Szerinted mi az élet értelme? (beszélgetés)
Nem,a vita abból alakult ki ,hogy azt írtam,az határozza meg...nem pedig hogyan befolyásolja...:))
Ezek szerint most én fogalmaztam pontosan.:))
Hogyne létezne!:))
Azokra az emberekre a meghatározásom a következő lenne....(persze csak nagy általánosságban,mert a kérdés is általános):
Elveszett ön-és bizalom,félelem ,báortalanság,önismeret-szeretet hiánya,képességek,igények aránytalan felismerése......
Oké,akkor sajnos nem sikert elmondanom ,mit is gondolok.:))
A lényeg a lényeg,Én személy szerint,Milcsi,NEM abból szűröm le ,hogy egy ember milyen ,hogy hány ,és milyen kudarcai voltak az életben,hanem abból "határozom" meg,hogy hogyan lépett túl rajuk:))
Na figyi egy picit:
El tudod-e képzelni, hogy valakit annyi sok kudarc ért, hogy nem mer már próbálkozni? Annyiszor égette meg magát, hogy inkább már bele sem fog? Szerinted létezik ilyen. Nálad a te elképzelésed szerint?
Nem.Az sem lényeges.
Zsuzsi,te is félre érted.Naná hogy sírógörcsöt kapott,én is azt szoktam !:))
Egy kudarc mindenképpen szomorú (vagy ép vicces,láttad volna a képviselő fánkjaimat a minap!!:DD),de az az életben előfordul,és ez van,az a lényeg,ki ,hogyan áll fel,kezdi újra,dolgozza fel,és hogy kovácsol erőt ,tapasztalatot ,tanulságot...stb stb......:))))
:)))
Régebben tanultam technikákat, meg stratégiákat, manapság már próbálok saját megérzésből reagálni. Ezt savasabbnak érzem. De persze vannak jópofa dolgok, amik meg mutatnak olyan összefüggéseket, amikre lehet, hogy sosem jönnénk rá, pedig hasznosak :)
Most találtam rá a játékelméletre! Teljesen véletlenül, kibernetikát kerestem, és csak ráklattyoltam! HÚÚÚÚÚ!!!! Nagyon izgalmasan hangzik, de még nem értem, csak érzem, hogy valami jaj de érdekel!:))))
Ezért kérdeztem.
A kudarcok száma abból a szempontból ,hogy tanul-e belőle,vagy elgondolkodik -e azon mi a hiba?Vagy miért érik a sorozatos sikertelenségek?
Ez mind mind annyira változó egy egy embernél!
Ezért mondom,hogy nem a kudarcok a lényegek!
Ezt írtam igen!
"A kudarc száma és minősége is árulkodik valamiről az illetővel kapcsolatban."
De nem önmagában a kudarc,értsd már meg!:))
Az csak egy valami,egy történés,az árulkodik ,hogy mit kezd vele.
Az ,hogy valakinek nem sikerül valami ,az az élet része,tök mindennapos eset.Nem azt jelenti ,hogy egy szerencsétlen lúzer!
Nem :)
Csak gondolkozni szoktam, hogy hogyan lehet átérezni valamit, ha spontán nem sikerül, mert nem azt vesszük alapnak, ami pedig szintén létezik. Magammal is szoktam ilyet játszani :))
Van, aki így él. Ők bebújnak a csigaházba. Az életüket erősen meghatározza a kudarc és a siker aránya, mint mindenkiét. De ezt csak akkor értjük meg, ha szélsőséges példákat látunk.
A sikerélmények és a kudarcélmények határozzák meg a közérzetünket. Akárhogyan is próbáljuk ezt csavargatni.
Ezen javíthat a hozzáállásunk és a gondolkodásunk, de ha a számok elbillenek a kudarcok irányába, akkor kifekszünk előbb-utóbb.
Erről szólt a fáma az elejétől fogva. :))
Csúf keresztkérdés!:))))
Első kudarc, nem tudom a választ....mert....mit élek meg kudarcnak? Mi a siker számomra....várj! Virtuálisan gondolkodom! De tíz kudarc naponta? Az ötödiknél kinyúlok! Nem érem meg ha a végén van a siker, mert már nem tudom értékelni!
Gyalázatos körmönfont kérdés!:)))))
Megfogtál! Így természetesen más a leányzó fekvése!:)))))
A kudarc "súlya" az akkor ami lényeges?
Példa:
Ismertem valakit aki egy rosszul sikerült ételtől sírógörcsöt kapott.Az élet aztán olyan kudarcokat hozott, amibe minden ember padlót fogott volna. Egy rövid ideig Ő is, de fölállt, és túlélte!/ Lehet, hogy ez csak látszat/
Jó, ezt már mondtad és én meg válaszoltam rá. Körbe körbe forgunk.
Neked ez határoz meg egy embert, bár az előbb azt írtad, hogy a kudarcok száma is, de hát ez van :)
Fatával vitatkozni ezzel jár :) Nem élem meg kudarcnak :O))))
Nem !:))
A kudarc,egy történés,ami bekövetkezik xy életében.
Mindenkit ér kudarc többször is ,sőt számtalan egy élet során.Kudarc az is hogy elhagyja a férje ,mert beleszeret egy másik nőbe,kudarc az is ,ha nem sikerül a máskos guba,kudarc az is ,hogy nem sikerül befejeznie egy iskolát,vagy nem léptetik elő......szóval mindenkit érnek kudarcok az életben ,nincs olyan ,aki csak sikeres mindig és mindenben.
Az, hogy valakit épp kudarc ér,még önmagában nem jelent semmit!Kudarc nem csak magunk miatt történhet,nem csak a mi hibánkból,hanem ezernyi okból,tőlünk független okokból is.
Ami meghatároz minket ,az az,hogyan kezeljük ezeket!
Így van. Az eredeti kérdés az volt, hogy a sok kudarc letöri az embert. Szerintem mindenkit. Persze van, aki jobban eljátsza, hogy őt nem, de őt is.
A kudarc nem szükséges, de általában elkerülhetetlen. A mértéke megmutatja, hogy mennyire haladunk jó irányba.
Én így gondolom :)
Mindegy Fata, ilyenkor szokott már az lenni, hogy úgy kezd tekeredni a mondanivaló, hogy az jön ki, hogy te is ezt mondtad :)
Na mindegy. A kudarc száma és minősége is árulkodik valamiről az illetővel kapcsolatban. Ezt írtad te is, akár akarod, akár nem :)))
Csak a megítélés jutott eszembe.
Belülről is nehéz az élményeket besorolni,kívülről meg még inkább! Szerintem ez mind a kettő viszonylat.Viszonyítás elsősorban önmagamhoz! ....és most mehetünk szépen visszafelé, önismert, nevelés, nevelődés, helyes énkép, stb.,stb......
"A mértéke olyan szempontból fontos , hogy akit 10 kudarc ér egymás után , az nem tanult az azelőtti 9-ből semmit. :))"
"Nem.Nem a kudarcai alapján,hanem ahogy viszonyul azokhoz,mint már említettem volt.:))"
Csakhogy ezt a kudarcai számából következtetted :)))