Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretni akarom a magassarkút, de széttöri a lábam. :( fórum

Szeretni akarom a magassarkút, de széttöri a lábam. :( (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
53. ,zumba (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 15:24
Ahogy Timy írja: megfelelő választás. Ha a próbánál már tapasztalunk problémát, az később csak nagyobb lesz. Én hordok mind a mai napig magassarkú lábbeliket. Nem 12cm sarok, de minimum 6-7cm. Lábboltozatot nem támasztó cipőt nem is vennék.
52. globus (válaszként erre: 46. - Srcrss)
febr. 25. 15:09

Enyémet is...itthon papucsban fáj a lábam estére, nemhogy körömcipő.

Középiskolás korunkban magas szárú eü. cipőt kellett viselni gyakorlaton, na abból elég volt másfél óra.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Miss Angel)
febr. 25. 15:05
Köszönöm a kedves és segítő szavakat. Jelenleg is fogyózom, -12 kg már lement viszont gondoltam infóként megírom.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Birebora)
febr. 25. 15:03
Megértem.
49. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 14:50

Én egész évben békatalpat és gumicsizmát hordok felváltva.


Mert nekem bejött az élet....

És vízhólyagnak nyoma sincs...-))

48. Miss Angel (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 14:46

sajnos konkrét márkákat nem tudok neked ajánlani :( 35ös lábam van,és mindig ott vettem/veszek cipöt,szandált ,csizmát,ahol jó minőségben találok méretet,ami ált nem könnyű....

CCC-ben vásároltam rendszeresen,de 36 alatt már ott is esélytelen....annyi a szerencsém talán,hogy találtam egy-két üzletet,ahol borsos áron ugyan,de minőséget kapok és méret is van 35-től 41- ig.


a lúdtalp és a túlsúly biztos megnehezíti a cipőválasztást,az egész vázizomzat túl van terhelve,nem csak a lábaid,pláne a túlsúly ellen kellene tenned ,nehogy komolyabb problémáid legyenek az egészségeddel,lehet ezt most még nem érzed,de később fogod.Próbálj erre kicsit odafigyelni,legalább egy kicsit fogyni ,először.Aztán minden könnyebb lesz,csak hozzá kell szoktatnod a szervezetedet az új életviteledhez,táplálkozásodhoz....na de ezeket biztos mondta/írta már neked más is :) sok sikert :)

febr. 25. 14:24

Az jutott eszembe, hogy "szeretni akarom" a pacalt de nem tudom mert számomra szaga van.


A 110 kg már kóros elhízás és nem pici túlsúly. Nem tudom jó ötlet-e a magassarkú.

46. srcrss
febr. 25. 14:23
Az enyémet minden feltöri, a balerinacipő is.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Yeti70)
febr. 25. 14:13
Egy lány vagyok :)
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
febr. 25. 14:12
De tetszenek egyébként és a körömcipők is, egyszer volt egy kényelmes de 10cmes magassarkúm ahhoz képest hihetetlen de nagyon bírta a lábam, azóta sajnos elhasználódott az anyag rajta és ki kellett dobnom, azt gondoltam, hogy hátha fogok találni valami hasonló kalibert. De az olvasottak alapján lehet a súly inkább ami bezavar. De az egyik kedves hozzászóló ajánlott egy márkát illetve típust azt felfogom keresni. De ha vannak neked is tippjeid szívesen olvasom, márkát illetve típust illetően.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Loch ness)
febr. 25. 14:09
Értem, köszönöm.
42. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Globus)
febr. 25. 13:44
a válóperre már laposban mentem.
41. globus (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
febr. 25. 13:42
Rajtam még akkor sem 🙂 Soha nem viseltem.
40. tumbo2
febr. 25. 13:41
életemben egyszer volt rajtam,az esküvőmön.
39. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Loch ness)
febr. 25. 13:37
én is ott vettem.lúdtalpam van,bokasüllyedésem,néha a köszvény gyötör.de a lúdtalpbetét is jó.
38. yeti70 (válaszként erre: 21. - Aurel)
febr. 25. 13:14
szerintem is nőimitátor pasi .
37. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Aurel)
febr. 25. 13:10
ez most mire volt jó????
36. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Timycat)
febr. 25. 13:09
köszi ,hogy leírtad ezeket ,utánanézek,bár nekem fontos h próbálni tudjam,netről rendelés esélytelen...claudio dessim egyébként van és imádom,tényleg nagyon kényelmes,csinos és szuper,hogy létezik belőle 35ös méret is:)
35. Miss Angel (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 13:05

neked nem tetszenek a telitalpú cipők,szandálok? mert nekem pl jobban is tetszenek hála istennek ,mint a nagysarkúak,könnyebb bennük menni és még megfelelő fazont találni se akkora kínlódás :)

vagy csak a körömcipő jöhet számításba?

raadasul azokbol van annyi féle fazon,magasabb nagyon magas,alacsonyabb talpú,biztos találnál neked tetszőt...

és talán a talpad is könnyebben viselné.

34. loch ness (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 13:03
Konkrét cipőt nem tudok mondani, de ha bemész egy R.ieker boltba, vagy valahova, ahol ezeket a cipőket forgalmazzák, ott válogathatsz a kínálatban. A gyógynővényboltokban pedig sok helyen árulnak gyógycipőt is. Nekem egyébként ott javasolták a R.iekert, de volt már olyan szandálom, és tényleg nagyon jó volt.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Loch ness)
febr. 25. 12:54
Nagyon köszönöm a segítséget, akkor tényleg hanyagolom. Viszont küldöl linket konkrétan melyikre gondolsz? Nem ismerem konkrétan ezt a témát. :/
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Timycat)
febr. 25. 12:53
Értem, köszönöm szépen.
febr. 25. 12:21

Ha lúdtalpad van, akkor szerintem tényleg hanyagold a magassarkút. Nekem is az van, gyerekkorom óta sokat fáj a lábam, úgyhogy el nem tudom képzelni, hogy tudod hordani a magassarkút. Hidd el, egy-két centis sarkú cipőben, szandálban is tud csinos lenni a láb :)

Írtad, hogy túlsúlyos vagy. Az eleve megterheli a lábat, szóval el tudom képzelni, hogy a hólyagosodás is amiatt van. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy ez most nem neked való... Keress szerintem egy bőr gyógycipőt vagy gyógyszandált, nagyon csinosak vannak már azokból is (igaz, meg is kérik az árát), és a R.ieker is árul szép, lábkímélő lábbelit. Abban is szép lesz a lábad, és még jól is fogod érezni magad benne.

30. timycat (válaszként erre: 29. - Timycat)
febr. 25. 11:31
A 17-re ment a válasz, nem magamnak 🤦‍♀️ ezt hogy hoztam össze...
29. timycat (válaszként erre: 4. - Timycat)
febr. 25. 11:30

A súly az elég nagy probléma, úgy egyébként is, de magassarkúban pláne.

Nincs az a magassarkú aminek a kialakítása ekkora súlyt egyenletesen el tudna oszlatni, és stabilan tartani a lábat.

28. timycat (válaszként erre: 27. - Myra)
febr. 25. 11:25

Derék-, csipő-, váll- és nyakfájdalomra a legjobb a magassarkú, képtelen benne görnyedten járni az ember, szóval a gerincnek ebből a szempontból jót tesz.


Következményi kár lehet inkább, túlterhelt lábfej, rövidült ínszalagok miatti boka, térd fájdalom, ami idővel elviszi a csípőt és közvetve a gerincet. De hát az rengeteg sok év, nyújtás, lapos cipő nélküli magassarkú használat.


A gerincnek a full lapos cipő, tartás nélküli, semmi talpú balerina cipők, papucsok sokkal többet árt.

27. Myra
febr. 25. 11:04
Nem csak azt, a gerincednek is ártasz vele, úgy hogy ne szeresd.
26. hottie (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 09:30
Szívesen.:)
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Hottie)
febr. 25. 09:06
Nagyon szépen köszönöm.
24. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 25. 08:31

Ezekre figyelj, mikor magassarkú cipőt vásárolsz:


1,A cipő sarkának elhelyezkedése: minél közelebb van a sarkad közepéhez, annál stabilabb és kényelmesebb a cipő.

2,A sarok magassága: az optimális sarokhossz 5 és 8 cm között van

3,A cipő anyaga: a természetes bőr rugalmas, és a láb formájához igazodik.

4,A cipő orrának kialakítása: a kerek orrú cipők több helyet hagynak a lábujjaknak, mint a kúpos vagy hegyes orrúak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook