Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új lakókat költöztetett be az önkormányzat, zajosak, viselkedni nem tudnak, hol, hogyan tehetnek a lakók panaszt ellenük? fórum

Új lakókat költöztetett be az önkormányzat, zajosak, viselkedni nem tudnak, hol, hogyan tehetnek a lakók panaszt ellenük? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 10. 09:39
sikerült megoldani? hasonló helyzetet oldottak meg nemrégen a környéken...1 család kb 15 fővel...aha...jelezték az önkormányzat felé hogy kihívják a tv-t ha oda is "fészekrakóprogramot" akarnak csinálni...egy idő után elköltöztették őket egy környékbeli településre
21. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - INDUS11)
2012. máj. 27. 13:18

Szia! Nem lehetett könnyű neked sem! :-( Azért szőrnyű hogy ilyen világban élünk :-(

Remélem sikerül megoldaniuk a problémát hisz a saját érdekük ha nyugalmat akarnak! Majd írok! :-)

2012. máj. 27. 08:08

Szia!

Sajnálkozva olvastam a történetet. Huszonévesen éltem hasonló helyzetben egy albérletben. Báár, ott nem volt annyira népes a család, mert csak 3 gyerek volt apuka nélkül. Én földszinten laktam, és rendszeresen az ablakom alá telepedtek ki. Meg a hozzájuk járó ismerősök is. Voltak egynéhányan.

Nem lehetett tőlük semmit sem csinálni, de még csak szellőztetni sem. Jujj, de rossz volt. Kértem őket szépen, csúnyán, semmi értelme nem volt. A végén már a kis 4 éves gyerek dobálta kavicsokkal az ablakom a felnőttek biztatására.

Természetesen a jogaikkal teljes mértékben tisztában vannak, és nagyon kell vigyázni a velük szemben használt SZAVAKRA is, bizonyos dologokat nem lehet kimondani, mert akkor az ember meg van lőve. (Nem szó szerint, vagyis ki tudja.. ). Képesek arra is, hogy telefonnal felvegyék az elhangzott vitát, persze "titokban". Aztán jajj annak, aki "csúnyát" mond. Ravaszok voltak nagyon :( Nálam a költözés oldotta meg a helyzetet. Nem ők mentek, hanem én :) Aztán azóta éltem/élek még másik 4 társasházban, de mindenhol voltak problémák. Dohányzás a lépcsőházban, teleokádott környék és hangoskodás (fényes nappal) a szomszédos italbolt miatt, stb. stb.

Valami mindig van, legalábbis az én esetemben.

Tapasztalatom szerint a közös képviselő nyújthat valamennyi segítséget, de ez nem minden esetben megfelelően hatékony. Pl. kiírta a lépcsőházban, ohgy tilos a dohányzás és pénzbírsággal sújtható és még az adott lakóval is beszélt, de nem sok értelme volt. Ugyanúgy "füstös" lakásban éltünk 1, majd 2 gyerekkel. El is költöztünk, mert nem tudtuk másképp megoldani a helyzetet!

Megoldást csak a kertesház jelenthet...

Esetleg mág tényleg meg lehet próbálni az ÖSSZEFOGÁST- amit már előttem is írtak. Addig zaklatni napi szinten az illetékeseket (telefonon, levélben, mindig más lakó), amíg meg nem unják, és nem tesznek valamilyen lépést. Ugyanakkor azt is reálisnak tartom, hogy az adott problémák nem fognak megfelelő okot szolgáltatni a lakók "elköltöztetésére".

Írj majd, ha van valami fejlemény, kíváncsi lennék rá!

19. gyöngyszemü (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2012. máj. 26. 23:35

Hát ez az, akkora súlyos dolgot nem csinálnak hogy akár a rendőrséget kilehessen hívni, bár a múltkor épp ölték egymást, vér is folyt, akkor kijöttek de nem történt semmi)csak egyszerűen nem tudnak viselkedni gátlástalanok.

Nemrég az unoka nővéremnek ajánlottak egy lakást a 8.ker-be, de ő lett volna a házban az egyetlen "fehér" ezért meg kellett indokolnia írásban hogy miért nem fogadja el, mert a kultúrája az ottani lakókkal nem egyezik..

Az a baj hogy túl nagy lovat adtak alájuk és ezzel visszaélnek! Nem tudom mit lehet tenni!!! :-(

18. jstefan (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 26. 21:47
Az önkormányzatnál követték el a hibát mert nem voltak tekintettel az ottlakókra.Azért nem tudnak ellenük tenni semmit mert olyan súlyos szabálysértést nem követnek el mely jogalapot adna a kilakoltatásra.Kívülállóként mindenki tud okos tanácsot adni, de a gyakorlatban nagyon nehéz megoldani az ilyen problémát.A népes család nagyon hamar megsértődhet , és etnikai támadásnak tekintik a figyelmeztetést,és ha panaszt tesznek azonnal melléjük állnak a médiák,és nagyon könnyen nemzetközi ügy kerekedhet belőle ezt ők is nagyon jól tudják ezért ilyen magabiztosak.Azonkívül melyik önkormányzati előadó, vagy közösképviselő szeretné megveretni magát vagy a családját.Általában íróasztal mellől budai vagy egyéb kiemelt lakóhelyen élők könnyen osztják az észt, de amikor oda kell menni a helyszínre akkor nagyon kevesen mernek szembeszállni a többségében börtönviselt lakókkal.Az önkormányzatnak hasonló emberek közé kellett volna költöztetni őket mert ott ha konfliktus támadna akkor egymás között egy gyorsműtéttel lerendezik a nézetkülönbséget.
17. 08f14c3a49 (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 26. 13:38
A társasházról szóló tv. szerint kell közös képviselőt+ min. 2 főből álló számviteli "bizottságot " MEGSZAVAZNI!!!!Gondolom ezek szerint ilyenről szó sem volt. A közös képviselőnek is társasház-kezelő végzettséggel kell rendelkezni (min.). Közös képviselő nélkül nem tud törvényesen működni a társasház, mert neki kell intézni az olyan alapvető dolgokat mint: ivóvíz-ellátáas, szennyvízelhelyezés, szemétszállítás, közvilágítás intézése+ egyéb ügyek. Zaj, kosz miatt a helyi Öko szabálysértési, vagy hatósági (öko nagyságától függ) tudsz panaszt tenni. Ha járványveszély is fennáll az össze-vissza szemetelés és kártevők megjelenése miatt, névtelen panaszt is tehetsz: www.antsz.hu -n kikeresve a lakhely szerint illetékes intézet e-mailját.Ha bármiféle elérhetőséget( értelemszerűen e-mail cím) megadsz, visszajeleznek.
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - 08f14c3a49)
2012. máj. 26. 13:24

Társas ház azt hiszem kb 10 lakás van, udvarral. Pár hete beköltöztetett 2 család hangoskodik....... Nem lehet velük szót érteni..

Nincs közös képviselőjük.

2012. máj. 26. 13:11
Társasház? Akkor a társasházakról szóló tv.+ helyi ÖKO tv , v rendelet(ilyennek kell lennie), közös képviselő. Tudok segíteni? Mi a konkrét baj? Nem vagyok jogász, csak megjártam a hadak útját....
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 13. - Jstefan)
2012. máj. 26. 13:08

Felháborító hogy ezek mindent megtehetnek. Ma is beszéltem az ismerőssel, azt mondja ma is kint élik az életüket ordibálnak (ez náluk a beszélgetés). Szeretne pihenni de nem lehet tőlük. Mondtam szólj rájuk hogy csendesen mert pihennél. Nem lehet leugották a szomszédot is hogy takarodj befelé... Rendőrség meg nem foglalkozik velük :-(

Elköltözni??? Hová? Önkormányzatiban lakik, de ha kérne másikat ő tuti nem kapna! :-((((

13. jstefan (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 25. 22:04
Gyakorlatban semmit nem lehet tenni ellenük, mert nincs jogalap amiért kilehetne lakoltatni őket.Az önkormányzati előadó,és annak főnökei sem vállalnak fel ennyire zűrös ügyet,a felszólításra nem reagálnának.Ilyen népes családok megtartják a névnapokat,és mindíg meglátogatja őket a nagyszámú rokonság.Ha feljelentik őket sértésnek veszik, és durván megtorolják,védekezni nehéz ellenük mert sokan vannak.Az elköltözés az egyedüli megoldás!
12. kisj
2012. máj. 25. 11:38
Nem irigylem az ismerőseidet, mert ha sikerrel járnak a panaszukkal, akkor ebből még nagyobb problémájuk is lehet.
11. vigike
2012. máj. 24. 23:05
A lakóknak össze kéne fogni és közösen kiverni a balhét. Ha ilyen kis házról van szó akkor könnyebb a lakókat összeverbuválni ellenük. Pfff... Nem irigylem őket! Mondjuk itt nálunk is vannak érdekes dolgok.
10. horakulum (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 24. 23:04

AtyaÚÚÚRIsteeeen! Hát akkor őők aztán tényleg meg vannak áldva..mármint az ismerősödék.


Akkor én még ne is szóljak, hogy csak szimplán hallom mindenki életét, és magánéletét, és az alsó szomszédunk megfenyegetett, hogy az alig 1,5 éves gyerekem zajong...:o Nem irigylem őket...


Nagyon sajnálom! Őszintén. De azért ne adják fel!

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2012. máj. 24. 22:59
Én is ezt javasoltam, de csak a telefonálásig jutottak. Könnyen beszél az ügyintéző hisz nem ő lakik mellettük! :-(
8. spinneli (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 24. 22:56
nem szabad feladni, sokszor kell jelezni, írásban, telefonon...
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - Horakulum)
2012. máj. 24. 22:53

Köszi! :-) Nagy bizony! :-(

Nincs közös képvislőjük mindenért az önkormányzathoz kell fordulniuk. Kicsi ház közös udvarral, kitelepednek a fűre, hangoskodnak, mászkálnak kéregetnek, az összes rokonuk ott tartózkodik reggeltől éjjelig... rájuk szólni nem lehet..... :-(

6. 25d4b44717 (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2012. máj. 24. 22:47

Mindenkinek van felettese.

Bogozd a törvényeket.pl. csendrendelet

Ha az elején nem fogjátok meg,többé soha.

2012. máj. 24. 22:45
aláírást gyűjteni a lakóktól egy levél aljára, és ajánlva feladni a polgármesternek.
2012. máj. 24. 22:43

Azt hiszem a sorrend. Közös képviselő - szóbeli és írásbeli figyelmeztetés - amennyiben a ház SZMSZ-ben rögzített időkorlátait és házirendjét túllépve "viselkednek". Amennyiben az általános csendrendeletet is sértik, rendőrési feljelentés. Ez utóbbi értelme és hatékonysága hallomásom szerint sokszor megkérdőjelezhető. A helyi jegyzőnél feljelentés megtétele, polgári peres eljárás, stb. Szabályszegésért pénzbüntetést kapnak, retorzió nem biztos, hogy van.


Ennyi az ismeretem ebben a témában, de lehet nem tökéletesek az infóim.


Én is Óbudán élek, egy tízemeletes panelban...


Megjegyzés: "Nagy az Isten állatkertje".

2012. máj. 24. 22:42
Betelefonáltak az önkormiba a régi lakók.... de "leugatták" őket hogy ez van és kész!!! :-(
2012. máj. 24. 22:41
Szóljatok az önkormányzat lakásügyi osztályán első körben.
2012. máj. 24. 22:34
Ismerősömnél Óbudán az eddig csendes nyugodt házban két üres lakást utalt ki az önkormányzat..... Azóta folyamatos a rajcsúrozás.... Mit lehet tenni ellenük??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook