Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek a házmesternek végig kell-e járni a lakókat a fűtés miatt? fórum

Szerintetek a házmesternek végig kell-e járni a lakókat a fűtés miatt? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 20. 11:37
házmester? ti el vagytok maradva 30 évvel, hol van ma már olyan?
23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Pemete)
2008. okt. 3. 10:58
Eljött a türelmünk vége, ennek véget kell vetni, a kormány nem segít, ezért magunknak kell tenni érte. Ha senki nem fizet, akkor előbb utóbb le ülnek beszélgetni, igen egyébként ez tipikus hogy napközben és este leveszik, mi meg fizessük a díját, annak amit nem kapunk, nem kell hagyni, hanem panaszos levelek áradatát írni. Mi tavaly is az államkincstárhoz fordultunk, és most is az lesz, mert még mindig nem közölték hogy mennyi pénz jár vissza a tavalyi fűtési szezon zárása után. De velem rosszal kezdtek, megírtam, hogy kérem kompenzálni mostantól a számlákat a túlfizetésemből,és pápá. Tavaly is egy mukkanás nélkül megcsinálták, mert tudják hogy törvényellenes hogy nem adják vissza a pénzünket, mert Jóska, Pista tartozik nekik. Hát most visszanyal a fagyi. Ahogy mi mondani szoktuk.
22. pemete
2008. okt. 3. 10:48
* elnyomtam, nem 5, hanem 2 hónapja laktunk itt.
21. pemete (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 3. 10:47

Bizony, mi is nyáron is 10ezret fizetünk a semmire!!! A Téli számlákat kibontani meg felér egy jó horrorfilmmel! Már mi is kérdeztük tőlük, hogy esetleg arannyal fűtenek-e, hogy ilyen drága. Erre az volt a válasz, hogy már mióta itt lakunk (akkor már vagy 5 hónapja), és hogy miért nem igényeltük meg a gázártámogatást, mert akkor nem kerülne ennyibe! Mi meg közöltük, hogy talán nem neki kéne beosztani az időnket, hogy mire van, meg mire nincs! Ráadásul olyanokat megengednek maguknak, hogy télen -10 fokban éjjel leállítják a fűtést, és nincs egészen másnap reggelig!!! Én emg ott fagyoskodok az akkor 3 hónapos gyerekemmel a lakásban, és mikor felhívom őket akkor annyi a válasz, hogy öltöztessem fel!

Felháborítóak!

20. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 19. - Pemete)
2008. okt. 3. 10:31
Nagyon egyszerű szerintünk a képlet. Ez olyan mint a vízóra, és állítólag hasonlóan hitelesen is mér. Ha nullát mutat, akkor nullát fizetek, stb. Csak ezt ők nagyon nem szeretnék. Mi meg már tűrjük évek óta hogy kiszívják a vérünket, pedig van rá mód hogy tényleg emberi áron fizessünk a melegért. Nem normális hogy a havi fűtésszámla egy átlagember havi fizetése. Akkor is ha nem is fűt, kidobott pénz az ablakon. Mi vagyunk a birkák, hogy hagytuk hogy a fejünkre nőjjön. Aztán ha többen elkezdik akkor majd le lehet ülni velünk tárgyalni, hogy akkor mennyiért is adják a fűtést a lakóknak és akkor majd megfontoljuk hogy tőlük kérjük e a meleget. Mert feleáron is még bőven megvan a hasznuk, és ez hatalmas átverés.
19. pemete
2008. okt. 3. 10:01
Mindenhol ez van sajnos, és már mindenki utálja. Reméljük tényleg sikerül valamit elérnetek, és akkor talán már könnyebb lesz másoknak, ha ti kitapossátok az utat.
18. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 17. - Pemete)
2008. okt. 3. 09:53
Persze, nagyon beindult a dolog. Elég volt hogy aranyáron adják a meleget, nem kell tőle félni, egy szolgáltató, olyan mint a kábeltévé. Arcátlanságnak tartom, hogy van fűtésszámlálónk, és ha egy nagy nullát mutat, tehát SEMMIT nem fűtöttünk, akkor is fizessünk a fűtésért, az alapdíjon felül. MI ez? Ezért untuk meg.
17. pemete
2008. okt. 3. 09:50
Akkor szurkolok!! Majd írd meg mi volt, hátha mi is kedvet, és erőt kapunk a leváláshoz:)
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 14. - Pemete)
2008. okt. 3. 09:46
Persze, küzdünk a végletekig, már az ügyvéd barátok is beszállnak majd ha oda jutunk. Azt mondták ha perre visszük, precedens értékű lesz, ezért valószínű egyébként hogy meg is nyerjük.
15. szimba
2008. okt. 3. 09:45
Nálunk múlt hét közepére ígérték a fűtést, de azóta sincs. Viszont megszoktuk a 20 fokot a lakásban (eleinte fáztunk), úgyhogy nem is baj.
14. pemete (válaszként erre: 13. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 3. 09:45
A rohadékok! Ne hagyd magad! Nálunk sehogy nem engedik, hogy lecsatlakozzunk róla, pedig sokkal olcsóbb lenne...
13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 10. - Pemete)
2008. okt. 3. 09:43
Nálunk is egyszer csak meleg lett. Pedig sztem, senki nem kérte. Többek között ezért is állok harcban a távhővel, felmondtam a szerződést a lakásunkban, és egyedi fűtésűvé tettük, persze nem lesz könnyű harc, a 3. levélváltásnál tartunk velük, nem akarják engedni az aranytojást tojó tyúkjukat, fizetünk aranyárat, és én meg hogy gondolom hogy felmondom és nem kell az ő melege. Akkor ő hogy fog évente kétszer karibi körútra menni? Itt tartunk..
12. pemete
2008. szept. 18. 21:36
Akkor buzdítsd a többi lakót, hogy ők is szóljanak! Nálunk nem volt hideg, csak a lnet lakó öregek fáztak, dehát azok 40 fokban is meg akartak fagyni, így be kellett kapcsolni a fűtést. ÉN nem örülök neki, mert 35 fok van a lakásban, a gyerek se ud rendesen aludni. A fűtésszámláról meg amit majd kiküldenek nem is beszélve...
2008. szept. 18. 20:41

na,én most ezt nem tudnám pofátlanságnak venni! :)

napok óta majd megfagyunk,már 18'van a lakásban,ma becsengettem a h.mesterhez,aki közölte,hogy ha majd többen is jeleznek szól a képviselőnek.:(

10. pemete
2008. szept. 18. 20:35
hát arra, hogy nem szóltak nekik, hogy mi van. meg hogy kérik-e a fűtést vagy sem, hanem egyszercsak befűtöttek!
9. aniani63 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2008. szept. 18. 20:33
mire gondolsz?
2008. szept. 18. 20:29
Hát ez a pofátlanság teteje, komolyan mondom!!!
2008. szept. 18. 20:24
Hát tőlünk nem kérdezte senki, akarjuk-e. Mi távfűtünk, de elméletileg itt is csak kérésre kezdik előbb. Egyszer csak meleg lett.
2008. szept. 18. 20:21
De végig kell járnia! Az milyen dolog, hogy egyszercsak bekapcsolják a fűtést, e meg nem is tudtál róla!!! Végülis te fizeted a saját fűtésedet nem?! Akkor meg igenis kérdezze meg hogy akarod-e!
2008. szept. 18. 20:21
Attól függ milyen házban laksz?Távfűtés indítása miatt?Vagy be is megy szétnézni?Mert azt nem kell engedni.Szerintem.Egyedi fűtésnél nincs semmi köze hozzá az tuti.
2008. szept. 18. 20:20

Bocsi,dadogósra sikerült a kérdés! :)

A közösképviselő adhat csak megbízást a fűtés beinditására,amit a házmester jelez neki,ha kérik a lakók.Ám szerinte nem kell minden lakást végig járnia.Szerintetek?

2008. szept. 18. 20:18
Igen. Ez is dolga.
2008. szept. 18. 20:17
Igen, meg kell kérdeznie hogy ki szeretné a fűtés beindítását, és ki nem. Mondjuk nálunk nem a házmester járta végig, de mindenkit megkérdeztek.
2008. szept. 18. 20:16
Sze Szerintetek a házmesternek végig kell-e járni a lakókat a fűtés miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook