d5f (válaszként erre: 21. - 531426)
2007. ápr. 30. 19:34
csak az a baj hogy manapság vallás ide vagy oda sokan az értékre mennek,én sajnos ismerek ilyen embereket ,,nem egyet
21. 531426
2007. ápr. 30. 19:17
a keresztszülőség a vallás szerint sem az ajándékozásról szól ez butaság inkább látogasd sűrűbben!!
20. Gáspi (válaszként erre: 16. - F72d419d5f)
2007. febr. 18. 17:40
Elolvastam! Lehet,hogy én már nem ajándékoznék.Aki az ajándék nagyságát nézi annak nem tudnék "szívből" adni.Ha mégis rászánnám magam a gyerek és nem a szülei miatt,akkor egyszerűbb ajándékkal lepném meg.Persze az is kérdés kinek mi az egyszerű.Nálam könyv,CD,ill. az érdeklődési körének megfelelően bármi nem eltúlozva.
19. d@nu (válaszként erre: 18. - F72d419d5f)
2007. febr. 17. 23:29
Hát a Te esetedben én gyorsan felcsapnék kerítőnőnek. ;)
2007. febr. 17. 20:05
Mi van akkor ha 30-35 éves koráig nem nősül meg ?
2007. febr. 17. 14:31
Ameddig te jónak látod,de az esküvőéig ha lesz eggyáltalán,illik.
16. f72d419d5f (válaszként erre: 15. - Gáspi)
2007. febr. 10. 16:31
Igazad van a keresztszűlőnek nem az elsősorban a feledata hogy ajándékot vigyen ,de sajnos az én esetemben igen.Tudom hogy bármit vittünk mindig keveselték/ez úgy látszott rajtuk /olvasd el a többi hozzászólásomat és talán máshogy fogod látni az én helyzetemet.Kíváncsi vagyok hogy tae mit csináltál volna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook