Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. fórum

Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 21:43

Nagyon bator (??) ember lehetsz ha vadidegenek anyagi hattererol erdeklodsz es kozosen szeretnel nyaralot vasarolni veluk..Ha a lanyod 8 eve ott el akkor valoszinu van mar felepitett karrierje sajat elete lakasa stb..Minek kell(ene) neked akkor idegen emberek anyagi segitsege?Ha egy nyaralo csupan 20.40.000 euro azt valoszinu a lanyod megtudna nektek venni kolcsonbol,hogy ti fizetitek a torlesztoket,nem?

Egy nagyon jo ismerosomeket igy huztak be a csobe Torokorszagi apartmant 'vasaroltak'..Folvettek nagy osszegu kolcsont,kiutaztak megneztek az epulo apartman hazat es orultek hogy milyen jo befektetest csinaltak,nagyon halasak voltak annak a hazasparnak aki szolt nekik..1 ev mulva kiderult nem lesz semmi,uszott a 'terv'..A hazaspar kijott nyereseggel a dologbol-milyen erdekes,ugye-az ismeroseim pedig azota is fizetik a torlesztoreszleteket a semmire:(Plusz az ugyvedi koltsegek es a kiutazgatasok Torokorszagba..

58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - E28c748947)
2013. márc. 7. 21:41

Na ja, majd helyettem intéz valaki valamit, egy frászt. Aki azt akarja bízzak meg benne, akkor tegye meg, hogy Ő bízzon bennem.


De azt sem tudjuk milyen végzettségű embereket kellene összegyűjteni, mert egy vállalkozás összehozásához nagyon nem mindegy. Semmi konkrétum nincs leírva, márpedig ha valamit kiötöl valaki, nem árt némi támpont a "nem kell fűteni télen" kívül is.

57. e28c748947 (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 7. 21:35

Ez jó:DD

Látom te sem közösködsz egy könnyen.

56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 21:28
Ha én kezelhetem a kasszát megyek, mert én nem bízom a pénzem senkire.
55. megi04 (válaszként erre: 53. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 21:11

Tudod..Volt itt a hoxán egy hölgy..Mindenki nagyon rendesnek,segítőkésznek ismerte meg.Páran személyesen is találkoztak vele,beszéltek.Szociális kérdésekben nagyon sokat segített.Együtt szomorkodtunk vele,mikor nagy szerelme,a férje elhagyta.Mindenkinek írt priviben,hogy CSAKIS az illetőben bízik(akinek írt)senki másban,tudnánk-e segíteni,pár ezer ft.-al..Én nem tudtam,de nagyon sokan igen...Olyanok is,akiknek fillérre ki van számolva a kosztpénz...És a hölgy eltűnt! Lelépett.Nyomozás megszűnt.

Ezek után...:( Ez csak egy példa.Akinek egyszer megégett a keze,az többé nem meri a tűz fölé tartani:(

2013. márc. 7. 20:55
Igaza van meginek, egyszerűen sokan így vagyunk "bekötve"....főleg, ha van negatív tapasztalat.
53. nibiru61 (válaszként erre: 52. - Megi04)
2013. márc. 7. 20:38
Igen, látom én ezt..Olyan sok a negatív példa, hogy a végén már abban sem bízunk meg, akiben meglehetne.. Pedig u.úgy távozunk majd ebből az életből, ahogy érkeztünk, és az élményeinken kívül mást nem is vihetünk magunkkal... Akkor meg minek ez az örökös aggodalmaskodás?
52. megi04 (válaszként erre: 50. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 19:53
Nem gúnyolodom,komolyan azt gondolom,csodálatra méltó a pozitív hozzá állásod.De hidd el,a Magyar ember megtanulta,hogy nem bízhat senkiben:( Bárcsak ne lenne így! De így van sajnos!:(
51. e28c748947 (válaszként erre: 47. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 19:23
Bocs, de ha én valaha veszek ott vmit, azt egyedül, csak magamnak.Már megtanultam, nem közösködünk senkivel.
50. nibiru61 (válaszként erre: 49. - 1b2d7e91c0)
2013. márc. 7. 19:18

Minden elsülhet jól, és rosszul is.. Attól függ, hogy kik állnak össze, és mennyire megbízhatóak..

Ám ha az ember mindentől retteg,és nem kockáztat semmit, akkor nemcsak a kudarcoktól óvja meg magát, hanem attól is, hogy egyszer igazán jól érezze magát, és a valóságban is megélje az álmait.

49. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 47. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 19:02
Évekkel ezelőtt már voltak próbálkozások pontosan ilyen közös nyaralók megvásárlására...,aztán közös lónak,talán még a mai napig is túros a háta:(
48. nibiru61 (válaszként erre: 42. - B486c9cf7d)
2013. márc. 7. 18:51
Szeretnélek megnyugtatni: a lányom már több, mint 6 éve él, és dolgozik Spanyolországban( egyenlőre a kontinensen) , és anyanyelvi szinten beszél spanyolul. Úgyhogy ne félts engem, nem lila álmokat kergetek, és hidd el, hogy addig nem is írtam volna, amíg nem látnám, hogy mindez valóság is lehet...
47. nibiru61 (válaszként erre: 38. - E28c748947)
2013. márc. 7. 18:01

Én sem hagynám el véglegesen a hazámat soha, de miért ne szerezzek egy pár jó, meleg telet, ha lehetséges? Valóban nyaralót vennél, amit pár havonta meglátogatnál? ... Akár résztulajdonban is gondolkodol? Pont erre gondoltam én is , hisz a magyaroknak általában nincs annyi pénzük, hogy egyedül megvásároljanak valamit.

Közösen is lehet részarányokat szerezni 1/2, 1/3, 1/4...akár 1/12 részben is, és a hónapok pedig arányosan megoszthatóak.

46. e28c748947 (válaszként erre: 44. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 17:55
Ennek a jó hírnek, mi is szívből örülünk:)
45. megi04
2013. márc. 7. 17:51
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
2013. márc. 7. 17:44

Konkrétumot majd azoknak mondok, akik privát levélben megkeresnek, a szavaikból azt érzem, hogy valóban érdekli őket a téma, és ők is tele vannak pozitív lelkesedéssel, és ötlettel, hogy mibe, hogyan kellene belefogni ott.


Jelzem, hogy páran már felvették velem a kapcsolatot, aminek szívből örülök! :), és köszönöm nekik a bizalmat!

43. b486c9cf7d (válaszként erre: 33. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 7. 17:44
Spanyolorszagban gyonyoru a karacsony, minden ki van diszitve, utcak vegig- legalabbis regen megadtak a modjat.1-2 eve mar kicsit kevesbe, mert nincs ra penzuk.
42. b486c9cf7d (válaszként erre: 32. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 17:41

Akkor rosszul tetted fel a kerdest.

Amugy beszelsz spanyolul? Jo lenne elore kitalalni, hogy mibol fogod szurcsolni a parton a koktelod, mert a spanyoloknal most eleg vacak a helyzet.

Egyaltalan hogyan kapsz papirokat? Ellatast? Tudsz errol valamit? ;)

41. megi04 (válaszként erre: 39. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 17:39
Próbálkozz inkább akkor újságokban...Felhívással,hirdetéssel..Itt,ahogyan megfigyeltem,a topikokban a véleményüket mondják el az emberek..:)
40. 7a23ed9179 (válaszként erre: 39. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 17:36
Írhatnál már valami konkrétumot is...
39. nibiru61 (válaszként erre: 37. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 7. 17:35
Szívemből kívánok sok sikert az álmaidhoz :)... Azok a tieid, ez meg az enyém, csak ennyi a különbség. No meg annyi, hogy én el is kezdem megvalósítani, hisz azért nyitottam ezt a topikot, hogy azokat gyűjtsem magam köré, akiket valóban érdekel a dolog ...
2013. márc. 7. 17:31

Hát ez nálam akkor jöhet, ha megnyerem a heti 5 -ös lottót.:)

Fel nem adnám itt az életem, ráadásul az a fajta vagyok, akit gyötör kis nyomorult hazánk iránti honvágy...( 1 év Karlsruhe, 1 év London után tudom).Én max nyaralót vennék arrafelé, amit pár havonta meglátogatnék.

A vállalkozás beindítása,nyereségessé tevése pedig nem kis idő és pénz, ott sem.Nem pina colada folyik ott a csapból.

37. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 35. - Eritrea)
2013. márc. 7. 17:18

Mint láthatod nem kötekszünk,csak feltesszük azokat a kérdéseket,amiket a nagy álmodozásban ő elfelejtett.Mert sehol nem látják szívesen most a magyart,mikor a saját polgárainak nem tudnak munkát adni.Álmodjon,engem nem zavar,nekem is vannak álmaim :P

De azért reálisabbak :P

36. megi04 (válaszként erre: 35. - Eritrea)
2013. márc. 7. 17:17
Semmi.És nem is marakodik senki.Nem tudtam,hogy álmokról szól:) Így persze más! Sok szerencsét!:) Én Baliról álmodozom...:)
35. eritrea (válaszként erre: 33. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 7. 17:15

Szerintem tök jó dolog, hogy különbözőek vagyunk. Ha valaki ott akar élni, akkor menjen. Ha Te pedig maradni akarsz, akkor az a te szuverén jogod, miért is akarna bárki is meggyőzni.

Nem szeretem ezen a fórumon azt, hogy mindenki a másiknak támad csupán azért, mert valamit másképpen gondol. Csak ismételni tudom magam; még szerencse, hogy mi emberek ennyire különbözőek vagyunk, különböző ízléssel és álmokkal, másképp mindig ugyanazért marnánk egymást.. persze anélkül is megy a marakodás.. de kérdem én, mi értelme van?

34. megi04 (válaszként erre: 32. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 17:11
És ha jön egy pol..kai fordulot,és val..ba rúgnak,hogy kocos magyar takarodj haza,lécci akkor se feledkezz meg a képes lapról:DDDD
2013. márc. 7. 17:07

Nekem nem kell köszi,én nem fosztanám meg a gyereket a hó,az igazi karácsony hangulatától :)

Az eu-s nyugdíjat meg ki garantálja neked európa azon részén,ahol az emberek negyede nem dolgozik???

Vállalkozás?Ugyan már.Szegényeknek ez hogy nem jutott eszébe,nem is értem... :S

2013. márc. 7. 16:59

Nem is értem, h minek ír az, aki nem akar??

Nem akar-hát nem akar.. Nem kötelező itt semmi..Én azokat keresem, akik szeretnének Tenerifén élni , és képesek is tenni bármit a panaszkodáson, és a negatív megjegyzéseken kívül...Majd küldök nekik képet, amikor itthon a minusz 20 fokban vacognak , lefizetik a gatyájukat a fűtésre, én meg a tengerparton, plusz 23 fokban szürcsölöm a koktélomat :)

31. megi04
2013. márc. 7. 16:04
Hát bizony nem rossz ötlet!A magyarok híresek az összetartásról....:DDD
2013. márc. 7. 15:42

Se magyarokkal, se koloniaban, se Tenerifen.


Madridban 3 ev alatt egy magyarral talakoztunk, de most nagyon rossz a spanyoloknal a gazdasagi helyzet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook